Jump to content
BulForum.com

Risen


trifo

Recommended Posts

Тази игра, като цяло ми прилича на комбинация между blade of darkness и Gothic. Само дето не можеш да ги сечеш разнообразно, както беше с BoD. А circle-овете как се учат? Някой мастър ли ти ги преподава, или? Аз станах 11-ти lvl и започнах да обикалям по широкия свят и да наказвам с fireball :D

Трябва да трупаш уисдъм (става с четене на книги и събиране на каменни плочки), освен това всяко преминаване в по-горен кръг ти коства и по 5 Е.Р. Първи кръг ти струва 50 уисдъм, втори 100, трети 150, четвърти 200 :) - проблемът обаче е, че къмто трети, вече си изчел почти всичко което може да бъде прочетено из играта и ти остава само варианта с плочките. Обаче точно руните от последните два кръга са най-интересните - примерно инферно, трансформация в ашбиист.... с тази пък, трансформация как се наказват разните му там ъндетове, елит уориъри и прийстове а, дори и огрета (всъщност май всичко което шава из играта) - направо не е истина!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply
Цъкаш "L", селектваш мисията, и оттам Quest map-а. Ще ти покаже къде да ходиш.

 

Да, да. Този Куест мап го намерих още в началото (преди това какво лутане беше не е истина). Самоче не се бях сетил да търся там или май нищо нямаше в куеста от Инквизитора. Като влезна следващият път ще погледна.

 

Е добре де, около 63 мисля, че ми е Wisdom-а. А съркъла = 0.

 

 

Отиваш при тоя главния маг. Дето ти дава Fireball. Казваш му, че искаш да научиш първия нещо с. В скоби пише, че иска 50 Уисдъм. После му казваш, че искаш другото нещо там. В скоби пише, че иска 5 талант. И той ще те научи. Като те научи, ще можеш да използваш съответната РУНА, за да пускаш магията директно без скрол.

 

Аз взех РУНАТА за скелета, но нямам още 3-ти кръг. Ползвах скролове за скелета, които бях намерил из света. Битката става значително по-лесна. Като хванете противника на серия и му стопявате лагерите.

Link to comment
Share on other sites

Аз разбрах какъв по дяволите ми е бил проблема с Руните. Ми аз съм бил шибан Warrior... Едва тогава се зачетох из форумите, че за да стана маг, трябва първо да изпълня една кофа куестове в града и чак тогава, с препоръката в ръчица да ходя в манастира... Аз първия път отидох директно там и съответно... ме направиха вориор...

Та почнах играта наново и сега съм отново 11-ти левъл, ама маг. Айде... Tomb Rider, само че с мъж, и то със солиден арсенал от магии :D

Link to comment
Share on other sites

Аз разбрах какъв по дяволите ми е бил проблема с Руните. Ми аз съм бил шибан Warrior... Едва тогава се зачетох из форумите, че за да стана маг, трябва първо да изпълня една кофа куестове в града и чак тогава, с препоръката в ръчица да ходя в манастира... Аз първия път отидох директно там и съответно... ме направиха вориор...

Та почнах играта наново и сега съм отново 11-ти левъл, ама маг. Айде... Tomb Rider, само че с мъж, и то със солиден арсенал от магии :D

И аз вчера, след като я почнах отново, се чудех, дали да ходя директно в манастира, или да отивам в града и вършея наред за Ордъра. Ха късмет, взех я тая препоръка от шефчето на града :laughing: Ся ще стана маг, за да видя как са ефектите, особено на fire rain, inferno и тем подобни :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Апък аз влезнах в планината и мисля да трия играта. Прекалено много цикъл, а тия магии за нищо не стават.

Кои магии? За кристалите ли говориш, защото ако е за тях - те си искат вдигане на левела! Трябва да ти кажа, че напомпан почти до край огнен кристал, вкарва демидж почти колкото инферното - само, че се каства значително по бързо. Иначе проджектил кристалът е най - скорострелната магия, вдигнат до край е нещо като картечница, но аз усетих и нещо друго - за успешната употреба на кристалите се изисква и декстерити!

