Jump to content
BulForum.com

Коя графична карта да избера?


evil_smith

Recommended Posts

HD 6950 или GTX 560

 

Помагайте. :)

 

Лично клоня към АТИ-то, защото чета само готини отзиви...

От друга страна нВидиа, никога не са ме разочаровали... От страна на пърформънс.

Link to comment
Share on other sites

Вариантите са няколко. Първо - ако ти се трошат пари, купувай ASUS и ако са само тези 2 модела, които си предложил, нещата са малко на кантар. Ако няма да клокваш или флашваш, която и да избереш, няма да сгрешиш. Ако ще флашваш, то моята препоръка е 6950 (2GB), защото тази карта след лека манипулация става работеша 6970, което ти дава прираст от ~12% отгоре.

 

А ето какво бих направил аз :). Бих спестил около 100 лева и бих си взел една от двете HD6950 1GB или GTX560 Ti 1GB. Тези 2 гигабайта на Асуса са ти абсолютно излишни, освен в случаите, когато си решил да си модваш картата. Един гигабайт памет те устройва напълно за комфортна игра при резолюция 1920x1080 пък и процентно разликата м/у 1 и 2GB версии е около 2 процента.

 

В крайна сметка всичко опира до това колко пари може да дадеш и на коя марка си по-голям фен. :)

Link to comment
Share on other sites

Вариантите са няколко. Първо - ако ти се трошат пари, купувай ASUS и ако са само тези 2 модела, които си предложил, нещата са малко на кантар. Ако няма да клокваш или флашваш, която и да избереш, няма да сгрешиш. Ако ще флашваш, то моята препоръка е 6950 (2GB), защото тази карта след лека манипулация става работеша 6970, което ти дава прираст от ~12% отгоре.

 

А ето какво бих направил аз :). Бих спестил около 100 лева и бих си взел една от двете HD6950 1GB или GTX560 Ti 1GB. Тези 2 гигабайта на Асуса са ти абсолютно излишни, освен в случаите, когато си решил да си модваш картата. Един гигабайт памет те устройва напълно за комфортна игра при резолюция 1920x1080 пък и процентно разликата м/у 1 и 2GB версии е около 2 процента.

 

В крайна сметка всичко опира до това колко пари може да дадеш и на коя марка си по-голям фен. :)

Мерси много. Спрях се на GTX-са... то парите не бяха проблем, а това кой ще ми намери картата... Потърсих първо GTX 470 и се оказа, че в Пловдив трудно мога да я открия. Иначе правилно си предположил. :) Не смятам да я клоквам изчетох 3-4 ревюта и се оказа, че двете са на кантар и зависи кои игри смяташ да играеш... В общи линии си поръчах 560-цата, която се представяла по-добре от HD-то на игри разработени от EA... :)

Link to comment
Share on other sites

Виж последните двеMy link

 

Толкова пари за видео карта не бих дал... Освен ако не си вадя хляба с тоя комп. :)

И все пак има по-добър (и скъп) избор... Но ще ми тряба много сериозен спонсор за карта струваща 4300 евро... :)

Link to comment
Share on other sites

Толкова пари за видео карта не бих дал... Освен ако не си вадя хляба с тоя комп. :)

И все пак има по-добър (и скъп) избор... Но ще ми тряба много сериозен спонсор за карта струваща 4300 евро... :)

 

Като подкараш игра с тая карта, ела ме заплюй. :)

Link to comment
Share on other sites

evil_smith, тая карта не е геймърска, но оценяме, че си намерил една от най-скъпите карти по принцип :) .

 

"... Освен ако не си вадя хляба с тоя комп"

- и да си го вадиш с него, не е там работата.. по-скоро ако вадиш пари, играейки игри на световно ниво :laughing: .

Link to comment
Share on other sites

evil_smith, тая карта не е геймърска, но оценяме, че си намерил една от най-скъпите карти по принцип :) .

 

"... Освен ако не си вадя хляба с тоя комп"

- и да си го вадиш с него, не е там работата.. по-скоро ако вадиш пари, играейки игри на световно ниво :laughing: .

 

Ставаше въпрос за професионален 3d дизайн и симулации... но нали капацитетите трябваше да се изкажат. :)

Живи и здрави. :)

 

Темата вече не е нужна.

Link to comment
Share on other sites

Мерси много. Спрах се на GTX-са... то парите не бяха проблем, а това кой ще ми намери картата... Потърсих първо GTX 470 и се оказа, че в Пловдив трудно мога да я открия. Иначе правилно си предположил. :) Не смятам да я клоквам изчетох 3-4 ревюта и се оказа, че двете са на кантар и зависи кои игри смяташ да играеш... В общи линии си поръчах 560-цата, която се представяла по-добре от HD-то на игри разработени от EA... :)

 

Аз един път взех АТИ и съжалих. Драйверите тръгнаха с клизма на w7 (каталист контрол панела така и не тръгна), а на моята машина изобщо не се инсталираха ни драйвери ни чудо (win2008 srv x64). А с NVidia грам проблеми нямам.

