Jump to content
BulForum.com

Проблем със тъпия hard


Recommended Posts

Проблема ми е следния : Прибрах се снощи ... и гледам компа зациклил !!! Последва рес ... и от там тръгна проблема със смотания hard !!!Уж го засича , а в същото време ... не ми пуска ОС-ма !!! Опитах да прейнстална уйна с бутващ ... не тръгва !!! Опитах под Дос ... пак същия ху* !!! Сега опитах с Партишън Меджик-а .... и пак не ми позволява да форматирам партишъна ... и вече не знам кво да правя.... някой да има идея ???

 

Харда е Екселстор 40 гб

Link to comment
Share on other sites

А как да влезе в Win, като не може да го инсталира? ;)

Според мене диска си е "отишъл", но има шанс и да не е.

Задължително му пусни формат на ниско ниво.

На ExcelStorе сервизната програма е с команден ред, ако я намериш и се оправиш с нея, ще е най-добре.

Имаше и едно туулче на Quantum - LoFormat, ако тръгне за тази марка диск, и с него става добре.

Link to comment
Share on other sites

... инсталнах един лайт едишън на Уин ... и взе че зацепи... от там ... след инстала само единия партишън ... (системния) ... засичаше.. а на другия нямаше система ... !!! C-то ... форматирах под NTFS ... ама quick ... !!! Ся ... форматирах от Device Manager-a на fat32 d-то ... пак на quick шото ми даваше грешка ... при бавния процес !!!

 

И ся ... се чуда кога ше изгасне ... или пък ... дали ше изкарам късмет .. да кретам с него !!! За ся се държи супер ...

 

 

Ся като се замисля ... излиза , че сам се е форматирал ... и в двата партишъна ... което не мога да си обясня ...

Link to comment
Share on other sites

За още нещо се сетих...

Ако ти е SATA диска - вземи да му смениш интерфейсния кабел....понякога помага.... ;)

При разхлабен куплунг на кабела симптомите са подобни.

Link to comment
Share on other sites

Диска е АТА :) Одеве направих рес ... наложителен ... и се пре*ба отново ... а уж всичко си беше в ред !!! Тва с кабела го направих още в началото :)

Link to comment
Share on other sites

40ГБ хард?

Не се занимавай с глупости, тоя стар хард като нищо си заминава. Че и Exelstor.

Вземи си съвременен хард. Спасявай информация квото можеш и го хвърляй, и 10 лв на старо не можеш вече да му вземеш.

Link to comment
Share on other sites

По спомени 40гб Макстор бяха най-проблемни, от Екселстор не съм чувал много оплаквания...

Не бих дал съвет да смени харда, защото може да е от контролера.

Трябва да се пробва дъното с друг хард и харда да се тества на друг компютър.

Link to comment
Share on other sites

По спомени 40гб Макстор бяха най-проблемни, от Екселстор не съм чувал много оплаквания...

Не бих дал съвет да смени харда, защото може да е от контролера.

Трябва да се пробва дъното с друг хард и харда да се тества на друг компютър.

Както са ти казали,свали си Hiren's и давай HDD-regenerator.Най-веровтно имаш Bad Sector-и

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...