Jump to content
BulForum.com

Internet Explorer 9


tedy

Recommended Posts

Тъкмо го пробвам. Нали наскоро излезе.

Леко разочарование. Особено след супер по-добрата версия 4 на Firefox, от която съм мега доволен.

 

Та в ИЕ9 не само не мога да преместя менюбара и букмарк тулбара над табовете и адресбара, ами и има бъг с Булфорум - не може да се скрие гадния сайдбар, като цъкна, почва да сгъва разгъва, и пак си остава отворен. Бъг в JS явно, ама дали в него или не не знам. В ФФ и други няма проблем.

 

Като цяло може да е малко по-бързичък, на вид върви към същата посока, в която хроме, ФФ и другите (май всички са тръгнали в една посока като интерфейс), но за мен е разочарование, ИЕ8 беше по-добър наследник на 7, а в 9-ката къстъмизацията на интерфейса е намалена, в стила на Вин7, което не ми харесва. Дори само факта, че не мога да кача разните ленти над таббара или адресбара, изобщо не ми харесва. Добре че не го ползвам за основен, още повече ФФ4 е меганапредък за мен лично, спрямо 3.6, и си остава най-добрия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

za sidebar-a natisni F12 i izberi Browser mode: IE8 ili gore na adresa skasanoto listche (compability mode)

 

 

inache kato cialo ne e losh malko po dobre e ot IE8 ima niakoi neshta koito mi haresvat mnogo no s niakoi saitove i edna igra v FB mn se machi

dobre che pone ima opcia da si slojish tabovete na otdelen red

 

a probva li youtube html5

 

klipchetata si tragvat vednaga samo me drazni che ne moje da e na cial ekran puska klipcheto samo v miastoto za stranicata

Link to comment
Share on other sites

Абе да ама пък в ФФ никога не се е налагало да ползвам какъвто и да е компатибилити, камо ли да е вграден в браузъра (няколко енджина), и всичко си се показва и работи както трябва. Това в ИЕ от 8 нататък е досадно, да се налага чат пат да се включва compatibility.

Мда, то оставаше да няма опция да си сложиш табовете на отделен ред, представяш ли си. Залепени вдясно от адресбара или там квото, супер малоумно, баси зора.

Общо взето ИЕ не виждам някога да го направят без разни такива малоумни изцепки по интерфейса. И да се доближи поне малко до ФФ като гъвкавост. Още се чудя как сложиха табове в 7-цата :) . И с тия тъпи add-ons дето аз ли не виждам или има 5-10 вземи едното блъсни в другото.

Бахти зора, ми тоя грозен Back бутон..., IE8 засега за мен си е по-балансирана версия, а всички ИЕ-та са еднакво трудни за ползване. ФФ с версия 4 според мен кърти, дистанацията между него и ИЕ вече е толкова драстична, че май скоро няма да се тормозя да слагам ИЕ9 на реалната си машина. МС пак са бляли някъде като са правили поредния ИЕ. Кога ли ше се усетят да го ръчнат малко да е по-нормален като интерфейс. Баси, ми това е малоумно бе, букмарк бара да не мога да го фърла най-горе някъде, ами ми седи точно над съдържанието.. ами менюбара, и той отдоку.. и др. такива.

Link to comment
Share on other sites

az polzvam IE za osnoven i sam gore dolu dovolen ot novata versia no za momenta mislia da ostana s 8 i da minavam napravo na 10 kakto reshih ot vista napravo na win8 da mina :) koito daje moje da e zaedno s IE 10 kogato izlezne oficialnata versia kraia na 2012 nachaloto na 2013

 

add-onite sa smotani inache ako sa ti samo 5-10 smeni darjavata da e UK ili US

Link to comment
Share on other sites

Имам лошия навик да отварям 50 таба (примерно файлове за теглене от някакви измислени хостинги, където се тегли само по един и се чака) и да си стоят с дни докато им обърна внимание... като цъкна на табовете отворени от много време, 8 лагваше сериозно, налагало се е да чакам 20-30сек на комп с 4 ядрен процесор или направо да ми изкара not responding, това нещо при 9 го няма, така че сериозно е подобрена скоростта, не е само малко по-бързичък.

