Jump to content
BulForum.com

Battlefield: Bad Company 2


liquid

Recommended Posts

Играта е много добра, за първи път се навих да си купя оригинална версия, за да може да се играе online, иначе е много дразнещо в тзи сърдвар не може да се играе, в другия те киква, лагва и какво ли още не.

Играта по мои наблюдения изисква много процесорна мощ при мен (Е6600@3,6GHz) товари и двете ядра на по 80-90%, предполагам че на 4 ядрен процесор ще върви в пъти по добре дори и с по-слба от моята видео карта.

Приятна игра на всички.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Не съм сигурен че товари чак толкова процесора. E5200 + 9800GT и всичко на макс. Лаг няма. Повечето хора не са наясно, че за да ти върви доволно компютъра, не е достатъчно да нахакаш вътре хардуер за няколко хиляди лева. Но това е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

 

Между другото, кога е било това "на времето", като 8400 е процесор на няма и година?

Изтрепа рибата :D Сериозно, сигурно се бъркаш с някой друг процесор :blink:

btw за benchmark-овете просто цъкнах на първия линк в гугъл за бенч м/у 4850 и 9600,нямах в предвид конкретно far cry само :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

И двете са модели 2008ма година. Картата първото тримесечие, а процесора третото. Но по-важното е, че картата е била нисък среден клас, а процесора висок. Просто избора не е правен както трябва и просто тая карта спъва процесора отвсякъде. А трябваше да е обратнотно - картата да е по-добра от процесора, защото повечето игри се влияят именно от нея. Както и да е. Идеята ми е, че не е редно да се възмущаваш, при положение, че са минали 2 години след като се е появила въпросната карта, а още тогава си е била среден клас...

Link to comment
Share on other sites

То че винаги може да се смени и винаги с нещо по-добро е от ясно по-ясно. Аз обаче смисъл не виждам при условие че 99,9% от всичко което излиза е смотан конзолен порт...

Link to comment
Share on other sites

... Но по-важното е, че картата е била нисък среден клас, а процесора висок...

 

9600 нисък среден клас !!! :lol: Човече защо говориш така ? Вземи малко да прочетеш за разликите 8800 9600. 9600 по-скоро е колорадски бръмбар, отколкото нисък среден клас. А че има разлика с 4850 има, но е пренебрежимо малка. Имам преки ежедневни впечатления и от двете. Просто този чип на Нвидиа се оказа златен.

 

Покажи ми една, само една видео карта изпълнена на голяма платка, с двуслотово охлаждане която да е нисък среден клас. :lol:

 

То че винаги може да се смени и винаги с нещо по-добро е от ясно по-ясно. Аз обаче смисъл не виждам при условие че 99,9% от всичко което излиза е смотан конзолен порт...

 

Всеки си има мнение, но за мен играта е много много добра.

Link to comment
Share on other sites

Ами при наличието на 260 и 280, както и 9800 карти по времето, когато си купувал твоята, какъв клас да е била, висок?

Link to comment
Share on other sites

Ами при наличието на 260 и 280, както и 9800 карти по времето, когато си купувал твоята, какъв клас да е била, висок?

А при наличието на 9800GX2, когато си си взел твоята карта тя какъв клас е била? Стига сте се яли за глупости. Изкарахте я тая карта като вградено видео. Може ли да я играе - може. На бас че ще може да играе всичко в близките година година и половина на средни детайли, защото е конзолен порт, а КОНЗОЛИТЕ ТОЛКОВА МОГАТ. Сега всяка карта за 300 лева може да подкара всяка игра която е излезнала на максимални детайли на резолюция до full HD. И няма как да е иначе при игрите които излизат в момента за РС и начина по който се правят или по скоро копират. И 9600ГТ и 4850 са достатачно остарели и разпространени карти за да няма нужда да си мерите п*****е.

Link to comment
Share on other sites

Не си ги мерим, че да ме питаш моята каква е била. Говоим, защо не е доволен от производителността и че довода за недобрата оптимизация не е разковничето. Иначе за портовете си прав, до голяма степен, но не всичко е порт и не всичко е за конзола. Има цели жанрове, които никога няма да се появят за конзола...

Link to comment
Share on other sites

Всъщност проблема се оказа малко по-различен - след update на играта вече се играе на 35fps стабилни на нещо между medium и high на 1680x1050... Преди update-a на Low си беше мъка в някои моменти :blink: И все пак - 9600 не съм се интересувал кога и е премиерата,но Е8400 е first quater 2008. Мисълта ми е,че действително ЗА ТЕЗИ ПАРИ това беше най-доброто което можеше да се земе в сравнително оптимизиран вариант. Но в крайна сметка всеки си има мнение.

Link to comment
Share on other sites

Такаааам. Дядо поигра бая на тоя ми ти Батълфилд, сега е време да изкаже мнение, което може да не се хареса на повечето фенове, но трябва да спомена, няма как.

