Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми надежден лаптоп


xXx

Recommended Posts

Здравейте!

Имах лаптоп Fujitsu-Siemens от който ниикак не съм доволен.Грееше много,слабо се представяше...абе не струва.Трябва ми лаптоп,който да е надежден(на някоя от най-добрите компании) най-вече и да е с добра батерия .Живот и здраве ще го използвам за програми от сорта на AutoCAD,ArchiCAD и т.н. така че и конфигурацията му не трябва да бъде съвсем смотана.Няма да играя игри на него :) .Ако дадете малко насоки ще съм ви много благодарен

Link to comment
Share on other sites

За такова работа с такива изисквания бюджета ти трябва да е 3-4 пъти по-голям. За 1000 лв трябва да имаш приоритет какво най-много искаш и какво е важно за теб. Здрав - тук е сложно, здрави, наистина здрави лаптопи са истинските бизнес лаптопи - те почват 2 бона, за най-слабите конфигурации. Бързината за 1000 обикновено значи по-лошо шаси, което значи, че ще грее. Така, че или бърз или хладен, бърз и хладен пак - от 2 бона нагоре. За програмите с които искаш да работиш, ти трябва екран с висока резолюция, и за предпочитане матов и с не лоша матрица. Пак от 2 бона нагоре. Тия изисквания особено за AutoCAD почва да ми звучи, като къде има W на thinkpad за 1000 лв.

Link to comment
Share on other sites

За такова работа с такива изисквания бюджета ти трябва да е 3-4 пъти по-голям. За 1000 лв трябва да имаш приоритет какво най-много искаш и какво е важно за теб. Здрав - тук е сложно, здрави, наистина здрави лаптопи са истинските бизнес лаптопи - те почват 2 бона, за най-слабите конфигурации. Бързината за 1000 обикновено значи по-лошо шаси, което значи, че ще грее. Така, че или бърз или хладен, бърз и хладен пак - от 2 бона нагоре. За програмите с които искаш да работиш, ти трябва екран с висока резолюция, и за предпочитане матов и с не лоша матрица. Пак от 2 бона нагоре. Тия изисквания особено за AutoCAD почва да ми звучи, като къде има W на thinkpad за 1000 лв.

Аз нямам предвид под здрав някой дето ще го блъскам,а просто надежден технически.Щото примерно на Fujitsu-то му се отлепи видео-картата от дъното :) Тряа да е достатъчно бърз,за да зареди CAD-a пък вече за монитора не знам

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам предвид под здрав някой дето ще го блъскам,а просто надежден технически.Щото примерно на Fujitsu-то му се отлепи видео-картата от дъното :) Тряа да е достатъчно бърз,за да зареди CAD-a пък вече за монитора не знам

 

Хубавата изработка идва с цена. И тя не е 1000лв. Никой не говори за блъскане в земята. Там трябва да отделиш повече от 2-3-4 000лв.

Става въпрос за помислено охлаждане, за добро шаси, добри панти на екрана, качествени материали.

Link to comment
Share on other sites

Той не е казал за цена нищо. Откъде излезна това 1000лв не разбрах.

 

хХх, я кажи какъв е бюджета че ако няма аз ти препоръчвам едно HP одма :)

Link to comment
Share on other sites

Казал е. В (под)заглавието на темата :) .

 

За 1000 лв можеш да вземеш само "параметри" при това само някои, за екран забравяш нещо над 1366х768 (което не става за че*, още по-малко разни CAD), за някаква особена здравина или качество на изработка забравяш. Аутокад и разни подобни особено, още по-малко.

Като цяло, забрави :) . Каквото и да ми говорят, лаптопите са далеч като цени спрямо един стандартен и удобен декстоп ако ще говорим за комфортна работа за дадена цена. За мобилност със същите останали плюсове като на десктоп, трябва да отделиш доста по-солидна сума от тия пари.

Link to comment
Share on other sites

Има решение, ако е съгласен да мъкне 17 инчов лаптоп със старо поколение процесор. Само че нито шасито е кой знае какво, нито параметрите. Има свестен екран поне.

Link to comment
Share on other sites

Там трябва да отделиш повече от 2-3-4 000лв.

 

Е хайде сега. Над 4000 лв са топ моделите все пак. Но за 2 - 2500 мисля че може доста приличен лаптоп да се намери.

 

ПС: Защо трябва да е лаптоп?

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми надежден лаптоп

 

Бих ти препоръчал това => http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=101928&st=0&p=1495441310entry1495441310

 

Kато гледам какви ценова граница си дал, нищо от магазина даже няма да се доближи до това. И аз самия се замислих за него, във връзка с пенсионирането на някой лаптоп у нас, но не съм решил засега.

Link to comment
Share on other sites

ПС: Защо трябва да е лаптоп?

И аз това питам от както е пусната темата.

За сериозна работа на чертожна програма си трябва екран.

И то от 19 нагоре :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

И аз това питам от както е пусната темата.

За сериозна работа на чертожна програма си трябва екран.

