Jump to content
BulForum.com

RC модели .... ?


zlobil

Recommended Posts

Я да видим има ли и други непораснали деца запалени по рц колички , хеликоптер и т.н. ?

Аз лично от миналата година имам ето това kyosho и след като го взех се запалих още повече , голям кеф е а и събираш погледите на всички .... та я се покажете , да обменим опит да покараме заедно и т.н.

 

 

ето това е моята :

 

http://rcmodeli.com/article.php?id=52

 

в момента събирам смелост за някаква хеликоптерче....... че бая лесно се чупели......

 

 

иначе една е такава ми е мечтата :

 

http://rcmodeli.com/article.php?id=96

Link to comment
Share on other sites

А бе то че запалени има - има , ама няма сухо за такива зверчета като твоето :( За сега съм с едно копие на Астън Мартин ,мащабът май е около 1:20 ( дълго е 25 см) , на батерии , но не съм го карал много - няма къде :blink:

Link to comment
Share on other sites

поръчвайте от ибея и аз не бих дал 600лв за подобно нещо , на мене целият комплект ми легна малко над 250лв от там .

просто го следете особено пък втора ръка с леко захабени шасита отгоре има на мнооого добри цени .

Link to comment
Share on other sites

Хаха,май е вярна приказката,че момчетата никога не порастват,само играчките им стават по-скъпи :P Злобиле, Субаруто кефи много :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам 2 хеликоптерчета :P

 

Аз също. Даже на единия му сменях двигателя на опашката. Добре че гсм-ите имат вибрация :) Но и работя върху един мой си голям и истински хеликоптер. Купил съм му механиката, електрониката си я правя сам. Обещал съм на сина че ще го караме напролет

Link to comment
Share on other sites

кефи , ся обмислям да му сложа метан че му е много скъпо нитро горивото :lol: :lol:

 

Закъсня. Те нали ся спряха метана :laughing:

 

Edit:

ще пробвам с олио тогава :)

 

Ахаха, ама гледай и на теб да не ти се затлачи филтъра с галета :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

аааа ебати якото , дай да покарам малко имам невероятен мерак за такова чудо на техниката.... имат ли каско :)

 

 

Лошото на хеликоптерчетата поне моите де... че перките са им много меки :(

Link to comment
Share on other sites

кефи , ся обмислям да му сложа метан че му е много скъпо нитро горивото :lol: :lol:

 

никога не съм се замислял реално с кво гориво са. дай малко инфо.....и колко гори

Link to comment
Share on other sites

аааа ебати якото , дай да покарам малко имам невероятен мерак за такова чудо на техниката.... имат ли каско

 

Василе в МЕТРО има едни по 30-40 лева. Чикименто са и са 80% стиропор, но викам да вземем по едно и да се учим на тях. На теб бензинката ли ти е 250 лева? Пързаляш ли ме нещо?

 

Аз също. Даже на единия му сменях двигателя на опашката. Добре че гсм-ите имат вибрация Но и работя върху един мой си голям и истински хеликоптер. Купил съм му механиката, електрониката си я правя сам. Обещал съм на сина че ще го караме напролет

 

Това требе да се види... Особено на старта... Само ми е много интересно как ще мине регистрация и ще получи разрешително :bgrin:

 

-----------------------

 

Чефо казал съм ти на село като се стопли ги пускаме Фераритата на права отсечка да направим шоуто :laughing:

Link to comment
Share on other sites

абе и аз чух че имало некви евтинджоси ма не съм ги виждал утре ще ходя към метро за ленти за касовите апарати и ако има ще си взема 1 да го пробвам колко е здраво .

 

 

иначе да бензинката ми е 250лв в комплект с инструменти , щипки за палене и други такъва глупости от ебая

Link to comment
Share on other sites

Купил съм му механиката, електрониката си я правя сам.

 

Т'ва с електрониката е интересно... трябва да имаш доста финна техника,за да правиш управление на летящ апарат.

Преди време се "зарибявах" да правя подобно нещо,но няма къде да се изработят свестни платки. Говорим за 2,4Ghz Zigbee/WiFi трансфер със всичките предимства и недостатъци ( 250кбс канал при пряка видимост,до 1км разстояние за сметка на огромното потребление на предавателя).

 

Иначе "зарибени" има - имам една "нормална" кола и един хеликоптер ( 2 канален за съжаление ),но "гледам" към големите модели...

 

Злобиле сподели ако можеш опит с тези неща от ибея,че такива неща на старо изглеждат странно. И дали се навиват да пращат търговци насам,мита,такси и т.н.

Link to comment
Share on other sites

моята беше нова но виждам че има и на старо , момчето я беше получило за подарък ама не му трябвала и дрън дрън дрън.....

 

мита ддс-та и т.н. не съм плащал понеже се бяхме разбрали да я пише по-малко $ и не ме хванаха на митницата макар че после с един антирадар ме хванаха и ме накараха да платя и мито и ддс.

иначе втора ръка аз лично гледам за нещо по бързичко в момента но не съм открил за сега ........

Link to comment
Share on other sites

макар че после с един антирадар ме хванаха и ме накараха да платя и мито и ддс.

иначе втора ръка аз лично гледам за нещо по бързичко в момента но не съм открил за сега ........

 

:confused

 

Я пак?

Link to comment
Share on other sites

Според изчисленията на някъв луд фен на РЦ хеликоптери и самолети двигателите им са правили по над 30 000 оборота на вала на стандартна кола :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Т'ва с електрониката е интересно... трябва да имаш доста финна техника,за да правиш управление на летящ апарат.

Преди време се "зарибявах" да правя подобно нещо,но няма къде да се изработят свестни платки. Говорим за 2,4Ghz Zigbee/WiFi трансфер със всичките предимства и недостатъци ( 250кбс канал при пряка видимост,до 1км разстояние за сметка на огромното потребление на предавателя).

 

Ако смяташ да караш самолет или хеликоптер с зигби или уайфай директно се откажи. Несериозно е и няма да се получи нищо. Ако искаш да хвърляш някакви оправдани усилия - 35 MHz е обхвата за летящи модели и целта е минимална латентност на изпълнение на командите с максимална точност. Платки, при това хубави правят на няколко места в Пловдив, включително лепят и прототипи на смд

Link to comment
Share on other sites

Едното му е лепена главната перка с тиксо, че се скърши по средата. От другата страна му залепих същото количество тиксо за баланс и си лети пушка. Даже с по тежка перка стана малко по стабилно

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...