Jump to content
BulForum.com

3D филмите в Пловдив


Recommended Posts

Предлагам тук да споделяме инфо за този вид филми. За конкретни заглавия и всичко свързано около тях. :)

 

Аз вчера за сефте отидох на 3Д в Мола и гледах "Кървавият Свети Валентин 3D"... една кирка как ми се заби в главата! :D

 

655e2d6937421f9cee581f9666b10e5b_332x512.jpg

Link to comment
Share on other sites

И аз ще отида на My Bloody Valentine да го гледам на 3Д.До сега гледах Пътуване до центъра на земята и...Мухи на луната ли как се казваше :wacko: :D .Готино е 3Д...малко по-различно кино.

 

А колко е 3Д-то в МОЛ-а?

Link to comment
Share on other sites

Аз вчера ходих да гледам на късна прожекция "Моят Кървав Свети Валентин 3D" във Фламинго.Ако става въпрос за филма-съжалявам за 8-те лв,които дадох,тъй като въобще не е интересен.За филм на ужасите на места бие на драма,някакви интриги се завъртат...Иначе ефектите са яки,имаше някои запомнящи се моменти,но като цяло занапред мисля да ходя на онези филми,които са по-къси (там маше някакви в космоса,праисторически) и ми се струват някак си по-интересни.

Link to comment
Share on other sites

"Моят Кървав Свети Валентин 3D" си заслужава, заради ефектите. То и тези, които са го правили сигурно не очакват да грабне с някакъв уникален сюжет или история...

Link to comment
Share on other sites

демек с две думи не си заслужава 15те лв така ли? :)

А и предполагам има значение дали ще се гледа в Фламинго или в Mall-a ( което си личи и от цената :) )

Link to comment
Share on other sites

"Моят Кървав Свети Валентин 3D" си заслужава, заради ефектите. То и тези, които са го правили сигурно не очакват да грабне с някакъв уникален сюжет или история...

3D ефектите във филма не са чак толкова много-има ги,но не е като да кажеш,че в целия филм всичко е триизмерно направено.

Link to comment
Share on other sites

И все пак някой наема ли се да сравни двете кина ( специално за 3D-то ) и разликата в цените.Все пак 40-50% не са хич малко.

 

П.С. щом не е изцяло 3D, това значи ли че се гледа без очила? :)

Link to comment
Share on other sites

Гледах Кървавия валентин във Фламинго. Филмчето не е чак толкова лошо, даже бих казал че е приличен, предвид доста изтъркания жанр. За първи път гледам 3D и наистина е малко по-различно от обикновеното, но които не са били да не очакват някви чудеса. Може би при анимациите да е по-ефектно, но не съм ходил още. В мола не съм бил и не мога да направя сравнение, но много ме съмнява разликата (ако изобщо я има) да си струва 4 лв повече (филма е предпремиера, от другата седмица трябва да е 12).

 

Без очилата си е леко размазана картината.

Link to comment
Share on other sites

Гледах Кървавия валентин във Фламинго. Филмчето не е чак толкова лошо, даже бих казал че е приличен, предвид доста изтъркания жанр. За първи път гледам 3D и наистина е малко по-различно от обикновеното, но които не са били да не очакват някви чудеса. Може би при анимациите да е по-ефектно, но не съм ходил още. В мола не съм бил и не мога да направя сравнение, но много ме съмнява разликата (ако изобщо я има) да си струва 4 лв повече (филма е предпремиера, от другата седмица трябва да е 12).

 

Без очилата си е леко размазана картината.

 

То и така размазана трябва да е, когато си без.

Идеята ми беше, че дали да си взимам мойте с диоптрите :) че да не се тормозя като чета суб, но явно няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Аз гледах Monsters vs Aliens в мола преди месец можеби. Доволен съм. Дублажа на филма специално ме дразнеше, но 3D-то беше добре. Нямаше много изявени 3D моменти, а и нещо не беше наред и в по-близо, нещата се размазваха. Или филма не е направен както трябва или машината не беше настроена както трябва, или очилата ми бяха нацапани някъде.

 

Гледал съм кратки 4D филмчета в САЩ. 2бр. Единият беше анимационен за подводното царство, а другия беше игрален на Coca Cola. Ефекта беше много по-внушителен във филма за Coca Cola, но можеби е било защото беше игрален.

 

Цената беше 11лв.

Link to comment
Share on other sites

Значи все пак ще се пробва във Фламинго.

Ходил съм 1 път в London на 3D.Даваха анимацията за подводното царство.Определено останах много доволен от видяното.Даже по интересно беше да си махнеш очилата и да гледаш как хората мятат ръце из въздуха, опитвайки се да хванат някоя риба :bgrin:

Та да сравним да видим :)

Link to comment
Share on other sites

В Мол-а мисля, че е по-голям екрана и очилата са по-хубави, но ти си решаваш, иначе филма си е изцяло 3д, друг е въпроса от време на време как ти изглежда. В началото докато свикна всичко си ми изглеждаше 2д :laughing:

 

И като за край гледай филма и до след надписите. На края е яко :) Също и очилата с диоптрите мисля, че са необходими, защото след час и 30 е почти сигурно, че ще имаш главоболие...

