Jump to content
BulForum.com

GeForce 6800/Ultra


Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply
Prosto i qsno kazano v default sustoqnie (bez mod, clock) 6600GT e po-burza ot x800pro. Ako smqtash oba4e da q iztiskvash trqbva da znaesh, 4e nqkoi modeli na x800 pro sled mod i clock pravqt pove4e to4ki ot clocknat x800 xt.

basten

govorish za 6600

da razbiram li che 6800 GT e op dobra ot X800 Pro

kartata nqma da se clock-va izobshto daje i segashnata mi TI4200 ne sam i ne smqtam da e clock-vam

moga da e opavam kartata no za clock i duma da ne stava

vmomenta smqtam da zi zimam nqkav TFT monitor i mnogo hora mi kazvat che shtom shte zi zimam takav monitor e dobre da si zema nqkoi nov radeon ot seriata X800

no spored men GF 6800 GT se darji po dobre v Games-a

a i ne se razlichava mnogo ot Ultrata samo v skorosta sichko drugo si e ednakvo

Link to comment
Share on other sites

Lil Scrappy Imal sam predvid 6800...prosto po tova vreme me zanimavaha s 6600 i za tva sam sburkal. Ami ako shte si q durjish na default kartata 6800 GT e po-burza ot x800 pro, vse pak si ima 16 vs 12 za radeona grafi4ni konveira. A ako igraesh na 1024x768 bez da e vsi4ko na max nqma da ima golqma razlika sprqmo 6800 ultra. Vijdal sam kartinata i ot 2ta proizvoditelq...ima savsem malko razli4ie v na4ina na izobrazqvane, no e predimno kade i kak da se izobrazi sqnkata i svetlinata. Shtom si karal do sega s nVidia, pone driverite shte sa ti poznati.

Link to comment
Share on other sites

dobre shte popitam taka

nali sega shte si zimam nqkav dobar CRT monitor ta s koq karta shte e po dobre

ne iskam da naprava greshka razbirate li [posle zemi da me hvane qd]

sichko shte se pravi na nego filmi igri [novite] shte se opava kartata 4x,8x tam kolkoto moje no nqma da se clock-va nikoga

ta koq shte e po dobre

Ati x800 XT

GF 6800 Ultra

razmislih se shte namera ot nqkade oshte dolari ta pone da si zema nai dobroto

sashtoto shte gledam da naprava i CRT Monitora

Link to comment
Share on other sites

Vqrno do 5**0 seriite...v 6*00 ne vijdam da ima nqkva frapantna razlika...vsashnost pri ati e malko po-mra4no i cvetovete sqkash sa po-qrki. Ama moje i broikata da e bila takava :) Ne se zabelqzva zamazvaneto, koeto go imashe predi v 5**0.

Lil Scrappy ami i 2te sa moshni, sq kakvo da ti kaja...ne sa ednakvi, 4e da gledash kade e s 5-6 leva po-evtino, 4e da kupish ot tam. Edna e po-burza v OpenGL, drugata pri obrabotkata na shaderite. Ednata poddurja na teoriq tehnologii ot budeshteto, drugata ne. Fanovete na ati si kupuvat ati, fanovete na nvidia si kupuvat nvidia. Ako sega po4vash da gi subirash parite nishto 4udno da vidish i sledvashtoto pokolenie ot grafi4ni procesori.

Link to comment
Share on other sites

Ednata poddurja na teoriq tehnologii ot budeshteto

i taze e 6800 Ultrata- nali s DDR 3

mi parite pochti sam gi sabral prosto se chuda monitor li da si zema ili karta

do kolkoto znam monitorite darjat sena dokato ostanalata chast postoqnno im se izmenq

Link to comment
Share on other sites

Da ultrata e...ama ne e pametta, a teoreti4nata poddrujka na sledvashtoto pokolenie pixel shader 3.0. Ina4e kakvoto i da si kupish cenata avtomati4no mu pada s okolo 20%. Cenata na CRT monitori sushto se izmenq...za 2 godini na model struvasht ~180$ cenata mu stana 140$, no tova pri polojenie, 4e firmata ne e izkarala po nov model ot sushtiq klas.

Link to comment
Share on other sites

Da ultrata e...ama ne e pametta, a teoreti4nata poddrujka na sledvashtoto pokolenie pixel shader 3.0. Ina4e kakvoto i da si kupish cenata avtomati4no mu pada s okolo 20%. Cenata na CRT monitori sushto se izmenq...za 2 godini na model struvasht ~180$ cenata mu stana 140$, no tova pri polojenie, 4e firmata ne e izkarala po nov model ot sushtiq klas.

 

някъде четох че никой не се е втурнал да прави такъв shader model. и за момента просто няма никакво значение дали е 2.0 или 3.0c. пък и доста време няма да има. само ако има МНОГО за обработка... само тогава.. 3.0c ще вдигне производителността с 3-4 FPS. но и при новите има разлика в графиката. GeForce-овете на 4xAA и 8xAF вадят такава графика каквато вади ATI-то на 2xAA и 6xAF. имаше една тема за новата карта x700 там на първия линк.. имаше сравнение на картината. виж screenshot-овете от Microsoft Flight SImulator 2004. там където е самолета на пистата. долу лентите на пистата.. крайщата на пистата и опашката на самолета. там разликата е очевадна. после се загледай и в другите screenshotove и ще видиш и там.

