Jump to content
BulForum.com

ЗАГУБЕНА НОКИЯ -> ПОДАРЯВАМ Я + ПАРИ - ТРЯБВА МИ САМО SIM-картата


UrandoM

Recommended Posts

Здравейте, първо искам да се извиня на модераторския екип за това, че поствам обява където не му е мястото но вярвам, че ще проявите малко разбиране. Вчера си загубих телефона в района на ескалибур. Става въпрос за Нокиа Е51 ( нищо особенно ), но номерата вътре са много важни и от никъде немога да ги възстановя! Ако имате информация моля позвънете ми на: 0883 318 613 или на ЛС. ТЕЛЕФОНА ОСТАВА ЗА ВАС!!!!!!!!!!!!!!!!!! + ТРИ ЦИФРЕНА ПАРИЧНА НАГРАДА. САМО СИМ КАРТАТА МЕ ИНТЕРЕСУВА

Link to comment
Share on other sites

Мобилният оператор може да ти ги възстанови с разпечатка.

 

П.П. Промених ти заглавието.

 

П.П.2: Ето защо е добре винаги да си правим бекъп на важните за нас неща - телефонни номера, флашки, информация от хардове и т.н. ;)

Link to comment
Share on other sites

Мобилният оператор може да ти ги възстанови с разпечатка.

офф/

 

Вярно е, че може ги възстанови, но каква е ползата да ти дадат 500 номера (пример) без имена срещу тях...

Link to comment
Share on other sites

Вярно е, че може ги възстанови, но каква е ползата да ти дадат 500 номера (пример) без имена срещу тях...

Прав си...ползата няма да е голяма. ;)

Link to comment
Share on other sites

Прав си...ползата няма да е голяма. ;)

С разпечатката ще ги прозвъни и ще се чуе с хората , ще се досети с кого и кога е говорил. Има смисъл.

 

Късмет!

Link to comment
Share on other sites

ако се помолиш на съответният оператор (към който е всеки един от номерата) мисля че няма да е проблем да получиш имента срещу тях, като покажеш че си провеждал разговори с хората. Освен разбира се ако няма чуждоземни, тогава е трудно. но поне за бг-то - сега всичко е регистрирано, няма да има скрити. Другият вариант както те посъветваха - IMEI и повече надежда :) Успех!

Link to comment
Share on other sites

аз намерих една евтина нокия с кутийката направо 3ххх нещо си , звънях на всичките номера които пишеше за да дойде човека да си го прибере и така и не се обади никой повече , минаха повече от 2 месеца и никой :confused

Link to comment
Share on other sites

аз намерих една евтина нокия с кутийката направо 3ххх нещо си , звънях на всичките номера които пишеше за да дойде човека да си го прибере и така и не се обади никой повече , минаха повече от 2 месеца и никой :confused

Моят съвет е да я предадеш в полицията и да не я държиш в теб, защото може да се издирва, а и носиш накателна отговорност принципно по този член от НК:

 

 

Чл. 207. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., попр. - ДВ, бр. 31 от 1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който намери чужда движима вещ и в продължение на една седмица не съобщи за нея на собственика, на властта или на този, който я е загубил, се наказва с глоба от сто до триста лева.

 

(2) Същото наказание се налага и на този, който противозаконно присвои чужда вещ, която е попаднала у него случайно или по погрешка.

Link to comment
Share on other sites

ебахти подигравката , държах го в нас почти 2 месеца на зарядно само и само някои да си го върне понеже имаше доста номера вътре - нито някой се обади да го търси нито пък телефона изобщо звънна...... тия дни ще ходя да си подновявам личната карта и направо ще го занеса в районното, че за 50лв мога да си набия ебати филма.... или пък просто да му махна картата и да го подаря на някой който му трябва , едва ли някой в районното ще си прави труда да издирва някой .... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

аз намерих една евтина нокия с кутийката направо 3ххх нещо си , звънях на всичките номера които пишеше за да дойде човека да си го прибере и така и не се обади никой повече , минаха повече от 2 месеца и никой :confused

 

Offtopic: Евала, колега!

