Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет отностно стол за бюро


THE STORM

Recommended Posts

Явно проблема с намирането на качествен стол на горе-долу приемлива цена не е само при мен... Благодаря за съветите, утре ще ида да потърся този, който Runner е предложил, надявам се да имам късмет, а вие междувременно може да продължавате да давате съвети и предложения, но определено нямам 1000лв за стол, най-много може да ми се откъсне 400лв и то много трудно, трябва да е наистина нещо специално. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply
Явно проблема с намирането на качествен стол на горе-долу приемлива цена не е само при мен... Благодаря за съветите, утре ще ида да потърся този, който Runner е предложил, надявам се да имам късмет, а вие междувременно може да продължавате да давате съвети и предложения, но определено нямам 1000лв за стол, най-много може да ми се откъсне 400лв и то много трудно, трябва да е наистина нещо специално. :)

 

А погледна ли сайта, който съм постнал малко по-нагоре? След по-дълго търсене осъзнах, че по-голяма селекция от тази по-горе - няма.

Link to comment
Share on other sites

Да видях го, и до там ще се отбия, преди да взема крайно решение. :)

 

За неразбралите адреса на Балкан Трейд:

 

Мострена зала:

ул. „Д. Стамболов" 2

(до автогара "Север")

Link to comment
Share on other sites

...

За неразбралите адреса на Балкан Трейд:

...

 

За тези които са се въртяли в кръг там и така и не са го намерили - къде по-точно до Автогара Север се намира това?

Link to comment
Share on other sites

Незнам, така пишеше на сайта. Винаги можеш да питаш, някои миновач вместо да правиш кръгчета. :)

 

Така е... и минувачите понякога дават изключително точни съвети... особено около автогарите... ей така на въпроса кой е най-прекия път за центъра една леля беше упътила един товарен камион към пешеходния мост на новотела :)

 

 

Та ако някой има конкретна информация къде аджеба им е офиса на тези апапи да вземе да обясни че 2ри път като муха без глава там няма да се въртя

Link to comment
Share on other sites

Колегата, който беше казал по-горе за моя стол, че бил на промоция, малко се е пообъркал. Въпросния стол, който е на промоция е много по-малък от моя и облегалката му е с около 1 педя по-ниска. Иначе на въшнеш вид са еднакво изглеждащи, просто са различни габарити.

Link to comment
Share on other sites

Така направих си днес обиколката в Пловдив, но нищо не ме зарадва. Прибирах се към Пазарджик и просто ей така реших да мина през Явор-а да видя какво предлагат там. Определено имаше доста голям избор на столове отколкото когато бях ходил преди година, та и в крайна сметка се сдобих с този:

http://shop.yavor-bg.com/index.php?action=...bcat=&show=

 

Доста по-голям е отколкото изглежда на снимката и цвета му е по-тъмен. Както и да е, много е удобен, облегалката се контролира отделно от седалката и просто като стоя на него го усещам, че е стабилен, надявам се да изкара поне 3 години.

 

Благодаря на всички за мненията. :)

Link to comment
Share on other sites

А изобщо пробва ли някой стол с такъв механизъм? Аз никога не бих взел стол без тази функци, просто "излягането" с нея е несравнимо по-добре.

Link to comment
Share on other sites

И аз си взех с люлеещ механизъм и е много удобно. Като не му се люлее на човек, спокойно може да си го заключи и да си се обляга.

Link to comment
Share on other sites

Предишният ми беше с люлеещ механизъм и знам какво е, това определено ми е по-удобно, люлеещия като го застопориш на къде ще се облегнеш?

Link to comment
Share on other sites

Между другото кой предположи че цената на 1 брой Herman Miller Aeron (fully customizeable, posture fit, leather armrest, hard floor casters, size "B") от официалния дистрибутор в БГ е точно 1560 ЕВРО с ДДС? :D

 

да ти имам и надценката.... след малко ровене в онлайн магазините в Западна Европа попаднах на това: http://www.desko.nl/Detail.aspx?pg=1198&am...an+miller+aeron. което е в момента на промоция и е 885 еуро, т.е. почти 2-пъти по-евтино....

