Jump to content
BulForum.com

CRX или Punto


pazu

  

60 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Абе мани ... особено рено 5цата ... един авер имаше такава , не , мерси съм

 

Обаче между двете таратайки има една златна среда , година между двете (нито много стара , нито много нова) , 2 eърбега , климатик и същевременно спорта е заложен в нея ... и на всичкото отгоре е с 1000 кинта по евтина и със 15 коня по-мощна от хондата ... и тва е хюндай купе 98-ма ... Верно ся не е кабрио с твърд покрив , даже изобщо никво кабрио не е , ама то не може х*я до края и душата в рая :))))

 

Ай ся да ва вида кво ще кажете ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Пълна помия е - за мен.Толкова грозно, толкова скопено...жалка картинка е да видиш човек купил си такова.Добра дума не съм чул човек да каже за тази кола >

http://images.paultan.org/uploads/2006/07/tiburon1.jpg

_________________________

Ако имаш време чети >

http://hyundai-coupe.com/forum/index.php/topic,138.0.html

Link to comment
Share on other sites

Пълна помия е - за мен.Толкова грозно, толкова скопено...жалка картинка е да видиш човек купил си такова.Добра дума не съм чул човек да каже за тази кола >

http://images.paultan.org/uploads/2006/07/tiburon1.jpg

Аз говоря за предишният модел , макар че тая изглежда по-красива .. поне за мен ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе мани ... особено рено 5цата ... един авер имаше такава , не , мерси съм

 

Шшштттт.За Рено 5-ца лошо да не чувам :tongue Няма такива машини просто, удобна, здрава и упростена до немай къде.Моя набор още върви и то доста сериозно и Меган-а и да го махна и друга да зема 5-ка ще ми е любимата :wub:

 

Рено 5 1.4 300 коня.Нека е зле пък и на тоя тип има още филчета да видиш кви коли зима ;)Най-якото беше със Скайлайна :D
Link to comment
Share on other sites

Рено 5 като цяло са shit. Turbo-то може да е по-здраво, но масовите са отврат. Един приятел си беше купил почти ново 1.4 или 1.6 на реални 30000 и като взе да го кара почнаха предници, шарнири, карета... направо като консумативи :wacko: Купуваше оригинални части и пак се чупеха същите... абе бягай далеко от рено, поне старите модели.

Според мен изобщо турбо бензин не е за хора с ограничен бюджет - кара се със скъпо масло, сменя се 2-3 пъти по-често, турбото рано или късно трябва да се ремонтира/подменя...

Вземай някакъв сивик с Vtec и тфа е.

Link to comment
Share on other sites

Рено 5 като цяло са shit. Turbo-то може да е по-здраво, но масовите са отврат. Един приятел си беше купил почти ново 1.4 или 1.6 на реални 30000 и като взе да го кара почнаха предници, шарнири, карета... направо като консумативи :wacko: Купуваше оригинални части и пак се чупеха същите... абе бягай далеко от рено, поне старите модели.

Според мен изобщо турбо бензин не е за хора с ограничен бюджет - кара се със скъпо масло, сменя се 2-3 пъти по-често, турбото рано или късно трябва да се ремонтира/подменя...

Вземай някакъв сивик с Vtec и тфа е.

 

Ще ме извиняваш ама тея ги приказвай на някой пред блока.Първо Рено 5 1.6 няма изобщо.Второ у нас имаме Рено 5 1.4 не от 1 2 години, а от 1994 година и е минало по такива пътища, каквито не си и сънувал.За всичките тези години сме сменили по предницата само шарнири и амортисьори.Ама по нашия лунен пейзаж смятам, че е абсолютно нормално.По двигателя съм сменял само свещи, 1 дефектно електроно запалване и другото са само масло и антифриз.На твоя приятел като са му продали кола с въртян километраж и е купувиал "оригинални" части от руският пазар си е за негова сметка.И точно старите модели са в пъти по-здрави от тея които са в момента.Тва мога да го гарантирам за всяка една марка.

 

А за турбото го показах, за да покажа, че и Рено 5 може да е сериозна бегачка.

Link to comment
Share on other sites

И точно старите модели са в пъти по-здрави от тея които са в момента.Тва мога да го гарантирам за всяка една марка.