Link to comment
Share on other sites

Прав си...ползата няма да е голяма. ;)

Като споделих с някои приятели... ми казаха, че при всяко включване телефона качвал всички номера с информацията за тях на сървъра на оператора. Хм..., колко е вярно не знам, но ако е така - всеки потребител има шанс да си върне загубеното. Аз лично бих попитал в обслужващия център на оператора какви са възможностите и опциите.

Link to comment
Share on other sites

ебахти подигравката , държах го в нас почти 2 месеца на зарядно само и само някои да си го върне понеже имаше доста номера вътре - нито някой се обади да го търси нито пък телефона изобщо звънна...... тия дни ще ходя да си подновявам личната карта и направо ще го занеса в районното, че за 50лв мога да си набия ебати филма.... или пък просто да му махна картата и да го подаря на някой който му трябва , едва ли някой в районното ще си прави труда да издирва някой .... :wacko:

офф

да така е искаш да помогнеш , а те те съдят. може да имаш доооста разправии , ако е обявен за откраднат , а ако си говорил с някой от този телефон почти сигурно очаквай наказателно постановление от 300 лв. дори и с твоя сим карта да си говорил(но щом до сега не са те потърсили у вас , май не е обявен за откраднат). ако имаш някой познат в рпу-то говори първо с него, да ти каже как стоят нещата. ако се намери човека на който е телефона той трябва да прекрати дознанието и тогава чак ще ти отменат глобата. абе луда работа, точно миналата седмица един приятел получи честитката, е намерихме собственика и ни благодари човека, но процедурите са задействани и сега се обжалва глобата. толква разправия за нищо ,е тва е БГ все пак.

така че мисли преди да направиш добро на някой

Link to comment
Share on other sites

С полицията всичко е ок, обаче мтел не предлагат опция за това да си свалиш номерата от сим картата, защото представете си, че на някоя важна клечка му изчезне телефона и той иска да си върне номерата и отиде в който и да е от мобилните оператори и каже "Искам си номерата обратно" и след това му ги възстановят, какъв скандал ще стане? Замислете се... Благодаря ВИ на ВСИЧКИ ЗА СЪВЕТИТЕ!

Link to comment
Share on other sites

Като споделих с някои приятели... ми казаха, че при всяко включване телефона качвал всички номера с информацията за тях на сървъра на оператора. Хм..., колко е вярно не знам, но ако е така - всеки потребител има шанс да си върне загубеното. Аз лично бих попитал в обслужващия център на оператора какви са възможностите и опциите.

 

то хубаво , стига това да не беше пълна глупост...

каквото си е на сим картата си остава там... оператора хич не го и интересува

в такива случаи нещо като Ovi на Nokia е много полезно

можеш да си save-неш контактите онлаин и да не ти пука ...

Link to comment
Share on other sites

то хубаво , стига това да не беше пълна глупост...

каквото си е на сим картата си остава там... оператора хич не го и интересува

в такива случаи нещо като Ovi на Nokia е много полезно

можеш да си save-неш контактите онлаин и да не ти пука ...

 

Точно. Всяка седмица един бакъп правя на всичко в лаптоп-а, а и на телефона ще правя ако сметна, че има нещо важно в него...

