Jump to content
BulForum.com

Изпитите свършиха!


VEDi

Къде ще кандидатствате!  

114 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Как може въобще да се сравняват училища по фактор "елит". Че то цялото образование в България е майка си и баща си. По отношение цени : 15 лева за бодигард, 125 или 135 не помня вече за униформи, 5 и после още 5 за стая ... А и това нашто не е бодигард, такъв старец би могъл да е просто портиер. Няма нито оръжие, нито палка. В старото оня сотаджия беше с партони и то не халосни :)

И в крайна сметка всичко е въпрос на ученици, учителите само помагат или пречат.

Link to comment
Share on other sites

Еми всички се натискат в езиковата, вярно е. А това е така, защото всеки си вика "Ай ся като знам английски, само да завърша и бегам оттука. А в чужбина ше работя луксозна работа като например чистач на кенефи". Сериозно ми кажете, каква професия се взима от езикова гимназия. Нищо лично към ЕГ "Пловдив", но чак пък да казвате, че от ЕГ излизат хора с професии, а от ОМГ излизат просто математичета .. малко смешно ми звучи ;)

Link to comment
Share on other sites

Опа пичуи. Заповядайте в ОМГ - кеф да ви стане. Супер-разцепка е всеки ден :) .

Мда, питайте системните администратори ако не вярвате! ...кво? Няма ги в залите ли? Ма моля ви се, кво ша праат сис админи в залите? Ма те са на кибика, карат 5-та водка и 7-ма бира едновременно :D

Link to comment
Share on other sites

ох божеее...по тая тема се изляха 1тон глупости дееба...постове от типа тфа рулз другите да го духат трябва да бъдят брутално модерирани ама айде...призовавам ви хора-стига с глупостите....

значете ли кфо?всяко едно даскало си има добри и лоши страни.добри и лоши даскали.добри и лоши випуски.

изказвания от типа"елате в мг,всеки ден е разцепка" са меко казано смешни...кфо му е разцепката в мг?че се побъркваш даскали ли?че не учиш?ми тфа навсякъде можеш да го правиш деа...както и да е,мисълта ми не е насочена с/у никое даскало.естествено че всеки ще си защитава добрите страни на училището,чисто и просто щото сам учи там...

училищата в пловдив който са най-желани вече бяха изброени многократно-мг,ег,фег,ег иван вазов,иконома,благоев.

избирайте си.кой кфото го влече,там да се пробва да се намърда.според мен в което и да е от тези училища да се влеззе,няма да се сгреши.стига сте се карали кое е по-по-най...

техникуми-ми ако ви влече,влизайте в техникуми-отново казвам,кой кфото го влече

часни гимназии-ми ако ваще имат кинти и обичаш да си баташ кура по цял ден-ей ти го,часни гимназии колкото си иксаш

соу-ако смяташ че можеш да научиш тфа което искаш в едно соу-ми перфектно,хем ще си знаеш езика,хем ще вадиш оценките по много по-лесен начин.щото кфото и да ми говорите,даскалите в по-горно изброените училища имат едно на ум че бачкат в елитно даскало,и съответно имат по-високи критерии

 

повтарям-където и да влезете от тези който съм изброил-няма да сгрешите.

влече ви техника-тохникуми колкото си искате-нека някой който учи в такув да ви обясни там как стоят нещата

и не си мислете че някъде е по-лесно а другаде е по-трудно-спецално в гимнзиите с изучаване на чужд език тормоза е почти един и същ

 

айде със здраве и пожелания да си влезете където искате.

и ако се окажете в гхп,се надявам да не сте поредните разлигавени лайняни лапета

Link to comment
Share on other sites

karaman каза всичко, което трябваше да има в тази тема. аз ще дам един съвет. не знам кога давате документи за прием, димек там дето си пишете желанията. съветът е: много добре си преценете възможностите. сравнете си оценките. там в училищата където сте подали документи за изпит има едни статистики колко човеке има пред теб. направете си сметка какъв е приема във всяко училище и ако приемат примерно 100 човека, а вие сте с номер 200 изобщо не ги мислете нещата. погледнете оценките и според тях си правете желанията, защото има глупаци, които с 4-и ми пишат ЕГ-то. не са и малко! така че мноого добре си преценете положението, съветвайте се с родителите и учителите си. айде успех!

