Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

Искам да кажа ,че това е троянец и се оправя по описания начин долу:

W32.Israz.B@mm

Copies itself as the following:

 

%System%\Service.exe, whose attributes are set to Hidden, System, and Archive

%System%\Notpad.exe, whose attributes are set to Hidden, System, and Archive

%System%\Source.dat

%System%\Game.exe

 

Click Start, and then click Run. (The Run dialog box appears.)

Type regedit

 

Then click OK. (The Registry Editor opens.)

 

 

Navigate to the key:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

 

 

In the right pane, delete the value:

 

"Config"="%System%\service.exe"

 

 

Navigate to the key:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\CLASSES\txtfile\shell\open\command

 

 

In the right pane, modify the (Default) value to:

 

<path to notepad.exe>\notepad.exe %1"

 

 

Navigate to the following key and delete it:

 

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Tips

 

 

Exit the Registry Editor.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply
Navigate to the key:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

In the right pane, delete the value:

 

"Config"="%System%\service.exe"

А ако това го няма? Ще се оправя ли ако махна само другите две?

btw няма е service.exe пуснато като процес.

И защо да си трия всичките типове?

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Tips

Link to comment
Share on other sites

Ами питам защото преди няколко месеца си инсталирах Панда Интернет секюрити ама я бях дърпал от саита на панда и беше триал и нали изтекоха си 15-те дни и после не моа да я махна от адд ремове програмс а и в самата папка на програмата нямасхе унинстал и ся не мога да си инсталирам никва панда щото като я пусна да се инсталва нова и ми казва че е засякала друга инсталация на панда и докато не махна оная не мога да инсталирам тази !!!

 

P.S Ако е триал мога ли понякакъв начин да го премахна с крак или с нещо друго например сериал !

Link to comment
Share on other sites

Ми потърси си сериен номер.Като я лицензираш вече,се пробвай да я махнеш и инсталирай другата!Ако ми кажеш коя версия е Panda-та ще потърся с.номер и ако намеря ще ти го дам.Но ми напиши точно коя версия е! ;) Аре! :) :D

Link to comment
Share on other sites

Ми потърси си сериен номер.Като я лицензираш вече,се пробвай да я махнеш и инсталирай другата!Ако ми кажеш коя версия е Panda-та ще потърся с.номер и ако намеря ще ти го дам.Но ми напиши точно коя версия е! ;) Аре! :)  :D

 

 

Ами аз старата не мога да я пусна нестава от *.exe просто ми съществува като папка в C:\Program Files ама аз не изкам сериал за тази защото ще си правя формат на харда и така или иначе ще се изтрие трябва ми на Панда Титаниум Антивирус 2004 ако е триал щото мисля после тази да си сложа :)

Link to comment
Share on other sites

Да попитам и аз нещо. При start-up на Win-a ми се показва гнусно съобщение, че използвам нелегално програма, чиято демо-версия махнах преди повече от 5 дена. Как да го секна това?

Link to comment
Share on other sites

А уе някъв троянец ми се е лепнал. :sick Казва се Trojan Downloader Small GM! :cry Някой знае ли как мога да го мана!Чрез регистрито ли как?Моля помогнете! :(

Link to comment
Share on other sites

Да попитам и аз нещо. При start-up на Win-a ми се показва гнусно съобщение, че използвам нелегално програма, чиято демо-версия махнах преди повече от 5 дена. Как да го секна това?

Аз използвам RegCleaner тук. Стартираш, намираш в списъка на страница "Software" по името на програмата всичката баластра, дето е оставила и даваш "Remove selected". После в страницата Startup List ако я има, следваш същата процедура, за да не я търси при зареждане на Win.

П.П. Като намериш в RegClean името на програмата, запиши си и производителя, и после търси и по този признак. Може да е качвала повече от един модул.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как мога да изтрия файл от C:\System Volume Information чрез Command Prompt-а.Ква команда се добавя към файла за да се изтрие.Питам,щото имам 2 заразени файла от тая директория :sick !Единият не е важен щото е от една игра.А пък другия незнам къв е.Само че като го стартирам от Command Prompt-а и ми пуска вирус W32/Istbar(така се казва вируса)Някой ако знае как става да каже или по друг начин!Благодаря предварително! :)

Link to comment
Share on other sites

Аз използвам RegCleaner

Много готина програмка. Имах подобна, но след един формат се затри. Тази върши много хубава работа :) . Мерси за съвета :) .

Link to comment
Share on other sites

Ot zimata sam s Norton Anti Virus.Nqmam problemi. Prepora4vam vi q.

О да и аз бях с нея до сега.Като си слойих нова улови 2 вируса и много spyware.F-prot fow windows 3.14e е доста надежна програма.

