Jump to content
BulForum.com

GeForce 6800/Ultra


Recommended Posts

Ami na 6800 Ultra prekiq konkurent e X800 XT PE(Platinium Edition), koito ne znam dali se prodava u nas. Obshto vzeto kartite se razli4avat malko edna ot druga. 6800 ultra e "pure power", koeto shte re4e 4e pravi pove4e FPS ot pretendenta si na igrite bez da sa pusnati razni ekstri, no kato po4nesh da vkarvash razni ekstri kum kartinata zagubite v FPS pri neq stavat po-golemi otkolkoto pri ATi-to. Koeto ne zna4i, 4e izostava sprqmo neq, prosto ATi-to gubi da kajem s po 2-3 kadara po-malko ot vavedenata ekstra. No nVidiata po4va s 10-15 frame-a prednina. Vsashnos to i tova ne e mn vqrno, prosto zavisi kakvo shte igraesh. Ako igraesh na igri s engina na Doom 3 i otvarqsh prilojeniq na Open GL nVidiata e tvoq izbor. Ako shte igraesh na igri s engine-a na HL2...primerno CS:S i otvarqsh prilojeniq, kadeto e frash ot pixeli, togava ATi-to e tvoq izbor. Ako smqtash da igraesh na vsqkakvi igri togava vsi4ko opira do fanshtina...kartite i 2te sa mn-dobri , poddurjat si pisanite ekstri, kartinata na nVidia ne e ve4e s po-kofti filtracii i t.n. Shtom imash parite, problema ti e lesen...prosto izberi koe da hvanesh :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

basten

mi chesno da ti kaja nito Doom 3 shte igraq nito HL2

neshto ot roda na

NFSU 2

Prince of Persia: Warrior Within

Medal of Honour Pacific Assault

Knights of the Old Republic 2:The Sith Lords

SPLINTER CELL 3

i nqkakvi drugi novi podobni

mi pixeli-la pri GeForce 6800 Ultra-ta ne e li dobre

tova neznachi li che ATI-to shtom e po dobar ot kam pixeli-la e po dobar

ot Ultrata

Link to comment
Share on other sites

Ami KOTOR:2, MOHPA sus sigurnost shte ti rabotqt po-dobre na 6800 Ultra za dr oshte si nqmam ideq na kakvo i kak se pravqt :)

I 2te karti sa mn-burzi i nqma da usetish razlika kakto vav vidqnoto taka i v skorosta na izobrajenieto. Prosto x800 XT PE shte se spravq po-dobre pri igri, koito sa frashkani sas shaderi. Kolkoto pove4e, tolkova po-dobre za radeon-a. Primerno v doom 3 sa malko pri far cry sa dosta i se vijda razlika. To4no mejdu tezi 2 karti izbora e koito pove4e mi haresva kato marka. Ako az izbirah za men i nqmah ograni4enie na parite(kakto mai e pri teb) shtqh da si vzema Radeon-a, ama ne shtoto e po-dobar, a shtoto po sam mu sviknal na nastroikite i kaprizite. Ina4e moje bi Ultrata idva savsem malko po-burza i e s poddrujka na shader 3.0c(ne 4e v momenta gi ima, ama za v budeshte moje da e +).

Link to comment
Share on other sites

10x za informasiata basten

taikato ot kakto se pomna sam s karti na NVIDIA sigorno shte si zema

GF 6800 Ultra-ta dano da ne sajelqvam

neche imam neshto protiv ATI no kakto kaza ti vapros na izbor

a i tazi poddrajka na:

shader 3.0c(ne 4e v momenta gi ima, ama za v budeshte moje da e +).

naistina moje da e v golqm + zavbadeshte

a neshto da znaesh koga shte gi poluchavat v BG ili samo po interneta moje da se poracha primerno ot England-ski sait i USA-ski

Link to comment
Share on other sites

Iskam da va pitam tazi li e nai dobrata karta

Geforce 6800 Ultra che imam parite no se chuda dali da si e zema

gledah v edin chujd forum imashe mnogo screenshoti na novite igri i moga da kaja che grafikata beshe jestoka sichko na max i 1600x1200 bqha screenshot

ta tazi karta si zaslujava nali ili novoto ATI x800 XT e po dobro

no da dootochka che shte se igraqt novite zaglavia koito shte doidat v badeshte

i tezi koito gi ima sega

ако ще си взимаш 6800 Ултра внимавай да не е фабрично клокната ! слагат им Samsung 2.0 ns памет и ги клокват до честотите на 6800 Ултра (картата трябва да е с 1.6 ns памет ) ,иначе сегашните игри ще ги играеш без проблеми и с 2те карти ,за по нататъчни заглавия бих избрал Ати @basten обясни за рязкото падане на фпс при включени ефекти при 6800-цата ,но също и shader 3.0c не е за подценяване ...

