Jump to content
BulForum.com

Добавка за масло


XMD

Recommended Posts

В последно време, колата докато е студена, работи като комбайн, хидравличните повдигачи чукат яко, после като позагрее се оправя, но все пак ме изнервя, че работи доста шумно двигателя. Обмислям дали да сложа някаква добавка към маслото и се чудя каква да бъде понеже досега не съм сипвал.

Link to comment
Share on other sites

Я да чуем какъв двигател е това. Какво масло има в него? И на колко км е двигателя и маслото?

 

Нещо ми мирише на мен на много некачествено масло. Вискозитета май му е заминал. Ориентирай се по-скоро към нещо 10w40 (пълна синтетика) от проверено място при следваща смяна.

Link to comment
Share on other sites

Ами някъде средата на Август месец го смених, приблизително 5000 км съм изминал вече и скоро ще го сменям, гледам да го сменям на 6000-7000км. Смятам, че проблема е в колата, вече е на над 255000км и мисля, че е нормално да е поизносен двигателя, затова си мисля някаква добавка би могла да влезне в употреба преди да правя основен ремонт.

 

 

Колата е Ауди 80 Б4 92 година, 2000сс моноинжекция.Маслото е 15W40 марката не се сещам, но някъде към 13лв литъра беше.

Link to comment
Share on other sites

Не е чак толкова старо маслото, но 15W40 не е много добра идея, освен ако нямаш луфтове като на стара лада. 10W40 полусинтетика ще ти е достатъчно - хем е по-евтино от пълната синтетика, хем 10W40 пълна синтетика по-трудно се намира, а и не виждам много смисъл да слагаш такова за твоя двигател от 92-ра година.

Link to comment
Share on other sites

Хм, 255к не е притеснително. Нз до колко агресивен шофьор си. Такива тракания на студен двигател стават при прегрято масълце... ама чак толкова стъпка да си му вкарвал на Аудито?! :confused

 

Основен ремонт чак може и да не е за това. Излез и провери маслото ;) Цвят, мирис... частици в него. Нещо много често го сменяш. 5-6к км си е сервизиране като за полупрофесионална машина.

Link to comment
Share on other sites

В последно време, колата докато е студена, работи като комбайн, хидравличните повдигачи чукат яко, после като позагрее се оправя, но все пак ме изнервя, че работи доста шумно двигателя. Обмислям дали да сложа някаква добавка към маслото и се чудя каква да бъде понеже досега не съм сипвал.

аз лично смених повдигачите и двата вала, че на единия му бях ебал мамата с извинение на 2 от гърбиците :blush:

Не съм експерт ама си мисля, че САМО с масло няма да се оправи :)

Link to comment
Share on other sites

Бе по принцип с арно масло стават работите.Нооо понякога си иска смяна на повдигач...гумички на клапани....Моя е на 360 000 и само като е студена, чука.Като загрее пее като славейче.А като сменям маслото първите 5-6к километра изобщо не обажда.....

Link to comment
Share on other sites

Ами някъде средата на Август месец го смених, приблизително 5000 км съм изминал вече и скоро ще го сменям, гледам да го сменям на 6000-7000км. Смятам, че проблема е в колата, вече е на над 255000км и мисля, че е нормално да е поизносен двигателя, затова си мисля някаква добавка би могла да влезне в употреба преди да правя основен ремонт.

 

 

Колата е Ауди 80 Б4 92 година, 2000сс моноинжекция.Маслото е 15W40 марката не се сещам, но някъде към 13лв литъра беше.

По трудния начин разбрах, че хава от скъпо масло има само при перфектен мотор. Ползвал съм масло за 12 лева литъра и за 35 лв литъра. С това не искам да си мислиш, че твърдя нещо за твоята кола. Споделям опит.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...