 

Абсюлютно съгласен ! Аз за това неща кола с много електроника ...

Link to comment
Share on other sites

Ех като бяхме млади какви здрави ги правеха колите не като сегашните - само пластмаса и електроника. Нищо не може да се мери с Варшава-та - толкова желязо имаше в нея колкото в 5 от днешните не слагат не ги е срам.

Link to comment
Share on other sites

Шшштттт.За Рено 5-ца лошо да не чувам :tongue Няма такива машини просто, удобна, здрава и упростена до немай къде.Моя набор още върви и то доста сериозно и Меган-а и да го махна и друга да зема 5-ка ще ми е любимата :wub:

 

Абсюлютно съгласен ! Аз за това неща кола с много електроника ...

 

Ако изчакате още някоя и друга година тъкмо любимите ви трошки ще преминат от антикварната в археологическата категория, т.е. би трябвало вече като археологически експонати да им скочи неимоверно стойността. :tongue :lol:

Link to comment
Share on other sites

Привет... не съм голям разбирач (даже хич) но сега влезнах замалко в мобиле.бг и гледам ето ТАЗИ оферта... гледам също така, че там има и някаква разпродажба...

Link to comment
Share on other sites

Ще ме извиняваш ама тея ги приказвай на някой пред блока.Първо Рено 5 1.6 няма изобщо.

 

От къде да знам какво е, като мразя по принцип марката и изобщо не ме е грижа какви двигатели имат. За да я мразя си имам причини и точно въпросното рено е една от тях. Освен това не съм толко тъп и мога да различа кола с въртян километраж на 200000 и такава на под 50000.

 

Както и да е Рено са велики, особено турските, нямам право да говоря така срещу най-великия автомобил на света, заслужавам направо бан и парична глоба :wacko:

Link to comment
Share on other sites

От къде да знам какво е, като мразя по принцип марката и изобщо не ме е грижа какви двигатели имат. За да я мразя си имам причини и точно въпросното рено е една от тях. Освен това не съм толко тъп и мога да различа кола с въртян километраж на 200000 и такава на под 50000.

 

Както и да е Рено са велики, особено турските, нямам право да говоря така срещу най-великия автомобил на света, заслужавам направо бан и парична глоба :wacko:

 

За всяко друго Рено мога да се съглася с някой от митовете и легедите, че имали слаба ходова част, че много се разваляли и т.н. ама точно за 5-цата няма как да стане.Както казах 5-ка у нас още върви без всякакви проблеми и миналата седмица пак навъртя около 2000 км. из страната за скромните и почти 24 години.

 

Аз мога да се съмнявам, че можеш да разбереш дали е въртян километража.На твоя приятел са му продали боклук с взето здраве смея да твърдя съвсем отгворно и за това е имал проблеми.

 

Иначе кой ква марка мразил е нормално.Хора всякакви.Има си достатъчно фенове на Рено като се има предвид колко хора се събираме всяка неделя на стадиона.За всеки влак си има пътници.

Link to comment
Share on other sites

Иначе кой ква марка мразил е нормално.Хора всякакви.Има си достатъчно фенове на Рено като се има предвид колко хора се събираме всяка неделя на стадиона.За всеки влак си има пътници.

jozo, твоето на сектантство взе да намирисва...ти изкара 5-цата уникален,вечен и всичко най- автомобил..3 поуста само , за да защитиш няква лагерна количка на четвърт век..както сам написа, всеки влак си има пътници, само дето не е нужно всеки пътник да рекламира своя влак.. +това колко се събират на която и да е сбирка на която и да е марка, не означава нищо, камо ли няква представителна извадка.

 

И за да не съм офф, наборе, събире още малко парички и си купи кола на мах 10 години..

Link to comment
Share on other sites

jozo, твоето на сектантство взе да намирисва...ти изкара 5-цата уникален,вечен и всичко най- автомобил..3 поуста само , за да защитиш няква лагерна количка на четвърт век..както сам написа, всеки влак си има пътници, само дето не е нужно всеки пътник да рекламира своя влак.. +това колко се събират на която и да е сбирка на която и да е марка, не означава нищо, камо ли няква представителна извадка.

