Jump to content
BulForum.com

GeForce 6800/Ultra


Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

nqkoi shte moje li dami kaje kato izleznat novite karti i ot dvete firmi NVIDIA i ATI

kolko sha padnat:

FX 5950 Ultra i Radeon 9800 [nai dobrata ot modelite]

i koq ot dvete e po dobrata karta za igrite

che kato gledam

novite zverove shte sa nad $500

Link to comment
Share on other sites

nqkoi shte moje li dami kaje kato izleznat novite karti i ot dvete firmi NVIDIA i ATI

kolko sha padnat:

FX 5950 Ultra i Radeon 9800 [nai dobrata ot modelite]

i koq ot dvete e po dobrata karta za igrite

che kato gledam

novite zverove shte sa nad $500

Cenite v BG 6te padnat minimum sled 5-6 meseca i to ne mnogo

ina4e nai-dobra e Radeon 9800XT

Link to comment
Share on other sites

Cenite v BG 6te padnat minimum sled 5-6 meseca i to ne mnogo

ina4e nai-dobra e Radeon 9800XT

a koq firma e nai dobrata

Gigabyte ilii

kvi $-ri varvi sq:

Radeon 9800XT

Link to comment
Share on other sites

Da, sushtata...~60$ izlizat putnite ot USA do BG. Ako ima meraklii, moje da se uredi neshto :)

v kav smisal ako ima meraklii danebi da moje dase porachva veche ???

no predpochitam da izchakam dase poqvi

ATI X800 XT koqto sha machka sichko jivo

kvi pari se ochakva da bade tq che mnogo mi se iska dago imam toq izrod

 

[offtopic]

ave chux che imalo veche dvukanalno dano za dve video karti imali neshto takova

i kvi pari e ???

Link to comment
Share on other sites

G-Unit...4e kakav e problema na segashnoto ti dano da slojish 2 PCi karti? Oshte ot vremeto na voodoo 1,2, banshe imashe dalaveri s 2 videokarti da ba4kat na edna mashina.

Za x800 pro, moje da...samo trqbva da namerish mqsto, kadeto da imat vse oshte v nali4nost. Shtoto kakto kazvat ATI na site-a si: The RADEON™ X800 PRO ATI.com Edition is SOLD OUT!

x800 xt shte se poqvi do 2 sedmici na pazara s cena okolo 530$.

Outsider shte trqbva da iz4akash baq vreme za da stane cenata na x800 pro 300$. Po-skoro se orientirai kum x800 se, tam cenata shte te udovletvori, a kartata shte e malko po-burza ot 9800 XT.

Link to comment
Share on other sites

Ami do momenta nVidia sa obqvili slednite karti s noviq 4ip: 6800 ultra, 6800 GT i 6800. Predpolagam, 4e kartata, s koqto shte trqbva da se sravnqva x800se e 4istiq 6800. x800 se shte e 8 pipeline, a 4istiq 6800 12, no shte se vidqt testove i shte se preceni...tezi predlojeniq shte se poqvqt 4ak kraq na uni-na4aloto na uli i to ne v bg a v usa, japan i t.n.

Link to comment
Share on other sites

Mi shte chakam da vidq nqkvi review-ta na video kartite ama sega nai mnogo vpechetlenie mi pravqt Saphire Toxic video kartite ot tqh shte ima li i variant na x800se shte e qko da ima vednaga si go montiram dori i da vadi po malka proizvoditelnost ot tazi na 6800 :) prosto me kefqt mnogo tiq video karti neshto

Link to comment
Share on other sites

Ve4e izleze li GF 6800ultra?4e iskam da ia kopuvam sry ama 6te napravia i malko offtopic pcto mie e 1.7ghz 521mb ram i sia kat si kupia i taia video carta dali pcto mi 6te moze da podkara novoto pokolenie ot igri na max efecti i barzina ili mi triabva upgrade?

Link to comment
Share on other sites

PiBaTa kartata shte moje da trugne na pc-to ti, no shte e CPU limited. Kazano na prost ezik nqma da mojesh da q izduesh do maximuma i kato vazmojnosti. Za da i vidish maximuma shte ti trqbva CPU ot sorta na 3.2 GHz i nagore. Za obiknoven gamer, razlikata nqma da q useshtash do kraq na taq godina si mislq. No otdogodina opredeleno shte ti trqbva novo pc. Vse pak gamerskiq komp za 2005 shte izglejda gore dolu taka: CPU 3.5-3.8 GHz, 1 gb pamet, 120-200 HDD i video karta s minimum 128 mb pamet 256 bita shina, koqto v kraq na 2005 shte trqbva da bude zamenena s 512 mb pamet, za da moje engine-a na noviq unreal da varvi plavno i gladko :)

Outsider mn se samnqvam da ima takiva x800se, no nadejdata umira posledna. Bi trqbvalo da se radvash i ako uspeesh da otklu4ish 4 conveyra i da q prevurnesh v x800 pro. Vse pak kartata ti shte e po-dobra ot 6800GT(ako si uspql s mode-a), koito struva 430$ za momenta.

Link to comment
Share on other sites

Basten thx za infoto ama malko ne go razbrax na4i ima6 predvid primerno kato izleze battle for middle earth ili nfsu2 niama da moga da gi podkaram na maximum efecti i barzina za6toto mi triabva ubgrade na ram i na mhz?

Link to comment
Share on other sites

Za NFSU 2 mislq, 4e nqma da imash nikvi problemi da si q igraesh s tazi konfiguraciq. A Bitkata za srednata zemq ne e li strategiq? Strategiite po princip imat nai-malki iziskvaniq kato janr. Imah predvid, 4e kartata ti shte se 4uvstva ograni4ena do vaprosniq CPU limit poneje se vijda, 4e kolkoto po-visoko se ka4va kato MHz CPU-to produljava da se vdigat i to4kite za video kartata, koeto pokazva, 4e tq e ograni4ena otkam CPU. Tova ne zna4i, 4e ti nqma da mojesh da si pusnesh vsi4kite ekstri, prosto shte se polu4i taka 4e tova koeto poddava CPU-to da bude obraboteno shte se obrabotva ot videokartata, no tq shte ima kapaciteta da obrabotva pove4e ot tova, koeto i e podadeno...edin vid ostava neizpolzvana mosht.

Sega si poslujih s nqkoi po-abstraktni i ne osobenno dostoverni primeri, no se nadqvam da ti e stanalo ve4e qsno :)

Link to comment
Share on other sites

X800SE ще има тя ще е с 8 конвеира и честоти на x800pro представянето и ще при представянето на R423(X880XT)

Link to comment
Share on other sites

Nibelung bez AA i *AF mislq nqma nikade tests poneje realno poglednato kartite vadqt maximuma pozvolen im ot CPU i samata igra, t.e. sa ravni i defakto ne pokazvat nishto podobni testove. Vse pak mojesh da hvurlish po 1 pogled na:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=2044&p=1

http://www.hardocp.com/article.html?art=NjExLDE=

Backbone mojesh da poglednesh http://www.ati.com/companyinfo/press/2004/4753.html ,kakto i vseki drug koito se interesuva ot kartite :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...