Jump to content
BulForum.com

Прехвърляне на кола


jjjjjk

Recommended Posts

Здрайвейте. Искам да купя кола и респективно да я прехвърля.

Ford Fiesta 1.1 от 92година.

Искам да знам, освен тези 2%, които трябва да се платят като такса, колко ще вземе нотариусът и на каква база се изчислява това.Няма ли какакви таблици, нещо? Искам да знам колко реално да подготвя като сума, защото парите не ги вадя от магическата шапка.

Ако трябват подробности-Сделката е за 600лв.

Link to comment
Share on other sites

Здрайвейте. Искам да купя кола и респективно да я прехвърля.

Ford Fiesta 1.1 от 92година.

Искам да знам, освен тези 2%, които трябва да се платят като такса, колко ще вземе нотариусът и на каква база се изчислява това.Няма ли какакви таблици, нещо? Искам да знам колко реално да подготвя като сума, защото парите не ги вадя от магическата шапка.

Ако трябват подробности-Сделката е за 600лв.

2% от 600лв = 12лв. Казано иначе процент от сумата по сделката, друго не би трябвало да взима.

Link to comment
Share on other sites

Нотариална такса: Нотариалната такса се определя на основа по-високата между уговорената в договора продажна цена и застрахователната стойност на МПС. Таксата се определя съгласно т.8 и т.11 от Тарифата за нотариалните такси към ЗННД. Таксата се плаща по сметка на нотариуса при удостоверяване на подписите или част от нея – предварително, по искане на нотариуса.

А КОЛКО е тая такса???Как се изчислява данъчната оценка?

Да не излезе данъчна оценка 1200лв при цена на сделката 600, което е абсурдно.

Страх ме е да не изпадна в конфузно положение и реално да не ми стигнат парите, които ще имам в себе си за всичко.

Link to comment
Share on other sites

Ако се притесняваш от парите по прехвърлянето, по-добре не си взимай кола. Купуването е най-малкия кахър

 

П.П. С обаждане при нотариус става. По телефона като кажеш колко е стойността на колата, за която ще я прехвърляте ще ти направят оферта за всичко.

Link to comment
Share on other sites

Ако се притесняваш от парите по прехвърлянето, по-добре не си взимай кола. Купуването е най-малкия кахър

 

П.П. С обаждане при нотариус става. По телефона като кажеш колко е стойността на колата, за която ще я прехвърляте ще ти направят оферта за всичко.

Не се притеснявам. Притеснението идва от незнанието. :)

Както и да е...Парите вече са у мене, та колкото и да е-ще го платя...

Link to comment
Share on other sites

Здравей, като прехвърлиш колата сподели колко жълтици ти трябваха..

(и дали си доволен от нотариуса, че аз преди години попаднах на една гад..)

Аз искам да прехвърля колата на баща ми, като колата по оценка също ще я пиша 600лв..

Таксата в КАТ за смяна на талон още ли е 20лв?

Link to comment
Share on other sites

Значи преди 2 седмици един приятел си купи Ескорт 92г 1.4 за 900 лева, нотариуската го е писала май 100 лева.Нотариуската му взе 88 лева май, не повече.И в КАТ е 80 и нещо лева.Виж дали му се четат всички номера на купето, под капака и, не знам къде е при теб, на моя познат има и до дясната предна седалка и те са изгнили и сега за набиване на нови номера плюс 100 лева.

Link to comment
Share on other sites

Нотариалната такса се определя на базата на удостоверението за застрахователната стойност на автомобила, който собственикът представя. Застрахователите го издават веднага, позовавайки се на каталога на известната швейцарска фирма "Шваке". Това удостоверение може да се извади и в 7-дневен срок.

Според запознати нотариусът взема между 40-80 лв. на сделка за коли втора ръка. При новите автомобили нотариалната такса е по-висока.

Link to comment
Share on other sites

Според запознати нотариусът взема между 40-80 лв. на сделка за коли втора ръка. При новите автомобили нотариалната такса е по-висока.

 

Благодаря!

 

chervanskyi, само за смяна на талоните на колата ме съмнява да е 80лв.

Преди 2 години за тази операция си спомням ми взеха около 20лв

като всичко стана за 30минути в КАТ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Мда..

Ама талона на Форда бил стар(от зелените още) и сега...На канала..

Защото не пишело конските сили и кубиците...

Дееба и тъпите закони и недоумици в тая държава...

П.П Не знам за 30-те минути в КАТ, ама чаках 3часа на канала, стана към 4 и си заминах...

Та те по една кола на 25-35 минути приемат!

Какво толкова правят вътре... :angry1

Link to comment
Share on other sites

На канала се минава за 2-3 минути. Аз лично декември минах за много по-малко дори. Не й тестваха нищо, само търсеха къде са записани рами, мрами и т.н.

Link to comment
Share on other sites

На канала се минава за 2-3 минути. Аз лично декември минах за много по-малко дори. Не й тестваха нищо, само търсеха къде са записани рами, мрами и т.н.

Не бяха 2 минути.

Щом пускаха по 1 кола на 25минути...За Бургас иде реч...

Чаках близо 2 часа, наближи 4часа след обед...те работят до 4 и половина...пред мен имаше поне 6коли...

