Jump to content
BulForum.com

FIVB World League 2009


Recommended Posts

Ето една хубава статия, в която има голяма доза истина...

 

Пранди търси нещо за Лондон 2012

 

 

 

Да(ли) не забравяме задачата на италианеца - да направи третите в света първи!

 

Освен с годежа на сумиста Котоошу за местна стюардеса годината на България в Япония ще се запомни и с два волейболни мача. Загубени от нашите или спечелени от азиатците, не е важно. Но така или иначе единствените победи на Япония в Световната лига това лято са срещу България, доскоро с основание считана за голяма сила във волейбола.

Това, че се превърнахме в кръводарители на един лимитиран физически отбор, може да е въпрос на моментна форма. Че се лутаме и търсим нещо, е нормално, все пак треньорът е нов. Но озадачава, когато вече втори месец нищо не намираме.

С изключение на сполучливото включване на разпределителя Георги Братоев на мястото на Андрей Жеков пътуването до Токио не донесе ползи на волейболистите.

В Хабаровск срещу Русия миналата седмица окото хвана 18-годишният Соколов. Но пътят от село Ресилово, Дупнишко, до големия волейбол е много дълъг, а Цветан сега потегля по него с плетената торбичка.

Една реплика на Силвано Пранди във втория мач срещу Япония констатира това, което виждат и телевизионните зрители. "Това не е волейбол!", каза италианецът. Пранди е реалист. Това наистина не е волейбол или поне не е това, което сме свикнали да гледаме. И преди играта на нашите не се отличаваше с изумителна красота и оригинални тактически решения, но беше ефективна и носеше резултат. В други времена японците си сваляха шортите до земята преди първия съдийски сигнал. Сега играят срещу нашите със самочувствие, като с равни. Там е разликата.

 

"Мерцедес не се прави за три седмици", отбеляза в защита на Пранди и неговата стратегия големият волейболист Димитър Златанов. Да, в заводите на "Шкода" мерцедес няма да направят и след три години. Но Силвано Пранди не дойде да прави от шкодата мерцедес. Неговата задача е да превърне добрата кола в още по-добра, да направи третите в света първи.

Сигурно хокейните смени, които очевидно допадат на италианеца, са част от търсенето. Има обаче и друг момент - те клатят и без друго разклатеното самочувствие на играчите.

 

Матей Казийски е явление, това се вижда във всеки мач. Но около него трябва да се гради отбор. Защото сега отбор нямаме. Има нещо, което е като нищо.

Европейското първенство в Турция е след два месеца, преди това е световната квалификация във Варна. Приемаме, че Световната лига е турнир за пари, но следващите състезания носят точки за ранглистата на ФИВБ, където още сме четвърти. Ако и в тях ще изглеждаме като в Токио, най-добре федерацията да обяви План "Лондон 2012".

И да забравим колко добър автомобил е мерцедесът.

 

Катерина Манолова, "7 дни спорт"

 

Освен да си пожелаем силни мачове до края на Световната лига и успех на Европейското! И да не забравяме колко много са ни радвали тези мъже и колко безсънни нощи сме прекарвали заради тях - българи юнаци!

Link to comment
Share on other sites

Опааа думнахме Куба с 3:0 ! :) Браво!

 

Одеве казаха, че уайлд карт вече няма да има. Освен 4-те 1-ви отбора от групите + домакина се класира и най-добрият 2-ри отбор.

Link to comment
Share on other sites

Сега остана да изплющим Русия в двата мача и да отидем като най-добър втори отбор. :punk

За да отидем като най-добър втори отбор трябва да се случат прекалено много неща освен изплющяването на Русия :laughing:

 

http://sportal.bg/news.php?id=183807

Link to comment
Share on other sites

Верно са много,но като поогледах нещата е напълно възможно да се случат.Малко късмет,много труд и сме там.Ако пък не успеем, поне ще сме направили генерална репетиция за следващите квалификации през август.

