Jump to content
BulForum.com

С какво си морите хлебарките?


ov3rm4n

Recommended Posts

Много хора препоръчват РЕГЕНТ - препарат за борба с колорадски бръмбари, действал безотказно... Препоръчват ми и ГЛОБОЛ - паста от аптеките...

 

Снощи паля лампата в кухнята и не вярвам на очите си - гадините провеждаха строева подготовка, ебати. В единия ъгъл се наредили в каре и се движат в невероятен синхрон, от другата страна една перфектна V-образна формация настъпва - ужас, направо военни маневри, ебати... От горе и от долу съседите правят ремонт и явно при мен им е бежанския лагер - няма такова нашествие, като палестинци са, като кубинци в Маями или мексиканци през щатска граница налитат. Вече си мисля за водородна бомба...

 

Без предложения за джапанки, мухобойки - сериозни средства търся... например ЗАРИН, ЗОМАН, ТАБУН...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply
Много хора препоръчват РЕГЕНТ - препарат за борба с колорадски бръмбари, действал безотказно... Препоръчват ми и ГЛОБОЛ - паста от аптеките...

 

Снощи паля лампата в кухнята и не вярвам на очите си - гадините провеждаха строева подготовка, ебати. В единия ъгъл се наредили в каре и се движат в невероятен синхрон, от другата страна една перфектна V-образна формация настъпва - ужас, направо военни маневри, ебати... От горе и от долу съседите правят ремонт и явно при мен им е бежанския лагер - няма такова нашествие, като палестинци са, като кубинци в Маями или мексиканци през щатска граница налитат. Вече си мисля за водородна бомба...

 

Без предложения за джапанки, мухобойки - сериозни средства търся... например ЗАРИН, ЗОМАН, ТАБУН...

 

ти пък ........... това са БОВ !!!!

сега извън шегата,вчера от метро си купих райд пяна.изненадващо,но се оказа много ефективен.от сутринта само обикалям с метлата и лопатката да събирам трупове.бягай до там и си купи,два флакона ще свършат чудесна работа и ако се вярва на етикета ще си защитен за поне три месеца от гадовете.

аз лично за сега съм доволен много от ефекта при положение че съм купувал разни отрови по 40лв за 100мл и нулев резултат накрая.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да те разочаровам - въпросната пяна има ефект ден, до пладне най много... опитал съм я. Ефективна е, но трябва да я "полагаш" през ден - сигурно са имали предвид, че един флакон ще ти стигне за три месеца. На Райд не се вързвам вече... единственото му предимство е че мирише по-приятно от другите отрови.

 

Подготвил съм бойното поле - опразнил съм кухнята и сега отивам до аптеката за ГЛОБОЛ и после до селскостопанската за РЕГЕНТ... Ако знаете и други терминатори - казвайте. Ще изпробвам всички и ще докладвам резултатите...

Link to comment
Share on other sites

Този Райд наистина помага. Но трябва и при съседите да липсват хлебарки, защото в противен случай гадинките пак стигат до твоя апартамент.

Link to comment
Share on other sites

И ние тука имаме подобен проблем, много гадна пасмина. Вечерта с баща ми правим проверки из цялата къща и винаги изнасяме по 1-2 трупа :bgrin: .

ГЛОБОЛ наистина върши работа, убива ги много бързо. Ако пък не успееш да убиеш някоя с чехлата, но видиш къде отива райд е най-доброто средство. Така ги побърква, че си излизат от скривалището и обикалят като някакви маниаци по пода :tongue

Link to comment
Share on other sites

Vartkes - какви ти един два трупа, брат ми... ти направо нямаш хлебарки, само туристи някакви минават транзит през апартамента ти... Говоря за пълчища, легиони... Трябва ми нещо еквивалентно на ядрена бойна глава.

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, може да ти се стори странно, даже шеговито, но откакто имаме котка вкъщи хлебарка не се е мернала. а преди наистина нямаше спасение от тях. не знам дали усещат, че има друго животно в къщата, или котаракът ги убива (малко вероятно), обаче се спасихме оконачателно от тая напаст. ако все пак не искаш домашен любимец, последно им купувахме едни като къщички на райд и вършеха работа.

