Jump to content
BulForum.com

Книги-игри


Curunir

Recommended Posts

Джонга май беше ролева.Имам предвид,че се оправляваха няколко персонажа

Да така е :P .Имаше още няколко такива ама сега не мога да си ги спомня :confused

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Като се спомена за ролевите книги игри - може да ви прозвучи тъпо, но какво ще кажете да се съберем някой ден да поиграем? :D

Link to comment
Share on other sites

Като се спомена за ролевите книги игри - може да ви прозвучи тъпо, но какво ще кажете да се съберем някой ден да поиграем?  :D

Може аз съм навитак ако се съберем повечко.Но има 2 проблема:

1.Откъде книга :confused

2.Къде ще се съберем :confused

Link to comment
Share on other sites

Може аз съм навитак ако се съберем повечко.Но има 2 проблема:

1.Откъде книга :confused

2.Къде ще се съберем :confused

Аз не съм си купувал ролева книга игра, но все някой трябва да има и при добро желание да я сподели :) И като е тръгнал да споделя книгата, може и апартамента да сподели :) Абе стига да има желание, ще намерим начин. Аз съм зарибен!

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че groover говореше преди за ролеви игри, и дори мисля, че се събираха с някакви негови дружки, така, че питайте него

 

Тук са обсъждали такива неща

 

А дали някой има Мегаигра брой 6 или 7, ако изобщо са излизали такива, че ми стана интересно, къде съм завършил в класациите :) С носталгия си спомних как лепях пликове и пращах писма до София :cry А като гледам какви хора са пращали също решения на загадки, явно цяла България се е била побъркала по тези книги-игри - има хора 54 набор участвали в конкурсите. Това беше положението. А след 10 години сегашните 12 - 14 годишни деца ще си говорят за CS, Warcraft, Diablo, GTA и т.н., когато кой знае какво ще е заниманието на тогавашните 12 годишни :D :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Първо онлайн списание за интерактивна литература (книги-игри) и фантастика

 

Привет на всички приятели на фантастиката и интерактивните забавления!

 

Тази година започна да излиза първото Онлайн Списание за интерактивна литература и фантастика "Нова вълна": http://online.knigi-igri.net

Oчакваме скоро третия му брой; ето корицата на втори:

http://img812.imageshack.us/img812/5318/korica.jpg

 

В списанието можете да намерите много разкази-игри от нови таланти, както и цели КНИГИ-ИГРИ от известни стари автори, публикувани за първи път сега. Списанието съдържа и множество рецензии и статии за книгите-игри по света и у нас, сега и преди, както и материали за бордови, ролеви и компютърни игри и фантастиката в киното и литературата. Има и много изненади: неочаквани ексклузивни интервюта с известни български и световни автори; авторски рисунки, разкази и романи-сериали от популярни български писатели, непубликувани никъде досега; хумористични ревюта, новини и много други.

 

Ако потърсите общността на книгите-игри в интернет, ще намерите голям сайт с десетки напълно безплатни и удобни за четене заглавия, както и форум - средище на много фенове и творци и самите стари автори на книгите-игри.

 

Същевременно в големи тиражи бяха издадени вече три нови книги-игри от Новата вълна, започнала миналата година, които вече достигат до широката публика. Последната от тях е току-що излязлата "Патрул за ада: 2 в 1" от Ейдриън Уейн и Робърт Блонд (Алекс Султанов и Богдан Русев).

 

Приятно четене на новото списание!

http://online.knigi-igri.net

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

УВОД

 

Наричаш я просто Реката. Само понякога хората употребяват другото име -

Реката, от която никой не се завръща. Защото това е истина, зловеща и

мъчителна истина. Нито един пътник не се е завърнал, за да разкаже какво

има надолу по нейните брегове.

Реката се спуска от висок водопад, пресича Последната долина и изчезва в

мрачна клисура. Неведнъж си се вглеждал нататък. Какво ли виждат тия

води, след като напуснат обитаваните мсста? Навярно никога не ще

узнаеш. Долината е ваш затвор, но и ваша закрила - убежище на

последните хора.

