Jump to content
BulForum.com

Лирично отклонение


Recommended Posts

  • Replies 888
  • Created
  • Last Reply

Мързи ме да пиша.Утре най - вероятно ще го сложа цялото,че е доста голямо :)

Трябва да изровя и първа част... :tongue

Link to comment
Share on other sites

Изразът "хвърлям ръкавица" означава отправям предизвикателство...

 

Нима?! От кога така? Аз мислех, че просто не му трябва и е решил да замеря с нея жените тук. И се чудех защо хвърля само едната - те са чифт обикновено. После реших, че може би другата ще си я запази за зимата все пак дето идва. Ма пък тек ръкавица... Тъкмо щях да попитам как смята да се справи с една само. Благодаря за пояснението. Обогати ме невероятно много.

Link to comment
Share on other sites

Overman-е не се ебавай. Виж й post-а на Summer и ми кажи дали си личи че й е ясно. Е явно в крайна сметка на мен най-много не са ми ясни нещата ама това стана ясно после. Изобщо....абе все тая...да ида ли да се застрелям(не заради вас...) дето си е правилната реплика....както и да е.

Link to comment
Share on other sites

Недоумявайте колкото си щете - за да има смисъл цялото предизвикателство трябва да намеря къде е първа част,защото са свързани,а това е втора и то само до половината.Така че,ако не бях съавтор,едва ли и аз щях да знам какво значи,и какъв е смисълът.

 

Оувърмене - на теб ще ти метна една ръкавица,ама от ония дето се размятаха в "Робин Худ-Мъже в чорапогащи". :lol:

Link to comment
Share on other sites

В плен съм аз на нежността

и господар съм на страстта.

Суетата ми е чужда,

сладострастието - нужда!

Съчетание от светлина и мрак,

приятел твой съм и съм враг!

Аз ангел съм и сатана,

и огън съм, и съм вода!

Link to comment
Share on other sites

When I close my eyes

To sleep at night

It's you I see

Holding me tight.

 

Your arms so strong

You make me feel safe

The only thing wrong

Someone else has your place.

 

I know it is wrong

To be dreaming of you

But my heart just can't stop

These feelings so true.

 

The timing was wrong

I met you too late

A promise was made

To determine my fate.

 

Why weren't you there

When I had the chance

I will always regret

Not getting this dance.

 

And so for now

I will settle for two

But in my heart

It will always be you.

Link to comment
Share on other sites

Мразел съм.Винаги.Искал съм омраза и съм я давал.Искал съм обич - рядко съм получавал.Това разпалваше още омраза.Понякога прехапвам вените си от злоба и омраза към самия себе си.Така побеснялото куче хапе синджира,на който е вързано,преди да го застрелят.Така самоубиецът ритва столчето под краката си.Така камикадзето дърпа шплента на гранатата във натоварен училищен автобус.

Омраза.Една дума.Толкова нюанси.Толкова чувства в нюансите....И толкова блясък - кървав,мътен и зеленикав блясък в очите...

 

Мразя се.Мразя и другите.Повръщам върху тях,когато съм победил,отхапвам им пръстите на краката,когато съм победен.Но не спирам да мразя!

Link to comment
Share on other sites

@Agarvaen,защо не пробваш да прочетеш Борис Виан?

Ще плюя...

Link to comment
Share on other sites

Обичам. Обичал съм и винаги ще обичам. Като се замисля, обичам да обичам. Харесва ми усещането. Харесва ми тръпката. Не знам дали ще мога да живея, ако няма кого да обичам.

Много рядко са ми отвръщали с обич. Това не ме спира да продължавам да обичам. Искам да давам. Аз и не очаквам да ми се отвръща. Една усмивка е достатъчна. Една усмивка ме кара да се чувствам на седмото небе. Да знам, че някой се чувства добре около мен, че му е приятно - това е най-голямото щастие!

Link to comment
Share on other sites

Приятелят PSYCHOSIS (и май не само), със своя ред на мисли, ме подсети за едно мое старо... :

 

Мислейки дълбоко, започвам да си мисля:

мога ли да мисля или просто тъй си мисля?

И затова си мисля да спра да мисля.

No brain, no pain!

Не мислиш ли и ти така?

Или си мислиш дали наистина мислиш,

и дали да не спреш да мислиш

за смисъла на тази мисъл

и смислено ей тъй да си помислиш:

"Абе много станахте тия дето мислите бе!

Няма к`во да му мислиш-

всичко вече е измислено.

Трябва просто или да го видиш,

или да го прочетеш!"

Link to comment
Share on other sites

Скоро си подреждах шкафовете и открих тетрадки от времето на разцвета на моя пубертет. Голям смях падна :P Ето нещо, което съм написала незнайно по какъв повод преди около 8-9 години.

 

Мъгла. Навсякъде сиво. Ръми.

Вървя. Не спирам. Не мисля дори.

