Jump to content
BulForum.com

Добра ли е конфигурацията?


sasshko

Recommended Posts

Здравейте, търся си нов компютър за около 600-700лв, като ще ги използвам вкъщи за игри, филми музика. Не използвам никакви тежки програми, но не се знае, все пак смятам да го ползвам следващите 3-4години, трябва да се подсигуря. :rolleyes:

Спрял съм се на следното:

Дъно: ТА790GX 128M (AM2+, AMD790G/SB750, RADEON HD3300, GLAN, 10xUSB2.0, 8ch audio, SATA2, DualChDDR2/800, PCI-E

Процесор: AMD Phenom X4, (AM3, QUadCore 2.2MB, 2.3GHz

Памет: elexir PC6400 DDR2 800Mhz, 2x2GB

Твърд диск: Seagate Barracuda 7200, 500GB, 7200rpm, 16mb, SATA2

Кутия: Goldenfield, 1213B, 460W, front USB, 12cm

 

Като излиза точно около 700лв.

 

Дъно 156лв

Процесор 180лв

Памет 157лв

Диск 91лв

Кутия 50лв

+ мишка ДВД

 

Малко ме притеснява вградената видео карта. Знам че ще мода да играя игри на нея, но не знам дали ми е достатъчна. Също така може би ще трябва да взема малко по- голям твърд диск, може би направо 1.5ТБ за 220лв(не обичам да трия филми :D :D )

Link to comment
Share on other sites

Лично на мен не ми харесва дъното, по-скоро производителя. Смятам, че този вариант е малко по-добър:

ASUSM4A785TD-V EVO, AMD785G, DDR III 1800(O.C)/1600/1333/1066, VGA, SATA II, 1394, GLAN, AM3 153лв

AMD Phenom II X2 Dual Core 545, 3.00GHz, 6MB, BOX, AM3 149лв

SUPER TALENT 2 x 2GB DDR III 1333 159лв

WD 500GB 7200 16MB SATA II 77лв

FOXCONN TSAA-677, 420W PFC 68лв

606лв.

 

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

С вградена видеокарта игри няма да можеш да играеш.

Като се има впредвид, че може да се намери за около 130 лв 9600 GT, бих ти препоръчал да си преосмислиш бюджета...

Link to comment
Share on other sites

С вградена видеокарта игри няма да можеш да играеш.

Като се има впредвид, че може да се намери за около 130 лв 9600 GT, бих ти препоръчал да си преосмислиш бюджета...

Ще играе ама warcraft 3 :).Наистина няма смисъл да пестиш от видео.Също така бих ти препоръчал някой двуядрен интел 775.По-добре си вземи Е5300 или 6... и 2 гб рам и си купи видео.Също в момента ддр3 е по-евтин от ддр2 няма смисъл да си купуваш дъно с ддр2.

Link to comment
Share on other sites

Не държа на нищо, но определено се разубедих да взимам вградено дъно.

Мисля да взема SAPPHIRE 512М HD4770 DDR5 PCI-E 1

Не знам колко RAM да си сложа, мисля, че 2ГБ са страшно малко? Кофтито е че не знам от къде от Пловдив да си взема компютъра, мисля да отида към RESET.

 

Ей този компютър е супер и става за игри сега го видях?

http://www.multirama.bg/product/2201/kompy...bs5346-g64.html

този е същия, ама с по- хубаво видео

http://www.multirama.bg/product/2203/kompy...hq5447-g64.html

Link to comment
Share on other sites

Отиди в склада на Ролдекс, кукленско шосе... забравих точно къде се намираше.

Да купуваш готови конфигурации не е хубаво, защото едва ли ще ти са по нуждите.

Дъно МСИ, добра марка е.

Ако искаш да играеш игри си избери НВ ГФ карта, не АТИ.

Захранване Фортрон 400-450 вата.

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да играеш игри си избери НВ ГФ карта, не АТИ.

Такива фенове като тебе без никва аргументация трябва да им забранят да дават съвети -_-

Link to comment
Share on other sites

Такива фенове като тебе без никва аргументация трябва да им забранят да дават съвети -_-

Това е един основен проблем, не знам дали за конкретния човек е така, ама има много хора, които разбират по- малко от мен и дават акъл, убеждават и спорят за неща от които не разбират.

Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос за разбиране,а за сляпо фенство към дадена марка.Не виждам нито 1 сносен аргумент който да показва,че nvidia са по-добре СПЕЦИАЛНО в посочения от теб ценови диапазон,тоест ниския и средния клас видео карти...Не случайно 4000-ната серия на ати стана известна с прозвището 'картите на народа' и прочие -_-

Link to comment
Share on other sites

@Evil_Hacker

Ти пък как така се изказваш към даден пост, аз казвам че на АТИ има само няколко ХД модела видео карти които си заслужават парите според способностите в сравнение конкуретните продукти.

Искаш аргументация, ела до нас, имам кашон с "аргументи".

Не знаех, че трябва да обосноваваме постовете си.

Fortron - добре се справвя с токовите удари, не издава багажа лесно, не е някакво 5 грама и 800 вата китайска мощност.

НВ ГФ - по-добра поддръжка на драйвъри, по-добра е за игри.

Феном - не ми харесва, за сега се представя зле, просто AMD Phenom™ II X4 е по-добро. Ако иска нещо добро да си купи Атлон х2 6400+ 3200 пак ще играе игри с него.

 

@sasshko

На Палит моделите не са толкова хубави, въпреки че и аз имам палит. Издъхват бързо според повечето хора, чудно как мойта издържа. Просто докато не кажеш за какво ще използваш компютъра основно, не мога да ти препоръчам нищо конкретно като модел. Иначе, ДА, картата която си избрал е добра за парите си и става за игри.

Link to comment
Share on other sites

Игри, филми покер, нормалните неща. Забравил съм да кажа, добре че напомнихте. Естествено като се има предвид, че не съм играл нови игри от 5-6години, когато GeForce 4400MX, беше чудовище. Сега ще си инсталирам няколко игрички, предполагам най- тежките за да разбера за какво става въпрос и дали наистина си е заслужавала парите- SAPPHIRE 512М HD4770 DDR5 PCI-E 1. Процесора не знам дали има смисъл да ми е 4ядрен? И също ако може да ми кажете вие колко РАМ имате, и ако взема 4ГБ рам, ще се наложи да ползвам 64битов Уиндос ли? Защото не смятма тепърва да минавам на Линукс, Убунту...

Link to comment
Share on other sites

RAM 4 gb

 

GPU за игри си вземи nvidia ge force 9600 gt

 

P/S захранване според това колко неща ще накачаш в кутията fortron 450W достатъчно

 

CPU няма смисъл от phenom x4, защото е по-скъпо, едва ли ти е по джоба, а игрите ще вървят перфектно на athlon 64 х2 6400 или 2 по 3200 както се пада.

 

HDD Western Digital или Seagete - Barracuda

 

Дори с 4гб ще отчита 3, ако си с 86х архитектура, обаче това не пречи.

 

Защото АТИ имат добри карти, хубави компоненти, не много добре направени и лоши дравери, Нвидиа пък картите им издишат по-бързо нещо ама имат добри драйвери и работят по-добре с игрите и под по-голям натиск.

Link to comment
Share on other sites

RAM 4 gb

 

GPU за игри си вземи nvidia ge force 9600 gt

 

P/S захранване според това колко неща ще накачаш в кутията fortron 450W достатъчно

 

CPU няма смисъл от phenom x4, защото е по-скъпо, едва ли ти е по джоба, а игрите ще вървят перфектно на athlon 64 х2 6400 или 2 по 3200 както се пада.

 

HDD Western Digital или Seagete - Barracuda

 

Дори с 4гб ще отчита 3, ако си с 86х архитектура, обаче това не пречи.

 

Защото АТИ имат добри карти, хубави компоненти, не много добре направени и лоши дравери, Нвидиа пък картите им издишат по-бързо нещо ама имат добри драйвери и работят по-добре с игрите и под по-голям натиск.

Ram 4 GB - OK

PSU - Fortron 400W

CPU - По-добре C2D спред бюджета...

HDD - WD 640 GB 32 Mb

Ще отчита около 3,5 , за да сме по-точни...

Много искам да ми кажеш, на цената на HD4770 коя точно Nvidia е по-добра? :unsure:

 

EDIT: Има много тестове от нета, ама ето първия който ми попадна. Обърни внимание на разликата между HD4770 и 9600GT - HERE!

Link to comment
Share on other sites

Ram 4 GB - OK

PSU - Fortron 400W

CPU - По-добре C2D спред бюджета...