Старите легенди разказват, че преди векове в страната са нахлули

чудовищни същества, които унищожавали всичко по пътя си. Армията

загинала, след нея смъртта отнесла град подир град. Само тук, сред

непристъпните скални стени на Последната долина, оцелели шепа хора.

Още нещо разказват легендите. По традиция веднъж на всеки десет години

група смели мъже тръгват надолу по Реката, за да открият наистина ли

няма други хора, освен вас. Ала до днес никой не се е завърнал...

Премини на 1.

 

1.

 

Днес мислите за Реката те вълнуват особено силно. И това е съвсем

разбираемо, защото за пръв път ти е оказана голямата чест да присъстваш

на Съвета на старейшините. А точно на днешното събрание ще се обсъжда

въпросът за поредната разузнавателна експедииия.

В редицата на поканените седи и твоят приятел от детинство - ковачът

Халип. Той те поглежда и се усмихва подигравателно на вълнението ти.

Лесно му е - нали вече е посещавал три събрания на Съвета.

Под сводовете на дребния храм всяка дума звучи тържествено. Дори и най-

дребният обсъждан въпрос изглежда решителен и съдбоносен. Но когато

Първият старейшина, Стипур, излиза в центъра на залата, напрежението

става почти непоносимо.

Без да бърза, Стипур кръстосва ръце на гърдите си и изрича с висок, ясен

глас:

- Преди края на днешното събрание трябва да решим най-важния въпрос.

Всички отлично знаете за какво говоря. Става дума за тия безсмислени

пътешествия надолу по Реката, които само ни лишават от силни и храбри

мъже.

Из залата се надига недоволно мърморене. Стипур махва с ръка.

- Знам какво ще ми възразите. Не споря, че подобни експедиции са

необходими. Но нима трябва да ги провеждаме толкова често,

когато досега нито една не е завършила с успех? Предлагам на Съвета следното

решение: времето между експедициите да се увеличи от десет на двайсет

години. Разбира се, това ще означава, че предстоящият поход по Реката се

отлага. Моля Съветът на старейшините да гласува незабавно.

И той вдига ръка, без да се връща на мястото си. В редицата на

старейшините една след друга се вдигат още пет ръце. Стипур се обръща,

преброява ги и се усмихва криво.

- Дванайсет старейшини. Значи шест са съгласни с мен, а шестима

възразяват. Е, добре. Днес имаме седем поканени. Нека решат те... и дано

да се окажат по-мъдри от своите водачи.

Оглеждаш се. Заедно с тебе поканените са седем. Един от тях бързо вдига

ръка. След миг се присъединяват още двама. Останалите упорито са навели

глави - между тях е и Халип.

Сърцето ти се свива, когато осъзнаваш, че си последен и твоят глас ще

бъде решаваш. Как ще гласуваш?

Ще вдигнеш ръка за решението на Стипур - мини на 47.

Ще останеш неподвижен - продължи на 28.

Link to comment
Share on other sites

Това е откъс от известна книга-игра. Всеки, който желае може да се включи като избере своето продължение и аз ще публикувам следващите събития в приключението му,

Link to comment
Share on other sites

Добре. Ето и продължението: :)

 

28.

Стискаш здраво ръце в скута си. Из залата на храма отново се надига

мърморене - половината присъстващи са доволни, другата половина не

одобрява избора ти. И в този момент Стипур рязко вдига ръка.

- Знаете, че обичаят ми дава право да отменям всяко решение на Съвета,

дори ако е взето с пълно съгласие. Никога не съм прибягвал до него, но

днес ще използвам правото си. Експедицията се отлага. Ако държите на

друго решение, ще трябва да гласувате за изгонването ми от Съвета.

Настава напрегнато мълчание. Но до ново гласуване не се стига. Един по

един всички напускат храма.

Навън вече е пришъмняло. Тесните улички са пусти. С бавни крачки се

прибираш в малката си къщичка от неизпечени тухли. Лягаш и дълго не

можеш да заспиш, но накрая сънят те побеждава. Мини на 93.

 

93.

