Jump to content
BulForum.com

Проблем с производителността на Windows


Recommended Posts

Здравейте имам проблем с производителността на Windows XP

AMD AthlonXP 64 X2 5000+ Brisbane

ASUS M2N-VM HDMI, nForce 630, AM2+

Kingmax 2X2 GB DDR-2 800MHZ

GeForce 9800 GT 512MB/256bit/ DDR3 (Palit)

RAPTOXX 500W

Hitachi 500 GB SATA II 16MB

CD-ROM

DVD-RW/DL

това ми е системата

няма високи температури 65-68 градуса максимум на видео картата

3D Mark 06 - 8765 преди (когато си купих системата октомври 2008)и 5862 сега

В момента съм с нова инсталация на Windows XP SP3, последни драйвери на видеокартата

имам съмнения в захранването но не мога да го докажа махането на част от устройствата не промени нещата

Имам разлика в производителността при студена система и известно време по късно (намаляване на производителността)

Чакам за съвет какво да направя за да установя проблема

Link to comment
Share on other sites

Качил ли си дривера на амд за двуядрени??

Според мен вземи пробвай с по-нов уиндоус от хр (излезе 2001ва, сега сме 2009).

Наистина ти е ниска производителността, аз с 3850 правя 12-13000 под 2008 сървър или виста.

Link to comment
Share on other sites

Качил съм програмата на АМД за двуядрения процесор но не помага

Windows XP си е достатъчно добра

Благодаря все пак

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пробвай новия windows 7 макар че е бета пак е добър.Един приятел е с него и казва че компа му се държи по добре.Увеличена производителност.Но може да имаш проблем с някои драйвери.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Наистина новата рожба на Microsoft - "Джам 7" е много по-добра от "Бозиста" :laughing: От Април месец сменям периодично бета-версиите, които излизаха доста начесто до края на Юни месец и съм доста доволен по отношение на производителност, ефекти и красота на операционната система ;) Е, вече има новини, че финалната версия на 7-цата ще излезне само след 2 седмици :) Силно се надявам да е така, защото веднага ще я сваля и инсталирам и може би няма да се занимавам с преинсталации до края на годината :P Пък относно "сЕксПи-то" мога да кажа, че времето му мина отдавна и на новите системи, като твоята например, ще се "тътри", а няма да "хвърчи" както подобава! Ако имаш малко търпение, изчакай до към 15-20 Юли (да се надяваме, че новините не са просто слухове)... Или пък пробвай и Вистата, както ти предлага колегата, но тя е само временно решение, ако въобще се окаже такова за твоя проблем. Ще ти кажа само, че се искат много опити, смелост и преди всичко - знания! ;) Успех!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте имам проблем с производителността на Windows XP

AMD AthlonXP 64 X2 5000+ Brisbane

ASUS M2N-VM HDMI, nForce 630, AM2+

Kingmax 2X2 GB DDR-2 800MHZ

GeForce 9800 GT 512MB/256bit/ DDR3 (Palit)

RAPTOXX 500W

Hitachi 500 GB SATA II 16MB

CD-ROM

DVD-RW/DL

това ми е системата

няма високи температури 65-68 градуса максимум на видео картата

3D Mark 06 - 8765 преди (когато си купих системата октомври 2008)и 5862 сега

В момента съм с нова инсталация на Windows XP SP3, последни драйвери на видеокартата

имам съмнения в захранването но не мога да го докажа махането на част от устройствата не промени нещата

Имам разлика в производителността при студена система и известно време по късно (намаляване на производителността)

Чакам за съвет какво да направя за да установя проблема

Е добре как ще спадне производителността с 3000 точки при едни и същи компоненти.Сигурен ли си че видеото е инсталирано с коректния драйвер?

Да не е някъв бъгав тоя хп.Машината ти няма да има проблем и с виста и със 7цата.Хп няма смисъл да ползваш.Пробвай с виста и с последен драйвер на видеото.ААА знаеш ли какво се сетих може да се е измъкнало допълнителното захранване на видеото при което едвам работи.Случвало ми се е но игрите ми вървяха на картинки :)

 

 

Качил ли си дривера на амд за двуядрени??

Според мен вземи пробвай с по-нов уиндоус от хр (излезе 2001ва, сега сме 2009).

Наистина ти е ниска производителността, аз с 3850 правя 12-13000 под 2008 сървър или виста.

При теб точките не се дължат само на видеото.Процесора ги вади половината :)

Link to comment
Share on other sites

Темата е на 2 месеца, но са ми много интересни индивиди, които си купуват нов хардуер и държат на скапаното XP от преди 8 години. Не го отхвърлям напълно, става, но за пентиум 4ки.

Даже се учудвам че върви на много от новите компютри, защото при мен под XP не работят половината контролери по дъното (х48) и драйвъра на видеото също правеше проблеми (само на 256 цвята).

Link to comment
Share on other sites

...но са ми много интересни индивиди, които си купуват нов хардуер и държат на скапаното XP от преди 8 години....