HDD - WD 640 GB 32 Mb

Ще отчита около 3,5 , за да сме по-точни...

Много искам да ми кажеш, на цената на HD4770 коя точно Nvidia е по-добра? :unsure:

 

EDIT: Има много тестове от нета, ама ето първия който ми попадна. Обърни внимание на разликата между HD4770 и 9600GT - HERE!

А 4850 не е ли по-добра?

Link to comment
Share on other sites

същия съм като тебе и за 650-700 си взех с вградено видео

оказа се (според форуми разни), че видеото е с един от най-добрите (по-точно пишеше, че е 2-рият най-добър вграден) GPU. Дъното ми е GA-MA790GP-UD3H, съответно чипа е

Integrated ATI Radeon HD3300 graphics (DirectX10)

и съм доста доволен от него. В средата на Януари ще вземам видео и монитор най-вероятно ... както и да е

За палит съм чувал известно количество добри мнения и предполагам, че картите ще си заслужават ...имам впредвид все пак коеф. цена/качество : ))

Link to comment
Share on other sites

А 4850 не е ли по-добра?

 

Зависи от клока.

Ако се клокне добре, 4770 с 40 nm ще е по-студена и разликата в производителността ще се изгуби. Ако предпочита да не клоква, може да си вземе направо 4850 и да си я ползва на default. Това, при положение, че както предполагам, фактори като температура и консумация на ток не са важни...

Иначе цената е една и съща...

Link to comment
Share on other sites

Бях писал, АТИ картите са по-добре направени, ама драйверите така дънят работата на ГПУтата, че е просто уникално гадно понякога.

Така че да си реши, аз бих избрал нв, защото съм си имал работа с АТИ и преди и сега и работата не се е променила много.

За това си държа на НВто иначе виждам показателите.

:)

П.П. Купувай АТИ-то 4850, няма да насаждам лично мнение!

Link to comment
Share on other sites

същия съм като тебе и за 650-700 си взех с вградено видео

оказа се (според форуми разни), че видеото е с един от най-добрите (по-точно пишеше, че е 2-рият най-добър вграден) GPU. Дъното ми е GA-MA790GP-UD3H, съответно чипа е

и съм доста доволен от него. В средата на Януари ще вземам видео и монитор най-вероятно ... както и да е

За палит съм чувал известно количество добри мнения и предполагам, че картите ще си заслужават ...имам впредвид все пак коеф. цена/качество : ))

Добре с тази карта можеш ли спокойно да играеш игри като Call of Duty: Modern Warfare 2, някакви симулаторчета със коли, новото NFS?

4850 не е ли много пари все пак бюджета ми е максимум 750лв.

Link to comment
Share on other sites

Цитат от друга тема:

Какъвто и Intel да вземеш, ще е по-добър от това AMD. Имах същото AMD. Продадах го и взех интелско дъно с P35 чипсет. Ако искаш вярвай, но и най сакатото Dualcore от Exxxx ще го смачка Athlon-а, че даже и E2140.Ще останеш крайно доволен, аз по себе си съдя - родих се с тази машинка.

 

И така...

Хардове имаше 640 за съвсем малко повече.

Видео НЕ СИ ВЗЕМАЙ 1GB, защото е с по-куца рам и има вероятност да вади същите или по-малко точки по тестовете, утре ако решиш да клокнеш няма да можеш, а и на практика е непотребна, освен ако не ползваш 3000х2000 резолюция.

 

Дори с 4гб ще отчита 3, ако си с 86х архитектура, обаче това не пречи.

офф всеки много разбира и дава съвети вече...

Ако се качи правилна система отчита 4гб и работят 4гб

4gbn.jpg

Няма да споменавам, че е по-бърз от 7 и виста, не е забивал от година с ъптайми по месец, работи и с 8гб рам, защото тук не мястото...

 

dRiNKiN_pARk - кое му е доброто на 3300, аз съм с наклокано 3850 и не мога да играя всичко на макс, така че за мен 3850 е слабо, а 3300 е ??

 

За мен по-балансирана конфигурация изглежда така (цени от Ера):

GB EP45-UD3LR - 162лв

E6300 - 123лв

2x2gb - 140лв

4770 512MB - 173лв

640GB WD - 93лв

DVD - 30лв

някакво захранване - 120лв

някаква кутия - 30-200лв

 

Става към 850, но със адекватно захранване, много добро дъно, видео и процесор.