Link to comment
Share on other sites

В Мол-а мисля, че е по-голям екрана и очилата са по-хубави, но ти си решаваш, иначе филма си е изцяло 3д, друг е въпроса от време на време как ти изглежда. В началото докато свикна всичко си ми изглеждаше 2д :laughing:

 

И като за край гледай филма и до след надписите. На края е яко :) Също и очилата с диоптрите мисля, че са необходими, защото след час и 30 е почти сигурно, че ще имаш главоболие...

 

Значи първо това 3D няма нищо общо с 3D-то което гледах в UK.Вярно онова беше анимация, но си беше истински 3D филм ( беше само около 30мин, но до колкото разбрах самата технология не позволява повече :confused ).Идеята е, че там можеш да виждаш обектите как се движат във въздуха и едва ли не да ги хванеш с ръце.Като свалиш очилата се вижда картина насложена в 3те основни цвята.Просто без тях е едно голяма каша.Очилата бяха от тези с едно синьо и едно червено :) "стакло"

Тези тук бяха доста по гъзарски :) ( като за яко техно парти ), но ефекта беше мн мн малък.

Филма.... кофти сценарий,актьорите на моменти смешни ( като сцената в коята са затворени в склада на магазина и онзи цепи вратата, едната затиска с шкафа да не влезе, а другата се мъчи да отключи решетката на прозореца.И в един момент... се оказа, че на стената до нея имало паник бутон :confused , ама трябваше да минат 3мин и еднат ада умре, че тая да го натисне :punk )

Добре, че поне билета беше 8лв което до някъде компенсира нещата :)

Другия път ще се ходи в Малл-а за сравнение ;)

 

П.С. някой да е запознат с тези различни видове 3D технологий да даде малко инфо?

Link to comment
Share on other sites

Как 14?? Аз като бях да гледам цените беше 11лв. Освен ако не са го увеличили след това.

"Кървавият Свети Валентин" е 14 лева, а "Чудовища срещу извънземни" е 11 лева. Може би защото "Кървавият Свети Валентин" е 1-ва седмица или нз... :)

Link to comment
Share on other sites

искам да попитам след прожекцията можеш ли да си задържиш очилата или се връщат :unsure:

 

в фламинго преди да почне филма, минава надпис който казва:

Моля след края на прожекцията не изхвърляите очилата.Те са за многократна употреба.След като се дезинфекцират се ползват отново.Ако бъдат повредени или изгубени се заплащат на касата бла бла бла бла....

 

П.С. на изхода от залата има детектор за очилата :bgrin: ( като тези по големите магазините който детектват да не си тафил някой стока :punk )

Link to comment
Share on other sites

Значи първо това 3D няма нищо общо с 3D-то което гледах в UK.Вярно онова беше анимация, но си беше истински 3D филм ( беше само около 30мин, но до колкото разбрах самата технология не позволява повече :confused ).Идеята е, че там можеш да виждаш обектите как се движат във въздуха и едва ли не да ги хванеш с ръце.Като свалиш очилата се вижда картина насложена в 3те основни цвята.Просто без тях е едно голяма каша.Очилата бяха от тези с едно синьо и едно червено :) "стакло"

Тези тук бяха доста по гъзарски :) ( като за яко техно парти ), но ефекта беше мн мн малък.

Филма.... кофти сценарий,актьорите на моменти смешни ( като сцената в коята са затворени в склада на магазина и онзи цепи вратата, едната затиска с шкафа да не влезе, а другата се мъчи да отключи решетката на прозореца.И в един момент... се оказа, че на стената до нея имало паник бутон :confused , ама трябваше да минат 3мин и еднат ада умре, че тая да го натисне :punk )

Добре, че поне билета беше 8лв което до някъде компенсира нещата :)

Другия път ще се ходи в Малл-а за сравнение ;)

 

П.С. някой да е запознат с тези различни видове 3D технологий да даде малко инфо?

 

Как ще не позволява повече технологията? Tова не е вярно. Чудовищата си беше 1 час и половина.

 

Разликата в технологиите, е че тази с червеното и синьото стъкло (анаглиф) е най-старата. Tази с поляризираните очила е по-добра, защото не е нужно да виждаш образа в един или друг цвят, а го виждаш с реалните му цветове. При анаглифите винаги има избиване или в синьо или в червено.

 

Ефектите са същите. Зависи само дали филма е направен като хората. Дали е анаглифно или е с поляризирани стъкла, различните "канали" пак са си на същите места, но се обработват по различен начин. Чудовищата е изцяло 3D. Няма 2D моменти.

 

П.П. В една тема, бях пуснал линк към програма, която прави игрите на компютъра ви в 3D. Можеше и да се избира технологията с която да се постига 3D-то. С анаглифната технология и с едни стари анаглифни очила (само за теста), WoW изглеждаше доста добре. Лампите бяха в далечината, поляната имаше перспектива, тревата в близост беше размазана. Много ефектно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...