Jump to content
BulForum.com

Загуба на обоняние


Inf3rn0

Recommended Posts

Преди 2 дни бях прекалил със спиртните напитки и си ударих главата на 2 места , но раните са повърхностни.Биха ми инжекция против Тетанус , но забравих да спомена на ли4ната ми лекарка , че след случая с удара нямам обоняние.Много е неприятно , защото храната от 2 дни за мен е или солена или сладка и по никакъв друг начин не я усещам.Някой до сега да си е губил обонянието и как му се е възвръщало?

Link to comment
Share on other sites

Интересно...Обикновено нарушения в обонятелния център на мозъка не се получават толкова лесно...А имаш само повърхностни наранявания...Иди задължително на лекар, защото може да се окаже нещо бая опасно.И то веднага, без никакви отлагания.Ред. Отиваш си при лекарката, вземаш направление за УНГ и си правиш изследвания, защото тази загуба може да е от всичко - от стара контузия на главата до зараждащ се синузит. Настинка нещо да си карал скоро или грип някакъв?

Link to comment
Share on other sites

Интересно...Обикновено нарушения в обонятелния център на мозъка не се получават толкова лесно...А имаш само повърхностни наранявания...Иди задължително на лекар, защото може да се окаже нещо бая опасно.И то веднага, без никакви отлагания.Ред. Отиваш си при лекарката, вземаш направление за УНГ и си правиш изследвания, защото тази загуба може да е от всичко - от стара контузия на главата до зараждащ се синузит. Настинка нещо да си карал скоро или грип някакъв?

Значи днес ще досаждам пак на джипито , то се е видяло.Ами всъщност точно преди малко повече от седмица се върнах от морето с някъв много гаден грип ли беше , настинка ли .. и аз незнам точно.И доста време се лекувах тук , даже до последно си кашлях.

Link to comment
Share on other sites

Ахъм, ясно. Ходи да се провериш при УНГ-лекар, за да не ти се лепне синузит.

Link to comment
Share on other sites

И все пак, обонянието или вкусът ти се е изгубил? Това са две различни неща!

Обонянието.Вкуса си го имам,различавам сладко , солено , кисело , горчиво.

Link to comment
Share on other sites

Противоречиш си:

 

храната от 2 дни за мен е или солена или сладка и по никакъв друг начин не я усещам

 

а сега:

 

Вкуса си го имам,различавам сладко , солено , кисело , горчиво.

Обонянието е свойство на носа, да помиришеш нещо, това ли е при тебе? Остави настрана езика ( вкуса).

Link to comment
Share on other sites

Не си противоречи. Има си вкус - сладко, солено, горчиво, но няма обоняние (да помирисва).

Link to comment
Share on other sites

Както и по-рано казах , загубил съм си обонянието ,не вкуса.Не мога да си помириша дори парфюма след като съм си пръснал на дланта.Усещам някакво остро пронизване в носа от спирта , но никакъв аромат.Бях при личната лекарка , но не ми даде направление за уши , нос , гърло като ми каза , че нямам синузит защото не са ми подпухнали очите или нещо от сорта.Твърди , че загубата на обонянието не е и вследствие на удара , тъй като е повърхностен , а е от летния грип , който съм изкарал преди седмица-две.Добави също , че обонянието ми може да се възстанови след месец , а може и след 5.Общо взето нищо съществено.

Link to comment
Share on other sites

Лекарите са като жените - всичко дават стига да знаеш как да си го поискаш . Трябваше да я послъжеш за симптомите примерно , че имаш болки , силно запушен нос , вадил си гной преди да идеш при нея и трябваше да ти даде . Попринцип сега покрай септември дават трудно направления , тъй като се връщат учениците и започват едни прегледи , едни изследвания , едни направления и си ги пазят за тях .

Link to comment
Share on other sites

Да, то и аз като отидох за проблеми с главоболието ми казаха че ми няма нищо и няма смисъл да си правя изследвания. След няколко дни като отидох на работа, така ме зацепи, та се оказа мигрена.

 

@УзиТо: Точно... обаче няма нужда да преувеличава със симптомите, просто си иска направлението. Личният лекар не може да откаже в случея, единствено може да му откаже ако човека няма никакви оплаквания и иска да си направи само профилактичен преглед.

 

Извод: Личният лекар е само за да прецени към кой специалист да те насочи! Така че човек, тичай си проси направление!

Link to comment
Share on other sites

Това да загубиш обоняние си е сериозен проблем, има хора които са си го загубили при някакъв инцидент и повече не им се е възстановило. Така че, ако още не си го направил, иди на лекар да те прегледа. Нищо че нямаш направление. Един преглед ще струва към 10 - 20 лева, някакви пари са си, но ги прежали от пиенето и ги дай за преглед. А и така ще можеш сам да си избереш лекар, все ще има някой, който да ти препоръча.

 

/// Малко офтопик - чудя се колко относителни са нещата понякога. Сега не знам какво точно ти е финансовото състояние в момента, обаче при такъв проблем липсата на направление да се окаже причина да не отидеш на преглед ми се струва странно. ///

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...