Jump to content
BulForum.com

кой процесор да избера


minko_vm

Recommended Posts

чудя се кой от следните два проца да взема

Е7300 или Е 6750

знам че и двата вече са стари ама такива са ми възможностите ,

кое е за предпочитане по новият 45нм или по старият 65нм но 1 мб кеш в повече с по висока шина ,то шината едвали е от значение щото и в двата случая ще ги клоквам малко или много

Link to comment
Share on other sites

Е6750 е висок модел в серията и според мен няма да иска да се клоква. Личния ми опит показва, че по-клокърски са ниските модели.

Отделно пък 45нм се клокват като цяло много повече от 65 (стига да нямат стена), така че аз бих взел Е7300, а защо пък не и Е8200-8400 :)

 

За сравнение най-добрия 65нм, на който съм попадал (по едно време смених доста процесори) е Е6600, който ходи до 3,9GHz със много зор и зверски волтажи, а 45нм почти всички си правят 4гхз като нищо и при това не греят много.

Та затова по-добре 4,5GHz с 1MB кеш по-малко

Link to comment
Share on other sites

то е се знае че 8ххх е първия избор но съм ограничен от към финанси ,

при 7300 ми харесва по големия множител и че е сравнително по хладен ,

но не е ли малко по малко разпостранена тази 7 серия и защо ,гледам че повториха 6ххх

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам точно едно 7300, пуснато на 1333 шина - или от 2666 на 3333. Без естествено да му пипам каквото и да било, работи си му и промяната на множителя спрямо натоварването.

Температурата е около 30 -на в айдъл на ядрата и 40 -на на капачката, с максимално тих вент.

Ако искаш мога да ти пусна някакви конкретни тестчета да си сравниш, ако пък и някой има 6750 ще ти е максимално ясно.

Лично за мен само 45 -те нм са ми достатъчни да избера него.

 

Като таван на температурата при натоварване е 56 градуса. На това което го дава като CPU, на ядрата е по-малко. В ~23 градусова въздушна среда.

Link to comment
Share on other sites

Я да не пускам нова тема да ползвам на колегата, надявам се да не се сърди.

Моята дилема е за Амд в момента съм с двуядрено Ам2 3800+, оказа се че дъното ми Asus M2N-2 с новия биос подкарвам АМ3 процесор. 4гб рам + радеон 4850 общо взето процесора ми бави системата.

Вариантите са като гледам двуядрен или триядрен атлон , или най достъпния Феном. Процесора в момента ми трябва главно за обработки на снимки /RAW/ просто този леко издъхва :)

Какво ще ме посъветвате....

Link to comment
Share on other sites

Дай бюджет.

Иначе аз скоро взех Phenom II X2 955 Black edition.Много съм доволен.Ниски температури, учудващо тихо и ефективно боксово охлаждане.И другия плюс е, че може да се клоква много.....Аз не съм фен, но...

Link to comment
Share on other sites

Я да не пускам нова тема да ползвам на колегата, надявам се да не се сърди.

Моята дилема е за Амд в момента съм с двуядрено Ам2 3800+, оказа се че дъното ми Asus M2N-2 с новия биос подкарвам АМ3 процесор. 4гб рам + радеон 4850 общо взето процесора ми бави системата.

Вариантите са като гледам двуядрен или триядрен атлон , или най достъпния Феном. Процесора в момента ми трябва главно за обработки на снимки /RAW/ просто този леко издъхва :)

Какво ще ме посъветвате....

 

Разликата между 2-ядрен и 4-ядрен процесор, точно при обработката на снимки е значителна /особено при АМД/. Предполагам естествено, че ползваш съвременен софтуер, който натоварва всички ядра.

Моя избор в случая би бил: PHENOM II X4 940 за 187 лева с ДДС

Ако пък не ти се дават толкова, точно наполовина е ATHLON II X2 220, като по мое мнение в търсената от теб посока, разликата в цената и в производителността ще е пропорционална. Т.е. ти ще си прецениш кое е приоритетно.

Link to comment
Share on other sites

Както каза и Светлия: Atlon II X2, пратих ти цялата серия, защото е все тая кой ще вземеш.Естествено по-скъпия е с по-добри параметри.Но не казваш с колко си готов да се разделиш, за да ти се даде точен съвет.Сподели бюджета и тогава очаквай по-точни и конкретни отговори.

