Jump to content
BulForum.com

GeForce 6800/Ultra


Recommended Posts

Ami spored e-bay x800 pro e na cenata ot 450$ http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...4130034878&rd=1

Ina4e da x800 XT se o4akva da e po-dobra ot 6800 ultra sprqmo novite igri, samo deto ne se prodava oshte. Vse pak oshte ne sa mashtabno razprostraneni kartite i ne sa napraveni driveri za tqh, taka 4e predlagam da iz4akame oshte mesec do finalnite zaklu4eniq. Shto se otnasq do (p)review-tata ATI sa s po-dobrite produkti otnovo, a nVidia otnovo shte se mu4at da gi dogonqt s optimizacii...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

vaprosa mi beshe dali

kato izleze x800 XT

shte e po dobra ot sichki drugi ATI-ta

kato x800, x800 Pro

da skoro shtegi ima na pazara i ako ATI Radeon x800 XT e nai dobrata

napravo dago zimam toq zvqr

 

vasil088

i as go gledam NBC-to nqkoi pat sled 10:30-vina davat mnogo interesni raboti

Hardware nai novite raboti

a sled 11-chasa

pochvat da predstavqt novite game zaglavia

tochno tam gledax vaprosnoto MOVIE koeto predstavi x800

prosto beshe unikalno

izvednash zex che si promenix reshenieto ot GF shte se minava na ATI

to tova veche e qsno nqma spor che ATI otnovo biat NVIDIA

a as si mislix che shte e obratnoto

Link to comment
Share on other sites

G-Unit ami x800 XT shte vlastva okolo polovin godina, kogato shte izlqzat top classe PCI express 16x kartite, koito sa ve4e savsem druga tehnologiq...ina4e, kogato izleze - Da, tq shte e nai-burzata. Cenata i za evropa shte e s okolo 50-70$ minimum nad tazi za usa, taka 4e badi gotov da se bruknesh za suma ot porqduka na 500-550 evro.

vasil088, ne samo tam predpo4itat ATI, vse pove4e firmi se otkazvat ot nVidia i otivat pri ATI, poslednata takava firma e Dell, izvodite sam mojesh da si gi pravish. Sushto taka za min godina ATI sa prodali dosta pove4e karti ot nVidia, koeto se duljeshe na slabata FX seriq...

Btw G-unit, kato izleze drugite ATI-ta shte sa x800 pro i 9800XT(ako ne sa q sprqli ot prodajba, poneje skoro i tova shte stane fakt, no si mislq, 4e kraq i shte nastupi s predstavqneto na x800 se), koito kato moshnost nqma kak da q stignat, makar x800 pro da pokazva sravntelno shodni rezultati na 1024x768 bez Anistrophic...kogato stane vapros za po-visoki rezolucii i maximalni ekstri i detaili ne moje da stava sravnenie. Spored testovete x800 XT e edinstvenata karta, koqto pozvolqva da se igrae Far Cry na maximalnata vazmojna rezoluciq na maximalnite vazmojni efekti(koeto shte re4e, 4e vadi 30+ fps).

Link to comment
Share on other sites

A da popitam Basten che gledam toi e nai prosveten a koq karta na ati shte e na cenata na GeForce 6800 299$ che mene tova me vulnuva i da kajesh dali video kartata na Ati koqto shte e na blizka do tazi cena vadi po dobra proizvoditelnost

Link to comment
Share on other sites

basten

mi to kato izleznat kartite 16x

senite na segashnite zverove shte im padnat na polovina a moje i poveche

i as gi chakam otdavna

sigorno shte machkat mnogo predstavqm si zakvo sha stava duma

no znaesh li gore dolu koga shte ima poveche info po tqx

review-ta testove

segashnite karti shte izdishat otsqkade kato se poqvat 16x

Link to comment
Share on other sites

Mi ako sa verni tvurdeniqta na Nvidia che video kartite s PCI express shte vadqt s 600% po dobra proizvoditelnost na Half-life 2 koeto malko me sumnqva no dori da e na polovina 300% to pak e mnogo tova znachi che shte igraesh half-life 2 bez da ti pada izobshto fps-to :)

