Jump to content
BulForum.com

Интернет доставчик с безжичен интернет


Recommended Posts

Предстои ми да сменя интернет доставчика, но брат ми иска да има и безжичен интернет вкъщи... Въпросът ми е, ако интернета на доставчика е само кабелен може ли да се сложи рутер и да се направи wireless мрежа и дали ще ми направят проблем.

Link to comment
Share on other sites

Никой не трябва да ти прави проблем.

Купуваш си безжичен рутер (но не някой абсолютно дърво най-евтино), свързваш жично стационарните машини, другите по въздух.

Не си казал какво означава "не особено скъп", но ако ще е тп-линк, хитов модел напоследък се явява TP-Link TL-WR1043ND, за около 80-90 лв, получаваш почти всичко като най-нова технология, плюс гигабитов суич.

Link to comment
Share on other sites

За тия пари - тия марки общо взето, които си споменал. Ако не ти трябва гигабит суич, тп-линк имат и за 50-60 лв добри. Още повече ако не държиш на WiFi N.

Link to comment
Share on other sites

Не съм чувал някой да прави проблем за това, че човек ползва рутер (жичен или безжичен) у тях си...

 

Жорко-Визиото навремето правеше. Пускаха някакви мизерии да шашкат най-популярните за момента рутери.

 

Това защото имаше няколко случая лапетиите от целия блок се събрали, плащат 1 нет и си го делят после и им излиза стотинки. Друга тема е че като почнат да свалят mp3-ки двама от тях останалите отиват да ги бият щото на тях нета им спира тотално :lol:

 

После престанаха защото се разчу и ги оплюха че са цигани пък и по-новите рутери спряха да се шашкат толкова и не минаваше номера.

Link to comment
Share on other sites

Но напоследък никой не го прави, поне в Плд доколкото знам. Доколкото знам, в София има някои, които доскоро го правеха, особено в Студентски град.

Всъщност има ли начин доставчика да направи нещо, с което тотално да няма как да се ползва рутер? Стандартното TTL=1 отдавна се знае и повечето рутери с моднат фърмуер го заобикалят.

Link to comment
Share on other sites

Малко ако може да Ви коригирам и двамата :D

Визио имаха настроен TTL филтър който не приемаше пакети със стойност различна от 128, която е стойността на популярните по онова време Windows-и. Ето тук има и друг пример за това.

 

А сега по темата - горещо препоръчвам и аз TL-WR1043ND дори без да му се сменя софтуера си е отличен рутер, иначе това от сайта на мултирама също не е лошо, един приятел си взе такъв. Наложи се да обновим софтуера от сайта на TP-Link до последният (тогава) възможен защото иначе упорито не желаеше да направи Static lease на DHCP-то :wtf: След това изгледжа да заработи нормално, поне не се е обаждал да се оплаче :D

Link to comment
Share on other sites

Тъй де а за чий х*й му беше на Жоро мислиш този филтър? Точно за да прее*е рутерите. Нали съм го случал какво се пенеше пред Ангел и Ники по кръчмите тогава :)

Link to comment
Share on other sites

Тъй де а за чий х*й му беше на Жоро мислиш този филтър? Точно за да прее*е рутерите. Нали съм го случал какво се пенеше пред Ангел и Ники по кръчмите тогава :)

Така е, аз само внесох малко уточнение :D :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...