Ти мани, ами има и още по-големи идиоти, които освен, че работят на "скапаното 8-годишно ХР", понякога даже по не знам к'ви си причини превключват на супер-скапаното архаично 98SE и да не повярваш все още са живи, работят си прекрасно, че и хората харесват работата им, която излиза под тези 2 операционни системи...направо да не повярваш, нали? :inqn

Link to comment
Share on other sites

Ти мани, ами има и още по-големи идиоти, които освен, че работят на "скапаното 8-годишно ХР", понякога даже по не знам к'ви си причини превключват на супер-скапаното архаично 98SE и да не повярваш все още са живи, работят си прекрасно, че и хората харесват работата им, която излиза под тези 2 операционни системи...направо да не повярваш, нали? :inqn

Midex, ти имаш много обективни причини да ползваш тези две ОС :) .

И предполагам поради това компютрите, на които ги търкаляш не ги ъпгрейдваш, защото няма нужда.

Но ако няма налице такива причини като твоите, един съвременен ПЦ с 4-ядрен или 2ядрен процесор, 4 или 8 ГБ рам, и т.н., е наистина учудващо защо би се ползвало ХР. Айде, Виста се мрази от много хора, но сега излиза 7. А и с 8 ГБ РАМ ХР е меко казано дърво.

Така че затова и аз не отхвърлям тотално и на 100% една ОС, ако оставим настрана недолюбването на новия интерфейс, винаги може да има някакви обективни причини.

Link to comment
Share on other sites

Нормално е Midex да работи с изпитана и стабилна ОС.Все пак си вади хляба с това.Аз предпочетох вкъщи Вистата,защото е по-красива и има разни глезотийки, пък и ХР-то ми поомръзна вече.В офиса ползвам ХР.Истинско.Мисля че 2005г. месец май му беше първата и последната(за сега) инсталация на служебния ми комп.Факт е, че всичко ново в света на софтуера е бъгаво.После винаги има разни пачове,ъпдейти и т.н.Аз ако работех вкъщи,сигурно също щях да съм с ХР,но домашния комп. е една мултимедийна станция - игри, музика, филми, клипове и т.н.Що да не ползвам глистата?То човек, на шаренко се радва. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Магданозчо, не мога да се съглася с теб.

Първо. Мидекс не ползва ХР/98 заради 'особената' им стабилност, хаха :) .

По-нестабилна ОС от ХР аз не съм виждал. Предполагам че и Мидекс би могъл да се съгласи, но със сигурност няма да я защити като стабилна. Той ги ползва по други причини.

Второ, бъгавостта и Вистата/новото. Бъгав беше ХР като излезе. Ама МНОГО бъгав. Вистата, а и сега 7-цата ми се струва, че все по- към добро водят Windows. И основната причина са драйверите и несъвместимите софтуери. Пък и да не забравяме, че въпреки че ХП беше с нов изглед, нямаше кой знае какво по-ново от 2000. Виста, от своя страна имаше доста иновации и промени по архитектурата.

7-цата, въпреки че е още РЦ, бетите, които бяха тествани от доста хора, потвърждават, че за бета е по-стабилна от предните финални версии.

Server 2008 ползвам откакто излезе (2-3 месеца след това), по-стабилно чудо на мой комп не съм имал.

Толкова за стабилността :) .

Славно ХР си изпява песента, и до няколко години ще е с толкова малък дял както сега 98 :) . Fakt е, че на нови и мощни системи Виста е по-предпочитаната, и поне при мен по-добре работи от ХР/2003, при това многократно (не виста а сървъра де).

Link to comment
Share on other sites

Теди, принуден съм да ти опонирам, тъй като за мен стабилността на системата е от първостепенно значение и с гордост мога да кажа, че моите ХР и 98SE са едни от най-стабилните операционни системи сред потребителите в световен мащаб. :bgrin:

Разбира се, ако качвах през ден тая и оная игра, барабар с пачовете към тях, разни неидентифицирани бета-версии на програми и куп други щуротии - и моите OS's щяха да са като на повечето от вас (визирам тези, дето не са доволни от стабилността на системата си). Aко щеш вярвай...когато някой ми каже на ЛС "Дай ми скайп", лошо ми става, защото нямам такъв и изобщо не смятам да си инсталирам скайп. Ако държи непременно на тази комуникация - просто отивам на компютъра на жена ми.

По тази причина и двете операционни системи съм ги орязал от всякакви натруфени излишества, качени са им точно определено количество програми, направил съм по една снимка за зор-заман, но в последните 2-3 години не си спомням да съм имал случай да се наложи да връщам снимката, освен преди доста време, когато токов удар ми прецака едната ОС, понеже в момента нямах UPS.

Така, че въпросът за стабилността на дадена операционна система зависи в голяма степен и от действията на ползвателя й. ;)

Link to comment
Share on other sites

"Стабилност" беше по-скоро израз,с който исках да кажа,че старото е проверено и работи, а новото плаши много хора.Не претендирам да съм на ти с ОС-ми,но доста мой познати прдепочитаха(и все още го правят)ХР.Все хора вадещи си хляба с това.Естествено говорим за маааалко по-стари машини,както и ти беше споменал.А относно това,че Виста е по-малко бъгава от ХР,ами нали все пак хората се учат от грешките си.Би трябвало да направят нещо по-добро от предишното.И все пак за мен Вистата е по-недъгавото дете на Майкрософт.Не съм пробвал 7-цата още ,но и нея ще я видим,като излезе във финално RC.

