Jump to content
BulForum.com

Максимална скорост на трансфер


Recommended Posts

Каква е максималната скорост която сте достигали в домашни условия при трансфер между две ПС-та [или пък при дърпане от... локален торент :)] ?Става дума за ПС-та с LAN карти 10/100.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 години бях дал скрийншот в тази тема как свалям торенти с 9 Mb/s. Предполагам, че в директна връзка между 2 компютъра вкъщи, резултатът ще е близо до теоретично възможния максимален.

Link to comment
Share on other sites

11.1 MB/s

 

yiKlS.jpg

 

Дам и аз стигам горе-долу такива стойности, но обърнати в Mbps са към 89,4-6 и ми е интересно дали може да се изцеди поне до 95-96 или само по дебелите книги ги има тези скорости ;)

 

Утре ще направя малко тестове и ще постна резултатите.

Link to comment
Share on other sites

Доста често при дърпане от Замунда, достигам 12.5 - 14 MB/s

Link to comment
Share on other sites

Доста често при дърпане от Замунда, достигам 12.5 - 14 MB/s

 

И аз често летя на сън :)

П.С. 12.5 са точно 100MB/s което е максимума.Мисля сравнението с километража на колите е добро.И там пише 220 ама вдига 210 макс ( даже и по-малко :) )

Link to comment
Share on other sites

Дам и аз стигам горе-долу такива стойности, но обърнати в Mbps са към 89,4-6 и ми е интересно дали може да се изцеди поне до 95-96 или само по дебелите книги ги има тези скорости ;)

Тези 11.1 MB/s са зад рутер.

В мрежата имаше и други активни компютри и затова графиката на скоростта отчетена в рутера е по-висока.

Link to comment
Share on other sites

Зад рутера скоростта ми е доста намалена.

Иначе рекорда при Кулбокс,с включен кабел ми е - 12 MB някаде.Обаче при тая скорост хард-а полудява,ако е с по малко рпм-а.

При по старата версия на utorent ми се получаваше едно overload-ване на hard-a когато скоростта мине 7-8 MB.

Link to comment
Share on other sites

И аз често летя на сън :)

П.С. 12.5 са точно 100MB/s което е максимума.Мисля сравнението с километража на колите е добро.И там пише 220 ама вдига 210 макс ( даже и по-малко :) )

Следващият път когато се случи (въпреки, че вече рядко свалям от там) специално ще ти го шотна това... Възможно е и да се получава някакъв бъг, подобен на тези които се получават със спийд теста (да ти показва в пъти по- висока скорост от тази за която плащаш)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

 

(Home Internet, Non-Seedbox)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...