Link to comment
Share on other sites

по-възможния вариянт е да бием Русия чисто 2та мача (3:0, 3:1), а Куба да загуби поне 1 мач от Япония и ще сме първи в групата.

Link to comment
Share on other sites

Това няма как да стане.Куба в момента са с 20т. а ние с 15.Ако бием чисто Русия и двата мача, ще станем с 21т., т.е. Куба трябва да загубят и двата мача от Япония.И то като домакини.Не ми се вярва, колкото и да ми се иска да стане.

Лошото е че, пак почнахме с разните му сметки.Ами като не можахме да опухаме джапанките и да вземем поне една точка от Куба там.И сега пак сметки.Тц,тц.Както писах по-горе, важното е да се обиграят момчетата.Нов отбор,нов треньор.Все пак се надявам,че ще се класираме за световното догодина и дай боже(сега ще ме налазят правописците :lol: ) успеем този път.

Link to comment
Share on other sites

Загубите от Япония тежат прекалено много. Ако 3те загуби бяха 3 победи сега щяхме да сме +9 точки и да не се занимаваме с глупости :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Много лошо ни удариха днеска и бих казал доста незаслужено, но така е като не можем да сложим чертата в геймовете руснаците го правеха вместо нас. Дано утре поне да ги ударим :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Същата работа, а имах някакви надежди, трябваше да ги накажем този път!

Link to comment
Share on other sites

КОга за последно сме търпяли такова унижение в България с по 3:0 в двата мача от уикенда.Просто нямам думи, що за отбор с претенции сме??! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

До сега не писах, че да не излезе, че само критикарствам.Този отбор още след жалките напъни на някои играчи да диктуват какво да става в него е обречен на провал - провал заради лични амбиции, подмазване към някои лица и откровено саботиране.Аз от волейбол не разбирам, така ми излгеждат нещата просто.

Точно както ми изглеждат и в национала по футбол след 1994-та насам.

Точно както е и във всичко друго, където "бивши доказали се спортисти" искат да дърпат конци на "тоя и оня".А г-н проекто депутата Пл.Константинов го подозирам - много сериозно - като главен виновник.

 

Жалко за младите момчета в отбора, жалко и за невероятния ни отбор жени.Стискам им палци да се оправят нещата при мъжете, а момичета да имат време да се възтановят преди Полша.

Link to comment
Share on other sites

Мислех да не пиша в тая тема, ама Сашо ме ядоса. Саше, душко, откога е унижение да паднеш от втория най-добър отбор в света в който и да е спорт? Да ни бяха ударили Египет, да се пениш, ама сега е леко несериозно. Руснаците могат да ни бият по всяко време, както могат да бият всеки един друг отбор. В момента нашите не са в кондиция. Виждаш, че Пранди още напипва отбора и изобщо не сме във форма. Host, има смисъл в това, което казваш. Пламен винаги ми е бил съмнителен на мен, дано да не излезе вярно. Силно се надявам, че работата ще потръгне и просто моментът е на преливане на стария отбор в новия...ама да видим.

Link to comment
Share on other sites

Аз от волейбол не разбирам, така ми излгеждат нещата простo.

А г-н проекто депутата Пл.Константинов го подозирам - много сериозно - като главен виновник.

 

Щом като не разбираш от волейбол тогава ще те помоля да не пишеш глупости за неща, които не са ти ясни. Проблемите винаги са идвали от едно единствено място и това съвсем не е Пламен Константинов. Ако беше се поинтересувал поне малко щеше да забележиш как в националния се налагат играчи точно от един определен български отбор, така беше наложен Жеков, така се мъчат да наложат Алексиев - и между другото и двамата са уникални рендета. Ники Иванов беше с класи над Жеката, но беше изгонен по изключително грозен начин :angry:

 

