Jump to content
BulForum.com

Странен проблем с DNS-и


Recommended Posts

Може ли да ми кажете какво виждате като отворите http://www.strawberrynet.com че у нас незнайно защо ми дава:

 

Access Denied

You don't have permission to access "http://www.strawberrynet.com/" on this server.
Reference #18.a4050e55.1253846746.7e3467

 

Обаче като пробвам през един друг сървър в щатите и се отваря. Още по-интересното е че на мен ми дава едни IP-та, на сървъра в щатите ми дава други но като сложа да търси сайта на американските IP-та и ми дава отново същата грешка. Пробвах на 2 компютъра тука и на 2та същото. Един приятел на БТК в София го отваря без проблем а при него IP-тата са трети комплект. Не знам какви сървъри и складове има тази фирма но май ще излезнат доста по-големи отколкото си мислех че са.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми кажете какво виждате като отворите http://www.strawberrynet.com че у нас незнайно защо ми дава:

 

Access Denied

You don't have permission to access "http://www.strawberrynet.com/" on this server.
Reference #18.a4050e55.1253846746.7e3467

 

Обаче като пробвам през един друг сървър в щатите и се отваря. Още по-интересното е че на мен ми дава едни IP-та, на сървъра в щатите ми дава други но като сложа да търси сайта на американските IP-та и ми дава отново същата грешка. Пробвах на 2 компютъра тука и на 2та същото. Един приятел на БТК в София го отваря без проблем а при него IP-тата са трети комплект. Не знам какви сървъри и складове има тази фирма но май ще излезнат доста по-големи отколкото си мислех че са.

 

малко елементарно, но... изтри ли всички кукита от тоя домейн? изчисти browser history и опитай пак. аз също го отворих и нямах проблеми. Не се вторачвай в различните айпита - нищо странно няма в това, нормално е и големите сайтове го правят вече всичките - имат по няколко отделни сървъри по няколко в регион - за разпределяне на товара... така че няма странно да ти излизат няколко айпи адреса за един домейн. нещо друго ти е проблема. кукита са първия ми запозозрян.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах да забърша кукитата но не помогна. Пробвах с 3 различни браузъра - същата работа. Ясно ми е че имат load balancing и какво ли още не - за щатите ми връща 2 IP-та, тук са 2 но различни, през БТК на моя приятел му дава трети комплект... Утре ще запусна пак на БТК модема че трябва да разпъвам кабели и да пиша пароли и като цяло е половин час играчка докато тръгне а пък сега мисля да поспя малко, но е много любопитно, защо ми дава тази грешка на мен, а през щатски сървър и през един друг тукашен (пак на БТК) се отваря без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Сакън, само не тия! Тия са маскари - бъзикат се с резултатите от търсенията в гугъл и какво ли още не. Ако някой си ги е вкарал - да си ги изкара, че иначе пати от тях и то без да се усеща.

 

ако ти трябват алтернативни днс сървъри избери си от тези:

 

http://www.opennicproject.org/index.php/st...c/75-public-dns

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм посещавал този сайт, но и на мен ми дава същото Access Denied, само в края кодовете са малко различни на последния ред.

 

IP-то до което резулвира при мен strawberrynet.com е 203.215.251.80.

 

В същото време с www отпред резулвира до следните два:

85.14.5.168

85.14.5.169

 

Това според мен може да е насока от която да се тръгне.

През външен резолвер (един сайт с подобни услуги) дава 195.215.37.65.

Ако няко друг на лангейм потвърди, вероятно ще можем да изолираме дали грешката идва от едни и същи сървъри.

Link to comment
Share on other sites

Сакън, само не тия! Тия са маскари - бъзикат се с резултатите от търсенията в гугъл и какво ли още не. Ако някой си ги е вкарал - да си ги изкара, че иначе пати от тях и то без да се усеща.

 

ако ти трябват алтернативни днс сървъри избери си от тези:

 

http://www.opennicproject.org/index.php/st...c/75-public-dns

Аз съм доволен от тях и нямам проблемите, които описваш по-горе, но и рядко ги ползвам. Акцентът пада върху това да си сложи различен (без значение кой) ДНС за да стане ясно дали проблема е в ДНС-те им или IP-та на гароф са шит-листнати.

 

Никога не съм посещавал този сайт, но и на мен ми дава същото Access Denied, само в края кодовете са малко различни на последния ред.

 

IP-то до което резулвира при мен strawberrynet.com е 203.215.251.80.

 

В същото време с www отпред резулвира до следните два:

85.14.5.168

85.14.5.169

 

Това според мен може да е насока от която да се тръгне.