 

След като твърди някой нещо, за което е чул от приятеля си и изобщо незнае дали е така съм длъжен да се защитя.Описах най-подробно личен опит, не тва кво било на моят приятел.

 

Събиране от дадена марка значи примерно, че дадената марка има фенове.Не както искат да ме убедят едва ли не, че само аз карам Рено и само аз ги харесвам.Много хора плюят и ФИАТ, че боклук били, нам кво ама ела да видиш кво става на стадиона в неделя.Под строй се събират и се кълнат, че друго освен ФИАТ не искат.

Link to comment
Share on other sites

След като твърди някой нещо, за което е чул от приятеля си и изобщо незнае дали е така съм длъжен да се защитя.Описах най-подробно личен опит, не тва кво било на моят приятел.

 

Събиране от дадена марка значи примерно, че дадената марка има фенове.Не както искат да ме убедят едва ли не, че само аз карам Рено и само аз ги харесвам.Много хора плюят и ФИАТ, че боклук били, нам кво ама ела да видиш кво става на стадиона в неделя.Под строй се събират и се кълнат, че друго освен ФИАТ не искат.

 

Kолата не е боклук. Боклуци са майсторите в БГ и това го казвам с НАЙ, ама НАЙ-ЧИСТА съвест. Ще ти разправям като се видим в неделя. ;)

 

На моята аз си разбрах проблема, а преди това целия град обиколих и ми казват - НИНАМ. А трябваше просто един мултицед

Link to comment
Share on other sites

Често казано и аз съм съгласен с горното.Ама ако ще купуваш кола без да имаш пари за поддръжка, заеби я тая.Тъпо е.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще е Астра или Кадет ГСИ по-добре да е Кадет.Който е бил на Опел събора щеше да види какъв погром правят Кадетите пред всички останали :laughing: Да не говорим как дърт дърт Кадет направи бърлив един с чисто нова Астра ОПЦ :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Че то новата Астра ОПЦ какво не я прави барлива?Нито вози като хората, нито завива като хората, нито е кой знае колко вървежна.Това лични впечатления.На паваж е каруца и след 4 месеца вече имаше разни съмнителни потропвания и скърцания?!

Link to comment
Share on other sites

Що не си купиш още един голф. Тоя път може да е 3-ка. Напълно сериозен съм :Д.

 

Аз, въпреки, че съм фен на Хонда, бих взел пунтото. Возията на хондата наистина е прекалено твърда, возил съм се в такава хонда, не е хава. Плюс това, както каза някой, по-ниска е.

 

Пунтото от друа страна си е типично градска кола. Ти в 80% от времето ще си в града. Малка е, паркирането не е проблем, разходът е приличен. Това, че е ФИАТ ( Fix It Again Tomorrow ) да не те притеснява. Братчед ми кара едно пунто от 2002. За 7 години едн механична повреда е нямала колата, на малко над 170 000 км е вече. Само чат-пат проблеми с електрониката, ама това се преживява :Д.

Така че... Пунто.

Link to comment
Share on other sites

Добре, няма смисъл да спорим. Онова рено изглеждаше като ново от магазина. Под ново разбирай оригинална боя без 1 точица или чертичка, нов интериор без излъскано и протрито и тн. Не бих се очудил, ако някой в автокъщата, каращ такова е разменил цялата ходова част или нещо подобно, всичко е възможно в България...

Един приятел имаше супер прогнил сеат 96-97ма и вечно плюе марката, аз имам 5 години по-стар никога не виждал гараж, но без едно петънце ръжда, така че прав си - по една кола не трябва да се съди за марката, а и колите, които караме не са нови от магазина (не се знае къде и как са карани и колко им остава).

Хайде стига сме се отклонявали :smile:

 

Освен, че хондата е леко спортна, а пунтото е типична градска кола, сега обръщам внимание, че фиата е дизел - тоест нискооборотен двигател с мощност още от старта, докато хондата е с високооборотен, макс мощност при 6600.

СТранно е, че не се е насочил към даден тип коли, спортни или градски и бензин или дизел и да избира между няколко близки по параметри, разликата между тези двете е оргомна, което говори, че не знае какво точно иска.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...