Събужда те тих шум. През тясното прозорче едва проникват бледи лунни

лъчи, които почти не разсейват полумрака. Надигаш се и виждаш, че над

леглото ти се е надвесил неясен силует. Искаш да скочиш на крака, но

човекът те удържа и ти прави знак да мълчиш. Въпреки тъмнината, сега го

разпознаваш по здравата хватка - това е Халип.

- Изслушай ме - прошепва той. - Решил съм тази нощ да потегля надолу по

Реката. Видях те как гласува в Съвета, пък и знам, че отдавна мечтаеш за

тази експедиция. Затова ти предлагам да тръгнеш с мен.

Но как...

- Мълчи! - прекъсва те Халип. - Нали знаеш горния завой на Реката? Преди

три дни там докараха купчина борови трупи. Снощи скрих край тях всичко

необходимо - два меча, дрехи, провизии, железни скоби и въжета.

З а половин час ще можем да направим сал.

Да, Халип добре е подготвил плана си.

Ако се съгласиш да тръгнеш с него, продължи на 131.

Ако откажеш твърдо, прехвърли се на 156.

Ако му предложиш да изчакате няколко дни и да се подготвите по-

добре, мини на 188.

Link to comment
Share on other sites

Хах, признавам си зариби ме... :laughing1: Отдавна не съм играл на книги-игри, а преди не ги оставях..Ще взема да ги изровя пак от кашоните...Нямам място на библиотеката за всички книги..да не вземете да ме анатемосате сега, че не ги уважавам... :laughing:

 

"Ако му предложиш да изчакате няколко дни и да се подготвите по-

добре, мини на 188. "

Link to comment
Share on other sites

Спрях да играя на книги-игри, когато инсталирах Diablo 1... Не знам, за мен концепцията им беше сбъркана. Предпочитам или книги, или игри....

Link to comment
Share on other sites

Аз също. Но обичам да чета книги. Книгите игри, на които съм попадал рядко са блестяли с някаква литературна стойност...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

magdanoz4o - Много се радвам, ако успея да възобновя интереса ти към тях. Вече и на форума, на сайта ... :)

 

188.

- Не! - отсича Халип. - Всякакви колебания са безсмислени. Решил съм

твърдо и ако не желаеш, ще тръгна сам още сега.

Познаваш го добре - той няма да промени решението си.

Ако избереш да тръгнеш с него, мини на 131.

Ако държиш на своето, прехвърли се на 156.

 

Antares - започнах да играя отново книги-игри, когато си инсталирах Diablo 3 ....

 

Curunir - има специален раздел за купува/продаване на форума

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Е, читателю, ако ти харесва да бъдеш главният герой, очакват те още не едно, а цели три приключения в първи брой на сборника с книги-игри „ПРИЗВАНИЕ ГЕРОЙ”!!!

Ще се измъкнеш ли от свирепите създания в мола при настъпилия „Зомбокалипсис“? Ще изпълниш ли важната и опасна мисията в перлата на Андалусия, на която те е пратил цар Иван Асен II в „Зарево над Кордоба”? Ще предотвратиш ли коварна измяна, целяща да предаде града ви в ръцете на бунтовника Непокор в "Падението на Мрак"?

Отговорите на тези въпроси зависят само от теб! Очаквай през декември „ПРИЗВАНИЕ ГЕРОЙ” и събери цялата си смелост и съобразителност, защото героят отново си ТИ!

 

j0uo94.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Веднага. :)

 

131.

Халип се усмихва и едрите му зъби проблясват в полумрака.

- Знаех си, че мога да разчитам на тебе. Понякога си колеблив, но щом

стане дума за нещо голямо, винаги взимаш правилни решения.

Понеже Халип те уверява, че е осигурил всичко, грабваш само лъка си и

тръгваш след него. Промъквате се из тъмнината между къщурките и след

четвърт час се озовавате край Реката, където наистина има купчина борови

трупи. Твоят приятел измъква скритите инструменти и без да губите нито

миг, двамата започвате работа по сала. Естествено, както във всяко едно

начинание, Халип е проявил прекален оптимизъм. Макар че работите

трескаво, след половин час нещата не са свършени и наполовина.

