Jump to content
BulForum.com

Испания Примера Дивисион сезон 2011-2012


Stenli

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Не, с пускането на не много смислени постове от по две-три думи. Отделно тази победа на Барса не е в Ла Лига.

 

Относно първото просто така си изразих радостта, ти предполагам знаеш какво значи "pew-pew" в геймърските среди :)

 

Относно втората забележка си прав, но трябваше или да пусна нова тема, в която нямаше да пише никой, или да пиша в тазиbiggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Два пъти Ел Класико през Януари, ако Барса и Реал отстранят съперниците си на 1/8 финалите, съответно Осасуна и Малагаph34r.gif

Link to comment
Share on other sites

И според мен рано или късно ще им се наложи да се сблъскат и за ШЛ. Просто не виждам кой отбор ще им се опре. Бях чел коментар, че ако не бяха в едно първенство с Барса, Реал щяха да спечелят всяко едно европейско първенство.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Реал трябваше да легнат на Малага и да се фокусират върху първенството, сега Барса пак ще ни нагъзат :hump: (тоест Меси)

Link to comment
Share on other sites

http://www.sportal.bg/news.php?news=344202 laughing.gif:lol:

 

Другата седмица очакваме новата серия в сапунката Ел Класико, интригата е по-голяма от всякога, така че гледайтеlaughing.gif Междудругото вчера четох едно интервю на Касияс и направи много интересен коментар, че мачът губи от блясъка си като се играе толкова често. Да ви кажа бих се съгласил с негоwacko.gif

Link to comment
Share on other sites

И аз съм даже още по-съгласен :D Честно казано ми омръзна за година и половина да го гледам тоя мач над 10 пъти.

Link to comment
Share on other sites

Само да кажа, че и 80% да владееш топката, голям праз. Тва никъв довод не е .

Ще преместя малката ни дискусия тук...Всички специалисти по света казват, че точно владението прави един отбор силен, но Dunc от bulforum не е съгласен. Значи всички специалисти да го духатninja.gif

 

http://sport.webcafe...jdaninat_Fontas

 

 

едит: btw, утре от 23:00 е Ел Класико :P

Link to comment
Share on other sites

Тва с владеенето на топката е самоцел. Ти можеш да си я владееш и да си я цъкаш постоянно назад към вратаря и да си правиш тригълници в твойто поле.

Не колко е владението на топката определя дали един отбор е добър и силен. Може това да е един от факторите, но със сигурност не е чак толкова важен.

Много по-важно е да умееш да създаваш достатъчно положения за гол, да бъдеш ефективен пред гола, да си силен в тактически план и така да надиграваш противника. Все пак това е игра на голове. Това че си владял топката не значи нищо, освен че влиза в статистиката.

През някои от изминалите Класики имаше периоди в които Реал доминираше над Барса в резултат на по-активна, по-силна игра, усилена преса и т.н. и това се виждаше и с просто око, но Барселона пак валдееше повече топката. Тоест не винаги тоя показател е много меродавен.

Пък и като е толкова важен тоя компонен и толкова дълбоко е залегнал в стила на каталунците, защо от края на миналия сезон до сега, те са започнали да играят 1-2 идеи по-директно и точно чрез такива ситуации са вкарали една част от головете си. Дори те вече са започнали да оствят по-назад това самоцелно владеене на топката през 75+ % от времето и тая монотонност.

 

П.П. Не целя никакво заждане, спорове и т.н. мерене кой е по-силен, по-добър, повече симулира. Изказвам се конкретно за владеенето как стоят според мен нещата.

Link to comment
Share on other sites

И аз не се заяждам просто си водим някаква дискусия :P

 

Това, което си написал е вярно. Да, футболът е игра на голове и е важно да създаваш положения, да имаш удари и т.н. Сега се замисли какво е условието да направиш удар и да вкараш гол? Именно, трябва топката да е в твоя отбор. Както се изрази ти - какво ще стане, ако притежаваш топката в 20% от времето, колко голови полежения можеш да създадеш за това време? Не и колкото голови положения можеш да създадеш, ако притежаваш топката 80% от времето (и тука не говорим за разцъквания с вратаря цел бавене на времето). Ако ти се занимава виж темата от миналия сезон, последният пост е едно клипче, в което се обяснява много хубаво какви са позитивите от това да притежаваш топката.

 

 

:пп и понеже скептицизмът ми няма край, смятам че утре Барса ще паднат най-накраяlaughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Тая вечер Бускетс има сериозна конкуренция (Пепе) в борбата за оскар за най-добра симулацияlaughing.gif

 

 

едит: мисля, че след изпълнението до тъч линията Пепе взима оскара :lol:

 

o да, тоя мангал Пепе как настъпи Меси по ръката - и после се чудят защо всеки мач им дават червени картониconfused.gif

Link to comment
Share on other sites

Тоя Пепе много нерви ми вкарва. :) Как случайно стъпи на ръката на Меси пък не е истина... :)

Link to comment
Share on other sites

Тоя Пепе много нерви ми вкарва. :) Как случайно стъпи на ръката на Меси пък не е истина... :)

 

Балерините се изнервиха и почнаха да се ритат като каруцари - в тоя отбор само Касияс заслужава един огромен поклон.

 

междувременно 1-2 :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Жозето не може да надвие Пеп.

Реал имат по-добър отбор, Барса по-добър треньор.

И както винаги, Реал вкарват първи, след това им пълнят кошницата.

Link to comment
Share on other sites

Тези "дербита" се превръщат в чиста проба цирк. Гледах кадри от мача снощи - играчите и на двата отбора демонстрират завидно актьорско майстворство. А красавецът Пепе за пореден път доказва, че мястото му не е на терена. Жалко за любителите на футбола...

Link to comment
Share on other sites

Едно детенце плачело на улицата в испанския град Барселона и минавайки една жена й станало жално за детенцето, отишла до него и го попитала:

- Защо плачеш?

- Защото мама ме бие.

- Оо, ами тогава да те закарам при тати.

- Не, и тати ме бие.

- А тогава къде да те закарам.

- Искам при Реал Мадрид, те никога не бият

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Жозето не може да надвие Пеп.

Реал имат по-добър отбор, Барса по-добър треньор.

И както винаги, Реал вкарват първи, след това им пълнят кошницата.

 

Kво им е по-доброто на отбора?! Барса са с халфова линия Меси - Шави - Иниеста. Това са трите най-добри халфа в света в момента, а на всичко отгоре се допълват взаимно. На тях Моуриньо освен с един Алонсо няма с какво друго да отговори.

Link to comment
Share on other sites

От 24 мача, Реал имат 22 победи и само две загуби. И двете от Барселона.

За това казах, че и отборът е по-добър.

 

Относно Пепе, като фен на Реал и аз съм отвратен. Този е психопат и е болен в главата. Ако беше го сритал в краката, макар и нарочно можеше да каже, че уж е играл за топката. Да го настъпе по ръката? Пълен малоумник. Заслужава два три мача да гледа от вкъщи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...