 

Като цяло играта не е доизпипана. Говоря и за графика и за движения на персонажите, да не говорим за изкуствен интелект. Ще сравнявам с Модърн уорфеър(деба на български се пишат гадно английски думи), щото паралелно с Батълфилда играх Уорфеъра (БФ за едното МУ за другото). МУ да не реши някой че е оная малоумната онлайн подигравка с добрия вкус.

 

Като цяло, за игра излизаща 2010, не би трябвало да има толкова бъгове в графиката. Личи си на много места, ръбове, кофти сенки и други подобни дреболиики, които дразнят. Играя на макс детайли с 2 драйвера сменени и пробвани. Иначе играта върви добре, със стабилни кадри. Движенията на персонажите в МУ са някак си по-плавни и по-мазничко направени, да не говорим че там забележките по графиката са много по-малко. AI-то е много смешно на моменти. Толкова тъпо направено, че на места се ядосвах чак. Примерно хората от твоята група като се забият в теб и ни напред ни назад. Верно са тъпи хамериканоси, ама все пак като се бута някой в теб, следва да се мръднеш. Не е толкова сложно. Другото, което подразни са мисиите. Еми няма тръпка в тия мисии. Тук МУ печели убедително. Оръжията са меко казано смешни. В момента в който се докопам до снайпер и играта свършва. Другите оръжия бяха като водни пистолетчета. Не съм ги пробвал всички, но повечето. Даже с РПГ като гръмна в някоя група врази и има оцелели и то не малко. Недоклатена работа. Искам да ги събера дизайнерите на тая игра и да ги думна тях с РПГ, че да видим как ще оцелеят. Позволявам да се облекат като американски солджъри, нема проблем. До тука плювнах каквото плювнах. Звука общо взето е на ниво, нямам забележки там.

 

Като цяло тая игра винаги е била насочена към мултито и нямам идея как са там нещата. Може там да е баш купона, но от към сингъл, нещата са трагични. По-добре да не бяха го правили изобщо. Все пак мисля, че можеше да се напънат повечко тия момчета програмистите и да оправят нещата. Може и да пуснат някой патч, но не ми се вярва да оправи нещата кой знае колко. Тъпото е, че в играта има много потенциал, който е опропастен, я заради крайни срокове, я от немарливост. Нямам идея. Но за мене тая игра е на една година разработка от финалния си вариант.

Link to comment
Share on other sites

Моето мнение почти изцяло се препокрива с твоето. Едното оръжие което прави демидж е снайпера с 10 патрона - булпап варианта, другото оръжие което прави демижд е онова което стреля на откоси по 3 патрона може би автоматичното гладкоцевно и то на по-тесните места, буквално цялата игра може да се мине със снайпера и някое от останалите 2 оръжия. Малко е некоректно да сравняваш първия MW с това недоразумение - първо за мен е най-добрата игра от поредицата и втора - какво искаш от играта - прост конзолен порт - даже и конкуренция няма за да мажем нещо да ги упрекнем. Истина е че и не спомагат да качат летвата - ама няма и как - casual gamer-а се кефи на такива неща. В цялата игра ми харесаха 2 момента които не бяха свързани с гейпрей и траеха общо 2 минути. Там където войниците се подиграваха на моторните шейни и на сензора за сърцебиене на оръжията... И до там.

 

Преди някой, да е казал, че е COD MW е конзолен порт, мога с доста неща да го оборя, че за разлика от по-голямото му братче COD MW2 единицата си е пълноценна PC игра.

Link to comment
Share on other sites

Абе хора, кога ще осъзнаете, че BF е мултиплеър насочена игра, кой ти ебава сингъла. Той е само като едно допълнение, бонус. Джиткайте с приятели онлайн и си правете кефа.

И да поясня, за мен няма игра, която да бие Battlefield поредицата. И ето нещо интересно: http://kotaku.com/5487038/battlefield-bad-company-2-players-prefer-pc-to-console

Link to comment
Share on other sites

И играйте на последна трудност ;)

На последна трудност я изиграх - първите 2 нива почнах на нормал, но ми се видя страшно лесна и я пуснах на hard. Който не е сложил новия пач от А****а да го сложи - буквало играта става 2 пъти по-лека. Лети даже на някакви кошници на по 4 години.

Link to comment
Share on other sites

На последна трудност я изиграх - първите 2 нива почнах на нормал, но ми се видя страшно лесна и я пуснах на hard. Който не е сложил новия пач от А****а да го сложи - буквало играта става 2 пъти по-лека. Лети даже на някакви кошници на по 4 години.

 

Жалко че този патч не излезна по-рано. Можеше да се напъна и да превъртя последните 2 мисии, че ми стана бая тъпо накрая, но можеше да видя поне какво точно е оправил тоя патч. Карай, на следващия Батълфилд ще чакам патч първо и тогава ще играя.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...