Jump to content
BulForum.com

Wifi на Slax 6.0.4.


CyberHill

Recommended Posts

A именно следните 16 байта:

 

33 1c 90 ed 46 b4 e2 ca 12 41 f8 52 55 02 c6 af

 

Освен това ми е крайно любопитно тази парола дали можеш да я напишеш 2 пъти подред? Защото хората слагат пароли които могат да напишат повече от 1 път а не произволен "радиошум".

Е, тя тази парола не се слага с мисълта да се помни или въвежда постоянно. Това е wireless парола, и обикновено хората си я пазят примерно в текстов файл. Още повече Windows клиента си има чекбокс да я запамети, и при опит да се свържеш с тази мрежа, си я ползва. А ако ти откраднат лаптопа, сменяш паролата и готово. Въпросът е външни хора да не влизат. По-параноичните - с по-дълги пароли.

Само да вметна, че аз по принцип споря по-ожесточено Само когато някой с огромно самочувствие, че знае абсолютно всичко в сферата, в която сигурно даже работи професионално, и говорейки даже саркастично, иронично, понякога даже нагло (не казвам че това е случая тук), изкаже някакво твърдение с абсолютна тежест, че нещо е възможно/невъзможно, или че дадено нещо се решава най-най-добре по еди кой си начин. Примерно дадена задача по еди какъв си алгоритъм на еди кой си език. Да не забравяме, че човек се учи докато е жив, дори в своята професия. Някой беше казал, че истински мъдър е този, който разбере колко малко знае всъщност.

Същия принцип "задвижи" и дългия спор в темата за DHCP-то, ако вече някой се сеща.

И в спора понякога и аз се оливам, разбира се.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply
Всичко що е измислено от човек е подвластно на някакви пролуки, повечето неоткрити още, за да се твърди на 100% че нещо е непробиваемо.

Е ти се уля вече. Единствения, който си извърта нещата в тази тема си ти. WPA-TKIP все още си е доста добро средство за защита на домашни мрежи и тези статийки, дето ги цитираш (поне да беше потърсил какво пише по темата в някой от сериозните портали за информационна сигурност, вместо да цитираш разни блогчета) са като онези, в които пише, че Майкъл Джексън бил още жив. Истината е една - все още няма ясен алгоритъм, достъпна процедура, заедно със съответния софтуер/хардуер, които да разбиват уязвимости в WPA-TKIP така, както това отдавна съществува за WEP. Утре сигурно нещата ще се променят, но дотогава всичко друго си остава празно философстване. Дори и скоро да се разбие практически WPA-TKIP, все още остава варианта WPA-AES, за тези които не могат да преминат на WPA2.

Link to comment
Share on other sites

...

Ок, един въпрос - защо е измислен и реализиран в почти всички достъпни рутери WPA2? AES? След като доскоро даже ТКИП e толкова непробиваем. Това че няма още (на теб и мен известни) алгоритми и конкретни софтуери, означава ли,че можем на 100% да се доверим на алгоритъма?

Ако кажеш ДА, ще те призная, честно, като "у"ливане. То е все едно да кажеш, че има 100% сигурна OS.

 

За Майкъл Джексън - Ти Откъде знаеш, че не е жив? Нека да ми разясниш това, моля. Или и ти се ръководиш от новините по телевизия, вестници и т.н. медии. ОТКЪДЕ си сигурен на 100.000%, че е жив (грешка - умрял).

И да не излизаме пак с ирония и сарказъм, може да звуча в стил световна конспирация, но ако ти вярваш безпрекословно на всичко казано по медии и 10-та ръка информация, не те прави по-различен от мен.

 

tedy, тези глупости ги разправяй на който искаш, но не на мен. Понеже ме обвини в "популизъм", как моето мнение било нищожна капка в океана, а пък ти се оповаваш на "статии, мнения от форуми и тн." ти дадох възможност да използваш конкретни факти за да защитиш тезата си. В резултат, обаче почнаха локумите. Ако искаш да говориш, говори конкретно и точно по точките, които съм описал, ма най-добре е да си замълчиш и гледай следващия ти пост да няма думата "по принцип..."

 

и btw, не съм казал, че WPA никога няма да бъде пробит (парола), каза на този етап, и по мои данни няма да е скоро....

Не съм употребил думата "по принцип".

 

"каза на този етап"

- Какво съм казал за този етап?

 

"по мои данни"

- Това вече е друго.