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив, където (и когато) имахме котка, ефекта беше същия - никакви хлебарки. По някакви причини котките действат анти-хлебарково. Но тук няма как да завъдя жувотно. Иначе и жаба ми предложиха и напълно сериозно обмислих варианта - дали не е по-добре една жаба пред стотици милиони хлебарки да ти се мота в краката... само да не я настъпиш де.

 

Краман и с тебешир ще омажа, но след като напоя обилно терена с отрови, колкото по-отровни, толкова по-отровни... Иначе нали си чувал вица за тебешира против хлебарки? От както го сложих - няма проблеми, седят си кротко в ъгъла и си рисуват...

Link to comment
Share on other sites

Значи гледaм са ти казали за raid .. та този райд е нещо като кубчетата малко е по голям ...

Аз ти гарантирам че ще видиш резултат ....

 

Помня пред 3 години майка ми беше взела да тесвта ... засече една хлебарка пъхна е вътре тя си излезна избега .. и повече нашествия нямаше .....

мисля че тези действат само около 2 седмици не съм сигурен .... в метро ги продават ...

ще питам как по точно се казват и ще пиша пак

Link to comment
Share on other sites

Ами значи и ние имахе много хлебарки. Но преди 2,3 години майка намаза с 1 брутален препарат. Бяха им го давали от ХЕИ за 1 от цеховете. Ако искаш мога да я попитам как се казва.

 

Бтв ся се появяват сууупер рядко..даже хич! Да чукна на дърво! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

преди години като живеех в изгрев имахме страшно много хлебарки , купихме някаква отрова от хейто и изчезнаха , пробвай там има хиляди отрови за всякакви видове гадинки скоро ходих да взимам за мишки че полужението в мазето ни е като в твоя апартамент само че с мишки.....

Link to comment
Share on other sites

Ами моите съм ги морил с какво ли не - няма отърване. То не беше хлебомор, райд, байгон, глобол и още куп "отрови". И стигнах до извода, че ми трябва нещо по-така. Надеждата ми беше в селскостопанските пестициди :) Закупих пакетче РЕГЕНТ, като аптекарката ми каза да внимавам да не се отровим и ние. Естествено всичко трябва да се премие след това и няма да има проблеми.

Тук лятото става адската сбирщина от тия твари. Вече половин месец, след като пръсках тук таме някоя заблудена хлебарка да видя. Мисля скоро да повторя и съвсем да се оттърва от гадинките!

Link to comment
Share on other sites

Значи гледaм са ти казали за raid .. та този райд е нещо като кубчетата малко е по голям ...

 

Казва се "Райд Примамка за Хлебарки"... сега ако и това не е нелепо наименование, здраве да е - кой иска да примамва хлебарки?! Хората гледат да се оттърват от тях :) Майтапа на ляво, до момента съм заредил в арсенала:

 

-- Райд Пяна

-- Райд Макс (изтребва хлебарките и техните яйца - оная реклама с мацето по пижамка :) )

-- ГЛОБОЛ

-- Клинекс

-- Райд Примамка за Хлебарки (само да не ги примами обратно ако ги изгоня с предходните)

 

Смятам да вкарам в употреба целия списък в този ред...

 

За ХЕИ и аз знам (бачкал съм в пицария, виждал съм как действат техните "напитки"), но днес е събота. За втората офанзива ще заредя при тях. Ще мина и с РЕГЕНТ, но около мен няма агро-аптека та не можах да се заредя сега.

 

Ако не съм се отровил и аз, очаквайте комюнике от фронта...

 

Решил съм да ги изгоня гадините...

Link to comment
Share on other sites

Кубчетата против хлебарки в аптеките не са отрова, и за да престанат да действат значи са им сменили рецептата - ментосали са ги. Съдържанието им е картофено пюре, жълтък от сварено яице и боракс в определени пропорции. Гадините приемат сместа за храна, но боракса влязъл в храносмилателната им система втвърдява пюрето като цемент и хлебарките умират от глад след няколко дни. Яйцето е замо за вкус. Сместа е безвредна не само за са другите животинки в къщата, но и за други насекоми. Ако хлебарките са само "местни" е много ефективна, но действа 5-7 дни след поставянето.А ко има постоянен поток от "пришълци" не е подходяща , или трябва да се комбинира с бързодействащи отрови.