Може да се направи компромис със захранВането - 400W ще стигат за 40нм видео и 45нм CPU, но задължително да е поне фортрон.

Виж какво ми попадна случайно:

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1900277

Това дъно е още по-добро и беше към 200, докато не се изкупиха всички налични, така че ако смъкне 20-30лв е далавера.

Link to comment
Share on other sites

Това е глиста, тя може да ги засече, прочети сайта на МС по въпроса, ако сложи ХП ще трябва да включи ПАЕ за да ги засече, при положение че ОСа е 86бит.

Обаче проца ти, единичен Ксеон, добре ако бяха двойка. :)

Иначе си прав за картата, абе да купи 4770 или 9600 няма значение, пак ще играе последните игри с хубава картина.

 

За същата цена ще си намери хубаво МСИ дъно! Вмесно гадният гигабит.

Link to comment
Share on other sites

Цитат от друга тема:

 

 

И така...

Хардове имаше 640 за съвсем малко повече.

Видео НЕ СИ ВЗЕМАЙ 1GB, защото е с по-куца рам и има вероятност да вади същите или по-малко точки по тестовете, утре ако решиш да клокнеш няма да можеш, а и на практика е непотребна, освен ако не ползваш 3000х2000 резолюция.

 

 

офф всеки много разбира и дава съвети вече...

Ако се качи правилна система отчита 4гб и работят 4гб

4gbn.jpg

Няма да споменавам, че е по-бърз от 7 и виста, не е забивал от година с ъптайми по месец, работи и с 8гб рам, защото тук не мястото...

 

dRiNKiN_pARk - кое му е доброто на 3300, аз съм с наклокано 3850 и не мога да играя всичко на макс, така че за мен 3850 е слабо, а 3300 е ??

 

За мен по-балансирана конфигурация изглежда така (цени от Ера):

GB EP45-UD3LR - 162лв

E6300 - 123лв

2x2gb - 140лв

4770 512MB - 173лв

640GB WD - 93лв

DVD - 30лв

някакво захранване - 120лв

някаква кутия - 30-200лв

 

Става към 850, но със адекватно захранване, много добро дъно, видео и процесор.

Може да се направи компромис със захранВането - 400W ще стигат за 40нм видео и 45нм CPU, но задължително да е поне фортрон.

Виж какво ми попадна случайно:

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1900277

Това дъно е още по-добро и беше към 200, докато не се изкупиха всички налични, така че ако смъкне 20-30лв е далавера.

Твърдо зад тая конфигурация.Само не разбрах,ще се клоква ли машината?Ако да - може още мааааалко да се tweak-не конфига :)

 

А колегата с неговите нвидия продължава да си спами колко са велики и тем подобни....Как аджеба са по-велики?В високите си цени,ниските си прозиводителности или в какво? Единствения плюс е physiX-а но реално съществува в 2-3 смислени заглавия :/ Това за драъйвърите донякъде е така,но ако няма да изпада в някакви сериозни детайли няма да има никакъв проблем.

 

Преди 1 година нвидия доминираха mainstream-high end сегмента,защото ати просто нямаха какво да предложат.Но сега вече с 5000 серията и забавянето на Ферми/тесла картите от страна на нвидия, не виждам нито 1 причина човек да си купи нвидия карта освен сляпа фенщина,нужда от cuda или да настоява супер много за physiX.

 

edit;

Малко няма да се съглася с намека че 7цата не е стабилна,но това е тема за друг спор :Д

 

И понеже на предишната страница се говореше за 4ядрен процесор има 1 статия която си струва да се прочете в случая:

http://hardwarebg.com/2-ядрен-или-4-ядрен-процесор-за-игри/

Link to comment
Share on other sites

dRiNKiN_pARk - кое му е доброто на 3300, аз съм с наклокано 3850 и не мога да играя всичко на макс, така че за мен 3850 е слабо, а 3300 е ??

 

говоря ти за ВГРАДЕНА видео карта, че е втория най-добър чип, много ясно, че няма да ти върви всичко на макс, и на мен не ми върви всичко на макс, ама това в умишлено, защото трябваше да влезе всичко в рамките на около 600 лв. Как да дам вместо 600 - 850 за т'ва видео, което съм си харесал?!?! Нормално е и му казвам на пича, че ако е навит на компромисен вариант, може да пробва с вграден GPU и после да си позволи нещо по-скъпо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...