Интерфейса и на мен ми е странен като всяко ново нещо. И уин 7 ми беше странен, но като свикнах ми е по-приятен за работа от виста, а някой още се мъчат с дървеното хп щото новите ОС били тежки :D

В един друг форум с по-стара версия IPB има много бъгове - текста като пиша пост се замазва, в полето за писане не може да се селектира текст с мишката и тн.

 

офтопик: shtaiga - не мога да схвана, защо някой би се наказвал с виста, поне сървър 2008 качи, МНОГО по-бърз е, а интерфейса е същия ;)

единствения недостатък, за който се сещам е, че така и не успях да подкарам тв тунер, но бях толкова доволен от уиндоуса, че продадох тунера :D

И сега се замислям да си кача пак 2008 сп2, но ме мързи...

Link to comment
Share on other sites

Имах и Виста на един лаптоп. Не е лош ОС-а, и не разбирам цялото му оплюване (всъщност има разни теории). Макар че наистина можеш да сложиш 7, като изключим леко по-кофтия интерфейс (като възможности за къстъмизация), е по-добра.

 

Overdrive, знам за този ти проблем от преди, но наистина не знам закакво се е получавало така при теб. При мен Никога такива забавяния между табове не са се получавали, нито в ФФ, нито ИЕ, макар че ИЕ не ми е основен и там повече от 10-тина таба рядко отварям. Но не е нормално да отива и до нот респондинг. Имам съмнение, че е поради факта че ИЕ отваря повече процеси като се наотворят табове (около 2-3 таба се обслужват от 1 процес или нещо такова) и ако са неактивни ОС-а зае*ава процесите с времето. Но чак 20-30 сек., това ми напомня все едно е ХР. Във ФФ и аз имам навика, даже с месеци да ми стоят табове докато им обърна внимание, но всичко винаги става мигновено.

Сигурно е било от нещо друго, примерно и Дядомраз се оплаква, че пък ФФ винаги му се бавел 2-3 сек. поне, при стартиране хем е с доста по-яка машина вече. При някои от вас се случват странни неща. Аз лично съм много доволен и от бързина, пъргавост от май всички браузъри, само откъм стабилност ФФ3 се дънеше след 2-3 седмици, но се надявам 4-ката да е по-добре, започнах я да седи отворена да видим.

 

За 2008, наистина може би е най-добрия Виндовс досега (но не R2). Но след няколко месеца работа с 7-цата бих казал че не отстъпва почти на 2008-цата. Явно ми научи навиците и си работи Ок, ако имаше някаква осезаема разлика в производителността, щях да се върна на 2008. Интерфейса не го коментирам, с някои изключения (все пак има подобрения) е малко по-дървен от на 2008, но свикнах с недостатъците, като цяло щом останах с нея, ми харесва, явно нещата са и до обстоятелства понякога.

Link to comment
Share on other sites

За първи път от доста време се реших да ползвам IE и съм приятно изненадан, единственото нещо, което ме дразни изключително много е, че всчко, което излиза за даунлоад или запомняне на парола се показва в долния край на прозореца :) Другото досадно нещо е, че за да инсталирам някоя програма (за пример преди малко инсталирах netbeans) трябва да се потвърди 2-3 пъти, че искам да се инсталира.

Link to comment
Share on other sites

За първи път от доста време се реших да ползвам IE и съм приятно изненадан, единственото нещо, което ме дразни изключително много е, че всчко, което излиза за даунлоад или запомняне на парола се показва в долния край на прозореца :) Другото досадно нещо е, че за да инсталирам някоя програма (за пример преди малко инсталирах netbeans) трябва да се потвърди 2-3 пъти, че искам да се инсталира.

В ФФ4 е добре решено това, като попъпче в горната част се появява за паролите. Иначе ИЕ след 8 си е читав браузър като изключим интерфейса.

