Jump to content
BulForum.com

Добра ли е конфигурацията?


sasshko

Recommended Posts

Да, прав си за временно ще става, HD и игрите на средни ще работят.

Това е глиста, тя може да ги засече, прочети сайта на МС по въпроса, ако сложи ХП ще трябва да включи ПАЕ за да ги засече, при положение че ОСа е 86бит.

Обаче проца ти, единичен Ксеон, добре ако бяха двойка. :)

За същата цена ще си намери хубаво МСИ дъно! Вмесно гадният гигабит.

 

Виста е бавна (не я харесвам), показва 4гб, но в таск мениджъра 3,5 - следователно не ги ползва.

XP никой не ползва, а и новите видеокарти не могат да се инсталират, някой контролер няма да тръгне или има някакви други проблеми - тази система беше актуална преди 6-7 години и не работи никак добре с последния хардуер :rolleyes:

Това е сървър 2008, мисля че той и сървър 2003 са единствените 32 битови с правилно работещо PAE, но 2003 е XP базиран, следователно отпада.

 

Не знам в коя година живееш - МСИ бяха яки по времето на сокет А, после имаха едни мизерии с фалшиви кондензатори и сега са наникъде...

Препоръчвам GB, защото имах такова с P35, на него съм тествал, клоквал и измъчвал 7-8 процесора s775, като същевременно са ми попадали разни асуси на приятели с по 100лв по-скъпи, сега имам DFI, което като го вземах беше колкото 2 гигабайта и половина и мисля че GB е най-доброто, което може да се купи до 300лв и въобще най-доброто цена/качество.

Link to comment
Share on other sites

Това е глиста, тя може да ги засече, прочети сайта на МС по въпроса, ако сложи ХП ще трябва да включи ПАЕ за да ги засече, при положение че ОСа е 86бит.

Обаче проца ти, единичен Ксеон, добре ако бяха двойка. :)

Иначе си прав за картата, абе да купи 4770 или 9600 няма значение, пак ще играе последните игри с хубава картина.

 

За същата цена ще си намери хубаво МСИ дъно! Вмесно гадният гигабит.

Колега ти чуваш ли се какво говориш?МСИ пред gygabyte?Да не си спал на течение нещо?

Link to comment
Share on other sites

Той ползва някаква антична щайга на слот 1 и затова му се чудя как раздава съвети наляво-надясно за нов хардуер :confused

Поне преди 2 месеца като я беше снимал не мислих, че още някой работи с такива неща, айде да кажем не може да си позволи по-ново или просто не му трябва - ОК, но като няма опит с новия хардуер да не говори все едно има.

Гигабайт бяха супер гадна бюджетна марка със сис чипсети 95-96та, както и виста/2008/7 са "най-гадните" уиндоуси, обаче само ако се мъчиш да ги караш на пентиум 3...

Иначе си прав за картата, абе да купи 4770 или 9600 няма значение

Айде да няма разлика :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Абе, аз бих си взел Asus, вместо Gigabyte, ако се дават повече пари, но както и да е...

Иначе за видеото, IBM MDA или HD5970, все едно...

 

Колегата взе ли си нещо в крайна сметка?

Link to comment
Share on other sites

Абе, аз бих си взел Asus, вместо Gigabyte, ако се дават повече пари, но както и да е...

Иначе за видеото, IBM MDA или HD5970, все едно...

 

Колегата взе ли си нещо в крайна сметка?

Жоро,да се сравняват asus и gigabyte е като да сравняваш БМВ и Мерцедес.Аз съм свикнал с giga ти с asus.Ако питаш мен са на едно ниво.DFI бих си взел аз ако съм на автора ама той май няма да клоква :)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз преди имах A8N-E със Athlon64 3700+. Дъното беше, бих казал най-доброто.

Сега с новия процесор и дъно, пак съм супер доволен. Мдам, може да се каже, че според мен в средния към висок клас Asus рулират. Иначе, наистина спора е малко BMV-Mercedes, жълта-оранжева Fanta... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе, аз бих си взел Asus, вместо Gigabyte, ако се дават повече пари, но както и да е...

Иначе за видеото, IBM MDA или HD5970, все едно...

 

Колегата взе ли си нещо в крайна сметка?

Ако си бях взел щях да пиша. Още доуточнявам конфигурацията, но за сега изглежда по този начин. Опитвам се да намаля към 50тина от нея.

AMD Athlon II X2 240 Socket AM2 BOX

Gigabyte MA770-UD3

2х2GB DDR2 800 Super-T CL6 B

640GB WD 7200 rpm. 16MB Blue S-ATA II

Sapphire Radeon HD4770 512MB DDR5 PCI-E

LG GH22NS40 DVD-RW Black S-ATA

Cooler Master Elite 334 Black w/o PSU

400W Fortron PNF w/120mm.

Link to comment
Share on other sites

Изглежда добре. Ще ти вървят прилично игрите, по мое мнение...

От къде ще ме посъветвате в Пловдив да си купя конфигурация, но ако може да без лични пристрастия. Насочил съм се към РЕСЕТ.

Link to comment
Share on other sites

E то няма как да е без лични пристрастия...

В ЕРА уж било най-евтино, ама такива истории съм слушал за гаранцията, че не бих си купил нищо оттам.

Аз лично пазарувам от Жар. Момчетата са свестни и винаги, когато съм имал проблем са били насреща.

Link to comment
Share on other sites

От къде ще ме посъветвате в Пловдив да си купя конфигурация, но ако може да без лични пристрастия. Насочил съм се към РЕСЕТ.

Ти пък ресет.То там май е най-скъпичко.Хубаво са ти казали Jar,Мост,Пик.

Аз си зимам от ерата евтинко е,някой път като върнеш дъно го сменят,но след месец минумум :)

Link to comment
Share on other sites

Ресет-а много режат:< Аз лично последните 3 пц-та си ги зимам от малко известната фирмa "advance".Никога не са ми правили проблеми за гаранция или прочие,а и цените са им са по-ниски от на ресет попринцип. Намира се на 2рия етаж в сградата на лъки синема... site-a им е advance.bg,само че не знам защо в момента листовете с компонентите са почти празни :о

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...