Jump to content
BulForum.com

Дайте предложения за оптичен доставчик на телевизия и интернет по един


Recommended Posts

Дайте предложения за оптичен доставчик на телевизия и интернет по един единствен оптичен кабел до дома (FTTH). Освен Cooolbox. В Кичука.

P.S. кофти е че не знаеш колко дълго може да е заглавието, и ако го надвишиш - после не можеш да го редактираш.

Link to comment
Share on other sites

Дайте предложения за оптичен доставчик на телевизия и интернет по един единствен оптичен кабел до дома (FTTH). Освен Cooolbox. В Кичука.

Че то има ли такъв?!

Единственото, на което можеш да се надяваш засега от другите, е FTTB, и то не се знае кога. Нетгруп уж работят по въпроса, но...

DCC имат май някакви оферти, виж ги по-подробно.

Link to comment
Share on other sites

Че то има ли такъв?!

Единственото, на което можеш да се надяваш засега от другите, е FTTB, и то не се знае кога. Нетгруп уж работят по въпроса, но...

DCC имат май някакви оферти, виж ги по-подробно.

На DCC не им бачка сайта. Баси, значи толкова ще са и доставчици...

Та работата е там, че се чудя дали пак да предлащам за 6 месеца на Cooolbox, или докато съм бил техен клиент се е появил друг, по-изгоден FTTH доставчик?

Link to comment
Share on other sites

А ти сега на кулбокс ли си?

Недоволен ли си нещо от тях? От всичко, което чета, всички възхвалявания и т.н., оставам с впечатлението, че не трябва да търсиш по-добри от тях..

И защо предплащаш за 6 месеца, нали при тях нещата са на "2 месеца напред"?

За ДЦЦ, не си ли чул напоследък по новините какви проблеми имат с "персонала и началниците", и явно сайта че изчезна, е последната им грижа.. Поне един текст да бяха сложили , да се извинят за всички неудобства на клиентите им...

Link to comment
Share on other sites

Дайте предложения за оптичен доставчик на телевизия и интернет по един единствен оптичен кабел до дома (FTTH). Освен Cooolbox. В Кичука.

Би могъл да изчакаш до 15-и септември и да видиш какво точно ще предложат от Булсатком.

Link to comment
Share on other sites

А ти сега на кулбокс ли си?

Недоволен ли си нещо от тях? От всичко, което чета, всички възхвалявания и т.н., оставам с впечатлението, че не трябва да търсиш по-добри от тях..

И защо предплащаш за 6 месеца, нали при тях нещата са на "2 месеца напред"?

За ДЦЦ, не си ли чул напоследък по новините какви проблеми имат с "персонала и началниците", и явно сайта че изчезна, е последната им грижа.. Поне един текст да бяха сложили , да се извинят за всички неудобства на клиентите им...

Към Cooolbox съм и съм доволен. Просто ми беше интересно дали вече са се появили и други по-изгодни FTTH доставчици. Това за 2-та месеца не знам какво е, но аз ползвам промоцията "плащаш за 5 месеца и 6-тия е подарък." Така свалям месечната такса от 45,90 лв на 38,25 (пакета Трио Стандарт). Както и да е, днес пак предплатих и... край по темата :) След 6 месеца пак ще попитам тук дали се е появил по-изгоден FTTH доставчик.

П.С. Днес в офиса на Куулбокс един човек ми каза, че в DCC са се карали и са стигали до бой... wtf, какво се е случило?

Link to comment
Share on other sites

П.С. Днес в офиса на Куулбокс един човек ми каза, че в DCC са се карали и са стигали до бой... wtf, какво се е случило?

ще преминават в нов жанр - мелодрама с екшън елементи :D

Link to comment
Share on other sites

ще преминават в нов жанр - мелодрама с екшън елементи :D

Мен ако питаш... мелодрамата ще я пропуснат. Дупе да е яко на клиентите им.

Link to comment
Share on other sites

Е след като си доволен от Куулбокс, какво повече искаш и търсиш...и ти май не знаеш?!

Бил доволен и пусна тема просто щото му било интересно...а сега де!