През външен резолвер (един сайт с подобни услуги) дава 195.215.37.65.

Ако няко друг на лангейм потвърди, вероятно ще можем да изолираме дали грешката идва от едни и същи сървъри.

Сложи чужд ДНС на твоите настройки и пробвай пак.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм доволен от тях и нямам проблемите, които описваш по-горе, но и рядко ги ползвам. Акцентът пада върху това да си сложи различен (без значение кой) ДНС за да стане ясно дали проблема е в ДНС-те им или IP-та на гароф са шит-листнати.

 

 

Сложи чужд ДНС на твоите настройки и пробвай пак.

Вероятно е да са шит-листнати.

Забих в hosts ИП, който ми даде външен сайт (който вижда истинския сайт), и пак същата грешка.

Той Дядомраз защото явно работи с тези хора, сигурно е оа*ал положението нещо, и са блакнали цялата мрежа заради него :) .

Link to comment
Share on other sites

Остави ги тия глупости с хостс файла, най-малкото трябва да си ребуутнеш бозата за да има ефект, сложи нкяой от ДНС-те, които аз и ov3rm4n сме дали по-горе.

 

---

за трети път го казвам вече, сигурно говоря на китайски.

Link to comment
Share on other sites

Специално за slick - и без рестарт, и след рестарт - все същото. Дори оставих оня ДНС на OpenDNS, който си дал, единствен за двете проби.

Още преди рестарта си беше влязла в сила промяната, но айде, нали не съм експерт..

И с hosts файла си беше влязла в сила, предполагам знаеш че още при сейв-а се вижда, най-много да се изчакат малко браузърните кешове, но айде, направих и flush на днс-а тогава, а и вероятно сайта прави редирект към другаде и с промяна на DNS-а е по-сигурно.

Но явно IP-та на ЛГ не отварят въпросния сайт.

Дядомраз, да не в бил заразен тоя сайт, и Гаров да го е блаклистнал при него? :) Преди като пълзяха някои зарази, имаше 1-2 такива сайта, с цел да ограничи заразата да не навлезе в повече потребители отколкото беше вече.

Link to comment
Share on other sites

Теди, не работя с тези хора - жена ми си поръчва парфюми от там. И нищо нито съм им правил нито нещо, подозирам че имат много сървъри за различните региони и съответно при достъп от щатите виждаш един сървър при достъп от европа друг и т.н. Аз поне им набарах поне 6 различни IP-та. Има вероятност техния сървър да си мисли че ние сме другаде и затова да дава грешка когато се опитваме да гледаме грешния сървър или изобщо да не може да се усети къде сме и да счита че сме на луната а там доставки не правят и затова и тази грешка. Има нещо и то е от няколко дни май...

 

Аз го отварям и мога да разцъквам вътре с 217.10.240.242 - ЕК

 

 

Ей това като то зачуках в Hosts файла пък не отваря абсолютно нищо - празна страница без <body> даже.

 

С тези ДНС-и

 

DE,NRW 217.79.186.148 ns1.nrw.de.dns.opennic.glue Günter Grodotzki yes (no logs kept)

FR 82.229.244.191 ns1.fr.dns.opennic.glue Mehdi Tibouchi unk

 

ми дава това IP:

 

212.73.194.41

 

Обаче пак ми дава грешка.

 

Все съм виждал load balancing ама като на тези типове не бях

Link to comment
Share on other sites

През доставчик Мтел сайта се зарежда нормално.

Питай във форума на ЛГ, Гаров може да каже къде е причината, освен очевидната, че ИП-та на ЛГ се блокират от техните сървъри.

Link to comment
Share on other sites

Oще по-интересно - сега се чух с Пешо (ASILan) - той го отваря. И още по-интересно - IP-то което връща DNS-a се оказа от мрежата на EvoLink и като гледам 6те ms закъснение сървъра е някъде в София:

 

Tracing route to a800.b.akamai.net [85.14.5.169]

over a maximum of 30 hops:

 

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1

2 1 ms 3 ms 1 ms 644-GW.winetbg.com [80.80.153.1]

3 3 ms 3 ms 2 ms GSR-core-GE-601.langame.net [80.80.129.129]

4 4 ms 3 ms 3 ms 502.po2.ar1.pld1.evolink.net [85.14.21.21]

5 6 ms 5 ms 6 ms 3911.Po2.cr2.sof2.evolink.net.22.14.85.in-addr.arpa [85.14.22.49]

6 8 ms 6 ms 24 ms vl30.pr1.sof2.evolink.net [85.14.2.69]

7 4 ms 6 ms 5 ms 85.14.5.169

 

Ебати номера. Не очаквах някой да сложи локални сървъри за всяка държава. Това обяснява едно друго оплакване на жена ми че еди кои си други 3 сайта и се били отваряли много по-бавно а този и бил най-удобен и бърз - как няма да е бърз като едва ли не сме в LAN с него...

