Jump to content
BulForum.com

Internet Explorer 9


tedy

Recommended Posts

Известен проблем е на версия 4. Но с промяна на 1 настройка (direct2d беше нещо), ето как изглежда при мен, точно както и при другите браузъри и програми, с изключение на ИЕ9, където е малко по-зле (но не е много дразнещо все пак, щото не го ползвам за основен).

Не знам, освен да не си направил нещо както трябва..

 

Човека си държи на своето и това е... Виж, разгледай темата, която постнах и ще разбереш за какво говоря, това което си постнал не е нищо, да ти прилича на сайт?

 

P.S.

 

Добре отвори някой сайт и направи сравнение. Ето този http://www.kaldata.com/ го отвори с Opera например, отвори го с FF и с IE. Най-гадно го отваря FF, обаче недей да махаш ускорението...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Човека си държи на своето и това е... Виж, разгледай темата, която постнах и ще разбереш за какво говоря, това което си постнал не е нищо, да ти прилича на сайт?

 

P.S.

 

Добре отвори някой сайт и направи сравнение. Ето този http://www.kaldata.com/ го отвори с Opera например, отвори го с FF и с IE. Най-гадно го отваря FF, обаче недей да махаш ускорението...

Добре ти какво искаш?

Кое не е сайт, булфорум ли? Я поясни кое в булфорум е нищо и не е сайт.

Ето в ИЕ9, на мен даже ми изглежда съвсем същото, може би в началото съм бил сугестиран от нещо и си мислех че е по-зле, освен да ползваш VGA или нещо мониторът ти да не е настроен, знаем отлично че въпросните шрифтове ползват смуутинг, който е даже субпиксел такъв и при недобре настроен монитор горните шотове може да изглеждат доста размазано, в зависимост кой рендер какви други методи ползва. Нямам друг коментар.

Edit: Всъщност ИЕ9 е бил в компат. моде за булфорум, а уж го бях изключил. Като не е в компат., шрифта става зле както го виждах преди. И явно наистина проблемът е в Windows, а не в браузърите. Ако пусна акселерацията на ФФ, шрифтовете са като на ИЕ9 без компат. моде.

 

"обаче недей да махаш ускорението.."

- И защо? Както казах, маха се ускорението и шрифтовете са такива каквито са ми на шотовете. С или без ускорение, аз по-пъргав ФФ не усетих, еднакво си върви, а ускорението ще помогне в точно 0.0001% от сайтовете, които ползват канвас и другите видео хави, аз на такъв сайт още не съм попадал (освен бенчмарковете). Само дето ИЕ8 (който няма ускорение) влачи на доста от по-тежките сайтове, и трябваше ускорение в 9-ката за да вървят сносно, нещо което в всички ФФ-та е нямало проблем.

 

P.S. И в Опера, и навсякъде, калдата, и всичко останало ми е съвсем 1:1.

Link to comment
Share on other sites

Добре ти какво искаш?

Кое не е сайт, булфорум ли? Я поясни кое в булфорум е нищо и не е сайт.

Ето в ИЕ9, на мен даже ми изглежда съвсем същото, може би в началото съм бил сугестиран от нещо и си мислех че е по-зле, освен да ползваш VGA или нещо мониторът ти да не е настроен, знаем отлично че въпросните шрифтове ползват смуутинг, който е даже субпиксел такъв и при недобре настроен монитор горните шотове може да изглеждат доста размазано, в зависимост кой рендер какви други методи ползва. Нямам друг коментар.

Edit: Всъщност ИЕ9 е бил в компат. моде за булфорум, а уж го бях изключил. Като не е в компат., шрифта става зле както го виждах преди. И явно наистина проблемът е в Windows, а не в браузърите. Ако пусна акселерацията на ФФ, шрифтовете са като на ИЕ9 без компат. моде.

 

"обаче недей да махаш ускорението.."

- И защо? Както казах, маха се ускорението и шрифтовете са такива каквито са ми на шотовете. С или без ускорение, аз по-пъргав ФФ не усетих, еднакво си върви, а ускорението ще помогне в точно 0.0001% от сайтовете, които ползват канвас и другите видео хави, аз на такъв сайт още не съм попадал (освен бенчмарковете). Само дето ИЕ8 (който няма ускорение) влачи на доста от по-тежките сайтове, и трябваше ускорение в 9-ката за да вървят сносно, нещо което в всички ФФ-та е нямало проблем.

 

P.S. И в Опера, и навсякъде, калдата, и всичко останало ми е съвсем 1:1.