 

Когато се научат да пишат драйвери АТИ да со обадят. Дотогава мисля да ги заобикалям отдалече

Link to comment
Share on other sites

Ставаше въпрос за професионален 3d дизайн и симулации... но нали капацитетите трябваше да се изкажат. :)

Живи и здрави. :)

 

Темата вече не е нужна.

А ти да беше казал още в началото ли за какво ще се ползва тая карта?!.. :blink:

Щото т.нар. "капацитети" досега хвърляха боб, а при подобни като цена и производителност карти по принцип надделява фенството за различните платформи, ати, нвидия.. Затова и въпросът ти предполага по-скоро наистина "на което си повече фен". Аз съм малко повече фен на нвидиа, и бих заложил на тях. Дядомраз хубаво го каза и за драйверите.

Link to comment
Share on other sites

Като подкараш игра с тая карта, ела ме заплюй. :)

Чак да те заплювам... не мисля. Просто исках съвет. И го получих. Благодаря на отзовалите се по темата.

 

Иначе игри са подкарвани... :)

 

Аз един път взех АТИ и съжалих. Драйверите тръгнаха с клизма на w7 (каталист контрол панела така и не тръгна), а на моята машина изобщо не се инсталираха ни драйвери ни чудо (win2008 srv x64). А с NVidia грам проблеми нямам.

 

Когато се научат да пишат драйвери АТИ да со обадят. Дотогава мисля да ги заобикалям отдалече

Аз също съм по доволен от нВидиа, но чета, че напоследък АТИ са доста по-напред чисто като производителност, а нВидиа покрай усъвършенстването на физикс-а, са оставили на страна DX11... Но... както и да е. Поръчах си новата 560-ца... Каквото е - това е. :)

 

А ти да беше казал още в началото ли за какво ще се ползва тая карта?!.. :blink:

Игри... предимно. Филми, нет...

 

Щото т.нар. "капацитети" досега хвърляха боб, а при подобни като цена и производителност карти по принцип надделява фенството за различните платформи, ати, нвидия.. Затова и въпросът ти предполага по-скоро наистина "на което си повече фен". Аз съм малко повече фен на нвидиа, и бих заложил на тях. Дядомраз хубаво го каза и за драйверите.

Ами капацитети сте... няма да искам съвет от Мунчо лудия примерно... Що се жегвате? Ебати?! :))

Link to comment
Share on other sites

Ставаше въпрос за професионален 3d дизайн и симулации... но нали капацитетите трябваше да се изкажат. :)

Живи и здрави. :)

 

Темата вече не е нужна.

 

 

Структурирай си по-хубаво изреченията де... Аз да не съм Нострадамус.

 

Аз един път взех АТИ и съжалих. Драйверите тръгнаха с клизма на w7 (каталист контрол панела така и не тръгна), а на моята машина изобщо не се инсталираха ни драйвери ни чудо (win2008 srv x64). А с NVidia грам проблеми нямам.

 

Когато се научат да пишат драйвери АТИ да со обадят. Дотогава мисля да ги заобикалям отдалече

 

 

Аз пък проблем с ATI съм нямал. И контрол центъра се инсталира и всичко. Как пък не съм си взел nVidia, дето драйверите сигурно са им стигнали до версия 200. При това, поредни номера.

 

Иначе игри са подкарвани... :)

 

Естествено, че са "подкарвани". Ама айде играй. Аз и на телефона си "подкарвам" NFS Shift, но за игра и дума не може да става.

 

Тва е малко като гонка между 2010 година TIR и Mitsubishi Evolution. И двете вървят, но Mitsubishi-то върви по-добре, нищо, че е на 1/3 от цената на TIR-а.

 

Само пълен глупак би си купил Quadro или FireGL за гейминг.

Link to comment
Share on other sites

Структурирай си по-хубаво изреченията де... Аз да не съм Нострадамус.

 

Добре, г-не. Толкова пари за геймърска карта не бих дал никога. Освен ако не си вадя хляба с 3D дизайн, но тогава бих предпочел професионалните решения на nVidia.

Надявам се да бъда извинен.

 

Ебаси... за кво въобще попитах за съвет....

 

В нормалните форуми питаш и ти отговарят...

В българските питаш и ти се карат...

Link to comment
Share on other sites

Добре, г-не. Толкова пари за геймърска карта не бих дал никога. Освен ако не си вадя хляба с 3D дизайн, но тогава бих предпочел професионалните решения на nVidia.

Надявам се да бъда извинен.

 

Ебаси... за кво въобще попитах за съвет....

 

В нормалните форуми питаш и ти отговарят...

В българските питаш и ти се карат...

 

Сега те разбрах. Не е нужно на Вие.

 

Не виждам някой да ти се е скарал за дето се чудиш между две карти. А ти?

