Jump to content
BulForum.com

Маршрут до Бургас


pazu

Recommended Posts

Такам .. ще ми се да посетя малко гaджето и зимното море :) . Та въпроса ми е от къде да мина ... има ли опция да излеза от някой край на града ... и само направо ? :bgrin: .

 

Обяснете подробно маршрута , че нещо с bgmaps не мога да се ориентирам добре xd

 

ПП. Един приятел даде акъл да мина през Ямбол и Средец ... Аз знам пътя само до Стара Загора ... ами после ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Такам .............

 

Малко не ти се разбра къде смяташ да отидеш точно - най-общо да стигнеш до морето, или искаш до някой плаж в Бургас да отидеш?

 

 

ПП. Един приятел даде акъл да мина през Ямбол и Средец ... Аз знам пътя само до Стара Загора ... ами после ? :lol:

 

Ами само направо - от стара Загора караш все направо по най-големия път и няма как да се объркаш според мен :) Вземи си някаква карта да не вземеш да запрашиш към Елхово, но чак толкова трудно ще се объркаш, а и има хубави табели.

 

Освен това има и подбалкански път който е по-живописен но малко по-дълъг.

Link to comment
Share on other sites

ПП. Един приятел даде акъл да мина през Ямбол и Средец ... Аз знам пътя само до Стара Загора ... ами после ? :lol:

Не ти препоръчвам този път. Най - добре е да си караш през главния път. Стара Загора, Нова Загора, Сливен, Карнобат и Бургас. От Пловдив до Стара Загора е магистрала. Пътя се отбива преди Карнобат и до Бургас е също магистрала. Като цяла няма къде да се объркаш. Не влизаш в нито един град по пътя си. Има си табели навсякъде по този път. Само искам да те предупредя че когато си на околовръстното на Стара Загора завоят който те отклонява от него и те вкарва в главния път е много остър и табелата е поставена така че да се вижда в последния момент. Можеш да се ориентираш че преди него навсякъде около теб е равно и евентуално има сгради. Преди отбивката обаче има малки баири и отдясно се появяват скали.

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш по-спокоен път мини по стария път(през хасково харманли и т.н, ако решиш ще ти го обесня по-подробно), но ако ултра натовареното движение не те притеснява си минавай по царския път :). Ако имаш въпроси за втория път направо давай на лично :)

Link to comment
Share on other sites

Карай си по магистралата до Ст.Загора, оттам до Карнобат през Сливен и от там пак магистрала до Бургас. Всички възможни пътища съм пробвал, но този си е царския път

Link to comment
Share on other sites

Карай си по магистралата до Ст.Загора, оттам до Карнобат през Сливен и от там пак магистрала до Бургас. Всички възможни пътища съм пробвал, но този си е царския път

+1

Link to comment
Share on other sites

Карай си по магистралата до Ст.Загора, оттам до Карнобат през Сливен и от там пак магистрала до Бургас. Всички възможни пътища съм пробвал, но този си е царския път

Това ли имаш предвид ?

Ами само направо - от стара Загора караш все направо по най-големия път и няма как да се объркаш според мен :)

 

Аха ... ами .. трафика не ми пречи , щото като новак , няма да се бутам да изпреварвам :lol:

Значи все пак ... като изляза от Пловдив на магистралата за Стара Загора ... само на право и след 3-4 часа съм до табелата " Бургас " , така ли ? :unsure: xd

Link to comment
Share on other sites

Да, но внимавай на края магистралата завършва в кръгово на Ст.Загора, да не минеш през кръга :0

Също така внимавайте по билбордовете и рекламните пана има сложени камери, спазвайте разрешените скорости.

Link to comment
Share on other sites

Да, но внимавай на края магистралата завършва в кръгово на Ст.Загора, да не минеш през кръга :0

Недей се бъзика , бре :lol: . Аз съм сравнително млад и почти неопитен шофьор и за тва питам хората с опит, че ми писна да чета 18-19 годишни рейсъри в скръбните вести на марица :}

Link to comment
Share on other sites

Дам, хубаво ти казаха за кръговото в края на магистралта да не минаваш направо, защото лятото като пътувах имаше 2, 3 коли вътре. А през Ямбол и Средец пътя не е много хубав пък и ще се забавиш. Аз попринцип като пътувам за Бургас минавам по следния маршрут:

 

ПЛОВДИВ -> СТАРА ЗАГОРА -> НОВА ЗАГОРА -> СЛИВЕН -> КАРНОБАТ -> АЙТОС -> БУРГАС.