 

 

 

Човек с теб не може да се спори, дори да не си прав! Няма такова нещо, като да са еднакви шрифтовете при различни сайтове, просто казвам ако ще сравняваш FF пряко с IE9, то недей да изключваш ускорението, казах ти дай шот, сега ще ме караш да инсталирам FF, добре ще го направя. Относно Bulforum, Имах на предвид, че се показва само текста при писане на коментари, а не целия изглед на страницата и по-странното е, че при FF, някои сайтове са с ужасен шрифт, други с не толкова и въпреки това FF е далече от истината. Не, не съм с VGA, а DVI. Освен да си с монитор ISP матрица, друго обяснение не си давам, че да не правиш разлика.

 

@Tedy, извинявам ти се, връщам си думите просто защото калдата ми е начална страница на Opera и като я отворя с FF, изглежда доста по-тънък шрифта, но ако се свикне, то ням никакъв проблем!

 

unledyq.th.png

Link to comment
Share on other sites

Не знам, аз дадох шотове горе, и двата бяха с изключено ускорение (ИЕ9 в компат моде).

А като е пуснато ускорението, и не-компат мод-а в ИЕ9, пак еднакво изглеждат сайтовете в двата браузъра при мен (с кофтито шрифтове).

Като е изключено само тази опция в ФФ (дирецт2д), шрифта се оправя, и браузъра не става по-непъргав, това е Всичко, което ме интересува в крайна сметка.

Не казвам, че по принцип няма никакви проблеми, или че тези опции в ФФ не трябва да са по-видими, но overall ФФ си остава по-добър за мен. Най-видимата част от интерфейса не е за подценяване, а точно тя даже, в ИЕ9 не може да се размести и настрои в по-човешки вид, пък ако ще и да рендва всичко на мига още преди да се е изтеглило, ми е все тая. ФФ с два клика става както го искам да изглежда, да не говорим за големите възможности за къстъмизация. ИЕ9 е просто по-бърз при старт, това е. Оттам нататък мога да почна само с негативи.

 

Edit: За Опера - да, в калдата някои заглавия изглеждат по-болднати (но само толкова, не и по-блърнати или нещо) и при мен. Това е за мен по-лошия вариант, на останалите браузъри са по-неболднати, и стоят по-добре, нещо Опера явно се е*ава с някои неща, но тя е известна, че не е съвсем съвместима с всички сайтове 100%, отчасти в резултат на 2%-ото си разпространение.

Link to comment
Share on other sites

Е, то всеки си има вкус. На мен така изчистен ме устройва перфектно. Не ми трябват никакви бутони и менюта... Обаче лекотата с която се отваря и зарежда страниците е просто един път!

Единствения проблем за сега е, че както някой по-горе спомена, когато се цънке линк го отваря в текущата страница, а отделно го отваря и в нов таб. Предполагам, че за проблем има вече фикс, но в момента ме мързи да го търся.

Link to comment
Share on other sites

Е, то всеки си има вкус. На мен така изчистен ме устройва перфектно. Не ми трябват никакви бутони и менюта... Обаче лекотата с която се отваря и зарежда страниците е просто един път!

Единствения проблем за сега е, че както някой по-горе спомена, когато се цънке линк го отваря в текущата страница, а отделно го отваря и в нов таб. Предполагам, че за проблем има вече фикс, но в момента ме мързи да го търся.

За този проблем писах вече :) . Вкарай булфорума в compatibility mode с бутона от адресбара. Всичко заспива. И в други сайтове така. Но така се губят новите неща, като например заоблените ръбове по елементите - нещо, което от години присъства в ФФ и други браузъри, с CSS хората си заоблят ръбовете, а в ИЕ винаги е било нужно с картинки да се имитира това нещо (или с други още по-извратени начини без картинки, но тях рядко съм срещал в употреба).

 

За изчистеността - дефолтната инсталация на ФФ4 е даже по-"чиста", не знам защо говорим за изчистеност като фактор още..

 

P.S. (Повече няма да отворя и една картинка, качена в отвратителния имагешак!)

Link to comment
Share on other sites

Не знам, Opera може да ви се стори смотана, но има незаменимо плавно скролиране, които другите могат само да си мечтаят за такова.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, Opera може да ви се стори смотана, но има незаменимо плавно скролиране, които другите могат само да си мечтаят за такова.

Поне това за скролирането е вярно, не мога да се изкривя.

Но ако говорим за IE9 vs. FF4, второто е далече по-добро overall, независимо че и двете имат предимства и недостатъци, естествено.