 

Тези се оказаха еб**ти майсторите, евала :) Сега остава да разберем къде си мисли техния сървър че се намира моето IP

Link to comment
Share on other sites

Проблема не се оказа в DNS-ите а какво още отначало си мислех - проблам в настройките на техния сървър според който аз се намирам в Германия:

 

Thank you for your email.

 

We regret that due to technical issues, users who attempt access our website using Germany-based internet service providers (ISPs) will not be able to do so. We are unable to determine when service via Germany will resume, but it is likely this is a long-term situation.

 

Please kindly access our site using a local ISP or another ISP that is not based in Germany.

 

We sincerely apologise for the inconvenience and if you have any further queries, please feel free to contact us again.

Yours Sincerely,

Teresa Lam

Customer Services

 

На което им отговорих с няколко trace-a от 2 различни IP-та в LanGame като през едното работи (мрежа 80.80.141.ххх) а от другото - не (80.80.153.ххх) и сега ще тормозят системните си администратори да си ъпдейтнат базата данни с IPтата :)

Link to comment
Share on other sites

Oще по-интересно - сега се чух с Пешо (ASILan) - той го отваря. И още по-интересно - IP-то което връща DNS-a се оказа от мрежата на EvoLink и като гледам 6те ms закъснение сървъра е някъде в София:

 

Tracing route to a800.b.akamai.net [85.14.5.169]

over a maximum of 30 hops:

 

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1

2 1 ms 3 ms 1 ms 644-GW.winetbg.com [80.80.153.1]

3 3 ms 3 ms 2 ms GSR-core-GE-601.langame.net [80.80.129.129]

4 4 ms 3 ms 3 ms 502.po2.ar1.pld1.evolink.net [85.14.21.21]

5 6 ms 5 ms 6 ms 3911.Po2.cr2.sof2.evolink.net.22.14.85.in-addr.arpa [85.14.22.49]

6 8 ms 6 ms 24 ms vl30.pr1.sof2.evolink.net [85.14.2.69]

7 4 ms 6 ms 5 ms 85.14.5.169

 

Ебати номера. Не очаквах някой да сложи локални сървъри за всяка държава. Това обяснява едно друго оплакване на жена ми че еди кои си други 3 сайта и се били отваряли много по-бавно а този и бил най-удобен и бърз - как няма да е бърз като едва ли не сме в LAN с него...

 

Тези се оказаха еб**ти майсторите, евала :) Сега остава да разберем къде си мисли техния сървър че се намира моето IP

akamai sa edni ot naj golemite CDN taka 4e nqma ni6to 4udno

t.e tova ne e syrvar specialen za tozi sajt a se polzva i ot mnogo drugi sajtove , ne6to kato mirrori...

Link to comment
Share on other sites

Да допълня само че след седмица писма напред назад съпорта на въпросните маймуни продължава да ми обяснява че имат проблем със shipping-a до Германия. Аз обяснявам че не съм в Германия те обаче тъпо и упорито си знаят тяхното си. Близо съм до момента да им се обадя по телефона и да ги напсувам лично защото пиша подробно писмо, обяснявам всико хубаво и ми връщат ей такъв отговор:

 

Dear Nikolay,

 

Thanks for your e-mail.

 

Unfortunately we are unable to ship to addresses in Germany.

 

However, we will keep you informed if the situation changes.

 

We apologise again for any inconvenience that this may cause.

 

 

Yours sincerely,

Winnie

Customer Services

 

И за разнообразие 2 пъти получих ей такъв отговор:

 

Dear Nikolay,

 

Thanks for your e-mail.

 

Unfortunately your enquiry requires some detailed checking so we have not been able to respond as quickly as we would like to.

 

We assure you that we are working hard to have a final answer for you as soon as possible.

 

We apologise for the delay and appreciate your patience as we work to provide you with the information you require.

 

 

Yours Sincerely,

Teresa Lam

Customer Services

 

И от 3 дена мълчание, днес пак ги тормозя и ми обясняват че съм в Германия. Проверих нещо да не са ни анексирали и да не сме сменили официалния език и валутата докато съм спал но не би - България се води тука и с леФчета се ходи до магазина...

 

Искам да пречукам някой китаец/филипинец/индиец/какъвто там се пада въпросния некадърник

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...