Jump to content
BulForum.com

Лирично отклонение


Recommended Posts

Dokato ste chetirima-petima, koito pishete tuk, nqma da stane forum. Osven tova, kato shte kachvate post ot 100 stranici, kachete 1 txt file i daite link, kakvo mi copy/paste-vate! Scroll-vah 10 min, za da stigna do kraq na posta na Vladimir... Pfu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 888
  • Created
  • Last Reply

И незачитане на другарската загриженост :angry:

Владимирееееееееее!!!!!!После ела при мен да ти обясня как да слагаш тия атачнати файлове,че мамата си трака!!!Модовете ще ти откъснат ушите.
Link to comment
Share on other sites

А сега в унисон с настроенията на Zergathul :) И аз да го ударя на романтика.Стига с so Evil,Pure,Cold Darkness...

 

Link!

Баси!!Кви глупости написах....

Link to comment
Share on other sites

chicatillo,това твоето нямам думи как да го нарека-проблем с общуването ли,мания да си вечна опозиция ли.Знаеш ли,когато имаш дадени права,трябва да знаеш и как да ги използваш.Защото всеки може да отсича-да,не.Но то си е твоя работа,ти решаваш каква си и каква да бъдеш

Link to comment
Share on other sites

Как ще ви направят форум, като сте петима и единственото което правите е взаимно да си хвалите творбите. Колкото и да обичам литературата, тук за мен няма място. Замислете се защо.

Link to comment
Share on other sites

Как ще ви направят форум, като сте петима и единственото което правите е взаимно да си хвалите творбите.

Ами кажи ни ти,къде е грешно,кое стихосложение не ти харесва,коя тематика не ти допада-предложи някаква тема свързана с това ,пусни и ти нещо твое.

Иначе наистина ще си останем само ние.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно,защото смятяш,че това,което сме написали е ужасно или пък защото нямаш свои творби.Или вариант три-защото ни смятяш за самодоволни пикльовци,които пишат простотии и се хвалят еин друг,за да си вдигнат самочувствието на жалки червеи :D Не бе,нищо лично.Според мен би било хубаво да има отделен форум,в който може да се обсъждат освен нашите писания и книги на къде къде по-добри автори.Защото наистина в една тема става голямо объркване

Link to comment
Share on other sites

velvet, точно това имам предвид. Т.е. последните ти две изречения :)

Agarvaen, понеже нямам талант, пък и желание да пиша, по скоро бих коментирала. Мисля че стана ясно желанието ми в темата за книгите. Защо тогава реши че се е изчерпала?

Дори ми харесаха онези двете тристишия в началото на темата, но докато се наканя да им направя рецензия и бяха затрупани с 3 страници постинги...

Знаете, за каузата съм :)

Link to comment
Share on other sites

velvet_underground, nishto protiv napisanoto ot vas nqmam. Nito puk sum vinagi opoziciq. Izrazqvam si mnenieto i po nikakuv nachin ne uprazhnqvam pravata, koito sa mi dadeni. Prosto se opitah da napravq temata po-chetliva, zashtoto ne vizhdam smisul ot post s dylzhina 30 stranici. Kakto si reshite, pravete kakvoto namerite za dobre - postvaite, hvalete si se, napadaite vsichki, koito ne sa suglasni s vas. Vashe si reshenie.

P.S. Posle shte delna postovete, koito sa offtopic, za da ne se zadrusti temata.

Link to comment
Share on other sites

Защо всички са се заяли за това ???

Kakto si reshite, pravete kakvoto namerite za dobre - postvaite, hvalete si se, napadaite vsichki, koito ne sa suglasni s vas

 

 

Хора пишете и вие тук!!!Ако пишем само ние какво друго ни остава,освен сами да се оценяваме.А така не е обективно,най-малкото.

И на всичкото отгоре темата взе да се изкривява в кавга. :sick

Link to comment
Share on other sites

Нестигнат от свойта тъга

Неразбрал за световната болка

Аз разхождам се тихо в нощта

Безпосочно и все пак с посока

 

Разпилявам забравени мисли

На влажните вече треви

Ще пристигна ли до зори

Там където не е за пристигане?

 

Вече идва разсърдено слънце

"Да посрещнем деня със усмивка"

Аз го мразя - то край е студен

На нощта ми - нощта ми любимата

 

И когато се връщам в квартирата

Гледам втренчено мръсния ключ на вратата

Не забравих аз своя ключ там

Аз забравих света зад вратата си

 

Там ме чака "големият труд"

На живота ми светлия смисъл

Там ме чака "големият ден"

А голям не е правилна дума...

 

Но отблъскам го - свършва се вече

И луната се вече завтече...натам

Ти нощта си красива - аз съм вече пиян

Пак влечеш ме натам...все натам.

 

Идвам...