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, що съм останал с впечатлението, а и ти си ми казвал, че ползваш тез дърти ОС заради определен специфичен хардуер, за който няма драйвери за други ОС? :)

Сигурно са ти стабилни ако не ги ръчкаш с нищо дори малко по-засукано :bgrin: , да те питам 98-цата колко дни ъптайм ти е държала?

То ХР, ако му улучиш драйверите и не слагаш нищо на него, ще е стабилно, особено ако няма и нет на машината :rolleyes: . Но това не означава, че не е по-недуракоустойчиво от следващите версии (хехе бати изречението).

Т.е. държа си на думата, че всичко след ХР (без Виста, която не съм пробвал де повече от 1-2 дена) е по-стабилно, и за по-мощен комп е за предпочитане, освен ако наистина има обективна причина.

Скайп, да, аз само в vmware го имам инсталиран, че 1-2 пъти в годината се налага да го ползвам.

 

Магданозчо, разбрах, добре. Разбира се че с ХР много хора още си вадят хляба, даже доколкото ми е известно Вистата се ползва от под 30% от общия брой виндовси. Вистата според мен я поосраха заради разните щуротии като ДРМ, и други features, които явно ги няма в Server, и затова съм толкова доволен от последния.

Да, 7-цата масово се изказват, че е по-добра и пъргава и от ХР, и от Виста. Аз лично не намерих и едно негативно мнение за нея. Финално RC има, ама финална версия още поне месец, т.е. RTM. А за закупуване от клиенти, поне месец след тва. Със 7-цата, вече за що годе съвременен комп, ХР изобщо няма да има смисъл да се слага, освен защитаване на вече направени инвестиции в лицензи.

Link to comment
Share on other sites

Мидекс, що съм останал с впечатлението, а и ти си ми казвал, че ползваш тез дърти ОС заради определен специфичен хардуер, за който няма драйвери за други ОС? :) - Да, правилно си спомняш, но това не изключва стабилността на 98-цата...едното не пречи на другото. :)

Сигурно са ти стабилни ако не ги ръчкаш с нищо дори малко по-засукано :bgrin: , да те питам 98-цата колко дни ъптайм ти е държала? Обикновено не ми се налага да я държа непрекъснато и да работя на нея повече от 24 часа (обикновено даже и по-малко)...след това преминавам пак на ХР-то.

То ХР, ако му улучиш драйверите и не слагаш нищо на него, ще е стабилно, особено ако няма и нет на машината :rolleyes: . Има, всеки ден пиша от него, че и торенти тегля/сийдвам даже. :rolleyes: Виж, на 98-цата съм изрязал и нета, и антивирусната даже...

Link to comment
Share on other sites

Съгласявам се :) .

24 часа дори Вин3.1 може да изкара :bgrin:

За ХР, съм чувал и за други хора, изкарващи и по над 100 дена без рестарт. Просто е по-неустойчив на някои неща, и моите наблюдения са такива, държах по едно време няколко ХР-та и 2003-та в vmware, ползвах ги почти поравно, и ХР-то се сбозваше необяснимо по-бързо, и се накачулваха повече гадини. Освен това ХР-то по-лесно се буташе от някоя програма, докато резистентността след 2003 беше подобрена. Да не говорим, че в 2008 има един компонент, с който можеш да раздадеш лимити на ресурсите за процесите, от кое колко максимално могат да ползват, процесор, памет, системни ресурси и т.н.

Мисълта ми беше, че ти си се застопорил на тия ОС основно заради хардуера и драйверите (или се лъжа), иначе щеше да видиш, че и новото може да е по-стабилно и пъргаво (ако машината е по-яка) :) .

Link to comment
Share on other sites

95/98 имат тъп мемори мениджмънт и там е сериозен проблема с многото дни без рестарт.

Предполагам Midex или има стар хардуер и тези ОС заедно с хардуера, който има му вършат работа и за това не ги сменя.

 

На моя компютър - 4 ядрен процесор, 4ГБ рам, радеон 3850, няколко харда с партишъни по 300-500гб не ми тръгват нито XP, нито 98.

На XP не работят коректно драйвърите на видеото и на чипсета, 98 ми казва, че нямам рам и не тръгва :lol:

 

Както и да е за да говоря, че XP e скапано съм тествал на съвременни компютри и XP и Vista, XP от някъде нагоре спира да ползва потенциала на хардуера и на актуален компютър е осезаемо по-бавно от виста.

А за да се усети, че виста е по-стабилна и по-добра трябва точно нов хардуер.

 

Е те за тв'а говорех и аз.Нов комп = нова ОС.Логично е.

Все едно дедото да си слага на Авенсиса М10Д.

Те за тва говорех

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...