Jump to content
BulForum.com

Barclay's Premier League


Mockingbird

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Уникален играч, малко флегматичен изглежда на моменти, но много му е ясна тая пущина.Тоя Анчелоти е изтрещял тотално да продаде един от най-добрите на своя пост.Ако успее да се адаптира бързичко към футбола на Албиона, доста ще вдигне класата на А-нал.

Link to comment
Share on other sites

Се едно не знаеш къде е силата на вечно зашития Анчелоти. Отзад да е добре,напред квото стане.ТИ поне си миланист,не го ли помниш страхливия му стил ?

Link to comment
Share on other sites

Помня. И ми е трудно да опиша колко се зарадвах, като освободи Милан от присъствието си! С играчи като Шева, Кака, Индзаги играеше със система 9-1-0. Да не говорим какво направи с Руи Коща... 
На мен Реал са ми безразлични, така че ми дреме - да прави каквото иска с тях...

Арсенал са ми симпатични, но не съм сигурен дали точно полузащитник беше играча, от който се нуждаят. Особено и с наличието на играчи като Джак Уилшир, Санти Казорла, Алекс Окслейд-Чембърлейн... 

Но с възхода на Ливърпул, Мауриньо в Челси и обичайните манчестърски заподозрени плюс Арсенал очаквам доста интересно първенство. И си мисля, че тази година титлата няма да е в Манчестър. Сити - колкото и милиони да наливат - трудно ще изградят отбор, особено и с наследството на псевдо-треньор като Манчини, на Мойс ще му трябва време да се адаптира, макар и съра да му остави страхотен състав.

Link to comment
Share on other sites

Чембърлейн е аут поне за 3 месеца. Пък и за играч от световна класа като Месут, винаги ще се намери титулярно място.Също мисля че със Смийгъл начело, сганта няма да да станат чамп. Челски или Шити,някой от тях ще е според мен.

Link to comment
Share on other sites

Абе, че Месут е класен играч - няма две мнения. Но си мисля, че е редно да засилваш отбора на местата, на които отбора ти куца. Ей го, примерно съра събра на Висшата Лига всичките житни бегачи - Нани, Валенсия, Йънг, Уелбек, Руни, докато в центъра няма кой да връзва играта, разчита на дедо Скоулс или на царя на посредствеността - Карик. Та си мисля, че плеймейкъра не е най-куцащия елемент в схемата на Венгер.

Link to comment
Share on other sites

Месут не е точно плеймекър да ти кажа.По му приляга външен халф или точно зад нападателя.Но верно че на мангалите им бе по-нужен такъв играч, ама кой да иде при тях,то си е срамота :) 7-8 играча им отказаха,добре че изцъкления си доведе косата с него.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно,много долно копеле е.Мисля че Мойс няма да дочака зимата на Шитфорд,ама от друга страна ми се иска той да ги води, изключително куц откъм идеи е.

Link to comment
Share on other sites

Месут е типична 10ка, там е най-силен.

 

В Реал все още останахме с Иско, който също е плеймейкър, а ако всички халфове са ни здрави и Модрич може да бъде изместен по-напред, като плеймейкър. 

 

Кака го махнаха, щото вече беше крайно време да се разделят с него, при положение, че нищо не играе, а взима огромна заплата. Въпроса е, че беше подарен и не му се взеха никакви пари. 

 

Йозил го натириха по две причини- татко ви Карло, каза че иска всички активно да се връщали назад и да помагат в защита, а тоя компонент на Йозил му бил слаб. Последния мач целия го остави резерва, а предният го смени рано-рано. (По същата смешна причина и Алегри разкара Пирло от Милан, щото му трябвало по работоспособен халф отзад, по подвижен, който вършел повече работа и в защита)

И втората- трябваха пари от някъде, за да се покрие безмисления и малоумен трансфер на Бейл. 

 

Като цяло за има няма ден се вбесих- дадоха Кака без пари, продадоха Йозил, купиха Бейл и ще му дават и на него неоправдано голяма заплата. 

 

Можеше преспокойно да се продаде Ди Мария, за който имаше много повече информации, че ще напуска пък и играе на позицията на Бейл. Пък и Ди Мария не може да се сравнява с Йозил. Германеца е класи над житния бегач. 

 

Мен обаче ме мъчи и мисълта- Моуриньо, маняк на тема подсигуряване отзад, здрава игра в защита и връщане на почти всички в собствената половина, нямаше проблем с Йозил и играта му отзад, а Анчелото видя толкова голям проблем в това и за отрициателно време го отсвири

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

 

„Чуковете“ станаха „наковални“, а Моуриньо забрави за своя ХIХ век

 

Жозе Моуриньо подскочи до тавана заради „футбола от XIX век“, който според него е демонстрирал Уест Хем при нулевото равенство с Челси.

И да е прав за снощи, не отива точно португалецът да обвинява когото и да било, че играе прекалено дефанзивно срещу неговия отбор. Още по-малко опашкаря във Висшата лига Уест Хем. „Чуковете“ просто демонстрираха нагледно на Моуриньо как могат да се превърнат в „наковалните“ за една вечер и да вбесят мениджъра на Челси.

А защо точно на Моуриньо не отива да тръби кой от кой век играе футбол? Защото много лесно той забрави какъв футбол е играл и с прийоми от кой век си е служил преди. С Интер срещу Барса, не беше ли той, който устиска класиране за финал в Шампионската лига с две редици строени гладиатори в и малко пред наказателното си поле? Не постави ли именно той централния си нападател Ето`О на позицията ляв бек? След това в редица дербита с Реал пак срещу Барса не използва ли разни свои измишльотини от сорта на „дефанзивен триъгълник“, само и само да разбие играта на съперника?

Моу забрави това, а да не пропуснем да отбележим, че скромният Уест Хем не може да се мери нито с Интер, нито с Реал като футболен авторитет. За „чуковете“ е обяснимо така да постигнат целта си срещу фаворита Челси, но не и за въпросните грандове.

А те бяха тренирани не от друг, а от Моуриньо. Просто футболът, освен чук и наковалня, понякога се превръща и в бумеранг. А снощи този бумеранг се стовари именно върху Специалния.

source: http://gong.bg/view_article.php?article_id=400881

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Арсенал имат някакъв много сериозен (според мен психологически) проблем що се отнася до мачовете с отборите от топ 4. Утре е дербито с Манчестър и ако сега не успеят да ги победят ще е просто смешно :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...