Link to comment
Share on other sites

da dootochna che as pone nqma dagi igraq igrite

half-life 2

Doom 3

UT 2004

shte se saka

NFSU 2, Prince of Persia 2, Max Payne 3, DRIV3R, Medal of Honor Pacific Assault,

Call of Duty, Knights of the Old Republic 2 za teq se seshtam sq

taikato gore posochenite igri sa mnogo teshki:

i ako se poqvi taq karta 16x

nqma smisal dasi zimam sega

poradi prostata prichina che posle shte me qd mnogo

sepak senite na 16x shte sa kato segashnite novi karti

razlikata e che 16x shtesa 2-3 pati po dobri

ot x800, 6800 Ultra

takache ako do polovin godina se ochakvat dase chaka vikam

ne sega dase nabutam s video i sled nqkolko mosesa dase poqvi

16x i da nqmam edna stotinka dasi e zema

gore dolu koga se ochakva

poveche info za neq

2005 li shte se poqvi nqkade ilii

Link to comment
Share on other sites

Outsider, kartata koqto shte otgovarq na 6800 4ist shte e x800 se, koito shte se prodava za okolo 250$ v USA. Ne moga da kaja dali shte e po-burza ot 6800, no se govori, 4e shte e po-burza ot 9800 xt. O4akva se da se poqvi mesec uni, kogato shte izleznat i previewta za neq. Btw ot nVidia obeshtaha okolo 10 predlojeniq bazirani na tqhniq 4ip NV40, taka 4e moje da se poqvi i po-izgodno kato cena-ka4estvo predlojenie.

G-Unit, oshte v momenta, kogato x800pro po4ne da se razprostranqva masovo cenite na kartite shte spadnat zna4itelno. 9800 pro shte vurvi za okolo 150-180$ prez uni-uli mesec. PCI express 16 karti i testove za tqh o4akvai esenta, osven ako ne gi otlojat. Az li4no sam na mnenie, 4e sroka nqma da bude spazen i 4e kartite shte se poqvqt 4ak za koleda i nova godina. Na tezi igri, koito si izbroil x800 XT shte ti predlaga prevuzhodna kartina, ama cenata na men mi se vijda malko viso4ka, a i v na4aloto shte sa po-skupi zaradi novata pamet, koqto se polzva i koqto e v ograni4eni koli4estva.

Btw Na:

Intel P4 2.4A Prescott (4080 MHz);

ATI Radeon X800 XT (717/1272 MHz);

1 Gb RAM OCZ PC3700EB (tajmingi 3-2-2-5);

Motherboard Abit IC7 (i875P);

Power unit Antec TruePower 550 Vt

X800 Xt vadi "skromnite" 15738 to4ki, koeto za momenta e rekord.

Link to comment
Share on other sites

PCI express 16 karti i testove za tqh o4akvai esenta, osven ako ne gi otlojat. Az li4no sam na mnenie, 4e sroka nqma da bude spazen i 4e kartite shte se poqvqt 4ak za koleda i nova godina.

iskash dami kajesh che

PCI express 16x kartite mogat dase poqvat na kraq na godinata

i nali te shte sa 2-3 pati po dobri ot x800 xt, 6800 Ultra

kato proizvoditelnost i tam drugite mu raboti

ako shte se poqvat nakraq na godinato to

as zabravqm za x800 XT i 6800 Ultra

i sam v ochakvane na PCI express 16x kartite

Link to comment
Share on other sites

Ne nqma da sa 2-3 ili n puti po-burzi. Vsi4ki tezi neshta, koito gi znaesh vajat sprqmo kartite ot vida 9800XT/FX5950 ultra. S PCI express kartite shte trqbva da smenqsh i dunoto i nai-veroqtno ram-a. Az li4no smqtam za nai-uda4en variqnt x800 pro i sled 1 godina upgrade na cqlata sistema.

