Jump to content
BulForum.com

къща с двор 2000лв


Recommended Posts

къщата е с две стаи една преградена тераса и една о6те една полу заградена в двора има и други построики за животни и за работилница , два водоема ,плодни дръвчета ,лозе.Къщата си има ток но няма вода на близо има чешмичка путя до самата къща не е в мн добро състояние а самата къща се намира на 5 км от село баня (във вилна зона отдих мисля че се води) и на 45 от пловдив снимки ще кача утре ако нещо съм забравил ще допъвам


http://img696.imageshack.us/i/alim4596.jpg/
http://img545.imageshack.us/i/alim4598.jpg/
http://img201.imageshack.us/i/alim4603.jpg/
http://img14.imageshack.us/i/alim4613.jpg/
http://img404.imageshack.us/i/alim4626.jpg/

Link to comment
Share on other sites

това е цената просто няколко прители се събрахме и я взехме за да се събираме там взехме я за малко повече но така и не се организирахме да ходим и сега всеки бяга на някаде и за това я продаваме на тази цена за да стане по бързо. Къщата се води на нашите на името земята до колкото знам се води към горското но там си се води че има парцел кото е на нашите но това не е проблем плащат си се данаци и тн. такаче това не е проблем просто някои като я купи прехвърляме я на негово име и готово

Link to comment
Share on other sites

Последно трябва да уточниш има ли или няма парцел, който се продава ЗАЕДНО с къщата, дали той е на вашите или на горското, и каква е площта му.

Link to comment
Share on other sites

не искам никои да се подвежда къщата е с двор около декър целия парцел е на нашите и са живяли там поне 20 год. целия парцел се води на тяхно име всяка година сса си плащали данаците за местото и в общината се води на тяхно име такаче при интерес взимам ги и утиваме да се прехвърли на новия собственик

Link to comment
Share on other sites

Приятел, къщата се води временно построяем обект и няма нищо общо със земята. Къщата можеш да продадеш и прехвърлиш на друг човек, но земята не е твоя и нищо не можеш да на правиш с нея. Сега я ползуваш, но не можеш да я продадеш, а ако решиш ще ти я вземат и ще трябва в някакъв срок да бутнеш бараката. Така че само бараката като гледам не струва и 1000 лева.

Link to comment
Share on other sites

не искам никои да се подвежда къщата е с двор около декър целия парцел е на нашите и са живяли там поне 20 год. целия парцел се води на тяхно име всяка година сса си плащали данаците за местото и в общината се води на тяхно име такаче при интерес взимам ги и утиваме да се прехвърли на новия собственик

 

До представяне на конститутивен нотариален акт всички сделки по линия на имота са спекулативни и без каквито и да е гаранции.

Това трябва да се каже за хората имащи интерес към сделка. А и самият факт, че обявилият за продажба имота не е собственик, а евентуален наследник (не ясно в каква идеална част или в цялост) също внася съмнение.

Link to comment
Share on other sites

До представяне на конститутивен нотариален акт всички сделки по линия на имота са спекулативни и без каквито и да е гаранции.

Това трябва да се каже за хората имащи интерес към сделка. А и самият факт, че обявилият за продажба имота не е собственик, а евентуален наследник (не ясно в каква идеална част или в цялост) също внася съмнение.

 

при покупка собственика ще е на място такаче за това няма проблем

Link to comment
Share on other sites

това е цената просто няколко прители се събрахме и я взехме за да се събираме там взехме я за малко повече но така и не се организирахме да ходим и сега всеки бяга на някаде и за това я продаваме на тази цена за да стане по бързо. Къщата се води на нашите на името земята до колкото знам се води към горското но там си се води че има парцел кото е на нашите но това не е проблем плащат си се данаци и тн. такаче това не е проблем просто някои като я купи прехвърляме я на негово име и готово

 

 

Аз не разбрах, кога сте я взели тази къща с приятелите, кога са живели ВАШИТЕ там? Дай яснота по тези въпроси, казвай как точно стоят нещата и ако всичко е ОК да се разбираме и да я купувам, Обаче тези филми с приятелите, Вашите, кой- кога- какво нещо не ми се връзва.

Link to comment
Share on other sites

добре започвам от начало нашите живееха там около 20 год после тъй като вече са на възраст се престиха и аз и още няколко приятела я купихме от тях за да се сабираме там самоче така и не се събрахме там и сега искаме да я продадем днес бях до кметството в хисаря и ми казаха да ходя пак в понеделник и да отворим скицата мястото е без нотариален акт но е на нашите на името такаче ако има някои мераклия защото на мен не ми се занимава с това искарвам му едно генерално пълноошно и си стискаме ръцете това е за тази цена това се предлага

Link to comment
Share on other sites

Това цялото тука е голям филм. Успех в продажбата. Аз ще се въздаржа да се възползвам от далаверата...

 

Сега сериозно... Проучи добре нещата. Набави необходимите документи и т.н. Продажбата на имот е доста сложна процедура.

Link to comment
Share on other sites

1. Изкарай скици.

2. Изкарай данъчни оценки.

3. Изкарай нотариален акт.

4. Всичко това го направи след Нова Година, защото преди Нова Година много държавни служители са в отпуск (за нотариусите да не говорим), а и някои документи са с валидност само до края на календарната година.

5. Когато направиш всички тези неща, ще можеш да продаваш каквото и да било.