За скролирането Опера е само малко по-добре от другите два, като ФФ се влошава повече, ако в момента друг процес е глътнал 100% от процесора. В тоя случай на Опера почти не се отразява. Мозила имат какво да подобрят в scheduling-a на ФФ все пак. Въпреки това не можем да отречем как скролирането драстично го подобриха в 4. Скоро няма как да го сменя с Опера, и на вид вече всички взеха да си мясат.

Всъщност това с ФФ когато ЦПУ е на 100%, вероятно е защото е без акселерация. При ИЕ9 също няма никакъв проблем при скролиране в тази ситуация, но там е включен аксел-а.

Все тая.

Link to comment
Share on other sites

Проблема с отварянето в същия прозорец и в нов таб едновременно се решава и с натискането на Ctrl-а преди да се цънке линка. Обаче се надявам скоро да се намери генерално решение от Майкрософт в тази насока...

Link to comment
Share on other sites

Една добавка - за търсенето директно в адрес бара е неубходимо само да се добави една "?" преди името. Примерно "?търсеното-нещо".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ползвам IE9 на едноядрения си лаптоп с 2гб рам. Чета много технически форуми - имам навика да отварям по 20-30 таба и когато имам време да ги чета... това естествено не се отразява добре на 2та гб рам и едноядрения процесор, случва се ИЕ да крашне.

Хоумпейджа ми е google. Като го отворя наново и дам recover освен каквото е било отворено ми отваря 20-50 таба с гугъл :blink: :blink: и това се случва всеки път

61251425.th.jpg

Някакви идеи защо се получава така?

Link to comment
Share on other sites

След около 8 дни ъптайм на Windows, плавното скролиране на IE9 се прецаква. Вече няколко пъти, като закономерност, при ползване на клавишите или скрола на мишката. При движение, скролва (ъпдейтва позицията)) през точно 1 сек. интервали, без капка плавност. И това във всички приложения, ползващи IE, като hh.exe например (хтмл хелпа на Виндовс). Докато минат 8-те дни няма никакви проблеми.

Реших го като изключих плавното скролиране. Изобщо не ме кефи скачащото скролиране по този начин, и затова не ползвам вече почти IE. При други програми/браузъри няма този проблем.

MS по традиция вече почнаха да развалят абсолютно всичко последните 2 години!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

нещо 9-ката се прецака, след като я инсталирах ... в интерес на истината си бях с 9-ка, но постоянно ми излизаше съобщение, че трябва да я изтегля и да я инсталирам и тъй като ме дразнеше, взех че я изтеглих и инсталирах. след този момент при пускането на браузъра той забива и изобщо "не отговаря". не мога да дам rollback, не мога да го ползвам ....

Link to comment
Share on other sites

Можеш ли да го отвориш без Add-On-ите от шорткъта, който има (No Add-ons) след "Internet Explorer". В старт менюто е. Ако напишеш Internet explorer в полето за търсене ще го видиш.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

изключих всички Add-ons, но IE продължава да си забива още със стартирането ... и това забиване става при опит да се зареди страница. ако е зададено без начална страница т.е. about:blank. браузъра се стартира, но ако след това опиташ да отидеш на някой адрес блокирва.

Link to comment
Share on other sites

Пробва ли да го преинсталираш?

да, махах го, слагах го, чистех ригистрите ... и между другото няма разлика дали ще е IE8 или IE9 - и двете версии си забиват, като въведеш адрес на страница и се опиташ да отидеш на него.

Link to comment
Share on other sites

Нямам предложения вече. Възможно е да имаш инфекция, защото сега има една, която прави точно това. Крашва Internet Explorer-а.

Link to comment
Share on other sites

сканирах с malwarebyte's, намери разни тан хави, изтрих ги и сега като пусна IE, зарежда страницата, но до там ... пак си забива.

Link to comment
Share on other sites

Malwarebytes не е анти-вирусна програма. Пробвай с анти-вирусна.

А и в повечето случаи, слагането на анти-вирусна след заразяване с инфекция, не решава проблемите.

Link to comment
Share on other sites

Аз също не мисля, че е вирус, защото щеше да има и други симптоми, но след като преинсталация и зануляване на настройките не работят..

Имаш ли достатъчно празно място на системния дял? Може да не може да запише временните файлове.

 

По-долу каза, че си изключил всичките Add-ons. От менюто Add-ons ли ги изключи или като пусна Internet Explorer с шорткъта, който бях споменал?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...