Link to comment
Share on other sites

Когато аз си загубих телефона познаи... Телефона си го открих но сим картата момчето даже и не помнеше в кои шубрак я беше хварлило такаче вероятноста тази карта да се пази е може и да няма такава вероятност :(. Такива сме си намираш нещо и му се радваш а не мислиш за този които го е загубил за жалост :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Колеги, операторите, които ползвате могат на добра воля и срещу съответното заплащане да ви разпечатат разговорите със съответните номера до мисля максимум 2 месеца назад.Никоя сим карта не си синхронизира записаните в нея номера със мрежата, освен фабрично заложените 112, 911, 166, 150,160 и 123(за Глобул и Виваком само), като за 112 мисля че промяна не е възможна, дори да е налична(самите телефони по ГСМ стандарт) са програмирани така. Самата сим карта синхронизира с мрежата ИМЕИ номера на телефона и собствения си сериен номер, като клетката връща информация за съответсващия й номер от мрежата (този който се набира за да се свържат с вас). Телефона получава също информация, за това в коя клетка (уникален идентификационен номер на клетката за всеки оператор) се намира, респективно ако е в роуминг зона се опознава съответния оператор, затова при включване на телефона в зона извън страната, но с възможен роуминг, процеса на регистрация на сим картата в мрежата се забавя до няколко секунди повече(и повече, ако има лошо покритие ).Връзката със съответния оператор в роуминг проверява регистрирания ИМЕИ на телефона и серийния номер на сим модула (чрез който се разбира на кой оператор е сим модула, респективно има ли договор за роуминг помежду им).

От гореизложеното можете само да се надявате на добрата воля на този , който ви е намерил телефона и/или сим модула и да ви го върне преди да го обявите за откраднат или изгубен в полицията. И както каза един от колегите преди мен, помислете преди да направите добро, ако се окаже, че вече е обявен въпросния телефон за откраднат, дали като решите да го върнете на собственика, няма някой да ви нареди че сте били вие, а това далеч да не е вярно... И важи за особено скъпи телефони, в крайна сметка не вярвам някой който си е купил телефон за 20 лева и го загуби, да разчита , че обявявайки го в полицията за откраднат и така навреди на добронамерения човек, решил да му го върне, като го закове с глобата от поне 100 лева, само и само да си върне номерата от телефона, въпросния добронамерен човечец, няма да му тръкне уж случайно всичко, поне да има смисъл от иначе бавната и изнервяща процедура с полицията и глобата....

Така че бъдете внимателни, за да не си платите хилядократно с нервите изгубени по бюрокрацията в държавата ни...

С най-добри чувства .........................

Link to comment
Share on other sites

Е те пък от полицията как ще докажат дали съм го намерил вчера или преди два месеца, при положение, че не е говорено от него?!

Link to comment
Share on other sites

В духа на целия разговор искам да ви кажа какво ми се случи - майка ми намира телефон (евтин) в Тракия - съответно я обхваща паника,че това е телефон, с който са отвличани хора и всякакви такива филми - много се смях - никой не се обади половин ден и аз реших да звънна от него на произволен номер - обади ми се съответно собственичката след няколко минути- разбрахме се къде да и го върна - сядам на кафе да я чакам - идва на срещата мъж (шофьорът и), от който разбирам, че телефона е на заместник шефката на данъчното или нои или здравната каса не помня - изкара човека 4 лева,благодари ми и си тръгна, а аз бях на кафето с моята приятелка и сметката беше 5,50 :)))) Когато и да намеря подобно нещо ще направя всичко възможно да го върна - надявам се и при теб нещата да се развият така.

Link to comment
Share on other sites

аз пък да си кажа и мойто преживяване :) Преди година някъде намерих портфейл вътре с 200 лв. 50-60 евро карти документи всичко . Отивам при човека да му го върна (щот съм пич :P ) ония отваря вратата и вика едно мерси и ми трясна пред носа ... бахти пича майна не съм за 2 лева ама можеше да почерпи 1 бира ... та все тая аз си изгубих портфейла преди 2 месеца пак с 200 лв вътре и да ви кажа ли кво стана от цялата раота ... :) пих една вода ! Та не се надявай много много на е51-то :)

Link to comment
Share on other sites

Виждам, че много ви се иска да споделите историите си, но предвид това, че от пускането на темата вече е минало почти половин година, а разделът за продажби никак не е подходящ за офтопик-дискусии - местя темата в "Разни". Там вече може да си пишете на воля.

Link to comment
Share on other sites

аз пък да си кажа и мойто преживяване ....

ъф, селяни всякакви има на тоя свят :blink: да се чуди човек дали следващият път няма да го набият задето не е върнал намерената вещ на момента ами се е забавил час-два докато намери адреса :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...