И то от 19 нагоре :bgrin:

Щото в самолета до Англия не мога да си мъкна монитор+компютър...мисля че съм казал в първия пост.Дядо ми работи на AutoCAD на 15,4'' монитор на FujitsuSiemens отпреди сигурно 5 години.Просто поисках съвет за най-добра конфигурация,която може да се измисли вие ме пратихте в някакви космически цени.Примерно в Multirama гледах един DELL със интелски процесор,4GB RAM и 512 MB Nvidia видео за 1100 лева,което мисля е добра оферта.Нещо такова си търся,но щом според вас не може да се намери ще питам на друго място и така : )

Link to comment
Share on other sites

Това къде ще питаш няма да промени качеството на лаптопите по 1000лв ;)

 

За тия пари може да търсиш по-стар HP Elitebook или втора ръка някой Thinkpad, само да не е с nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Гледах и не видях да си споменал за Англия, но ако възнамеряваш да седиш по-дълго може от там да си купиш лаптоп или направо PC.

Link to comment
Share on other sites

Щото в самолета до Англия не мога да си мъкна монитор+компютър...мисля че съм казал в първия пост.Дядо ми работи на AutoCAD на 15,4'' монитор на FujitsuSiemens отпреди сигурно 5 години.Просто поисках съвет за най-добра конфигурация,която може да се измисли вие ме пратихте в някакви космически цени.Примерно в Multirama гледах един DELL със интелски процесор,4GB RAM и 512 MB Nvidia видео за 1100 лева,което мисля е добра оферта.Нещо такова си търся,но щом според вас не може да се намери ще питам на друго място и така : )

 

Това че е възможно да тръгне някоя програма и да отвориш с нея даден файл (чертеж) не значи че може да свършиш кой знае колко работа. Не знам на 15.4" монитор на 1280х800 (примерно) колко от чертежа се вижда но знам че конкретно за тези програми се ползват големи монитори и то от най-големите. Затова и всички ти препоръчват такива. Разлика между "тръгва" и "може да се работи" е голяма и има още толкова между "може" и "удобно е".

 

Така както го каза излиза че всеки лаптоп от последните година-две би ти свършил работа. Но някой по-сериозен чертеж първо би ти се опънал и второ има да си скролваш като гламав наляво надясно за да свършиш нещо.

Link to comment
Share on other sites

video karata ne ia gledai osven ako ne e quadro ili firegl http://usa.autodesk....112&id=16391880 vij tuk oficialno poddarjanite karti

 

kakvato i da e bateriata do anglia niama da te izkara do polovinata pat nai mnogo

 

tarsi neshto s poveche kesh na procesora i po visoka chestota i ram pone 6GB

 

rezoliuciata triabva da e pone 1600x900

 

kadeto i da pitash navsiakade shte ti kajat da se orientirash kam 1800-2500leva

ako razbira se iskash naistina da varshish rabota a ne da otbiesh nomera kakto se kazva v takav sluchai vseki za 1000-1300leva shte ti varshi rabota

 

ot lichen opit ti kazvam che niama smisal da si kupuvash niskobiudjeten saberi oshte 500-1000 i togava si vzemi

laptopite za 1000leva sa za FB filmi i niakoia igrica ne za seriozni programi

Link to comment
Share on other sites

А пък според мен къде къде по-удачен вариант е да си купи 1 монитор (и удобна периферия - мишки, клавиатури) за мястото където ще работи основно пък вече като му е зор и на лаптопа с какъвто ще монитор да е. Гаранция ще му легне в пъти по-евтино и "сумарно" ще му е в пъти по-удобно и от най-скъпия лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

Това с екрана съм го мислил и аз.

Просто за момента нямам място къде да го поставя.

Не виждам в темите нищо за Англия но щом твърдиш,че си казал така да е.

Link to comment
Share on other sites

xXx най-евтиното за тия програми е нещо от сорта на HP ProBook 6550b WD701EA. Аз го гледах - плащащ толкова колкото получаваш, за моите цели дойде малко овъркил и се отказах, но за твоите цели идва перфектен. С 1000 лв дори 1200 не може да минеш. Просто компромиса е или откъм процесор и бързина на хардиск или откъм екран.

Link to comment
Share on other sites

Не знам мразите ли го тоя човек какво ли, казва че ще разнася лаптопа много, в различни държави самолети, много пътувания, какви 17 по 3+ кила, при това с тия слаби шасита дето не са правени за много разнасяне. Другия пък му предлага някакъв триядрен АМД котлон феном, при това с 5400 оборотен харддиск. Следващия пък лаптоп с 1366х768 резолюция за CAD програми...

Link to comment
Share on other sites

Това за да видим за 1000 лв какво има.

Моя е с i5 и бърз хард но определено е далече над бюджета му.

А на Solid Works е голям fun да направя една бутилка даже :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Добре но и 2та лаптопа са с екран (1366x768). На такъв екран нищо няма да се вижда. Нещо поне 1680х1050 примерно му трябва или близко до това. 1366х768 определено е далече от достатъчното. Аз поне така мисля

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...