направо се замислям да взема да си купя един :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Като го застопориш ще си така |_, а на моя се получава нещо такова: \_ ;)

 

А какво мислиш за положението хем да си лееко излегнат хем лееко краката ти да са нагоре? Ей това става с хубавите механизми които могат да се заключват в няколко позиции а не единствено в най-изправената.

 

_______

 

Видях наживо Aeron-a... егати изобщо не съм впечатлен. Не че не е удобен - уникален е обаче очаквах да е по-удобен. а той чак толкова по-различен от сегашния ми не е... Embody за сметка на това е друга бира. Това облегалката да може да се намества според положението на гърба не очаквах че ще е възможно и изобщо "гъвкава" облегалка ми звучеше странно... е да ама съществува и е просто 1 път... не знам обаче колко трябва да ми избие съчмата за да броя 4 хилки за стол...

 

 

 

 

 

да ти имам и надценката.... след малко ровене в онлайн магазините в Западна Европа попаднах на това: http://www.desko.nl/Detail.aspx?pg=1198&am...an+miller+aeron. което е в момента на промоция и е 885 еуро, т.е. почти 2-пъти по-евтино....

направо се замислям да взема да си купя един :ph34r:

 

 

Наполовина да, ама не знам как е гаранцията a ако го вземеш от тука е 12 години... освен това имаш и доставка неясно колко - с куриер направо ще те отрежат от кръста, а с пощите си е риск... А като махнеш ДДС-то от цената разликата се стопява съвсем (щото аз като го взимам ддс-то ще си го приспадна). Отделно че от щатите за $700 + $200 за доставка може да излезне - което е горе-долу наполовина на твоята цена само че са "refurbished - like new condition" а не чистак бърсак нови.

 

Освен това не го мисли - чак толкова удобен не е - пробвах го тези дни... имаше едни полски ли турски ли бяха в Офис 1 (и още едни други подобни в Офис Експрес) - може би тях по-добре хем са на половин цена.

Link to comment
Share on other sites

Какъв трябва да си, за да си вземеш такъв стол? Едва ли и навън са толкова купувани, колкото им се ще на производителите, въпреки че там пазара въобще не може да се сравнява с нашия. Но да дедеш за един стол толкова пари, колкото една кола втора употреба...нещо не ми се връзва на мен... Ама, явно си има хора за всичко. Ако всички мислеха като мен, едва ли щяха да се предлагат такива столове...

Link to comment
Share on other sites

Какъв трябва да си, за да си вземеш такъв стол? Едва ли и навън са толкова купувани, колкото им се ще на производителите, въпреки че там пазара въобще не може да се сравнява с нашия. Но да дедеш за един стол толкова пари, колкото една кола втора употреба...нещо не ми се връзва на мен... Ама, явно си има хора за всичко. Ако всички мислеха като мен, едва ли щяха да се предлагат такива столове...

Ако ти се налагаше да седиш по 8+ часа на ден щеше да мислиш по друг начин.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти се налагаше да седиш по 8+ часа на ден щеше да мислиш по друг начин.

 

Във всяка офисна работа е така. 8 часа на стол.

 

Тия столове са за големи корпорации и фирми с пари.

Link to comment
Share on other sites

Какъв трябва да си, за да си вземеш такъв стол? Едва ли и навън са толкова купувани, колкото им се ще на производителите, въпреки че там пазара въобще не може да се сравнява с нашия. Но да дедеш за един стол толкова пари, колкото една кола втора употреба...нещо не ми се връзва на мен... Ама, явно си има хора за всичко. Ако всички мислеха като мен, едва ли щяха да се предлагат такива столове...