Link to comment
Share on other sites

Дедо, кви са тия екшъни с драйверите на атито, не, че съм им голям фен (главно, заради отсъствието на physX), но 3 години изкарах с една HD2900PRO 1GB и проблем не видях (XP, Vista и 7)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък проблем с ATI съм нямал. И контрол центъра се инсталира и всичко. Как пък не съм си взел nVidia, дето драйверите сигурно са им стигнали до версия 200. При това, поредни номера.

 

Ами ела ми на гости и го подкарай. Като начало на сървърна ОС категорично отказват да се инсталират драйвери на ати та ги мъчих с някакво compatibility да подкарам инсталацията (щото тя отказва не драйверите). Някак успях да подкарам да тръгнат драйверите после не можах да инсталирам контролния панел а аз държа на една гама корекция без която ми е прекалено светло всичко и накрая ми писна, сложих картата на жена ми на машината а аз взех 2те GTX 260-ки.

 

 

 

Дедо, кви са тия екшъни с драйверите на атито, не, че съм им голям фен (главно, заради отсъствието на physX), но 3 години изкарах с една HD2900PRO 1GB и проблем не видях (XP, Vista и 7)

 

И аз си мислех така докато не се опитах да инсталирам последния каталист. На жена ми на машината нямам спомени дали се инсталира но после го нямаше или спече и не направи нищо, помня че на ръка разархивирах инсталацията после посочих драйверите за видеото да ги вземе от тази директория и се инсталира (win7 x64). Контролния панел (каталиста) така и не тръгна - дори самостоятелната му инсталация но на нея не ѝ трябва гама корекция нито да превключва към ТВ нещо та тръгне ли изобщо драйвера е ок и така го зарязах.

 

И не изобщо не беше "Next" -> "Next" инсталацията както при нвидиата. Ще ме извиняват АТИ ама да се научат да пишат драйвери.

Link to comment
Share on other sites

Малко офф. И аз не мога да се съглася с дедо.Ползвам HD2600XT от 3год.+ минал съм през трите джама (XP, VISTA, W7) и никога не съм имал проблем с драйвери или с Каталиста.Нещо задкомпютърното.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аха може. Ама както каза дедото, опитайте под Win Server :rolleyes: .

Макар че там и нвидиа нещо се спекоха, та под Win2003 не успях да инсталирам НИКОЙ от новите драйвери след 183.нещо си, откакто в името пише и ION.

Но явно под 2008 нямат проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Малко офф. И аз не мога да се съглася с дедо.Ползвам HD2600XT от 3год.+ минал съм през трите джама (XP, VISTA, W7) и никога не съм имал проблем с драйвери или с Каталиста.Нещо задкомпютърното.... :lol:

 

Ми да те поканя на гости и да ми покажеш как няма никакви проблеми инсталацията пък ако успееш да те черпя нещо по-отлежало :) И понеже ме домързя да ровя регистрите, да настройвам съвместимости и т.н. само и само да тръгне една тъпа инсталация заебах нещата.

 

Ще ме извиняват но такива неща трябва да се инсталират с "next -> next -> finish" не да налучквам какво не му харесва докато престане да се дърпа.

Link to comment
Share on other sites

Да бе дедоо.Съгласен съм.Просто се пошегувах.Това, че аз не съм имал проблеми, не значи че при други няма.Аз сървърен уиндоус не съм ползвал никога и не твърдя нищо за него.Коментирам само за трите по-популярни версии.А за инсталацията си много прав.Даже трябва да е само next - finish. :lol:

Link to comment
Share on other sites

А за инсталацията си много прав.Даже трябва да е само next - finish. :lol:

И това е прекалено много. Трябва, след като ръгнеш картата, да те пита компа "Ще желаете ли свирка и едно малко, докато Ви инсталирам драйверите" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

To и на Windows 7 на жена ми (x64 обаче) също направи някакви проблеми. Преди години и аз бях доволен от ати-тата и съм имал и никакви проблеми. Но тази последната ми загуби 2часа и така и не тръгна всичко.

 

Иначе тази 6870 работи много по-бързо от gtx260-то освен това май е и по-тиха като че ли, но като не мога да си наглася гама корекцията не мога да работя с нея.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ай дано не е офтопик от моя страна :laughing1: ... но искам да разбера дали Видео-то което си поръчах към една конфигурация е добро .Картата е : EAH6750 FML/DI/1GD5

Feature Summary

 

Graphics Engine AMD Radeon HD 6750

Bus Standard PCI Express 2.1

Video Memory GDDR5 1GB

Engine Clock 700 MHz

Memory Clock 4000 MHz ( 1000 MHz GDDR5 )

RAMDAC 400 MHz

Memory Interface 128-bit

Resolution D-Sub Max Resolution : 2048x1536

DVI Max Resolution : 2560x1600

Interface D-Sub Output : Yes x 1

DVI Output : Yes x 1

HDMI Output : Yes x 1

HDCP Support : Yes

Accessories 1 x Power cable

Software ASUS Utilities & Driver

ASUS Features Formula Series

Dimensions 8.27 " x 5.2 " Inch.

 

b0luuI3KlLltd708_500.jpg

Някой ако има подобна карта да пише ,как се държи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...