Link to comment
Share on other sites

Ne nqma da sa 2-3 ili n puti po-burzi. Vsi4ki tezi neshta, koito gi znaesh vajat sprqmo kartite ot vida 9800XT/FX5950 ultra. S PCI express kartite shte trqbva da smenqsh i dunoto i nai-veroqtno ram-a. Az li4no smqtam za nai-uda4en variqnt x800 pro i sled 1 godina upgrade na cqlata sistema.

mi ako trqbva shtegi smenqm kodapraq

bestui i danoto mi e v divia

no vaprosa mi beshe dali tia karti shte se poqvat nakraq na godinata

ili dagi ochakva me prez 2005 i natatak

zadaznam koda praq s mangizite da sabiram li da xarcha li

zashtoto spored men kato gi pusnat v prodajba nqma daim iskat poveche ot

$550 max

no se pak shte vidim i review-tata i testovete kato se poqvat de

Link to comment
Share on other sites

I na men nqma da mi se otrazi zle edna video karta s PCI express no shte trqbva da si smenq dunoto za da moga da se vuzpolzvam maksimalno ot sposobnostite i ako e suvmestima s AGP8x kakto nqkoi video karti v momenta koito sa AGP 8x stavat na duna s AGP4x

Link to comment
Share on other sites

Ami G-Unit ne gi pravq az ne moga da ti obeshtaq nishto...PCi ex shte sa sigurno po-burzi ot x800 ** no i sled tqh shte ima dr koito shte sa po-burzi ot tqh i t.n. Taka 4e ti reshvash koga e uda4no da upgradevash. Spored nai-purvata informaciq ot ATI shtqha da pokajat na beliq svqt PCI ex karta prez avgust...posle malko poizdurpaha datata i taka nikoi ne moje da ti kaje to4no koga shte stane predstavqneto na tezi karti. Vse pak tova zavisi i ot proizvoditelite na duna - trqbva da se pusne duno, koeto da poddurja standarta.

Link to comment
Share on other sites

Az moga da kaja samo che vinagi shte sum nazad v tehnologiqta i shte me e qt che sum dal pari no tova e progresa dneska zimash nai dobroto utre veche ne e tolkova dobro i az kato se setq che sum dal 120$ za GeForce 2MX 32MB mi stava losho ama kvo da se pravi edno vreme beshe taka :)

Link to comment
Share on other sites

G-Unit Absolutno moeto mnenie e 4e ATI sa malko no po dobrite karti-ama moje bi shte triabva da smeniame danata i moeto e 4x da mu eba maikata.No vse pak tuka vsi4ki sme kato robi na kauzata-kvo da se pravi i az sam kato vas.

Link to comment
Share on other sites

Хм, аз от доста време си мисля за смяна на дъното. Само да видим кога ще е.

Link to comment
Share on other sites

e dobre we

1024 RAM nqma li dasa dostatachni

ili shte trqbva dago praim 2048 RAM

sepak kato se zemi Dano 16x i video karta PCI express 16x i 2048 RAM

kvo CPU shte preporachate ochakva lise skoro dase poqvi nqkvo mnogo manqshko zada se dopalni konfigurasiata

Link to comment
Share on other sites

Gledah cenite na novia Athlon 64 na 1600 Mh-va shina.Iavno toi shte e nai dobre za igrite i cenata mu e nai dobra -bahte kam 700$.Ne mi e po silite.

baxti senata

sigorno tia koito shte mogat dasigo pozvolqt shte se broqt na prasti

tva sa mnogo pari za edno CPU

Link to comment
Share on other sites

Vase cenite ne sa ti vqrni. Ako govorish samo za CPU-ta. Cenite za modelite sa slednite:

K8 AMD64 2800+, 512k, Socket 754 201$

K8 AMD64 3000+/2000MHZ, 512k, Socket 754 236$

K8 AMD64 3200+/2000MHZ, 1Mb, Socket 754 300$

K8 AMD64 3400+/2200MHZ, 1Mb, Socket 754 469$

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...