Имам въпрос.Като си сложа Панда ми прави проблеми с firewall и не мога да се конектвам към интернет.Аз имам мисля и друг Firewall-Kaspersky ANti-hacker.Да не би 2-та Firewall да си влият или нещо.Ако някой знае моля да каже.

Link to comment
Share on other sites

О да и аз бях с нея до сега.Като си слойих нова улови 2 вируса и много spyware.F-prot fow windows 3.14e е доста надежна програма.

Имам въпрос.Като си сложа Панда ми прави проблеми с firewall и не мога да се конектвам към интернет.Аз имам мисля и друг Firewall-Kaspersky ANti-hacker.Да не би 2-та Firewall да си влият или нещо.Ако някой знае моля да каже.

 

Защо са ти два по хубаво си махни единия пък кои знае може и да се оправи това нещо :)

Link to comment
Share on other sites

Защо са ти два по хубаво си махни единия пък кои знае може и да се оправи това нещо :)

Aз ко знам кой е по-добрия веднага. :D
Link to comment
Share on other sites

Аз имах същия проблем бях с Панда и с Керио и въпреки че във кериото бях дал пълен достъп до интернет на Пандата тя пак не са ъпдеитваше и се наложи да я деинсталирам :( и като се замислих осъзнах :P че пак ще ми прави такива проблеми и си махнах и кериото и си сложих Панда Платинум Интернет Секюрити ;) за сега сам много доволен от нея имаси както антивирусна така и защитна стена и лесно се конфигурира :) :) :) :punk

Link to comment
Share on other sites

Hora iznikna mi sledniq problem.....Ste sum vi mnogo blagodaren za pomo6ta.

Ot skoro ne moje da mi connectne v Bnet na EK ,Europe , Hoff.

Chudq se kuf e problema sled kato predi 1-2 dni nqmashe nikakav problem.

Vikam da updatna norton ANtivirus oba4e dava error connecting to liveupdate.symantec.com a su6to i do vsqkakvi sitove na symatec.

Smenih Antivirusa....minah na 2004 Pro edition i pak ne se updatva....

SLojih si firewall koito mi detectva drugo IP na komputera , suvsem leko razli4no ot tva koeto pokazva WIN-a.Pomislih che firewalla ima predvid Default Gateway-a ama i toi e drug.

Pls daite predlojeniq da si opraa toq problem.MOga da izpolzvam edin drug hard s updatvan nortno no mnooogo igra4ka e... :(

Link to comment
Share on other sites

Не си инсталирайте Kaspersky 5.0.142!!! Супер мизерии прави след деинсталиране /80% сигурно че скапва регистри-то на ХР/.

Link to comment
Share on other sites

Hora iznikna mi sledniq problem.....Ste sum vi mnogo blagodaren za pomo6ta.

Ot skoro ne moje da mi connectne v Bnet na EK ,Europe , Hoff.

Chudq se kuf e problema sled kato predi 1-2 dni nqmashe nikakav problem.

Vikam da updatna norton ANtivirus oba4e dava error connecting to liveupdate.symantec.com a su6to i do vsqkakvi sitove na symatec.

Smenih Antivirusa....minah na 2004 Pro edition i pak ne se updatva....

SLojih si firewall koito mi detectva drugo IP na komputera , suvsem leko razli4no ot tva koeto pokazva WIN-a.Pomislih che firewalla ima predvid Default Gateway-a ama i toi e drug.

Pls daite predlojeniq da si opraa toq problem.MOga da izpolzvam edin drug hard s updatvan nortno no mnooogo igra4ka e... :(

 

имаш ли фирелол ? ако ДА трябва да си поиграеш да си го конфигурираш !

а ако нямаш пробваи с онлинескенера на панда :(

 

 

Успех !!! B) :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, пропуснали сте един от най-добрите интернет секюрити пакети-McAfee Internet Sеcurity, имах NIS 2003 близо година, вярно нито един вирус, но и бавно РС и интернет, като ми се наложи да го махна Win-a направо полетя. От McAfee съм много доволен, бачка яко и почти не товари системата, да не говорим че антивируса лови гадовете дори и без да има новите дефиниции. Пробвайте го и вие.

Link to comment
Share on other sites

Антивирусната ли се скапа или ме хвана някъв вирус. Вищте скрееншотовете тук. Рестартирах си компа щото заби и след това така стана, Пробвах 3-4 реста е те не помогнаха, сканирах с Ad-Aware, нищо, OnLine скенера на пандата пак нищо, според тях съм чист като новородено, Пробвам да пусна Kaspersky от старт менюто не стаа. :confused :confused :confused

Някой ако може да помогне ще съм му много благодарен.

ОС WIN XP SP1 с последни ъпдеити

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...