Link to comment
Share on other sites

Моето положение е по-лошо, но аз вече свикнах. В бокса ми е като гестапо щаба на хлебарките. Имах и котка, просто тя си разделяше храната с тях, нищо повече. Мръсните гадини се иммунизират срещу каквато и отрова да пръскаме. Бих напръскал с по-силна отрова, но положението, че може и аз да се гътна от нея. Затова, ако има нещо по-слабо от тези по-горе споменатите отрови за селскостопански нападения. Моля изключете тебешири, райдове, кубчета и такива. По възможност някоя отрова, която убива тарканите, но не и хората(ако има такава де). Много са опасни тези тарканите(не много едри кафяви на цвят хлебарки). Вуйчо ми разправяше, че ги внесли от Русия. Аз лично съм ги наглеждал и изучавал. Една хлебарка от тези странните(тарканите) я сложих в буркан след като напръсках буркана с райд. След 2 дена още си пълзеше. Продължих с опитите и сложих от всички тези леки отрови, гадната напаст продължаваше да живее. Най накрая истисках живота от нея с чехлата си :D Иначе баба ми имаше проблем също такъв, но с онези черните канални хлебарки. Те за разлика от тарканите не обичат чисто и топло и мрат лесно. Заля дупката, в която си бяха устроили гнездо с някаква киселина и повече не се пръкнаха.

Link to comment
Share on other sites

Така де - ясно ми е, че с едно средство трудно ще спечеля войната, та затова съм решил да приложа комплексен подход - Клинекс-а ще бъде поставен накрая като превантивна мярка срещу оцелели от бомбите и срещу евентуални подкрепления ако повикат...

Link to comment
Share on other sites

отиди в метро или в бриколажа,преди време се продаваха едни джаджи които приличаха на адаптери и издаваха някакви нискочестотни звуци и тормозеха и гонеха от гризачи до хлебарки

Link to comment
Share on other sites

Смнява ме да подейства на хлебарки - не мисля, че имат слухови рецептори... Знам ги тези, дори някъде имах схеми за тях - гонят гризачи и къртици.

Link to comment
Share on other sites

оv3rm4ne само един съвет - като започеш процедурите си сложи някаква маска на лицето или нещо такова, за да не наложи накрая теб да те свестяват. Като гледам как си се подготвил, направо ще си е една малка химическа война. Успех срещу гадините :D

Link to comment
Share on other sites

оv3rm4n,не знам защо имаш против Raid пяна,но при мен върши чудеса днес.направо вече без ръце останах да премитам трупове през 15мин из целия апартамент.

кофти,сега видях че любимката ми и тя се е гътнала :( а така си я бях угойл .... :cry

Link to comment
Share on other sites

Значи виж сега. Вариш 2-3 картофа и ги правиш на картофено пюре. Междувременно добавяш каквато и да било слаба отрова на прах в сместа. После оставях да истине. Слагаш сада да изстине някъде и после мацваш по малко от нея във всички ъгли, шкафове, прагове и изощо където си видял хлебарки. Гарантирам ти, че повече няма да имаш проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Значи виж сега. Вариш 2-3 картофа и ги правиш на картофено пюре. Междувременно добавяш каквато и да било слаба отрова на прах в сместа. После оставях да истине. Слагаш сада да изстине някъде и после мацваш по малко от нея във всички ъгли, шкафове, прагове и изощо където си видял хлебарки. Гарантирам ти, че повече няма да имаш проблеми.

 

през далечната 91г ,когато ти си се родил/а варяхме със сестра ми в една стара руска пералня не по 2-3 картофа а по 30-40 кг на ден !!!

вече не помня за коя фирма го правехме но беше голям чанч,вънка 35 градуса а аз в банята беля картофи ...............

Link to comment
Share on other sites

Overman ако нищо не подейства купи си онази маратонка от магазина на Runners на главната,52 номер,поне ще ги мачкаш с много наведнъж :P иначе и аз съм имал такъв проблем докато живеех в Тракия.Но там навъдих и мравки та те избиха хлебарките...беше голямо шоу щото залагахме кой ще спечели войната бая смели мравчици умряха в сраженията...продадохме апартамента с мравчиците ,сърце не ми даде ги избия...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...