Jump to content
BulForum.com

Програма за чертежи


S.G

Recommended Posts

Търся програма с която да правя чертежи, като от учебниците по математика. Например окръжности, 2 окръжности и т.н. :)

 

Autocad не върши ли работа.

Не си обяснил какво точно ти трябва, две окръжности ще им правиш допирателна ли? Дай малко повече инфотмация.

 

 

П.С. На мен лично ми е малко тегава работата с Autocad и ако мога нещо да го направя със Solidworks, го правя с него. Иначе преди години съм попадал на разни елементарни чертожни програми, но винаги се оказва, че разучаването им ми коства повече време от сваляне и инсталиране на един Autocad или Solidworks.

Link to comment
Share on other sites

Отвори учебника по математика за 2-3-4-5 клас, и където намериш чертеж това искам да направя. И мисля че с AutoCAD няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Отвори учебника по математика за 2-3-4-5 клас, и където намериш чертеж това искам да направя. И мисля че с AutoCAD няма да стане.

 

2-3-4-5 клас по математика съм ги минал отдавна, а такива учебници не пазя, с Autocad да не стане, няма такъв филм.

 

Сканирай някой чертеж или го нарисувай на ръка да видим за какво става на въпрос, ако е нещо малко може и аз да ти го драсна и да ти пратя чертежа.

 

Винаги го има и варианта Coreldrаw, но аз там съм пълна нула.

Link to comment
Share on other sites

И аз CorelDRAW щях да предложа, щом става дума за планарни чертежи. Аз пък с него съм свикнал да чертая каквото имам векторно а и не само, все пак я ползвам и за всякакви неща като попълване на бланки и др. и ме кефи програмата, свикнал съм с нея (Illustrator ми е крив пък на мен и не го ползвам).

Link to comment
Share on other sites

И аз CorelDRAW щях да предложа, щом става дума за планарни чертежи. Аз пък с него съм свикнал да чертая каквото имам векторно а и не само, все пак я ползвам и за всякакви неща като попълване на бланки и др. и ме кефи програмата, свикнал съм с нея (Illustrator ми е крив пък на мен и не го ползвам).

 

Пак ще кажа въпрос на това коя програма знаеш да ползваш и какво точно трябва да направиш. CorelDRAW става за някой неща и не става за други.

Можех да предложа и Catia. :rolleyes:.

Между другото във Франция съм работил на Catia с платен лиценз, хората ти го продават с комп. оптимизиран за работа с програмата, странното е, че беше в университет, а тука преподавателите ни даваха кракове за програмите.

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Visio.

 

Добавя се към MS Office, ако не е вече инсталирано.

 

Прави векторна графика, работи се сравнително лесно и простичко. Чертежите могат лесно да се copy/paste-нат в Word, например.

 

Има там всякакви кръгчета, четириъгълници, чертички и т.н.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Visio го няма в пакета на Офис 2010, за 2007 не съм сигурен, но мисля и там го нямаше. Отделен продукт е. Но той е по-скоро за диаграми. Трябва му векторен софтуер, CorelDRAW по би му бил полезен според мен. Той и с Photoshop може да свърши работа дет се вика, зависи какво по-точно иска да прави с чертежите и с каква сложност са. Да даде пример. То и Word има инструменти с чертички, кръгчета и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Аз затова и исках поне примерен чертеж. То и на Paint може да може да се начертае :rolleyes: .

 

И пак казвам ако е нещо малко може и аз да го драсна на бързо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...