 

Спонатанно го надрасках по повод последните писания и двамата нови...

Link to comment
Share on other sites

нда тристъпен дактил...характерен за повечето спонтанни писания.Може да се определи като символизъм.Макар че има моменти и на романтизъм.

Аве няма да хваля баси!!!Щото пак ще се почнат едни обвинения....

:sick

Link to comment
Share on other sites

Да прав си че е много характерна стъпка за спонтанните неща. Но от друга страна не знам дали не е просто липса на стил. Защото повечето неща са спонтанни в лириката. Не е някак си редно да седнеш и да редиш...да мислиш много... Лириката би трябвало да е израз на чувства. Понякога прекомерното обмисляне е вредно. В този ред на мисли почти всяка лирика е спонтанна. И ако моята е винаги в тристъпния дактил...липса на стил ми се види това. Т.е. няма много много какво да му се хвали... Спете спокойно деца...

Link to comment
Share on other sites

Ако седнеш да смяташ дактили,анапести,ямбове и хореи няма къде да му излезе края.Ще стане математика...Тогава може би "децата" ще бъдат доволни.Проклет стаден комплекс :angry:

Link to comment
Share on other sites

Защо да е липса на стил?Просто така виждаш нещата,а почнеш ли да мислиш как да бъде сега и така нататък се получава нещо грозно.Аз поне винаги съм възприемал нещата така-лириката трябва да бъде на белия лист както е и в главата ти.Въобще всичко трябва да е така

Link to comment
Share on other sites

Така е Иване. Много съм съгласен. Ама наистина трябва да има разнообразие. И ако няма разнообразие в мислите и чувствата ти пролема е по-друг...не е в стила и в писането.

Link to comment
Share on other sites

А освен разнообразие трябва да има и какво да кажеш.

GeorgiK, спонтанно надрасканото по повод последните писания и двамата нови..(?!) ми хареса :) С всяко следващо четене откривам по някой нов нюанс на настроението.

 

Не искай да си винаги щастлив и не моли

за път осеян с рози.Сам потърси пътеките с бодли

за да усетиш,че живееш още.

 

Не отминавай без да си простил,на някой грешник,

молещ те за прошка-да се греши все още е човешко...

Да се прощава - вече е достойнство!!

Agarvaen, това е много добро. Много ми напомня Омар Хаям! Чел ли си го? Ако не си - мисля че би ти допаднал с философията си. Даже ти предлагам една идея - нещо като серия от подобни тристишия, го фор ит!

Link to comment
Share on other sites

@Vladimir - Пич, имах огромно желание да прочета творенията ти! Обаче това желание се стопи по-бързо и от кубче лед, хвърлено в разгневен вулкан! Защо си го писал на английски, като очевидно там не ти е силата? Мъка, братле, мъка! Дори и да преглътнем меко казано лошия английски, остава проблема с размера. Не знам как очакваш някой да се заседи и да чете - ще отнеме сигурно няколко часа.

Ще те помоля да направиш нещо по въпроса - постни разказа си като атачнат текстови файл, за да не се затормозява темата, сумати скрол трябва, за да се стигне до долу. Питай някой модератор как се прави.

Съжалявам, може да има хляб в теб, но аз лично нямам волята, а и желанието да се боря да го прочета цялото.

 

 

Uf znam 4e e tapo ama ne se setih da go prika4a kam textov file.Agarven mi namila na glavata za tova.

A za razvalenia angliiski na amerikan4etata i angli5an4etata deto sa go 4eli ne im pre4i i 4udno ne mi napraviha ni edna zabelezka.

Vse pak sam samo na 17 ustno angliiskia go znam oba4e da sedna da pi6a tai kakto govoria ne go moga .

 

 

A ti be chicatillo momi4e imai malko uvazenie tva PFU ne go o4akvah ot moderator.A go o4akvah ot niakoia tapa gaba deto si nema druga rabota osven da narezda pisaniata na 4-5 kakto ti samata kaza.

 

---Mod.Edit -"tapa gaba" - Braaavo, mnogo podobavashto za mlad pisatel!

Link to comment
Share on other sites

"И нека сто години да живея в грях-

не ме страх от ада - мъките презрях.

Но по ме плаши хорът на глупците-

от смърт е по-ужасен разговорът с тях"

 

Не съм сигурен дали беше точно така. ;)

Омар Хаям ми е любим източен поет.

Link to comment
Share on other sites

"Ще се опия тъй, че след смъртта ми мойта пръст

на вино ще дъхти околовръст.

И ако някох правоверен мине

ще вкуси закъснялата ми мъст."

 

И аз горе доле по памет цитирам, за съжаление не ми е под ръка Рубаята. Много мъдрости е написал този човек, ей такова трябва да е отношението ни към живота. "Жени и вино, вино и жени..."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...