Jump to content
BulForum.com

Въпрос относно озвучаване


cyber4o

Recommended Posts

Значи взех си аз едно усилвателче от един съфорумец и си го вързах към тонколонките в колата. Проблема се състои в това, че като запаля колата и почва един звук приличащ на пристигащо НЛО, който нараства с даването на газ и намаля съответно с намаляването на газта. Та въпроса ми е знае ли някой какво трябва да направя, за да го няма този звук.

Link to comment
Share on other sites

Ти това "усилвателче" откъде го захрани? Защото правилния начин е директно за клемата на акумулатора с отделен предпазител. Ако не си го изпълнил това и си правил експерименти, НЛО-то може и да кацне директно.

Link to comment
Share on other sites

Ти това "усилвателче" откъде го захрани? Защото правилния начин е директно за клемата на акумулатора с отделен предпазител. Ако не си го изпълнил това и си правил експерименти, НЛО-то може и да кацне директно.

Напротив ... точно това е НЕ правилният начин . НЛО-то се нарича - генератора на колата ти ... :)

Link to comment
Share on other sites

Напротив ... точно това е НЕ правилният начин . НЛО-то се нарича - генератора на колата ти ... :)

 

Принципно това Е правилния начин,но за генератора съм напълно съгласен.

Link to comment
Share on other sites

След като е правилният начин , защо и при мен се получи така ? :)

 

Все още не съм си решил проблема и наистина не знам кой е правилният начин , но определено не е ухото на кабела за плюса на акумулатора :)

 

ПП. НЛО-то може да кацне директно само ако нямаш бушон :)

Link to comment
Share on other sites

Правил съм доста инсталации и всички по този начин(захр.кабели към акумулатора), и досега никога не е имал проблем.Някой хора дори захранват "-" от купето на колата за да спестят кабел или ако няма място.

Възможно е ако има неизправен генератор да прави този проблем.

Другия възможен проблем е ако има проблем със стъпалото на усилвача.

Link to comment
Share on other sites

След като е правилният начин , защо и при мен се получи така ? :)

 

Все още не съм си решил проблема и наистина не знам кой е правилният начин , но определено не е ухото на кабела за плюса на акумулатора :)

 

ПП. НЛО-то може да кацне директно само ако нямаш бушон :)

 

Точно това е НАЙ-ПРАВИЛНИЯ начин. Колата ми беше в гаранция, когато слагах системата и изрично изискваха да е с автономно захранване и на отделен предпазител. След монтажа ходих да им я показвам за одобрение дори. Всички, които инсталират знаят, че няма по-правилен начин, така че не говори глупости. Твоят проблем е явно някъде другаде.

 

Между другото като си слагате подобни работи пресметнали ли сте дали акумулаторите ви могат да се справят с тях? Или блъскай едно към гьотьоря пък каквото стане?

Link to comment
Share on other sites

Между другото като си слагате подобни работи пресметнали ли сте дали акумулаторите ви могат да се справят с тях? Или блъскай едно към гьотьоря пък каквото стане?

 

Ми то първо това се гледа :lol:

Link to comment
Share on other sites

слагат се филтри поради този проблем. друг вариант е ако кабела от акумулатора и сигналния кабел от касетофона ти минават от едно и също място. Най-хубаво е да минава захранващия кабел да речем под левия праг, а от дясно да е сигналния. На доста хора им се появява проблема като дават газ и да им се чува в колоните. Пробвай да прекараш кабелите отделно далече един от друг, ако вече не са ти така де :) Това го направихме на един приятел и се оправи. За филтрите не знам кави точно и къде се слагат, но съм чувал/чел за тях и че те оправят този проблем

Link to comment
Share on other sites

това не е от захранвощия кабел- и аз имах същия проблем

това идва от чинчовия кабел-когато се прекаран заедно с силовия кабел.

сложи чинчовия кабел от другата страна и ще видиш че шума ще изчезне

Link to comment
Share on other sites

Въпроса не е дали ще ти се справи акумулатора, а дали генератора ще ти се справи. Той, че акумулатора ще се справи ще се справи, дори и 40Ah да е. Той да не е сложил киловати мощност та да не се справи. Ако е някакъв усилвател от тия дето ги пишат 2х200W, пък те я дърпат 10-15А при пълна мощност я не.

 

А относно НЛО-то ми се струва, че е време да направиш профилактика на генератора, че да не пропищиш после, че си закъсал някъде. Сваляш разглобяваш, сменяш четки, пръстъргваш колекторните пръстени ако се налага и после сглобяваш и на колата.

Link to comment
Share on other sites

Както казаха две момчета по-горе , захранващия(от акумулатора) и сигналния кабел трябва да минават от двете страни на купето. Другия вариант е с филтър за шума(ако не се лъжа се продава един тук,във форума) , но този вариант не съм го пробвал и не знам доколко е успешен. Нищо му няма на алтернатора- не го шашкайте човека :)

 

Гругия вариант идете на дискотека :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :punk :punk :punk :punk

Там музиката е по-слаба и нищо не се чува :punk

Link to comment
Share on other sites

Както казаха две момчета по-горе , захранващия(от акумулатора) и сигналния кабел трябва да минават от двете страни на купето. Другия вариант е с филтър за шума(ако не се лъжа се продава един тук,във форума) , но този вариант не съм го пробвал и не знам доколко е успешен. Нищо му няма на алтернатора- не го шашкайте човека :)

Там музиката е по-слаба и нищо не се чува :punk

Да,но ако е купил що годе добър RCA сигнален кабел(25-30лв за 5мт,не че няма и по-скъпи де),който е екраниран не би трябвало да го има този шум,или ако го има трябва да е много слаб и почти незабележим.

Link to comment
Share on other sites

аз имах качествен екраниран кабел за към 35 лева -пак си имаше шум

всичко се оправи когато преместих чичовия кабел от другата страна по - далеч от захранващия - това е според мен варианта

Link to comment
Share on other sites

това не е от захранвощия кабел- и аз имах същия проблем

това идва от чинчовия кабел-когато се прекаран заедно с силовия кабел.

сложи чинчовия кабел от другата страна и ще видиш че шума ще изчезне

 

това имах предвид, обаче езика на словото нещо мо беше избягал онази вечер...

 

 

иначе и екраниран кабел може да има шум. това не е голяма гаранция, колкото и хубав да е кабела пак може да се чува.

мисля, че на усилвателя нищо му няма, не се притеснявай за него, пробвай да тоделиш кабелите и виж дали го има още проблема

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...