Link to comment
Share on other sites

Конкретно аз съм със по-добър от тия процесори и по-клокващ се и... няма смисъл да се наливат пари в сокет 775. Освен ако не намериш втора ръка q9550 или нещо подобро и имаш подходящо дъно. Преди две години Е8400 и на мен ми се струваше супер, но процесорите напреднаха бързо и евтините интели нещо... интел ако ще дадеш повече от 400 лв за процесор иначе другите колкото и да ми е наприятно са непонятно скъпи в момента. Колкото повече ядра по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с 6750 и с боксовото охлаждане съм го пуснал на 3.2. При пълен товар стига до към 55 градуса.

3.2 са нишо за 45нм, ония си правят 4 до 4.5гхз нормално, затова му препоръчвам такъв...

 

но не е ли малко по малко разпостранена тази 7 серия и защо ,гледам че повториха 6ххх

 

Всъщност новата и старата 6000 серии нямат нищо общо, старата е върха на 65нм двуядррени, новата е бюджетни 45нм (даже не е Core 2, a Pentium Dual-Core).

 

Хората от последните няколко поста са прави - тия процесори остаряха. Въпреки това със стабилен клок още могат да наваксат донякъде :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вас но аз четейки виждам затруднения да разбера кой на кого отговаря? Едни говорят за пентиуми други за атлони... В този ред на мисли - колкото пъти съм пипал нещо свързано с AMD съжалявам много. Последно едно АТИ взех - драйверите едвам инсталирах донякъде и то с много мъки.

Link to comment
Share on other sites

Е, те АТИ драйверите май винаги са се славели като по-проблемни. Но те какво общо имат с процесорите на АМД, освен че едните купиха другите?!

Дядомраз, а предния път, когато си пипал нещо на АМД (този с АТИ не го броя), е било миналия век сигурно, процесорите им май още нямаха защита от прегреване, или си попаднал на някой разбит/повреден компютър, в този ред на мисли, Интел платформата сигурно не подлежи на повреди :rolleyes: . Аз пък с АМД през всичките години проблеми не съм имал, че да заслужат такава омраза, освен единствено проблема

при двуядрените, който изискваше инсталирането на дуал коре оптимизер под ХР/2003. Повреждало ми се е дъно веднъж, беше на Епокс, но и то нямаше общо с факта, че беше амд.

 

Относно феномите на старо дъно, и АМ3 да сложи на старото АМ2 дъно, не виждам какво толкова би спечелил освен евентуално по-висока честота. Ама то предвид, че вече АМ2, че май и АМ2+ процове не се продават... Пак да се радва, че може да сложи днешен процесор на 3-4 годишно дъно :) . При Интел май не е съвсем така. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Той човека пита за кой от 2та процесора, някакви фенове всеха да му разправят колко неизгодно е интел и да си вземе АМД :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Той човека пита за кой от 2та процесора, някакви фенове всеха да му разправят колко неизгодно е интел и да си вземе АМД :laughing:

Явно си изтървал поста на колегата The^Undertaker по-нагоре, където "между другото" използва темата да пита за негова дилема с АМД.

Link to comment
Share on other sites

Като цяло за човека от първия пост е неоправдано да купи кой да е от 2-та. Един Е5500 реално е същата работа като Е6750 а е с 30% по евтин. Е7300 е малко по-добре но пак не е цвете за мирисане. Ако много иска да сменя да вземе примеро Е5300-Е5200 нещо таково около 100 лв ако намери и до там. Е5500 е към 120 някъде. При условие, че е наполовина на париете на Е7300 не виждам смисъл да набута двойно пари за нещо което реално не е и 30% по-бързо. Като е готов да набута 250 лева за Е730 ще събере още 100 и ще вземе 4 ядрен заедно с дъно.

Link to comment
Share on other sites

Не съм видял никъде да споменава, че ще ги взема от магазина (всъщност някъде продава ли се още Conroe, не ги ли спряха като излязоха 45нм?).

Определено и двата процесора са по-добри от окълцан Е5***, а ако става въпрос за втора употреба и цената идва по-добре.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...