Жорка, кво беше и това от теб - съгласен съм? Ти поне трябва да си наясно, че Пламен не може да се трае с иженера особено след глупостите, които натвори в Пекин

 

Единствената вина на Пламен беше, че остави отбора и отиде да се прави на политик :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Мислех да не пиша в тая тема, ама Сашо ме ядоса. Саше, душко, откога е унижение да паднеш от втория най-добър отбор в света в който и да е спорт? Да ни бяха ударили Египет, да се пениш, ама сега е леко несериозно. Руснаците могат да ни бият по всяко време, както могат да бият всеки един друг отбор. В момента нашите не са в кондиция. Виждаш, че Пранди още напипва отбора и изобщо не сме във форма. Host, има смисъл в това, което казваш. Пламен винаги ми е бил съмнителен на мен, дано да не излезе вярно. Силно се надявам, че работата ще потръгне и просто моментът е на преливане на стария отбор в новия...ама да видим.

Пламен е чудесен играч с невероятни качества.Беше удоволствие да гледам нашите преди 3 години във Варна,но не забравяйте че той е вече на 38-39 години,със сумати контузии и е на инжекции в коляното-ама то е лесно да критикуваме от страни нали?

 

А колкото до отбора в сегашния му вид.Според мен е нормално да има такива инцидентни загуби и победи(падаме от Япония,бием Куба :laughing: ) ... все пак както казахте сега наново се гради отбора,има много нови играчи,има и нов треньор!Нека дадем на момчетата малко време да влезнат във форма и кондиция и да се надяваме,че пак ще гледаме онзи волейбол,който гледахме допреди 1-2 години :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм казал нищо за качествата на Пламен като играч. Те са безспорни, въпреки че аз лично бих се радвал да се даде път на младите. Това и имах предвид. Пламен се бута от 100 години все да е големият лидер, а реално вече хич не е тоя играч, дето беше преди 10тина години. И като погледнеш реално Тошко Алексиев излиза по-полезен на отбора накрая, пък нека е ренде. Проблемите с федерацията са ми ясни, Краси, просто не винаги излиза дяволът, там дето го търсиш. Това имах предвид. xXx, на вие ли ми говориш или тоя post не беше точно отправен към мен, въпреки че започва с мой цитат? Нямам против, само се допитвам...

Link to comment
Share on other sites

Мислех да не пиша в тая тема, ама Сашо ме ядоса. Саше, душко, откога е унижение да паднеш от втория най-добър отбор в света в който и да е спорт? Да ни бяха ударили Египет, да се пениш, ама сега е леко несериозно. Руснаците могат да ни бият по всяко време, както могат да бият всеки един друг отбор. В момента нашите не са в кондиция. Виждаш, че Пранди още напипва отбора и изобщо не сме във форма. Host, има смисъл в това, което казваш. Пламен винаги ми е бил съмнителен на мен, дано да не излезе вярно. Силно се надявам, че работата ще потръгне и просто моментът е на преливане на стария отбор в новия...ама да видим.

Първо, не знам как точно определи руснаците като вторият най-добър отбор в света??! Та те в последните 18 години имат едва 1 трофей (от всякакви състезания), не мога да проумея откъде ги вадиш тия заключения.....

 

Второ, не е срамно да паднем от Русия. Но срамно е 3 пъти подред да ни смачкват с по 3:0, последните 2 пъти от които в България. Това вече си е унижение за отбор с претенции да е сила в този спорт, за какъвто се смятаме.

Link to comment
Share on other sites

То си има световна ранг-листа за тия неща, няма нужда аз да ги правя "тия заключения". Въпреки че може би си прав и след последните големи успехи щатите вероятно са 2ри, а Русия - 3ти. Колкото до титлите...ние доколкото ми е известно нямаме титла изобщо, та не е ясно за какво се перчим. Да, сила сме във волейбола, но Русия са по-голяма сила. Пък и ако погледнеш малко назад, ще видиш, че руснаците винаги ни мачкат. Имаме по-добър баланс срещу Бразилия дори, но с Русия винаги играем трудно. А в случая те определено имат по-добър отбор, а имаха и за какво да играят. Наистина не виждам за какво се пениш...