 

За другото, IE какво общо има :) . Аз бацам като Administrator, и при инсталиране, ме пита само веднъж, в оня прозорец с сертификата и дали съм сигурен. UAC муак, такива винаги ги изключвам до макс. възможно.

Link to comment
Share on other sites

Като каза FF4 се сетих за още едно доста изнервящо ме нещо -> няма го бутона Refresh :D

 

 

едит: бутона при IE го намерих или може би е по-добре да кажа бутонченцето :)) Утре може да намеря къде се намира и при лисицата!

Link to comment
Share on other sites

Като каза FF4 се сетих за още едно доста изнервящо ме нещо -> няма го бутона Refresh :D

 

 

едит: бутона при IE го намерих или може би е по-добре да кажа бутонченцето :)) Утре може да намеря къде се намира и при лисицата!

При лисицата това е едно от нещата, които много ме кефят как са решени - бутона Рефреш, заедно с Stop и Go, са обединени в един - вдясно от адресбара. Наистина е по-добре според мен, вместо цели 3 бутона. Като е заредена страницата, става Refresh, иначе е Stop, а ако почнеш да пишеш адрес, става Go.

Така или иначе тия 3-те функции не знам някога да съм ги ползвал с бутон, винаги с клавиатурата (Esc, F5, Enter). Мнооого рядко съм натискал Refresh ако съм се излегнал на стола и гърба ми е на седалката, а краката на бюрото, главата на калъч между облегалката и седалката, щото лявата ръка е някъде в незнайно положение на земята.

Link to comment
Share on other sites

niakoi sluchaino da znae kak moga da si napravia moi nastroiki za Tracking Protection izteglih ot stranicata na IE kadeto me preprati EasyList blokirva reklamite v arena i fb ama v zamunda ostavat niakoi

 

ima i niakakvo Your Personalized List samo che neshto ne moga da go razbera caknah uj pomosht vika mi che niama pomosht :)

Link to comment
Share on other sites

Още един проблем, който си нямам и на идея как може да се оправи... Като отваря линк във форума, страницата се отваря в нов таб, но също така се зарежда и в текущия:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Да, проблема не е при всеки.

При мен беше на 5 различни машини,

2 с Vista и 3 със Win7, т.е. на всички с IE9.

Всички са с лицензирана OS и последни ъпдейти.

 

Ето решението от форума на Gmail,

което оправи проблема /ако някой се сблъска с това/.

Интересното е, че и при мен има навсякъде KIS 2011,

както и на питащият по-долу, който е с KAV9.

 

Explain your issue in full detail here:

I am unable to download attachment files on IE9.

 

Please Also Include:

 

Operating system (e.g. WinXP): Win7

Program and version you use to access Gmail (e.g. Internet Explorer 7 or Outlook 2003): IE9

 

Your antivirus software (e.g. Norton 2007): KAV9

 

Any extensions, toolbars or plug-ins: /

 

Answer:

try changing your internet exporer options (advanced tab) to default

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

След като сложих firefox 4, смятам че IE 9 е много по-добър. Лисицата са я прецакали и е по-зле от колкото 3х и обратното ИЕ 9 е много по-добър от 8

Link to comment
Share on other sites

С какво? За мен дори това, че са махнали сърч полето в търсачките го прави неизползваем, да не говорим за другите му липси и интерфейс недоразумения. ФФ4 (дефолтен) също не е цвете за мирисане, но както винаги - всичко е по-добре от ИЕ.

Link to comment
Share on other sites

С какво? За мен дори това, че са махнали сърч полето в търсачките го прави неизползваем, да не говорим за другите му липси и интерфейс недоразумения. ФФ4 (дефолтен) също не е цвете за мирисане, но както винаги - всичко е по-добре от ИЕ.

 

 

Като започнем с това, че няма такъв ужасен шрифт, като при FF4. IE9 търсачка си има и то не една, направена е в полето за въвеждане на адрес, като се въвежда желаната информация за търсене се избира от долу съответстващата иконка на търсачката.