 

Ти прочете ли всичко, което написах?! Явно не, само ще спомена да прочетеш хубаво за кои думи се хванах, и че няколко пъти с други думи признах (казах, няма нужда от признания), че точни данни разбира се няма. ВСИЧКО, което исках да обърна внимание е, че и ТИ НЯМАШ 100% сигурни данни, че даден алгоритъм е непробиваем. Пак повтарям, това че ти нямаш данни, не ти дава право да твърдиш на 100.0% каквото и да е.

Кой разбрал разбрал.

Link to comment
Share on other sites

tedy, тези глупости ги разправяй на който искаш, но не на мен. Понеже ме обвини в "популизъм", как моето мнение било нищожна капка в океана, а пък ти се оповаваш на "статии, мнения от форуми и тн." ти дадох възможност да използваш конкретни факти за да защитиш тезата си. В резултат, обаче почнаха локумите. Ако искаш да говориш, говори конкретно и точно по точките, които съм описал, ма най-добре е да си замълчиш и гледай следващия ти пост да няма думата "по принцип..."

 

и btw, не съм казал, че WPA никога няма да бъде пробит (парола), каза(х) на този етап, и по мои данни няма да е скоро.

 

бе той ov3rm4n си го каза...

 

едит:

казаХ

Link to comment
Share on other sites

Ок, един въпрос - защо е измислен и реализиран в почти всички достъпни рутери WPA2? AES? След като доскоро даже ТКИП e толкова непробиваем.

Продължаваш с философиите си за "непробиваемостта" без изобщо да се замисляш за какво говорим. Защото е повече от очевидно, че не може с един и същи протокол да защитаваш домашни мрежи, корпоративни инфраструктури и военни обекти.

 

Това че няма още (на теб и мен известни) алгоритми и конкретни софтуери, означава ли,че можем на 100% да се доверим на алгоритъма?

Ако кажеш ДА, ще те призная, честно, като "у"ливане. То е все едно да кажеш, че има 100% сигурна OS.

Ако на теб ти трябва 100%-ва гаранция за сигурност, за да си защитиш домашната мрежа, то по-добре е да отидеш на преглед при специалист, защото очевидно има нещо притеснително в това (тези състояния ги наричаха паранои или нещо подобно, но в тази област нещата не са ми много познати).

Link to comment
Share on other sites

Продължаваш с философиите си за "непробиваемостта" без изобщо да се замисляш за какво говорим. Защото е повече от очевидно, че не може с един и същи протокол да защитаваш домашни мрежи, корпоративни инфраструктури и военни обекти.

Това ме удовлетворява ;) За справка защо - вж. по-долу.

Ако на теб ти трябва 100%-ва гаранция за сигурност, за да си защитиш домашната мрежа, то по-добре е да отидеш на преглед при специалист, защото очевидно има нещо притеснително в това (тези състояния ги наричаха паранои или нещо подобно, но в тази област нещата не са ми много познати).

Не си ме разбрал изобщо. На мен 100% сигурност не само не ми трябва, ясно ми е, че такава не може да ми се даде. Това е, което защитавах и аз досега. И да, многократно съм споменавал, че съм параноик. Ако си чел мненията ми, щеше да знаеш ;) .

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна, че аз по принцип споря по-ожесточено Само когато някой с огромно самочувствие, че знае абсолютно всичко в сферата, в която сигурно даже работи професионално, и говорейки даже саркастично, иронично, понякога даже нагло (не казвам че това е случая тук), изкаже някакво твърдение с абсолютна тежест, че нещо е възможно/невъзможно, или че дадено нещо се решава най-най-добре по еди кой си начин.

 

Имаш нужда от лекарска помощ - ASAP!

Кога си свободен да си запиша час при теб?

не се занимавам с тежки случаи

Link to comment
Share on other sites

tedy спри се докато е време. Поредната тема напълни с бисери. Вече има няколко такива. Не знаеш кога да спреш когато не си прав.

Link to comment
Share on other sites

що, толкова е забавно.

особено любимите ми изказвания, когато го засече човек за нещо:

"ама аз никъде не съм казвал Х..." - и понеже е наясно, че всъщност го Е казал веднага следва:

"Но дори и да съм се отплеснал и да съм казал Х, то е напълно ясно, че съм имал предвид Y..."

:) е как се спори срещу такава "гъвкава" позиция,а? ми то е напълно ясно, че той винаги има предвид друго, а не това което е казал, без значение какви аргументи ще изложиш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...