Link to comment
Share on other sites

За кристалите говоря, да. След 5 Файърбола трябва да презареждам мана, а до тогава вече са ме заобиколили.

 

А в планината, тия бикове са толкова ужасни, че нямам думи просто. Удрят супер бързо, не хващат блок, супер тясно е около тях, а като дойдат и гущери, направо нямам думи.

 

Също ми направи впечетление изключително малкото разнообразие на чудовища. Я има 20-25 в цялата игра, я не. Острова също е доста малък като цяло.

Link to comment
Share on other sites

За stats - от един момент нататък растенията за strenght и dexterity спрях да ги консумирам, пазех си прилежно Hero's Crown и сега ми се отплати - с Алхимия 3 и с рецепта за поушънка - събрах наведнъж +25 dexterity. А за да не свършва маната на 4 fireball-а - качвай успоредно и маната. На 13-ти левъл ми е супер комфортно. При по-тежка битка - викам си един скелет и го пращам да обира демиджа. Забавен бъг е, че след load - скелета винаги е на пълна кръв. Което е в сила и за чудовищата - не можеш да си сейвнеш по средата на битка...

Link to comment
Share on other sites

Aми аз пращам скелет, ама завалията го смачкват от бой ако са по-сериозни противниците. Аз съм вдигал високо ниво Pickpocket и Lock Pick. Можеби затова са ми отишли толкова бързо точките и не ми е останало да вдигам максималната мана (която в интерес на истината не съм вдигнал нито веднъж). За сметка на това имам 6000 злато.

Link to comment
Share on other sites

Aми аз пращам скелет, ама завалията го смачкват от бой ако са по-сериозни противниците. Аз съм вдигал високо ниво Pickpocket и Lock Pick. Можеби затова са ми отишли толкова бързо точките и не ми е останало да вдигам максималната мана (която в интерес на истината не съм вдигнал нито веднъж). За сметка на това имам 6000 злато.

Хахаха...., а'м чи к'ъв магьосник си без мана, бре? И освен това ако си мъкнеш прилежно щит, тези хави дето говедата не ги ловял блок - няма да ти се случват! Можеш да се правиш на отворен с оръжие за две ръце едва когато пораснеш на кръв и броня, пък и амулетчета, едно - друго се иска също....

Link to comment
Share on other sites

От самото начало, тоест от момента, в който намерих хубав щит и хубав меч (под хубав се има предвид максимума, който мога да нося с настоящите str/dex) - играя с тези две. Ония фанатици ако искат да ме учат да играя и с вибратор. Предпочитам си щита. Особено и сега, като ми дойдоха 25 dexterity от potions - си намерих една рапира с +2 sword fight. И като се млатя с по-слаби противцници - като ми останат по-малко - ги довършвам с меча.

Освен това съм дигнал веднъж pickpocket, заради няколко quest-а. А lockpick... с маг?! 500 gold и си взимаш руна за open lock. И си правиш скролчета, колкото искаш. Или колкото lockpicks намериш...

Link to comment
Share on other sites

От самото начало, тоест от момента, в който намерих хубав щит и хубав меч (под хубав се има предвид максимума, който мога да нося с настоящите str/dex) - играя с тези две. Ония фанатици ако искат да ме учат да играя и с вибратор. Предпочитам си щита. Особено и сега, като ми дойдоха 25 dexterity от potions - си намерих една рапира с +2 sword fight. И като се млатя с по-слаби противцници - като ми останат по-малко - ги довършвам с меча.

Освен това съм дигнал веднъж pickpocket, заради няколко quest-а. А lockpick... с маг?! 500 gold и си взимаш руна за open lock. И си правиш скролчета, колкото искаш. Или колкото lockpicks намериш...

 

Аз събрах сумати злато още преди да ида в манастира и да мога да уча руни.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...