 

unledhqq.th.png

 

 

P.S.Самият аз не го използвам, но ако трябва бих го предпочел пред FF.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм много доволен. По принцип никога не съм харесвал ФФ и съм си ползвал ИЕ, но разликата в бързодействието е осезаема спрямо 8-ма верисия!

Link to comment
Share on other sites

След като сложих firefox 4, смятам че IE 9 е много по-добър. Лисицата са я прецакали и е по-зле от колкото 3х и обратното ИЕ 9 е много по-добър от 8

Единственото подобрение е скоростта на тръгване, и пъргавостта при работа - спрямо 8 е наистина по-добре.

Интерфейса обаче е ужасен на ИЕ9. Няма друго такова недоразумение, честно! Нищо не можеш да променяш, на всичко отгоре като покажеш разните барове, по дефолт са на най-гадните места (менюбара да ми е под табовете и адресбара, моля?!!!)

Друго - прословутото compatibility, като го сложих, първото което забелязах е несъвместимостта с форума. Трябваше да мина в compatibility за да настроя вид и други неща.

И не е само с форума. Други браузъри, новите версии не се чупят с налични сайтове (почти или поне нямам спомен за такива баш изцепки, че да трябва compatibility button).

Пъргавостта са я постигнали с хардуерно ускорение. И докато при ФФ4 тя може да се изключва по различни фини начини, тук не виждам как, и шрифтовете са по-лоши. При фф като се изключи direct2D опцията, шрифтовете се оправят, а пъргавостта си е все така същата.

 

Като започнем с това, че няма такъв ужасен шрифт, като при FF4. IE9 търсачка си има и то не една, направена е в полето за въвеждане на адрес, като се въвежда желаната информация за търсене се избира от долу съответстващата иконка на търсачката.

 

P.S.Самият аз не го използвам, но ако трябва бих го предпочел пред FF.

Както се писа, за проблема с шрифта в ФФ4 решението е изключването на direct2d акселерацията. И някои други неща се пипват в about:config, но поне може да се пипнат лесно и да се промени почти всичко според нуждите.

За търсенето, аз лично не го ползвам оттам, но хората са свикнали с отделно поле за търсене, логически си отделят къде пишат адреси и къде низове за търсене - най-малкото автокомплешъна не е обединен като пишеш вече написан адрес/низ, което за много хора е супер дразнещо. Да споменавам ли че и опция да се върне отделния сърчбар не е налична :) . Както между впрочем всичко е направено и в Вин7 - няма опции да се разкарат елементарни дразнещи неща, въведени от малоумни УИ дизайнери. За ИЕ9 не ми пука, ФФ4 е по-добрия drop-in replacement, де да имаше и за Вин7 нещо такова.

Единствения минус на ФФ е че по традиция стартира малко по-бавничко.

Link to comment
Share on other sites

 

И докато при ФФ4 тя може да се изключва по различни фини начини, тук не виждам как, и шрифтовете са по-лоши. При фф като се изключи direct2D опцията, шрифтовете се оправят, а пъргавостта си е все така същата.

 

 

Както се писа, за проблема с шрифта в ФФ4 решението е изключването на direct2d акселерацията. И някои други неща се пипват в about:config, но поне може да се пипнат лесно и да се промени почти всичко според нуждите.

 

 

Мислиш ли, че не съм пробвал, пак шрифтовете изглеждат зле!

 

И ако не ми вярваш, това е всеизвестен проблем при FF, след версия 3. Ако искаш мога да ти постна шот - side by side.

 

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=23&t=2060933

Link to comment
Share on other sites

Известен проблем е на версия 4. Но с промяна на 1 настройка (direct2d беше нещо), ето как изглежда при мен, точно както и при другите браузъри и програми, с изключение на ИЕ9, където е малко по-зле (но не е много дразнещо все пак, щото не го ползвам за основен).

Не знам, освен да не си направил нещо както трябва..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...