 

Ако минаваш по този маршрут много внимавай с шапките особенно преди Карнобат / село Лозен и Венец има 2 байра там се кашират в ниското от дясно са винаги! :) А в случай, че огладнееш в Айтос има една много хубава баничарница :) ммм страхотни банички правят. Като караш само на право след като си влезнал в Айтос някъде на 700 метра точно в центъра им е тази баничарница. Ако това не те ориентира тя се пада точно срещу табелата на разклона за Провадия. Няма да сбъркаш много са яки баничките. Ако ли не накрая на града има Лукойл там има кафенце и нужни сандвичи с 2 лишчета луканка и кашкавал за 2,30 :)

Link to comment
Share on other sites

Да бе да :) Няма такова нещо

Казах го от опит че аз си изпатих, но ти явно си по голям умньо и по добре знаеш, гледай само някой ден да не ти позвънят на вратата и да ти връчат акта.

Link to comment
Share on other sites

И от какъв зор го караш да минава през Айтос??? Карнобат - Айтос е най скапания неравен път от София до Бургас. Кара си направо и не завива към Карнобат. Пътя си излиза на магистралата за Бургас, която е много добра. Всички завои са направени с наклон и при 200-240 км/ч все едно си в самолет. Естествено той ще кара по бавно :)

 

Казах го от опит че аз си изпатих, но ти явно си по голям умньо и по добре знаеш, гледай само някой ден да не ти позвънят на вратата и да ти връчат акта.

 

Не си видял бялата Астра :) Аз всяка седмица почти минавам и винаги съм около 200. Естествено като видя бяла Астра намалям. Досега нямам честитки :pirate

Link to comment
Share on other sites

Всички завои са направени с наклон и при 200-240 км/ч все едно си в самолет. Естествено той ще кара по бавно :)

Силно желая да карам самолет , ама за сега е малкият клас самолет ... голф 2 :lol:

 

Значи , така като гледам ...

 

ПЛОВДИВ -> магистралата -> СТАРА ЗАГОРА (Внимавам на кръговото :D ) -> НОВА ЗАГОРА -> СЛИВЕН -> продължавам по магистралата -> БУРГАС.

 

Интересно ми е като влизам в самите градове , как ще се оправя ... или и там опцията е само направо ? :D

Link to comment
Share on other sites

Досега нямам честитки :pirate

Дано да нямаш, говорих с КАТ и те мои казаха че има камери, мен са ме засякли на 263-ти км.Също така и шофьори от автобусните фирми ми казаха ,че има, много от тях имат актове за разговор по GSM.

A за честитките дано да нямаш, пък продължавай да си караш с 200 или колкото си искаш.

Link to comment
Share on other sites

Опцията е да гледаш табелите. Внимаваш в Ст.Загора, преди да влезеш гледаш за табела към Бургас, защото се минава околовръстното. Също преди Сливен внимаваш за табела към Бургас, за да не влизаш в Сливен. На връщане също внимаваш около Сливен за табела към Пловдив - за да не продължиш по подбалканския и на входа на Ст.Загора гледаш табела за Хасково/Пловдив завиваш под моста и околовръстното към магистралата - гониш табелите за Хасково, а като стигнеш колелото ще се сетиш че си за Пловдив :) Общо взето обратния път е по сложен.

Link to comment
Share on other sites

Абе гледаш гледаш, така с гледане един път на връщане от варна се забихме във Върбишкия проход (който изглеждаше сякаш преди седмица са правили там учение с верижни бойни машини - асфалт почти нямаше). Грам табела нямаше в и около Шумен (вече може и да има де но преди 10тина години нямаше хич)...

Link to comment
Share on other sites

Все едно не си пътувал до морето.....

 

@Простака, това с камерите никак не е хава

Човече , до морето съм пътувал с рейс преди две години когато ходих на лагер :lol: . От тогава само с влака и половината път го проспивам :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ок ... хайде да подновим темата , че газта почна да поевтинява :lol:

 

До тук разбрах как да се закарам до Бургас .. но сега ми трябват точни разяснения от Магистралата на къде да хвана че да се озова в квартал Долно Езерово . Има ли табели , къде се завива .. на къде ... абе всичко .. едно подробно описание :) .

 

Говорим че минавам през Стара Загора , Нова Загора , Карнобат ... и .. кво правим от там нататък , до долно езерово ?

Link to comment
Share on other sites

Да ти дам 1 GPS? :)

 

От нездраво любопитство питам ама ЗАЩО точно сега искаш да ходиш там? И какво точно ще дириш в Долно Езерово? Може и на ЛС ако искаш но тъй и тъй даде толкова детайли в темата аз си питам тук :)

Link to comment
Share on other sites

Аве младеж, нямаш ли грам авантюрист в тебе.Любовта ще те води по пътя - пък и не вярвам да си тъп като гъз и да не гледаш табелите, колкото и малко да са те.Смело и безотговорно, не си на 13, качвай се и беж при мадамата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...