Link to comment
Share on other sites

До колкото аз съм запознат,във въпросната вилна зона да не кажа всичките ,но 95% от постройките са незаконни ...Там всичко е правено по комунистическо,без разрешение(поне не нотариално заверено и законно) ,по скоро с връзки "аз тебе-ти на мене" ... Гражданята видиш ли,да си имат нещо ей така,за уикенда къде да идат...Там тока е прекарван ей така,от местните "разбирачи" ,водопровод и канализация няма,водата е от сонди + хидрофорни помпи,автономно за всяка къщица...Въпросната вилна зона се намира посредата м/у с. Песнопой и с/гр. Баня ... Пътят и от към Песнопой,и от към Баня е тежък,с лека кола си е голямо премеждие да се иде,риска да си поломищ колата отдолу е голям...Така наречената вилна зона е на около 3-4 км от края на Песнопой,но се ходи половин час...Имах честа да карам един багаж на едни хора(да свърша услуга),като ми казаха че е близо до Песнопой,да така е,ама пътят е отврат...Добре че бях с бус,който е доста висок...Говорим за сухо време,завали ли-почвата е един червенак,в който ако се нахакаш-само трактор може да те вади...Това мога да кажа аз по въпроса...Така че документите които изисквате от въпросния продавач като нотариален акт и тем подобни той реално няма как да ви даде,но едно е сигурно-ако се нанесете,няма и кой да се занимава да ви гони...Въпросното вилно селище не е апетитен парцел-не е и балкан даже,в подножието на Средна гора е,малка надморска височина и лятото пак си е ад жега,а на всичкото отгоре и комари има...Това е инфо от живущите там...Така че за да не се сметне за спам от моя страна-предлагам цена от 200лв :-)

Link to comment
Share on other sites

Всичко което написа колегата Lorenzooo е така само да добавя,че да се ходи с влак е доста по удобно отколкото с кола.Има спирка Отдих и всички пътнически влакове за Карлово спират там.Мястото не е толкова лошо,ходил съм там 3=4 пъти.Един приятел притежава една от въпросните полузаконни вилички.Мястото е тихо и е близо до плажовете на Баня.А цените на имотите там найстина вървят между 2-3000 лева.Да добавя и още нещо.Доколкото знам плащал ли си данък сгради на една постройка 10 години,няма кой да те накара да я махнеш от там където е.Дори и парцела под нея да не е твой!

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам да се затвори темата, докато продавачът не даде необходимите документи за стоката.Все пак не се продава дъно или запалка!

Link to comment
Share on other sites

общо взето нещата стоят така както казва gyumishev за тези пари това е

A общо взето ти ЛИЧНО какво продаваш?

1. Нямаш документ за собственост на земята.

2. Нямаш документ за собственост на къщата.

3. Отгоре на всичко къщата е незаконна, а сте я построили и на държавно място..., т.е. незаконно сте там.

 

Единственото което разбрах е, че искаш 2000 лева. Какво ще дадеш срещу тях, бе пич? Незаконна постройка, построена на държавна земя без никакво законно основание и която най-вероятно подлежи на бутане и новия "собственик" трябва да плати за това ли?

Много плитка измама си спретнал. Заслужаваш някой да ти загрее добре врата!

Link to comment
Share on other sites

A общо взето ти ЛИЧНО какво продаваш?

1. Нямаш документ за собственост на земята.

2. Нямаш документ за собственост на къщата.

3. Отгоре на всичко къщата е незаконна, а сте я построили и на държавно място..., т.е. незаконно сте там.

 

Единственото което разбрах е, че искаш 2000 лева. Какво ще дадеш срещу тях, бе пич? Незаконна постройка, построена на държавна земя без никакво законно основание и която най-вероятно подлежи на бутане и новия "собственик" трябва да плати за това ли?

Много плитка измама си спретнал. Заслужаваш някой да ти загрее добре врата!

Не искам да ставам адвокат на колегата нo>

1.Както казах 90% от собствениците в тази вилна зона нямат документи за земята.Това обаче не пречи да се ползва вилата.

2.Документи за собственост на сградата сигурно има.Вероятно е плащан и данък сгради.

3.Тука няма какво да добавя,защото това явно е заяждане с колегарта(за врата става въпрос)

И като заключение както се казва за толкова пари толкова!

Link to comment
Share on other sites

Не искам да ставам адвокат на колегата нo>

1.Както казах 90% от собствениците в тази вилна зона нямат документи за земята.Това обаче не пречи да се ползва вилата.

2.Документи за собственост на сградата сигурно има.Вероятно е плащан и данък сгради.

3.Тука няма какво да добавя,защото това явно е заяждане с колегарта(за врата става въпрос)

И като заключение както се казва за толкова пари толкова!

Така или иначе си му адвокат - то се вижда.

Та, сега сериозно по въпроса. Купи я от него и ми я продай. Ще ти платя 2500 плюс направените от теб разноски по покупката от него.

Но..., имай в предвид, че без изрядни документи сделка няма да има.

Като я купиш ми пиши, ще ти уредя среща с адвоката ми и заедно с него ще уредите формалностите по продажбата на мое име.

Това е моята оферта по тази обява.

Същото може да направи и автора на обявата, но за обявената от него цена и предмет на сделка, а именно: къща с двор за 2000 лева.

Разходите, в последния случай са по равно между страните.

Автора като събере необходимите документи също може да ми пише. На срещата ще обсъдим и предложението, което ми отправи на ЛС... да видим кой като какъв ще си тръгне и накъде.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...