 

Айде ще ти угодя на акъла - от Куулбокс по-добри няма да намериш! Те май са единственито които предлагат оптика до машината на клиента.

При При Куулбокс наистина оптиката стига до дома, а не до сградата, каквато е практиката на друг много сериозен нет доставчик като "N3".При Куул от техническия им център до машината на абоната върви отделно оптично влакно от магистралния кабел.По пътя се правят няколко сплайсвания, без пасивни разпределители по пътя.

След това влакното се закача на Access switch на управляем порт и се терминира оптиката.

После по веригата има Aggregation switch , който агрегира определен брой Access switch-ове.

След това всички Aggregation switch-ове се агрегират от Core switch след който се достъпва директно националния гръбнак на мрежата на ITD Network, а от там всички останали доставчици.

 

Силно се съмнявам "Булсат" "ДСС", или който и да е друг да пуснат отделно влакно към всеки абонат.

 

Потребителите на Куул да очакват скоро приятна изненада от Куулбокс!

Link to comment
Share on other sites

Я даи някакъв жокер за какво иде реч :rolleyes:

Доколкото разбрах (аз в момента съм им бъдещ абонат) от телефонният разговор с кол центъра им, ще има по-добри пакетни цени от септември. Явно в отговор на пускането на оптичен нет от страна на Булсатком и техните ценови пакети (мое предположение).

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах (аз в момента съм им бъдещ абонат) от телефонният разговор с кол центъра им, ще има по-добри пакетни цени от септември. Явно в отговор на пускането на оптичен нет от страна на Булсатком и техните ценови пакети (мое предположение).

А дано :Д По-добре за нас потребителите :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Същата Дилема и тук...

Не ми се плащат 40+ лв на месец за ТВ и Нет..

Остава да чакам първия учебен ден за да видим по добри оферти в Кичука :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Е след като си доволен от Куулбокс, какво повече искаш и търсиш...и ти май не знаеш?!

Бил доволен и пусна тема просто щото му било интересно...а сега де!

 

Айде ще ти угодя на акъла - от Куулбокс по-добри няма да намериш! Те май са единственито които предлагат оптика до машината на клиента.

При При Куулбокс наистина оптиката стига до дома, а не до сградата, каквато е практиката на друг много сериозен нет доставчик като "N3".При Куул от техническия им център до машината на абоната върви отделно оптично влакно от магистралния кабел.По пътя се правят няколко сплайсвания, без пасивни разпределители по пътя.

След това влакното се закача на Access switch на управляем порт и се терминира оптиката.

После по веригата има Aggregation switch , който агрегира определен брой Access switch-ове.

След това всички Aggregation switch-ове се агрегират от Core switch след който се достъпва директно националния гръбнак на мрежата на ITD Network, а от там всички останали доставчици.

 

Силно се съмнявам "Булсат" "ДСС", или който и да е друг да пуснат отделно влакно към всеки абонат.

 

Потребителите на Куул да очакват скоро приятна изненада от Куулбокс!

 

 

Колега, само да вметна че бях с отделни две влакна до медийния конвертор в нас 1 година на ДЦЦ(второто беше резервно).Оптичния кабел не е чак толкова скъп, че да не може никой да ти го предложи за 20 лева инсталационна такса.Сплайсването е пак на няколко места, като у дома можеш да разполагаш с SFP( PCI оптична мрежова карта) или ти предоставяха медиен конвертор , както между другото беше при почти всички, доколкото знам.От медийния конвертор излиза нормален(прав) етърнет кабел, който включваш където решиш(рутер, сървър, директно компютъра и т.н.). Получих динамичен реален IP адрес (на практика не се смени нито веднъж), като се записва и МАС адреса на прежовото устройство откъм медийния конвертор.

Жалко, разделиха се на две фирми и се чудеха всичките им клиенти кой към кой е, аз чак септември се оплаках - дотогава бях предплатил и имах нет непрестанно, но като отидох в последствие да предплатя за следващите два , но не успях, щото не разбрах към кой съм и вечерта ми спря всичко.Та до онзи ден, когато си пуснах нет към СИСНЕТ- можех да се възползвам от оптиката , но се оказа някъде пречупен кабела, та минахме на резервния FTP кабел.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...