Jump to content
BulForum.com

Нагреватели заден прозорец


KyPo

Recommended Posts

Одеве си пускам аз нагревателчето да ми изсуши прозореца ... и забелязаж че средната лентичка не ми суши...

Може ли да се оправи .....(знам че е малко ама аз съм си такъв)

И също изобщо какво представява целият механизъм .... Има нагреватели и по лентите тече топло ли незнам .... малко тъпо формулирах въпроса ама ... :)

Link to comment
Share on other sites

Прекъснато ти е реотанчето...Има специален електро проводим лак с който се възстановяват,продава се с шаблончета,които се лепят от двете страни на прекъснатата писта,лака се маже с малка четчица...

Link to comment
Share on other sites

Прекъснато ти е реотанчето...Има специален електро проводим лак с който се възстановяват,продава се с шаблончета,които се лепят от двете страни на прекъснатата писта,лака се маже с малка четчица...

Име нещо има ли? .... но на мен цялата средна лента не ми грее а не част от лентата... целият прозорец се изсушава и ми остава само едната лента не изсушена ..

Мен ме интересува ква е схемата имат реотанчета който греят лентите ли и по лентите минава топлината ....... ще съм много благодарен някой да ме светне по въпроса

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
по лентичките тече ток, те се нагряват от него и следователно загряват стъклото около тях. Фактически те самите са реотан :)

е тоест значи лентите защото станаха 2 са се прецакали така ли ?

и кво да направа за да ги оправя .. че супер много се дразна .....

едно време като си ми бяха всичките вред след като се е подсушил прозореца автоматично ми спираха реотаните да греят ... сега неспират и постоянно си греят трябва да ги спирам ръчно ... и по логиката която вкаравам аз е че зарди двете прецакани ленти не ми се спират автоматично .....

идеи?

Link to comment
Share on other sites

и кво да направа за да ги оправя .. че супер много се дразна .....

казаха ти, слагаш електропроводим лак, с шаблонче за да не стане прекалено широко, защото се нагрява повече и е опасно

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

А случайно да знаеш, че като е по-широко му е по-ниско съпротивлението и се ще се нагрява ПО-МАЛКО този участък !!!

Не се заяждам с теб, но ръсиш мозък без да имаш представа от нищо.

Link to comment
Share on other sites

А случайно да знаеш, че като е по-широко му е по-ниско съпротивлението и се ще се нагрява ПО-МАЛКО този участък !!!

Не се заяждам с теб, но ръсиш мозък без да имаш представа от нищо.

а ти обърни внимание на датата на коментираното от теб, както и че той също е искал да се ограничи разширяването.

 

по-ниско съпротивление = по-голям ток = по-висока температура.

 

 

по-голям ток = повече горящи бушони.

по-голям ток = по-голямо нагряване на проводниците и състаряване/влошаване на изолацията.

лоша изолация = късо съединение.

освен това по-висока температура отвътре при по-ниска отвън през зимата в резултат дава по-голяма вероятност да се спука стъклото.

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да го наплескаш, се тая! Няма да мине по-голям ток, щото няма откъде да дойде -преди и след проблемното място лентичките пак са си същите. Играеш със съпротивлението в някаква малка точица, което по никакъв начин няма да промени характеристиките на системата! Е, ако се постараеш да наплескаш плътен участък с дължина една педя, тогава може да има промяна, но тя ще се изрази в по-високо нагряване на останалата част от реотанчето (лентичката) и евентуалното й изгаряне на друго място. Наплесканото място няма да се загрява.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
а ти обърни внимание на датата на коментираното от теб.....

 

по-голям ток = повече горящи бушони.

по-голям ток = по-голямо нагряване на проводниците и състаряване/влошаване на изолацията.

лоша изолация = късо съединение.

освен това по-висока температура отвътре при по-ниска отвън през зимата в резултат дава по-голяма вероятност да се спука стъклото.

 

датата съм я видял, но и след 5 години някой може да го чете това.

по-ниско съпротивление на това място=по-голям ток в останалата част на проводника

Marvin е абсолютно прав - мястото е незначително малко спрямо цялата дължина, така че става въпрос за нищожен процент по-голям ток и нищожно по-голямо нагряване в останалата част.

 

Нагревателите се правят от СЪПРОТИВИТЕЛЕН ПРОВОДНИК, в случая лента.

Там където е лака нагряване и тънко да е нанесен и да е мацнато без шаблон няма да има, тъй като зоната е с много по-ниско съпротивление от останалия проводник и в двата случая.

 

Голяма работа го изкарахте, вече стъкла ще се пръскат :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...