В дланта си усещам, че нещо тупти.

Усещам, че нещо в дланта ми кърви.

 

Неискам и няма да гледам назад.

Навярно назад е цял кървав парад.

Оставих след себе си болка и грях.

Твоята болка и моя смях.

 

Желаех те силно, но ти не разбра.

С душата ми крехка ти си игра.

Разкъсва я, тъпка, а после с игла

съшиваше кръпки една по една.

 

Забрави обаче, че както плата,

така и конците си губят цвета.

Вярно, все още си имах душа,

но тя бе тъй сива,както сив е света.

 

Тогава помислих миг-два и реших,

за пръв път в себе си не се усъмних,

да бъдеш ти разпнат, да си прокълнат,

да молиш да смърт, а след туй и за ад.

 

О, демоне на любовта,

само ти знаеш за мойте дела.

Недей ме упива с безумни мечти,

аз няма,

неискам и други съдби

със моята сходни да бъдат...

 

...уви...

 

...май късно се сетих за думата "Спри!"

 

Да, имам сърцето ти.

Да, тГй бе целта.

А теб те оставих там нейде в нощта...

Не, че съм вече по-малко сама,

но вече съм истинска, вече жена.

 

 

 

Като си прочетох "творението" и се почувствах щастлива, че не съм писала повече...срам и позор...

Link to comment
Share on other sites

...и тогава осъзнах нещо. Но какво? Знаех, че съм осъзнала нещо, но къде по дяволите се беше спотаило то...и тичах, и търсих, и рових, и копах, и блъсках, и скачах, и мачках, и крещях, и исках.....да, много исках...а то беше спотаило

дъх и чакаше. Да се събудя, да стана друга, да бъда невъзможна за самата себе си и чак тогава щеше да се покаже, да покаже собствената си истина и да чака отговор. А моят отговор никога не идва. Отрича собственото си съществуване и побягва панически нанякъде. И пак сама.

Link to comment
Share on other sites

Лежа на камъка.И стена.

Разкъсаните рани ме болят.

Не е до вътрешности,вени-

в душата ми е тази смърт.

 

А камъкът попива мойта мъка

и с мене горко той скърби.

Дори и камъкът-разлъка

не понесе моите сълзи.

Link to comment
Share on other sites

Дъжд.Капка слънчева кръв.

Сълза.Умряла детска мечта.

Вятър.Въздишка на отлитнала душа.

Огън.Във вените ми бушува кръвта.

Камък.Сърцето спря да прощава.

Земя.Пак ще има детска мечта.

Link to comment
Share on other sites

Бахмааму...ей сега тука си седя и си мисля...колко ли щеше да бъде хубаво и аз така дет се вика да бъда един поетес...не, не поетеса, искам поетес да бъда, такъв нежен и очарователен и бълващ афоризми в рими. Да се нося ефирно по улиците с коприненото си шалче, да развявам небрежно изтърканата си чанта от китайски дракон, да гледам делничните хора с моите празнични очи и да се интересувам от цената на ананасите на пазара на Ситняково. Ще ходя до редакцията на най-шумният и цветно-културен вестник, ще се смея с главния редактор и тайно ще хвърлям кафето си в най-близкия кош, ще паля цигара с елегантния костюм на случайно минаващия

наблизо нашумял издател, клатейки одобрително глава и подскачайки в ритъм с неговите закачки. А после ще заклокоча из най-изпадналите кръчми с надеждата да ме сметнат за "артистичен тип с тъмно и загадъчно минало", ще започна 2-3 спора и ще си тръгна когато и 3-те преминат

на тема "уважението и има ли то почва у нас". Прибирайки се ще си мисля дали имам достатъчно джобни за една свирка на Лъвов мост, пък макар

и от жена. В повечето случаи ще разбирам, че съм похарчил всичко за мизерната си прехрана и ще ходя да омайвам със стихове напуканите от

старост циганки с надеждата, че ще се смилят над мен. На тях вече ще им е писнало от мен, но няма как, поне няма да им воня на миналоседмична

баня и онзиденшно повръщано. После сам, в квартирата с много домашни любимци, ще заспивам бавно, трупайки стих върху стих, докато отлитам към Небесните пасбища и Зелените поля на моя роден дом.

Link to comment
Share on other sites

Понякога се чудя на сарказма на хората.Чудя се и на себе си.Аз се харесвам такъв,какъвто съм - подъл,гаден,двуличен идиот,който мижитурства някъде в обществото.Аз имам дом и топла супа(понякога) и това ми стига.Не се нуждая от идеали,мечти,чувства.Те не пълнят стомаха.Не се нуждая и от вашата оценка - тя ще премине покрай мен като пръдня в парфюмерия.

На мен ми харесва да бъда плътски,човешки пък дори и в най-долните и гадни измерения на думата.

А вие?Можете да вървите на майната си.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...