 

Ти да не мислиш че назапад във всеки офис са със такива столове? Те доста от по-"богатите" фирми не са с чак такива ергономични столове - все пак има и по-евтини алтернативи които са достатъчно удобни. Това се прави за престиж и от хора които държат офиса да изглежда дизайнерски. Не мога да си го обясня това с имиджа както не мога да си обясня зашо на една жена биха и трябвали 18 чифта обувки след като 2-3 са напълно достатъчни или защо са и 25 различни чанти и после ги носи по 3 пъти и ги заебава в някой шкаф... ама на факт...

 

 

Във всяка офисна работа е така. 8 часа на стол.

 

О аз и на табуретка с дървена облегалка широка около 4 пръста съм работил (не знам как иначе да опиша въпросния стол). На машина която сам бях занесъл там. Просто бях достатъчно малък да издържа пък и си мислех че нямам избор. Откакто почнах сам да работя и да си нагласям работното място не съм икономисвал от глупости и да ти призная е безкрайно по-комфортно така. Поклон пред работодатели като Nokia-BG за това че са инвестирали в културно работно място (според думите на представителите са взели количества от техните столове но леко по-евтиния вариант - Mirra) а не да излизат с "толкова пари има, това какво му е лошото, хайде сега лиготии не бил достатъчно ергономичен стола ти".

 

За справка всеки може да погледне снимката на моето работно място в другата тема.

 

Верно 4000лв са си изхвърляне обаче ако имаше вариант този стол да се намери за около 1000-1500 без да се замислям щях да ги дам (говоря за модела Embody)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Регистрирах се да съживя темата, че ми се наложи да мина през перипетиите за избор на хубав стол, а тук прочетох интересни неща.

Сведенията които събрах към момента са: (07.11.2010)

Първо сериозните марки:

Herman Miller:

Аерон всички екстри без кожени тапицерии, е поевтинял от миналата година и в момента се предлага от уъркспейс.бг за 950 EUR с ДДС, за Embody не съм питал че ми е извън диапазона.

Humanspace:

Freedom е 950 ЕУР без ДДС, Diffrient World е 630 ЕУР без ДДС(предлагат 25% отстъпка при конкретни запитвания, питах пак конкретно и вече не получих отговор).

 

Antares и Nowy Stil

Чешка и полска фирми.. предлагат визуално почти еднакви неща, не можах да разбера каква е връзката/разликата помежду им.

Моделите Brant и Enjoy които бяха споменати по напред в темата са си по 1000 лв без ДДС (след цяла година) в офис-експрес и офис 1

Намерих най евтино в онлайн магазин (майчеър.еу) за 644 лв без ддс, тъкмо да поръчам и... ми вдигнаха цената със 150 лв, отказах се. (на сайта апропо още седи старата цена от 644 и то 10-на дена след като ми направиха "уточнението")

Оказа се че е за добро, модела брант не предлага регулация на облегалката във височина.. на мен поне ми е нисък, но аз съм 190 см.

Модела Enjoy има 5 степени повдигане на облегалката. но... някак някои сглобки го карат да изглежда пластмасов и нестабилен..

отказах се и от него.

 

Накрая ми писна, поръчах си стол на какъвто съм седял 4-5 години и му изпотроших люлеещия механизъм (110-120кг съм), но иначе все още става и то чудесно за излежаване в него. Удобен е, с достатъчно висока облегалка.. дунапрена на седалката издържа сравнително добре на натиска.

В момента е на примоция в офис-експрес за 264 лв с ДДС, модел ЕСПЕРО. Вече има и заключване на наклона на облегалката, моя нямаше подобна екстра.

 

За 1000 лв май не може да се купи много турбо-дизелов стол (поне за по-висок и по-тежък тип като мене), а пък за 2000.. като ги стигнем американците може би, че и задминем, дори...

 

поздрави:

Мърфи

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Freedom виждал ли си го някъде и случайно в Пловдив дали го има някъде?

 

Аз гледах пак на Herman Miller и 2та - ми неудобни са ми , sorry.

 

Гледах и тези на office express и office 1 - седалката ми идва ръбеста... накрая не взема едно кресло от нов дом симеонов и ще си пригодя бюрото някак...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...