Link to comment
Share on other sites

щом е със шестици да се ориентира към Английската и да ми се обади да му дам зеленце и морков:), а ти колега не се притеснявай - karaman си го каза- не е важно коет училище ще завършиш. но не бъди толкова категоричен, всичко се случва.

Link to comment
Share on other sites

kak taka vi se u4i we maina.zabiva6 se v nqkoe ailq6ko daskalo primerno "Simeon Veliki" i bi4i6 ailqk po cql den.

...и след няколко години чистиш кенефите :P

Link to comment
Share on other sites

мо то да ти кажа това че ще влезеш в някое елитно даскало не ти гарантира абсолютно нищо завбъдеще :rolleyes: :evil тъй че може и най-великия математик да се извъдиш от МГ-то ама пак да чистиш кенефи и да сяташ обема на кубичните лайна :lol:

Link to comment
Share on other sites

мо то да ти кажа това че ще влезеш в някое елитно даскало не ти гарантира абсолютно нищо завбъдеще :rolleyes:  :evil тъй че може и най-великия математик да се извъдиш от МГ-то ама пак да чистиш кенефи и да сяташ обема на кубичните лайна :lol:

Много по-малко вероятно. Но говорете си глупости, няма проблеми ;) .

Link to comment
Share on other sites

вудуман,кажи ми кое ти дава гаранция че ще успееш да си намериш свясна работа като завършиш МГ-то примерно...или кое ти дава гаранция че ще влезеш там където искаш ако си вършил гимназията?голяма част от това зависи от ученика

Link to comment
Share on other sites

вудуман,кажи ми кое ти дава гаранция че ще успееш да си намериш свясна работа като завършиш МГ-то примерно...или кое ти дава гаранция че ще влезеш там където искаш ако си вършил гимназията?голяма част от това зависи от ученика

Ами по пътя на логиката човек влиза в ЕГ и МГ защото се е старал през годината. Нищо не му пречи да се постарае и на кандидат-студентската подготовка и с едно добро образование да си намери работа. Защото аз много не ги уважавам мненията - "учих яко цяла година, ама на изпита взех та се притесних". Няма такова нещо. Това си е мое мнение, не ангажирам никой с него!

Link to comment
Share on other sites

оффтопик :

Моля Моля ФЕГ ( френска езикова гимназия ) се казва Антоан Дю Сент Екзюпери , а не "или нещо подобно" да си имаме уважението !

Link to comment
Share on other sites

Аз винаги съм го казвал и ще продължа да го казвам-кофти са ни училищата/всичките/.Всяко има някакво предимство,но дори и то е относително.Добре-езикови гимназии,ми каквото и да говорим там се набляга на езика и то основно на първия/завършил съм Английската,горе-долу ми е ясно/.Техникум-наблягаш си на специални предмети,които са свързани с професията.Математическата-математика,айиде и информатика,макар че е от скоро.СОУ-от всичко по-малко,поне взимаш хубава диплома/зависи и от СОУ-то разбира се/.НО въпреки тези предимства гаранцията,че ти ще завършиш и ще имаш нормален живот е 0/нула/.Какво като знаеш език,математика или не знам какво-положението в нашата страна е такова,че за хубава работа някой трябва да те подпре,а иначе бачкаш квото може.

Най-важен си е човекът,защото ако му се учи,то той и от СОУ да излезе може да е 100 пъти по-умен от някой от езикова,математическа или друга гимназия.А останалото в днешни дни е КЪСМЕТ

Link to comment
Share on other sites

именно-само ако се замислите колко вишисти и хора с дълъг стаж стоят безработни или дебнат за по-добра работа свят ще ви се завие...

Link to comment
Share on other sites

Според мен, който иска да научи език, трябва да се опита в ЕГ"Иван Вазов". Има езици колкото искаш, а нивото на преподаване си е високо. Но, учителите са доста строги. И не, че това е лошо, напротив, но на някои им идва вповечко (по-често на момичетата).

И все пак, гарантирано е, че ако влезеш в "Иван Вазов" език ще научиш, че чак 2ри майчин ще ти стане ;)

Link to comment
Share on other sites

Az glasuvah za texnikum.Ot edna strana e mnogo hubavo da vleze6 v ezikova.Ama ne seki go premat.Taka 4e nai-dobriq sledva6t variant e texnikum spored men.Pone izliza6 s profesiq.Tva e moito mnenie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз пак ша хода в МГ-то. Ми добре е - всеки ден намалени часове, компютри... кво повече може да иска човек? Кой е приет в програмистите?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...