Link to comment
Share on other sites

w00x ati imat podrujka na 2.0c, a 6800 imat teoreti4na na 3.0 i az zatova kazah eventualna budeshta podrujka...zashtoto na hartiq mn neshta moje da pishe, a na praktika da e razli4no. Neshto kato 5200 primerno i directx 9 supporta...mi smqh v zalata. x700 q nqma na pazara v bg, kato izleze ako imam vazmojnost shte i hvurlq 1 oko. Ina4e 4uh, 4e kartata bila dobra i sled kato i smuknaha cenata s 50$ oshte predi da sa q pusnali v prodajba (na4alnata beshe s 50+$ po-visoka ot tazi na 6600 GT) moje i da se okaje dobra pokupka. Ina4e vse oshte ati ne si pravqt truda da napravqt i te neshto kato "sli" pri nVidia.

Za MFS, az poprincip ne igraq razni letqshti istorii, no za kartinkite shte mi e interesno da razgledam...ako moje da pusnesh edin link.

Link to comment
Share on other sites

някъде четох че никой не се е втурнал да прави такъв shader model. и за момента просто няма никакво значение дали е 2.0 или 3.0c. пък и доста време няма да има. само ако има МНОГО за обработка... само тогава.. 3.0c ще вдигне производителността с 3-4 FPS. но и при новите има разлика в графиката. GeForce-овете на 4xAA и 8xAF вадят такава графика каквато вади ATI-то на 2xAA и 6xAF. имаше една тема за новата карта x700 там на първия линк.. имаше сравнение на картината. виж screenshot-овете от Microsoft Flight SImulator 2004. там където е самолета на пистата. долу лентите на пистата.. крайщата на пистата и опашката на самолета. там разликата е очевадна. после се загледай и в другите screenshotove и ще видиш и там.

ти си фен на Ати и не може да дадеш обективно мнение по въпроса май ? :) Shader Model 3.0c е технология на бъдещето и в новите игри като Medal Of Honor : Pacific Assault ще се види силата на тази технология ... някой да ме поправи ,ако греша но мисля ,че и Far Cry я поддържа . Колкото до Flight Simulator-a ти .. мисля ,че едва ли много хора я играят ? Е щом ще говорим за картинки погледни тези на Дуум 3 примерно ?! Игра като Cs : Source изкарва 6-7 фпс повече на тест-а с 6600 Gt отколкото с X700 XT . Нека да не забравяме и ,че X700 XT e 250$ ,а 6600 Gt 200$ и ,че Gt не е върхов модел на Nvidia ! Ако направят 6600 Ultra и тя да бъде 250 $ пак ще си говорим при тяхните тестове .. ,но мисля че няма много смисъл в такава карта тъй като така и така 6600 Gt бие X700 XT . И аз съм фен на Ати ,но за момента при този клас карти Нвидиа са 1 гърди напред . Колкото до това ,че Ати имат по-добра картина ... все пак не мисля ,че това твърдение е сериозно ... Има 1 думичка - драивъри която влияе доста на картината нали !?

Link to comment
Share on other sites

аз не казвам че някой ще играе MSFS2004.. казвам просто че там разликата се забелязва повече ... на другите места също се забелязва. нищо друго не съм казал. нито за цени, нито за производителност. просто казвам че " GeForce-овете на 4xAA и 8xAF вадят такава графика каквато вади ATI-то на 2xAA и 6xAF ".

Link to comment
Share on other sites

Leadtek и Gainward просто ги забрави. ако дойдат тука ще са безбожно по-скъпи. макар че първите.. никога не съм ги виждал в България. вторите съм ги виждал, но картите са им много скъпи заради по-високите честоти и охлаждането.

Link to comment
Share on other sites

vidqh che go ima tozi model na CHAINTECH:

http://www.chaintech.com.tw/tw/eng/product...No=14&PISNo=295

GF FX6800Ultra 256MB ChTech DDR3 AGP8x TV Out DVI

mislq che e mnogo dobar no i senata mu e mnogo visoka

w00x

do kolko moje da padne tozi model

sled 2,3 mesesa

spored men nai mnogo shte mu se smaknat 20 max $30

edit

q dai malko poveche info za tova vodno oxlajdane

kvi $-ri e to

Link to comment
Share on other sites

20 - 30 друг път. към 150 - 200$ ще паднат цените на $500+ картите. водно охлаждане струва 150-170$ ... на всичките компоненти. за по-добро водно охлаждане трябва да се бръкнеш към $200-250. но температурата пада значително.. за разлика от вентилаторите. единствения риск е че ако тръбите не са ти качествени, може да се получи пробив и да избие вода.. да изгори всичко.

 

П.С. трябваше да пишеш в другата тема. не в тая.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...