Jump to content
BulForum.com

Принтери


Recommended Posts

Здравейте. Мисля да си купувам принтер, и тъй като ще ми е за първи, път идея си нямам какво да гледам като определящи параметри, и по какво се различава хубавия, от по - хубавия, от най - хубавия. Търся си цветен, знам че мастиленоструйните не струват, но лазерните са значително по скъпи а и касетките след това бъркат много дълбоко в джоба. Като цяло си търся нормален цветен принтер, на него няма да принтирам снимки та да ми трябват кристални цветове и прецизност, но ми трябва много малък шрифт да не го замазва (примерно 6 на word-а), ((да точно за пищовите се притеснявам :D )) Та въпросът ми е може ли някой да ми препоръча сносен цветен принтер до 100лв. (може и по - малко :) ) и също така ако му се занимава набързо да сподели кои са водещите марки, и както питах по - горе, кои са определящите фактори за това дали един принтер е хубав или не. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Всеки принтер вече ще изкара добър шрифт 6.

Дори за снимки ще можеш да го ползваш с доста добро качество. Един съсед скоро си взе някакъв Lexmark комбо устройство (със скенер), и печата много добри снимки.

За мастилено струен (и не само) едно от важните неща е консуматива - да излиза евтин и да си спокоен че има на пазара, вкл. съвместими cartridge-и.

Другото, за 100 лв няма какво да му гледаш толкова, освен някакви фийчъри, които би желал, като факс, резолюция при скан и печат, и т.н.

Като марки, евтините за тези суми са Lexmark повечето, има и Епсън, HP. Но мисля че Лексмарк не са зле, особено за малко натоварване и за под 100 лв.

Link to comment
Share on other sites

Каточели на този се спрях, http://technomarket.bg/products/09039487/hp-deskjet-d1560 , само не мога да разбера какво е това натоварнаване на месец? Това му е капацитета колко може да принтира или просто това е препорачителната бройка от листове за месец за да не му се *** мамата ?

Link to comment
Share on other sites

Имам наблюдения над един канон ip 1000 мисля че беше като изключим факта че е леко шумен главите двете му излизат 7 лв.Черната е изпечатила около 200 листа преди да свърши :)

Link to comment
Share on other sites

http://technomarket....on-pixma-ip2702 За този ли говориш? И някой знае ли какви консумативи ползват принтерите на HP и по - точно този: http://technomarket.bg/products/09063928/hp-deskjet-d2660 ,защото в сайта на технополис на HP-тата никъде не пише? :X
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Някой може ли да ми каже откъде си купува наливно мастило или рефил за принтери?

Трябва ми цветно на вовна основа и пигментно.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже откъде си купува наливно мастило или рефил за принтери?

Трябва ми цветно на вовна основа и пигментно.

 

За какъв принтер става дума? За моя (Канон) съм купувал основно от "Вали" и чат-пат от Метро (които също се снабдяват от "Вали").

 

П.П. "Рефил" и наливно не е ли едно и също?

Link to comment
Share on other sites

За какъв принтер става дума? За моя (Канон) съм купувал основно от "Вали" и чат-пат от Метро (които също се снабдяват от "Вали").

 

П.П. "Рефил" и наливно не е ли едно и също?

Да и моя е канон. Ти с какво мастило зареждаш твоя принтер? Моя канон иска пигментно черно и 'dye' мастило за цветните.

 

Рефил е мастило останалите инструменти като спринцовки, игли и клипове. Аз се интересувам само от мастило. Това имах предвид.

Link to comment
Share on other sites

Моят е с 5 мастилници - 2 черни + 3 други цвята. Пълнил съм го с най-различно мастило (най-вече с такова на "UPrint"), но накрая ми писна да се мацам с рефилите и започнах да му купувам съвместими касети с чип (излиза почти същата цена като рефила + някой друг лев отгоре). По едно време имаха и още по-евтини касети без чип, на които прехвърляш чипа от старата касета, но нещо спряха да ги продават...

Link to comment
Share on other sites

Значи ти препоръчвам ето това:

http://www.dealextreme.com/p/universal-color-ink-jet-cartridge-set-for-hp-prints-24441

 

Аз съм с него, инсталира се за 20 минути - забравяш за пълнене, забравяш за мастило. Само добаваяш в контейнера, ако ти свърши конкретен цвят. Без цапане, без размотаваници. Много съм доволен.

 

Иначе само от Вали ли купуваш мастило, тоест там ли е най-евтино да се вземе?

Link to comment
Share on other sites

Хммм...това HP да не означава Hewlett-Packard? Не виждам как тия 4 мастилници ще станат за моя, дето е с 5....а и аз вече минах на лазерен печат, а там тонерът стига за доста повече, отколкото със струйния. Иначе да - от Вали, тъй като те се явяват един от главните вносители и продават на първични цени - пример 1, пример 2 и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Вярно, че каза, че твоя е с 5 касети. Има и с 5 и с 6 ето тук: http://s.dealextreme.com/search/ciss стават за всички принтери, независимо, че пише няква си марка - в повечето случаи.

Всъщност какъв модел е принтера ти?

Аз с мастилноструен, реално с тази система съм го превърнал в лазерен, защото печатам "на кило" за буквално за жълти стотинки, и то цветно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...