Но все пак благодарение на твоята сръчност и неговата мечешка сила, строежът

на сала напредва с учудваща бързина.

Вече почти привършвате, когато от мрака излиза човешка фигура. Свиваш

юмруци, готов за бой, ала непознатият спира и махва с ръка.

- Ехей, разбрах какво правите. Искам да дойда с вас.

Разпознаваш го по гласа - това е Удо, синът на старейшината Стипур.

Разглезен хлапак, свикнал да му угаждат във всичко. При това не е нито

физически силен, нито особено умен. В експедицията ще ви бъде само

пречка. Без да питаш Халип, усещаш, че е против, но явно оставя

решението на теб.

Ако се съгласиш да вземеш Удо, прехвърли се на 75.

Ако му кажеш да се маха, мини на 201.

 

 

 

На 30 Ноември между 7 и 10 часа в приятната обстановка на Хамбара се състоя представяне на жанра в бар *Хамбара* в

София.Присъстваха едни от най-големите автори на книги-игри - Любомир Николов (Колин), Симеон Николов, Елена Павлова

(Върджил), Ейдриън Уейн. Там беше и един от създателите на сайта knigi-igri.net (Велиан Панделиев), хора от екипа му и,

разбира се, прилично количество фенове.

 

Събитието (по идея на Уейн) до голяма степен бе организирано и от Ники Николов, който също е един от авторите, на чиито нови

разкази се радваме и сега, а има издадена и книжка в разцвета на жанра. Та той откри и закри събитието с кратки речи, а на

своеобразната сцена бяха поканени Колин, Уейн и Торо да кажат по няколко думи за жанра, какво се случва с него и какво да се

очаква. Бяха представени новата книга на Хамелеона - *Карибски вълни*, която излезе от печат в седмицата преди събитието,

както и бъдещият сборник *Призвание герой*, който очакваме да излезе седмица преди Коледа и да зарадва феновете из цялата

страна.

 

Вечерта продължи в разговори, като всички постоянно обикаляха насам натам в непосилни опити да се видят и да си побъбрят с

всички готини и интересни хора наоколо и така след някой друг час, лека полека хората започнаха да се оттеглят към останалите

си занимания в петъчната вечер.

Link to comment
Share on other sites

Благодарение на задружните усилия на общността вече има възможност за преордър сборника с разкази-игри "Призвание Герой":

 

Търси се герой! Да бъде умел с меча, с остър ум и рефлекси на тигър!

Читателю, очакват те ТРИ приключения, в които няма да си страничен наблюдател, а ще трябва със своята съобразителност самият ТИ да преминеш през всички опасности, които съдбата е приготвила за теб. Само от твоите решения зависи дали ще се справиш успешно със задачите или ще намериш гибелта си!

Непознат вирус само за ден превръща София в град, пълен с безмозъчни и свирепи ЗОМБИТА! Единствено с хладнокръвна и безпогрешна преценка ще можеш да преживееш „Зомбокалипсис в мола“!

"Зарево над Кордоба" ще те пренесе в XIII век, за да влезеш в ролята на младия българин Ахрин. Ще трябва да проявиш храброст и героизъм, за да изпълниш важната и опасна мисия, на която си изпратен от цар Иван Асен II и да се измъкнеш благополучно от обсадената перла на Андалусия.

Влез в кожата на лоялния Мандрейк, ефрейтор от Градската стража на Мрак! Заговорници подготвят коварна измяна, целяща да предаде огромния град в ръцете на бунтовника Непокор. Мандрейк ще се нуждае от много хитрост и кураж, за да предотврати "Падението на Мрак"!

И така, читателю, въоръжи се с цялата си смелост и се приготви да бъдеш ГЕРОЙ

Link to comment
Share on other sites

Като бяхме малки с един приятел си направихме книга игра. С карти, илюстрации, загадки и всичкото му там. Говоря за малки - 5-ти клас.

Мисля, че има някъде около 150, не знам как да ги нарека..., откъса.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
23.01.2013

 

Станете част от "Призвание Герой"

 

След успешния старт на "Призвание герой", екипът ни е повече от амбициран да продължи с тази хубава инициатива и през новата година да излязе още един, а защо не и два броя от нашия сборник. В тази връзка обявяваме четиримесечен срок за набиране на книги-игри от български автори, които виждат този сборник като една хубава възможност да достигнат до читателите.