Link to comment
Share on other sites

Пламен Константинов се отказва от националния отбор

Коментари (1) Чат 22 юли 2009 | 16:38

 

00185459.jpgМачовете срещу Русия от Световната лига във Варна ще се окажат последните срещи за капитана на националния отбор по волейбол Пламен Константинов. Това призна самият той пред ДелтаНюз.

 

Както стана ясно по-рано днес, Гиби не попадна в състава на "трикольорите" за световната квалификация в средата на август. Селекционерът Силвано Пранди съобщил новината на Пламен на обяд. "Отпадането ми от групата ми дойде доста изненадващо. Пранди ми каза, че времето до квалификациите няма да ми стигне, за да бъда в оптимално физическо състояние."

 

Константинов даде да се разбере, че приключва с ангажиментите си с националния отбор."Най-вероятно това означава край на кариерата ми в тима. Още не знам какво ще правя оттук нататък, защото не очаквах такова развитие на нещата. Иначе не съм имал претенции да играя, просто исках да помогна", добави капитанът.

 

Гибона: Приключих с националния, благодаря на феновете

Сря, 2009-07-22 18:51

Капитанът на мъжкия ни национален отбор по волейбол Пламен Константинов постави точка на 17-годишната си кариера с екипа на "трикольорите". Това стана ясно от интервюто му за "Гонг", след като разбра, че не включен в състава на Силвано Пранди за световните квалификации.

 

Ето и цялото изказване на Пламен:

 

- С какво ще запомниш 22 юли 2009 година?

 

- Има прекалено много драматизъм в такова начало, а не бих искал да отивам в такава посока.

 

- Силвано Пранди не те включи в състава на България за Световните квалификации. Това изненада ли те и кога всъщност разбра това негово решение?

 

- Разбрах го днес на обяд. Да, изненада ме! Не съм имал претенции, ако не съм здрав да бъда в отбора, но поне планът ни беше до квалификацията ще видим в какво състояние съм. Това решение ми дойде малко по-рано, изненадващо!

 

- Все пак предстои и Европейско първенство, за там говорихте ли, дали може в Турция да разчита на теб?

 

- Не! Реално разбирам нещата и няма как да се включиш 10 или 15 дни преди Евро 2009 и да си в добро състояние. Вариантът и Европейско първенство отпада!

 

- Това означава край за теб с националния отбор за тази година?

 

- Да, означава край!

 

- За тази година или въобще?

 

- Краят трябва да бъде един!

 

- След 17 години преустановяваш носенето на фланелката с №17 на България?

 

- Така е. След 17 години се прекратява!

 

- Какво е усещането?

 

- Със сигурност не е приятно. Не ми се иска да влизам в подробности, може би защото не съм подготвен за един такъв по-задълбочен разговор!

 

- Тези два мача, които изигра за България това лято какво бяха за теб и с какво ще ги запомниш?

 

- Част от завършек на много години. За жалост не по най-добрия начин, който всеки би искал. Но най-вече ще ги запомня и с позитивизма на публиката, на хората, които обичат спорта. Независимо дали отборът печели или губи, най-хубавото е доброто отношение на хората. Това са най-хубавите моменти, които ще липсват на всеки един спортист.

 

- В момента във Варна са 12 национали, ти си един от тях, другите са в почивка. Твоите съотборници какво казаха, когато разбраха за решението?

 

- Не съм говорил с момчетата, част от тях са в почивка. Разбрах на обяд, първоначално мислех да остана тук до края на седмицата, но след като разбрах, че информацията е излязла официално, реших да не оставам до края на седмицата и да си тръгна веднага. Не исках да давам обяснения и да отговарям на въпроси още повече, след като на някои от тях като нямам отговори. По-добре е да се обмислят нещата по-спокойно и да гледам в бъдещето, не в миналото.