Та...Какво казваше за 2-те минути?

Link to comment
Share on other sites

Аз като регистрирах моята също минах доста бързо - не бяха 2-3 минути но не бяха и повече от 10... май повече се чакаше после да ти сложат номера. Тъй като го описваш май ги е мързяло да гледат и затова са пускали по 3 коли на час... ненормално бавно е - не може КАТ да успее да обработи САМО 20 коли на ден. Това е абсурдно просто.

Link to comment
Share on other sites

Странна работа. Аз сменях номерата на моята и на канала бях точно 1 минутка само. Видяха номера на шасито, видяха на двигателя и ме пуснаха да ходя, да си чакам документите. Дори и на валци не ме въртяха понеже си имах редовен технически преглед.

Link to comment
Share on other sites

След часове чакане(от 8:30), докато успея да вляза на заветният "канал" в 15:00 и излизайки 15:25, след чакане на опашка на гише и подавайки всички документи в 15:48,получавайки талона си в последният момент в 16:01 след писането на писмени обяснения пред офицер, защо съм изтървал 14 дненият срок, къде съм бил, какво съм правил и кога съм купил колата и 17лв такса тази епична сага със сменянето на талона приключва...

Не пожелавам подобно нещо на никого.

П.П И моят технически преглед е редовен, но ме въртяха на валци...

Link to comment
Share on other sites

След часове чакане(от 8:30), докато успея да вляза на заветният "канал" в 15:00 и излизайки 15:25, след чакане на опашка на гише и подавайки всички документи в 15:48,получавайки талона си в последният момент в 16:01 след писането на писмени обяснения пред офицер, защо съм изтървал 14 дненият срок, къде съм бил, какво съм правил и кога съм купил колата и 17лв такса тази епична сага със сменянето на талона приключва...

Не пожелавам подобно нещо на никого.

П.П И моят технически преглед е редовен, но ме въртяха на валци...

На мен ми бяха необходими 14 часа висене на опашка за моята кола преди 3 години, така че пак бързо си минал.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми бяха необходими 14 часа висене на опашка за моята кола преди 3 години, така че пак бързо си минал.

Браво...

Да живее Българската Администрация...Бирници...

Не, аз по-горното го написах, защото някои хора викат, че са чакали между 5 и 15 минути..АМА ДРУГ ПЪТ...

Около 50лв при нотариус и 17.50лв в КАТ за подмяната на талона е равносметката...

Мислех, че ще ми вземат повече в КАТ или ще ме глобят за дето съм закъснял...Но не го направиха...

Link to comment
Share on other sites

Според теб аз си нямам друга работа, освен да вися във форума и да лъжа колко бързи са КАТ, така ли? При мен целият процес по регистрацията на колата м. Декември си отне точно 15 минути. Ако щеш вярвай :) И не съм ходил с "познат" да ме "урежда" и прережда, минах си по каналния път.

Link to comment
Share on other sites

Според теб аз си нямам друга работа, освен да вися във форума и да лъжа колко бързи са КАТ, така ли? При мен целият процес по регистрацията на колата м. Декември си отне точно 15 минути. Ако щеш вярвай :) И не съм ходил с "познат" да ме "урежда" и прережда, минах си по каналния път.

Не съм казал, че лъжеш.

Но просто е парадоксално-Защо някои са минали толкова бързо в КАТ на едно място, а на друго така бавят?

Ти на канал ходил ли си? Защото на мен главният престой ми беше там, иначе останалото стана с поносима скорост. Ако не си ходил, то няма смисъл да спорим.

Аз я пререгестрирах в Бургас. А ти къде го направи?

Link to comment
Share on other sites

Пловдив. На канала само ми погледнаха отдолу някакви номера (явно номера на рамата) и ми казаха да я изместя на паркинга и да чакам да ми станат талоните, след което да отида и да ми сложат номерата.

Link to comment
Share on other sites

В Бургас отивам в 9часа сутринта и има опашка от поне 15 коли на всеки канал(2 за леки автомибили, 1 за бусове)

За втори път бях отишъл и беше така, както първият...

Хубаво, че не бях сменял и номера, че...

Както и да е...Въпросът е приключен, колата е прехвърлена...Толкова :))

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми калкулира колко общо всичко излиза при прехвърлянето на автомобил при покупка при палтени данък и гражданска. Такса при нотарюса,преглеd на елкон,прехвърляне в кат и тн колко се получава?

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми калкулира колко общо всичко излиза при прехвърлянето на автомобил при покупка при палтени данък и гражданска. Такса при нотарюса,преглеd на елкон,прехвърляне в кат и тн колко се получава?

Номера ще сменяш ли?

Таксата при нотариуса се базира на данъчната оценка на колата.

Ако не е тайна, пиши каква е колата и колко е като стойност.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Номера ще сменяш ли?

Таксата при нотариуса се базира на данъчната оценка на колата.

Ако не е тайна, пиши каква е колата и колко е като стойност.

 

Да,ще се прехвърлят,че не е с пловдивска регистрация,колата вече е взех,прехвърлянето ще го правим към декември-януари.Трябва през нотариус да ,гражданска и технически преглед да минавам и евентуално догодина и данък.Bmw 316 I M43 105 hp.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...