 

Какво осигуряваме ? Какво търсим в авторите ? Изисквания ? Какво още повлиява на подбора ?

 


 

03.03.2013

 

Една година по-късно - Официално изявление на Майкъл Майндкрайм

 

Какво свърших през изминалата година по книгата-игра ? Защо книгата още не е издадена ? Какво предвиждам за следващите няколко месеца. Условия за оттегляне от Инициативата.

 


 

10.03.2013

 

Скъпи приятели на книгите игри, представяме ви второто участие на сайта в голяма телевизия - в предаването "България днес" на БНТ2. За съжаление не получихме информация навреме преди да бъде излъчено предаването, но интересната за нас част е налична на запис. В репортажа взеха участие Колин Уолъмбъри - Любомир Николов, Джордж М. Джордж - Георги Миндизов и Ал Торо - Александър Торофиев.

 


 

13.03.2013

 

На днешния ден - преди цели две години - започна една нова инициатива с цел запазване и продължаване на книгите-игри в България. В рамките на този период сайтът http://www.knigi-igri.NET приобщи над хиляда души и оформи истинска общност. Успя да завърне в лоното на жанра множество стари читатели и спомогна за изграждането на нови автори. Дори дигитализира стотици заглавия, издаде редица нови на хартия и проведе няколко медийни и фестивални участия.

 

Честит рожден ден, knigi-igri.NET!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
26.03.2013

 

Книга-игра: Мутирала Плът

 

Привет, читателю! Питал ли си се какво би станало, ако мистериозна зараза превърне почти всички хора около теб в мутанти? 

 

Докато писах настоящата книга-игра се опитвах да си представя центъра на родния ми град Русе след евентуален такъв апокалипсис. 

 

Това е и причината почти всички имена на герои да са типични за страната. Изключение е само това на приятелката на главния 

 

герой, но то е по-скоро за потвърждение на правилото. 

 

Искам да благодаря на цялата общност от фенове на неумиращия жанр книги-игри за реализирането на настоящия продукт. Надявам се 

 

да прекараш приятно време с него. Ако искаш да прочетеш книги-игри в дигитална форма или да получиш информация за други печатни 

 

издания, заповядай на http://www.knigi-igri.net или на http://www.legacyofkreya.com .

 


 

 

 

23.04.2013

 

Готово за игра е продължението на "Карибски вълни" - "Карибски вълни 2: Съкровището на вълчицата"

 

Здравей читателю и добре дошъл отново в карибския басейн. В следващите няколко страници пак ще поемеш контрола над сър Джеймс 

 

Елиът — младеж, чийто живот е поел по странен курс – първо офицер от английския флот, след това изгнаник, капер и в крайна 

 

сметка – капитан на малкия слуп „Либерти”. Ако се интересуваш от пълната му история, съветвам те да прочетеш първа част от 

 

поредицата.

 


 

 

 

28.04.2013

 

Приказка-игра: Голямото приключение на малкото таласъмче

 

Кое обичат децата повече – играта или приказките? В тази единствена по рода си детска книга играта и приказката си подават 

 

лапички и отиват заедно на едно голямо приключение! Развийте фантазията на своето дете с близо 100-те начина да прочетете тази 

 

приказка-игра! Помогнете му, с 20 възможни края, да разбере как неговите избори променят неговата реалност! А реалността лесно 

 

може да бъде приказка в този уникален експеримент на Никола Райков, издаван и награждаван за научнофантастичните си разкази, 

 

фентъзи с български фолклорни мотиви, антиутопия и филмов сценарий. Това е неговият дебют с детска приказка-игра, написана за 

 

3-годишния му син. 

 

Луксозното издание с илюстрации на художници от цял свят ще помогне на вашето малко таласъмче да преоткрива ежедневно света на 

 

въображението. Ако обичате Мечо Пух, Приключенията на Лиско и Алиса, лесно ще се влюбите в тази книжка!

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...