 

- С публиката по какъв начин мислиш да се разделиш и ще бъдеш ли на мачовете световни квалификации?

 

- Не знам. Имам варианти за разговори с отбори за следващия сезон, така че не знам каква ще и е програмата в следващите 25 дни. Имам задължително ходене и до Гърция. Би било сложно да кажа в този момент. Сигурен съм, че момчетата ще се справят. Това е една важна квалификация, която знаеш, че класирането на Мондиал е приоритет. Убеден съм в успеха на отбора. Без всякакво съмнение тимът ще се класира на Световно. Само мога да пожелая успех на момчетата и на квалификацията и на Европейското първенство, където може да е по-тежко с оглед на потока. Моето мнение, че има състезатели, има отбор, които могат да запазят добрите класирания на националния отбор и да продължи занапред така! Волейбол ще има и за в бъдеще!

 

- Краят на кариерата ти в националния отбор не означава краят за теб и на клубно ниво, нали?

 

- Предполагам, че не. Има индикации, че мога да се възстановя от контузията, да я ограничавам или задържам в приемливи рамки. Не може да се прогнозира на 36 години дали ще бъда здрав или не. И в Париж ми казаха, че оперативна намеса не е добре. Въпрос е на програма за физика и поддържане. Никога няма сигурни неща. След толкова години идва едно изхабяван, но това е спорта.

 

- Преди парламентарните избори стопира доста предложения, дори от Сислей Тревизо. Сега какво се случва?

 

- Преди изборите отхвърлих доста оферти, защото не знаех дали партията ще влезе в парламента и след това имаше и други опции да поема в друга посока. Не съжалявам, защото не съм си променил убежденията и след изборите! Това, че съм отхвърлил интересни оферти, не означава, че няма да се появят и нови. Стига да съм здрав!

 

- Май че от 17 години не си излизал толкова рано в почивка?!

 

- Да! Това е истина и малко объркващо!

 

- Съжаляваш ли за нещо и на кого би искал да благодариш?

 

- Има да съжалявам за много неща, но най-голямата благодарност е към хората. Без тях всичко друго е безсмислено. Когато си усетил един път радостта и благодарността на хората в залата, това е нещо незабравимо. Винаги тази раздяла е най-трудно преодолимото нещо за един спортист. Затова съжалявам най-много!

 

- Твой заместник като капитан е Андрей Жеков. Какво би искал да му кажеш на него?

 

- Много неща. Доста пъти съм говорил с Андрей. Може би това са неща, които не трябва да са публични. Има неща, които трябва да си останат в кухнята. Там им е мястото (пауза) единствено успех и да са здрави (пауза) на всички (пауза), не само на Андрей!

Link to comment
Share on other sites

Ей това имах предвид за Пламен - нито е здрав, нито е във форма, но пак мрънка, че няма да играе и се тръшка. Време му е да даде път на младите. Колкото до финалната фаза - всичко върви нормално засега. Само дето олимпийските шампиони паднаха два пъти с по 3:0, ама не съм чул някой тук да мрънка, че било позор. Все едно де...

Link to comment
Share on other sites

Забравяш обаче една съществена подробност. За разлика от последните финали USA е с доста променен състав, намират се общо взето в сходна ситуация с нашата - опитните и утвърдени играчи са заменени с млади и перспективни такива, като тепърва предстои да се обиграват и т.н. затова две загуби от силните и опитни отбори на Русия и Сърбия не са такъв позор. Предстои доста работа в сработването и развитието на отбора на САЩ, така че времето е пред тях :)

Link to comment
Share on other sites

А, забравям аз...нищо не забравям. Същото имах предвид и аз...ама нали съм нагло саркастично копеле и гледам да се ебавам със Сашо... Друг път ще съм по-явен...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...