Jump to content
BulForum.com

КОМПЮТЪР MULTIRAMA PC STARTER BS3354-G50


Chelsea FC

Recommended Posts

19'' LCD Philips 190SW9FS 223 Има DVI

Gigabyte GA-G31M-ES2L 77 за толкова пари толкова

Intel Celeron DuaLCore E3300 81

RAM 2 GB DDR2/800 KINGSTON 71

Captiva GF9600 512MB DDR3 130

320B Hitachi 7200 SATAII 16MB 68

Fortron ATX-350PNF 60

Някаква кутия без захранване 30

Мишка и клавиатура 10

Всичко 750 - по-добро е от това ПС отгоре поне за мен струва си допълнителния бюджет

Link to comment
Share on other sites

Мда, мишка+клавиатура - 10, не искам и да си представям тези две периферии какви ще са ;) .

Отделно за толкова нисък бюджет, направо едно АМД да взима, по-на кяр ще е за подобни пари. Клокърите да не се обаждат.

Link to comment
Share on other sites

Мда, мишка+клавиатура - 10, не искам и да си представям тези две периферии какви ще са ;) .

Отделно за толкова нисък бюджет, направо едно АМД да взима, по-на кяр ще е за подобни пари. Клокърите да не се обаждат.

Може и амд - не съм запознат просто с евтините АМД дъна и не смея да кажа нищо тъмна Индия ми са. И никаква критика не искам да чувам за мишка и клавиатура за 10 лв - той човека иска монитор и компютър с периферия за 500 лв ти критикуваш мишка... Освен това искам да посъветвам искрено всеки който си взема ново ПС с евтин монитор - никога, ама никога да не се взима монитор 16:9 който е само с VGA вход - от всички които съм виждал до сега всичките са зле независимо дали са 17, 16 или 18 инча - пълна скръб - няма настройка на тоя клок и фаза - гадна да не кажа гнусна картина - разфокосирана и боли главата от 30 минути работа все едно работя на старо CRT на 60Hz с една дума УЖАС! Мониторчето по-добре да е по-стар модел, но да си има DVI - за останалите чаркове за толкова пари - толкоз.

 

ПП. За tedy мишка не, но клавиатура за 5 лева съм виждал едни черита - много стабилни и добре изработени бяха ако не друго.

Link to comment
Share on other sites

Ем ти само виж как е пусната темата, с един ред, абсолютно незаинтересовано какво аджеба ще се прави с тоя комп, някакви други изисквания. Самият той не е казал нищо освен "какво мислите за тоя комп".

Кво мисля, боклук, а каквото и да се прави с един комп, мишка+клав пък за 10 лв не ми ги хвали каквито ще да са. Имал съм глупоста не един път да купя клавиатури за по 10-15 лв през годините, и всеки път си бия канчето че все за някоя работа не стават. По-скоро бих дал 50 лв за двете, и по-слаб проц отколкото някакви боклуци.

Но това е мое мнение, той човека ако го ползва само за браузване и неангажиращи неща, всеки комп става. Вкл. и тоя.

За монитор, възможно е, 16:9 не съм имал, не знам каква логика има там по VGA да са всички зле, аз на няколко които съм имал (16:10 и 5:4), всичките не са имали грам проблем с VGA. Но е възможно. То качеството падна последните години на всичко.

Link to comment
Share on other sites

Логиката е че новите малки 16:9 монитори само с VGA вход са възможно най-некачесвените монитори които съм виждал през съзнателния си живот. Поне старите 19-ки 5:4 когато са излезнали са били нещо - сега са евтини защото не са модни. Новите ги правят... незнам от боклуци останали някакви... и са със вълшебната резолюциа 1366х768 толкова модерна при лаптопите и това е независило дали са 16, 17 или 18 инча. Освен това всичките са кенеф. На пипапане дори пластмасата им е гадна. Имах преди едно руско пистолетче с капси - пластмасата му беше многа гадна - на тия монитори е по-гадна.

Link to comment
Share on other sites

Ем ти само виж как е пусната темата, с един ред, абсолютно незаинтересовано какво аджеба ще се прави с тоя комп, някакви други изисквания. Самият той не е казал нищо освен "какво мислите за тоя комп".

Кво мисля, боклук, а каквото и да се прави с един комп, мишка+клав пък за 10 лв не ми ги хвали каквито ще да са. Имал съм глупоста не един път да купя клавиатури за по 10-15 лв през годините, и всеки път си бия канчето че все за някоя работа не стават. По-скоро бих дал 50 лв за двете, и по-слаб проц отколкото някакви боклуци.

Но това е мое мнение, той човека ако го ползва само за браузване и неангажиращи неща, всеки комп става. Вкл. и тоя.

За монитор, възможно е, 16:9 не съм имал, не знам каква логика има там по VGA да са всички зле, аз на няколко които съм имал (16:10 и 5:4), всичките не са имали грам проблем с VGA. Но е възможно. То качеството падна последните години на всичко.

Много се извинявам ама и на дефаулт интел бие АМД говоря за един ценови клас.Е5200 цепи дори 6000+ без клок.Братле 100 лв (Е5300) много ли са ти за процесор?Махни ги тея celeron и sempron имали са предвид куц кон. :lol:.Tedy дай сега като клоква някой и да не може да изрази мнение.

Link to comment
Share on other sites

Осъзнавате ли че реално като се махне сумата за мишката, клавиатурата и монитора за компютър остават с неговия бюджет - 250 лв - какъв клок какви филми. За толкова пари не може елка да се купи. За тия пари само нещо втора ръка може да се вземе свястно. Компютър под 500 лв няма свестен - няма и да има. Да беше 800 лева бюджета да останат поне 550 лв за компютъра е ОК.

Link to comment
Share on other sites

Ами да търси 2 ра ръка.Наистина е малък бюджета.Или вградено видео нещо.Не може хем хубаво хем много евтино.Иначе конфигурацията на raptor става за толкова пари толкова.Реално това от мултирама не е толова лошо но ще е с кофти дъно захранване и без видео.Щом няма да играе игри става.

Link to comment
Share on other sites

Че на жена ми компютъра излезе около 1000лв и то защото взех монитор за 300 и 1TB WD Black... Ако с тези 2те бях решил да мина по-тънко можеше и до 800 да се събера...

 

Честно не съм гледал какво са сложили като части но е Core2 Duo с някакво дъно на GB и 4gb ram

Link to comment
Share on other sites

Е ПЦ-то е 550, без монитор (а той може да си има)... все нещо ще може да се измисли... на жена ми компютъра без диск излезе около 400лв (с ддсто)... диск за 100лв все трябва да може да се намери

 

Верно - видеокарта няма - каквото е на дъното - това е, но дори The Sims 3 могат да се пуснат на това PC.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...