Jump to content
BulForum.com

Изчезна ми пинг-а - проблем ли е това или може без него?


Recommended Posts

Днес в София си смених интернет доставчика. Сложиха ми статичен IP адрес. Тествах го и изглежда, че всичко си е нормално - Mozilla Firefox си отваря страниците, uTorrent си върви в двете посоки, Skype си работи. Обаче ако тествам да пинг-вам през cmd.exe - ми дава Request timed out и 100% loss. За сравнение при предишния ми доставчик abv.bg се пингва с 1ms. Техниците се съгласиха с мен, че по принцип трябва да има пинг, но казаха, че проблемът не е при тях, а в моята машина нещо софтуерно.

На Speedtest ми показва, че има пинг.

 

622142049.png 622144666.png 622145163.png

622142743.png

 

На същата страница има и Pingtest и там ми показва, че има пинг.

 

3305927.png 3306024.png

 

Но през cmd.exe няма пинг. Та въпросът е дали това е проблем и трябва ли да го мисля или може да си остане както си е без да се занимавам да го оправям при положение, че другите неща свъзани с интернет, които ползвам си работят ОК. Ако може някой, който разбира да разтълкува случая. С Windows XP Media Center съм и BitDefender Internet Security 2009.

Link to comment
Share on other sites

pcworm мерси. Ако темата не си е на мястото, а е за Networking, моля модераторите да я преместят. Просто въпросът изникна в момента на смяната на интернет доставчика ми и затова го асоциирах с този раздел.

Накратко идват техниците, махат стария лан кабел, правят някакви настройки и слагат новия лан кабел. И тъй като предполагат, че всичко е наред тестват за пинг да ми покажат. Обаче пинг няма. После почват да ровят по още сумати настройки, преправят кабела, доста време занимавка с компютъра обаче в крайна сметка нищо. И като видяха, че нищо няма да стане с пинга отвориха една интернет страница и казаха - ето имаш интернет, значи ние сме си свършили работата, по-нататък не отговаряме, а това че няма пинг - кво ти пука, нали има интернет. Все пак като си тръгваха ми се стори, че не бяха съвсем сигурни дали всичко от тяхна страна е настроено наред, а и аз самият не съм сигурен.

Тоест факта, че се отварят интернет страници достаъчно доказателство ли е, че мрежата ми е настроена правилно? Не че аз разбирам много, но все пак това са първоначални настройки и би трябвало техниците да си ги направят правилно. Това че няма пинг ощетява ли по някакъв начин интернет връзката?

Link to comment
Share on other sites

Не. Освен ако не ползваш програма, която да използва по някакъв начин протокола, който май ти е резнат от Firewall - било софтуерен или нещо вградено в рутер(ако използваш такъв)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Днес в София си смених интернет доставчика. Сложиха ми статичен IP адрес. Тествах го и изглежда, че всичко си е нормално - Mozilla Firefox си отваря страниците, uTorrent си върви в двете посоки, Skype си работи. Обаче ако тествам да пинг-вам през cmd.exe - ми дава Request timed out и 100% loss. За сравнение при предишния ми доставчик abv.bg се пингва с 1ms. Техниците се съгласиха с мен, че по принцип трябва да има пинг, но казаха, че проблемът не е при тях, а в моята машина нещо софтуерно.

На Speedtest ми показва, че има пинг.

 

622142049.png 622144666.png 622145163.png

622142743.png

 

На същата страница има и Pingtest и там ми показва, че има пинг.

 

3305927.png 3306024.png

 

Но през cmd.exe няма пинг. Та въпросът е дали това е проблем и трябва ли да го мисля или може да си остане както си е без да се занимавам да го оправям при положение, че другите неща свъзани с интернет, които ползвам си работят ОК. Ако може някой, който разбира да разтълкува случая. С Windows XP Media Center съм и BitDefender Internet Security 2009.

 

а ти сигорен ли си че пискаш правилен пинг ако натиснеш запитайка вмвсто точка щте ти кава rqest

 

и на бтк ти жаржи на една 1мс защтото пускаш пинг до модема а не до тиахните рутери или сървари :beer:

 

ping -t gate -l -> enter

 

и гледаш да не си на капс и геита да не си обаркал а ако незнае6 как ти е геита на cmd exe пишеш

 

ipconfig/all ->i enter

 

и пак ако ниама ттл спираш защтитна стена или анти виросната някои анти виросни имат способност да спират нета или да ги ограничават до 1475

 

щтом ниямаш пинг до dns или gate значи нямаш нет.

 

според мен бъркаш нещто

Link to comment
Share on other sites

Така и така некрофилствате - в момента съм в Англия и всякакъв tracert или ping е невъзможене ... Всичко е ping timed out >< Някой може ли да ме открехне какво точно да кажа на съпорта да направят за да мога да пингвам >.>

Link to comment
Share on other sites

Така и така некрофилствате - в момента съм в Англия и всякакъв tracert или ping е невъзможене ... Всичко е ping timed out >< Някой може ли да ме открехне какво точно да кажа на съпорта да направят за да мога да пингвам >.>

 

Накратко казано, блокиран е ICMP трафика ( само това намерих на БГ ).

Може да им кажеш, че вече не искаш да си техен клиент, защото по принцип блокирането е политика на ИСП-тата.

Link to comment
Share on other sites

Накратко казано, блокиран е ICMP трафика ( само това намерих на БГ ).

Може да им кажеш, че вече не искаш да си техен клиент, защото по принцип блокирането е политика на ИСП-тата.

Де да имах избор... монополче в университета ftw -.-

Link to comment
Share on other sites

Малко отклонение от темата, но все пак... Какво може да се направи още освен forced encryption на торентите,за да се скрие съдържанието ? VPN порт-а е затворен,пробвахме с plameni (за което му благодаря) и май няма да ми го отворят засега :Х До днес нямаше никой изпищял от тегленето на торенти,но 1 бг мацка и спряха нета щот сваляла copyrighted material и сега курец :D А уж и бяхме сложили encryption-a :Х Пробвах с http прокси от cooolbox но е доста клизма скоростта (50kb/sec на public proxy - 87.118.132.163:8080).. Ако се пусне едно "private" proxy ще се мине ли метър или?

Link to comment
Share on other sites

Много неща могат да се направят, зависи админа на мрежата колко му се занимава да ви търси и прецака :)

Пробвай с прокси което е максимално "близо" до теб, за да имаш добра връзка към него.Съответно важно е скороста на връзката на ПС-то където ще е проксито също да е добра :)

 

П.С. Не знам с Hamachi какво ще стане ако си направите един тунел :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...