Link to comment
Share on other sites

Скоро се очаква на пазара да се появи 6600 чист обаче първоначално ще излезне само PCI-E, а след време и за AGP - което ме съмнява ;) Картата е с близка пройзводителност на X700 - който му е конкурент :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

И двете карти ги има на пазара :)

GIGABYTE ATI X800XT, 8X AGP, 256MB DDRIII, 256 bit, DVI, TV OUT, Video In, retail 585$

GIGABYTE GF 6800 Ultra, 8X AGP, 256MB DDRIII, 256bit, 2 DVI, Video In, TV OUT,retail 604$

POINT OF VIEW GeFORCE 6800 ULTRA 256MBDDR 3,TV out, DVI, 400/1100 core memory 654$

ако някой има желание да вложи малко пари може да се обади :) за колиочества отстъпки ;) :woot

Link to comment
Share on other sites

little ama govorihme za XT PE (Platinium Edition)...ina4e teq karti gi ima i v cenovata lista na vali s -100$ na par4e sprqmo tvoite(oba4e kato slojish na onezi ceni + DDS stavat tvoite)...Drug e vaprosa, 4e ne znam dali naistina gi ima i kade gi ima(zatova se interesuvam). Ne znam dali rabotish(ili imash poznati) na ulica Q.S, no mi interesno ot cenovata lista na koq firma e vzeta tazi informaciq.

Link to comment
Share on other sites

little ama govorihme za XT PE (Platinium Edition)...ina4e teq karti gi ima i v cenovata lista na vali s -100$ na par4e sprqmo tvoite(oba4e kato slojish na onezi ceni + DDS stavat tvoite)...Drug e vaprosa, 4e ne znam dali naistina gi ima i kade gi ima(zatova se interesuvam). Ne znam dali rabotish(ili imash poznati) na ulica Q.S, no mi interesno ot cenovata lista na koq firma e vzeta tazi informaciq.

 

Мераклиите за (Platinium Edition) ще трябва да изчакат още малко, поне до коледа(е може и по рано а може и.....) а по въпроса за цените както и сам си забелязал след като добавиш ДДС-то на цените, които си гледал по офертите на някои фирми се получават не по различни от тези, които съм дал ;) за съжаление все още не може да се намерят поне с наполовина ДДС, но все пак има някаква надежда :rolleyes: поне така ми обещаха, но засега е това :)

 

Като стана въпрос за цени къде в България се продава GeForce 6800GT и за колко? Махнете ги тия "Ultra Platinum" щуротии. :)

 

GF 6800 GT 128MB DDRIII, 256bit, 2 DVI, Video In, TV OUT, ~460$

GeForce 6800GT, 256MBDDR 3, TV out, DVI, 350MHz core 1000MHz memory ~518$

Link to comment
Share on other sites

Bah tva DDS taq karta izliza zlatna deiba

sigorno sled 1 godina shte padne na polovina

taq GF 6800 Ultra bqh chul che e $500

a vie sq mi kazvate che 654$

tva sa $154 otgore i nesa nikak malko

sega za tezi $154 mojesh dasi zemish mnogo prelichna video karta zeh da se kolebaq

ne mi se davat tolkova mnogo pari za edno video

predpochitam dasi Upgreidna mashinata i kvoto ostane za video

nqkoi shte kaje li kakva e razlikata mejdu

GF 6800 Ultra i samo GF 6800

ako razlikata e samo v skorosta predpochitam GF 6800 otkolkoto Utrata

i kakva sena e GF 6800

Link to comment
Share on other sites

Според моделите на гигабайт чистата 6800 е с 128 ДДР1 памет и е 256 бита. 6800 GT е 256 МБ ДДР3 и 256 бита. 6800 ultra е 256 МБ ДДР3 и 256 бита

iskash da mi kajesh che 6800 GT e kato Ultrata

samo Ultrata e po barza ot 6800 GT

taka li

hhhhhhmmmmmmm

mai shte se zima 6800 GT

sega shte potarsa nqkakva informasia za dvete karti da vida dali razlikata e samo v skorosta

