Jump to content
BulForum.com

Нокиа Е 71-впечатления,струва ли си парите?


HEMO

Recommended Posts

Колебая се дали да си взема въпросния телефон,като заместник на вярната ми Н-95-цата,ако някой има лични набюдения ще се радвам да ги сподели :)

Link to comment
Share on other sites

Ееее, ти пък. Скърцащото Н95 си е гъзария от всякъде. Даже е и по-скъпа от Е71, защо ти е да го сменяш?

 

Лични наблюдения, телефона е супер, ГПС-а по-добре без него, защото я хване сателити, я не. Камерата и тя за нищо не става, но то това е по подразбиране при телефоните. Дисплея е гаден, но след като си с Н95 си свикнал, затова няма да ти е проблем да използваш същия.

 

Общо взето, освен по-голямата батерия, по-новата операционна система и QWERTY клавиатурата, друга разлика няма.

Link to comment
Share on other sites

аз съм с такъв от няколко месеца , супер е телефончето .

отидох в магазина да си взимам н95 ама като подържах тоя веднага се отказах от пласмасовата тухличка......

 

незнам вокса защо не му е харесал гпс-а аз вече 2 пъти го ползвам с гармин да пътувам из българия и определено си работеше много добре .

Link to comment
Share on other sites

аз съм с такъв от няколко месеца , супер е телефончето .

отидох в магазина да си взимам н95 ама като подържах тоя веднага се отказах от пласмасовата тухличка......

 

незнам вокса защо не му е харесал гпс-а аз вече 2 пъти го ползвам с гармин да пътувам из българия и определено си работеше много добре .

 

Как се представя батерията,Wi-fi-то чувствително ли е?Клавиатурата кирилизирана ли е, Gps-a стартира ли бързо и за колко време локализира при "студен" старт?

 

Ееее, ти пък. Скърцащото Н95 си е гъзария от всякъде. Даже е и по-скъпа от Е71, защо ти е да го сменяш?
Заяждаме ли се,или така ми се струва?И кой "гъзарее" в днешно време с телефон?!?
Link to comment
Share on other sites

wi-fi-то не е като на лаптоп чувствително обаче пак хваща достатъчно добре според мене , клавиатурата ми е кирилизирана .

ГПС-а след като инсталирах гармина първият път ми търси към 10тина минути сателит след това за под минута си намира сателит и ти изчислява местоположението , картата е доста точна даже в някой села има отбелязани заведения , църкви и т.н.

навигирането на БГ и преизчисляването на маршрута обезмислят закупуването на навигация за кола ако ти се налага да ползваш такава . Батерията аз говоря доста и кара по минимум 3 дена , за сравнение като имах 8800 от сутринта до вечерта я зареждах по 2 пъти .....

Link to comment
Share on other sites

wi-fi-то не е като на лаптоп чувствително обаче пак хваща достатъчно добре според мене , клавиатурата ми е кирилизирана .

ГПС-а след като инсталирах гармина първият път ми търси към 10тина минути сателит след това за под минута си намира сателит и ти изчислява местоположението , картата е доста точна даже в някой села има отбелязани заведения , църкви и т.н.

навигирането на БГ и преизчисляването на маршрута обезмислят закупуването на навигация за кола ако ти се налага да ползваш такава . Батерията аз говоря доста и кара по минимум 3 дена , за сравнение като имах 8800 от сутринта до вечерта я зареждах по 2 пъти .....

 

Мерси колега :)

Link to comment
Share on other sites

Заяждаме ли се,или така ми се струва?И кой "гъзарее" в днешно време с телефон?!?

 

Не. Не заяждане, но силен сърказъм.

 

Доста хора гъзареят с телефон и в частност с този. Иначе защо някой би предпочел N95 през редица други телефони?

 

А ти така и не каза, защо ще заменяш телефона?

Link to comment
Share on other sites

Не. Не заяждане, но силен сърказъм.

 

Доста хора гъзареят с телефон и в частност с този. Иначе защо някой би предпочел N95 през редица други телефони?

 

А ти така и не каза, защо ще заменяш телефона?

 

 

Ако исках да ъъъъ "гъзарея" щях да си взема нещо от Арте серията ;) Предпочетох н95 пред "редица други телефони" защото по времето когато го купих (преди около година и половина) за цената си просто нямаше аналог (струваше ми около 600 лв.,внесох си го от Дубай-по родните магазини беше към 1200).До ден днешен се държи мъжки,никакви проблеми нямам с него,единствено батерията започна да сдава багажа,трудно издържа денонощие(верно с много чанч от моя страна).В момента го ползвам като втори телефон,основният с който говоря наистина много и няма да го сменя е МОДЕЛ 2002г.(не се вписвам в категорията на гъзари-те :P )

 

Е 71 ми хареса с изработката,дизайна и добрата (надявам се) батерия,както и с клавиатурата,ползвах покет с хардуерна такава и ми беше удобна...

Link to comment
Share on other sites

Ами добре си се ориентирал тогава. Специално батерията е голям плюс. И за тази цена дето си го взел, наистина няма аналог. Ако го беше купувал от България обаче, виж тогава щеше да си се набутал :)

 

Няма смисъл пак да пускам клипчето в което е обяснено стъпка по стъпка, как да си оправим скърцащия слайдър.

 

Успех в покупката.

Link to comment
Share on other sites

...чесно да си кажа нямам идея как се води...

 

Може да я видиш така:при стартиран Гармин:/Settings/About/Content/появява се прозорец и пише нещо от сорта BG OFRM 4.60 (тази версия ползвам аз,има и по-нова)

Link to comment
Share on other sites

А не се ли замисляш за нещо с Windows Mobile ? Мисля, че при HTC и аналоговите марки(Qtec, Eten, HP, T-Mobile) има доста по-интересни модели, които биха ти привлякли вниманието. Още повече, че при Win Mobile можеш да си позволиш екстра като iGo8, което за сега няма конкуренция като навигационен софтуер(поне за България съм сигурен). :)

Даже лично бих ти препоръчал новия модел на пазара HTC Touch Cruise 09

Ако държиш на QWERTY клавиатурата погледни и ТОВА

 

Успех с покупката :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...