Jump to content
BulForum.com

Кажете бояджия


fiko_pld

Recommended Posts

Имам две,три драскотини които са съвсем малко .Проблема е ,че ми ги платиха от каското ,но са съвсем малки драскотинките и ако мога да мина метър.Колата е жълта на цвят ,акрил.Препоръчайте някой които може да я замаскира и дамина преглед

Link to comment
Share on other sites

Лак за нокти? Флумастер? Блажна боя?

 

Друг вариант е да залепиш някаква ваденка отгоре за по-интересно ужким - от онези като петната от вода примерно.

 

Ти сериозно ли го мислиш това. Ако са мн малко драскотините - добре, но ако има шанс да ръждяса по-добре иди да го направят както трябва, а такова пръскане само върху драскотините няма, нали трябва да се подготви мястото, да се остърже повече и т.н. а и боята ако не е мн нова ще стои като петно дори да е слаба разликата и затова обикновено целия калник или врата или каквото там е се боядисва от-до.

Link to comment
Share on other sites

Имам две,три драскотини които са съвсем малко .Проблема е ,че ми ги платиха от каското ,но са съвсем малки драскотинките и ако мога да мина метър.Колата е жълта на цвят ,акрил.Препоръчайте някой които може да я замаскира и дамина преглед

какъв преглед да минеш,пред застрахователите ли?

 

забрави ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз да питам, коя е тая компания, която първо ти плаща застраховката, а после ходиш да се ремонтираш ?

 

Всяка - по експертна оценка се води.

 

Начините са 3:

 

1. Оправяш го, плащаш после им носиш фактурата и те ти изплащат сумата

2. Те го оправят в доверен сервиз за тяхна сметка ти не се разправяш само караш колата където трябва

3. По експертна оценка - пишеш бришеш, снимат едно друго след месец някой казва - това според колата и т.н. се оценява на еди колко си - на си ти парите пък ти ако искаш си го оправяй (поне аз не съм чул да имат срокове и да си задължен, просто те тази точно щета 2ри път няма да ти я платят защото си имат снимки и описание и на същото място същите неща няма да ги платят)

Link to comment
Share on other sites

кажете някой бояджия сериозно, да работи бързо , че някой преди месец ми надраска с ключ едната врата :wacko:

 

Уника работят с едни момчета - сервиза им е на пътя за Прослав - аз съм доволен. Само че не мога да обясня къде е защото 1 път съм ходил... обаче мога да ти дам техен тел на ЛС.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Някой може ли да ми каже колко (приблизително) биха ми излезнали в Пловдив следните работи: лепене на две брони + боядисване, боядисване на два задни калника + изправяне на единия? Предполагам и боя някой трябва да направи (металик). До колко мога да очаквам да не си личи дразнещо разликата в цвета? Всички операции изглеждат простички. Като качество/цена търся нещо средно, най-малкото, защото паркинг щетите са нещо нормално там където се налага да спирам. По-изгодно ли е примерно да боядисам цялата кола (сравнително голям седан)? Колко време трае цялата операция?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Айде кажете цени за детайлно боядисване , че и аз имам една линия на едната врата , че зачекнох един баварец :D Кажете за колко време се прави , къде и колко ГРУБО КАЗАНО ... Линията е към 25 см и вратата е съвсем ЛЕКО крива навътре (почти не се забелязва на пръв поглед) , а пък драскотината не е дълбока (все едно е с ключ) .

Link to comment
Share on other sites

300-400 лв. за едната страна с идеално пасване към оригиналния цвят.

Лелеле ... Това са много пари бе :( Аз съм чувал , че за пребоядисване на колата ти взимат 1200 , а за такава дреболия точно .

Трябва да говоря с бояджия и ако наистина иска 300 + , изобщо няма да го оправям. То става въпрос за съвсем дребна черта , където се вижда само когато колата и изязла от автомивката . А да ми кажеш къде мога да намеря бояджии в Пловдив ? Ще отида направо на място да говоря .

Link to comment
Share on other sites

Нали прочете какво написах - 300-400 (в зависимост от колата и боята...дали е многопластов металик и т.н.) за едната страна!

"Едната страна" означава 2 врати, преден и заден калник. Сметката си излиза, тъй като това е 1/4 от цялата кола - остават преден и заден капак, още 2 врати и 2 калника + таван и евентуално броните ако са в цвета на колата.

 

Другият вариант при плитки драскотини е да си поръчаш молив с цвета на колата ти.

Link to comment
Share on other sites

Нали прочете какво написах - 300-400 (в зависимост от колата и боята...дали е многопластов металик и т.н.) за едната страна!

"Едната страна" означава 2 врати, преден и заден калник.

Това включва ли и изчукване? Разглобяват ли вратите или само пръскат отвън? В смисъл, ако искам да и сменя цвета, не върви да е отвътре със стария, а отвън с новия...

Link to comment
Share on other sites

Всичко става с питане при конкретния човек, при когото си отишъл. На мен ми взеха 350 лв. за цялата дясна страна + 2-те електрически огледала, които бяха черни. Цветът ми е многопластов металик и човекът го докара 1:1 (нямах за изчукване).

Link to comment
Share on other sites

Скъпо е.При същият човек при който казва Мидекс боядисвах и аз.Задна броня цялата, заден десен калник целия, половината дясна врата за да върже цвета и спойлер ми излезе 280 лв.Той си прави боята не ме е пращал за боя и нямаше за изчукване.Боята на дневна светлина е 1:1, само перлата е объркал малко и повече лилавее, където е боядисвано на лампа.

Link to comment
Share on other sites

Ами мене ме интересува цялостно боядисване с минимални изчуквания на две места. Акрилна боя, Голф бордо е цвета, имат един характерен цвят VW.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...