Link to comment
Share on other sites

little taka i ne mi kaza dali tova sa ceni ot dilarite na vali za plovdiv...i ako ne ot na koq firma cenovata lista e tova. Moje i na PM :)

bolen-mozakCenite dadeni ot little vklu4vat DDS, koeto n akarta kato ultra izliza 100$ otgore. Na drugite mesta cenite, koito vijdash sa bez DDS. Za GT, kartata predlaga po4ti sushtite neshta kato ultrata, no naistina e po-bavna. Makar 4e ako igraesh primerno na 1024x768 bez vklu4eni ekstri pove4eto igri shte ti vurvqt s ~ sushtiq framerate kato na Ultra. Obshto vzeto sled clock GT stiga po4ti stoinostite na Ultrata :) Ina4e po ceni kartite sa podredeni taka: 6800 Ultra > X800XT > 6800 GT > X800 Pro > 6800 i vsi4kite obshto vzeto se prodavat ve4e v BG.

Link to comment
Share on other sites

zabelqzah che kato se opani na po golqma rezolusia

ATI RADEON X800 XT (256MB) 256 MB (GDDR3) Graphics Card: machka NVIDIA-ta

i sega namerih edin sait kadeto e prodavat za $479.00  tova vazmojno li e

http://www.dealtime.com/xPO-ATI_RADEON_X800XT_256MB_8_AGP

tova e nai dobroto na ATI nali ?

Dam tva e nai-dobroto na ATI,no ne e po dobro ot 6800 Ultra primerno. ;) Samo s tozi model na ATi moje da se protivopostavi na Nvidia-ta(viziram 6800/Ultra/6600 GT)

Link to comment
Share on other sites

basten

iskam da te pitam

znachi ako si opavam kartata na max i rezolusiata vikash da si zema

X800 XT

che pak shte kaja na sichki igri pri opavane na max videoto i razolusiata x800 XT bie GF 6800 Ultra-ta

a as smqtam da si opavam kartata na max i rezolusiata

znachi da si zema ATI Radeon x800 XT taka li

a to i povecheto igri imat pixeli znachi shte varvat mnogo po dobre s neq

Link to comment
Share on other sites

vij sega i 6800 ultra nqma da ima problemi s rezoluciite, no x800 XT ne moje da se sravnqva s GT , prosto sa razli4en cenovi klas. X800 XT e po-slaba ot 6800 Ultra kato FPS, zatova i ATi pusnaha XE. Oba4e x800 XT e mn po-napred ot GT s materiala. Razlikata m/u 6800 U i x800 XT e okolo 40-60$ (govorq za normalnite modeli, koito nqmat razni izguzici po tqh)...Principno si prav, 4e razrabot4ecite na pove4eto novi igri predpo4itat da tup4at p. shaderi vmesto da deistvat kato Karnak (razrabot4ika na engine-a na doom 3), prosto zashtoto tova pozvolqva po-golqma detailnost na obektite...btw rezolucii nad 1600x1200 se puskat samo na naistina hubavi i golemi monitori, no ti si znaesh do kolko shte gi izduvash neshtata :) Mejdu drugoto tuk e momenta da kaja, 4e ako rabotish s linux nVidia za momenta imat po dobra podrujka pod linux.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kato gledam

GF 6800 GT e dosta dobra karta prosto e malko po bavna ot GF 6800 Ultra [i taq skorost se diga sas [b]$100 [/b]otgore]

Predpochitam GF 6800 GT ot Ultrata ne mi se davat $100 otgore samo zaradi barzina

mejdu drugoto gledam che

ATI X800Pro, 8X AGP, 256MB DDRIII, 256 bit, DVI, TV OUT, Video In

e na sashtata sena kato na

GeForce 6800 GT, 256MBDDR 3, TV out, DVI, 350/1000 core memory

ta vaprosa mi e nali 6800 GT e po dobra ot goreposochinoto ATI ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...