Jump to content
BulForum.com

Колите горят по-малко като слагаш по-малко октаново число бензин


Botev1912

Recommended Posts

Това ми се струва странно, но съм свидетел на няколко коли. Когато се сложи по-малко октаново число колата гори по-малко. Някой друг да има същите наблюдения

Link to comment
Share on other sites

Не са ти в ред колите или мениджъмнта на двигателите им.Колкото по-високо е окт. число, токова по-точно е възпламеняването на горивото.Ако са техн. изрядни колите няма никаква логика да гори по-малко.

Link to comment
Share on other sites

Не точно. Октановото число показва антидетонационните качества на бензина. Тоест, колкото е по-голямо, толкова вероятността от нежелани детонации е по-малка. От където следва, че разхода трябва да е по-малък, щото бензина си изгаря точно когато трябва в определения такт.

Link to comment
Share on other sites

Горното важи само за двигатели с висока степен на сгъстяване. Но за двигатели с ниска степен на сгъстяване това няма значение. Аз самият съм свидетел как двигател с ниско сгъстяване работи по-добре и гори по-малко с ниско октанов бензин.

Link to comment
Share on other sites

Като сложиш бензин с по-голямо октаново число колата набира по-бързо върви по-бързо и те тласка към ръчкане и цедки и ти дава по-голям разход :) Това забелязах при мен с по-хубав бензин вървеше повече и повече зор и давах сега с обикновенния си карам спокойно и бавно ...

Link to comment
Share on other sites

Като сложиш бензин с по-голямо октаново число колата набира по-бързо върви по-бързо и те тласка към ръчкане и цедки и ти дава по-голям разход :) Това забелязах при мен с по-хубав бензин вървеше повече и повече зор и давах сега с обикновенния си карам спокойно и бавно ...

Най-разумния отговор :laughing:

А пък ако дойдеш в Косово да видиш за какво октаново число става въпрос :laughing: Тея пе**ли разреждат бензина толкова яко :D Слагам V-Power и колата така си губи оборотите , че няма на къде.Като тръгна да спирам на кръстовище и цялата са тресе , двигателя са тормози какво да си говорим.Тоя бензин в България е РАЙ ... само като сложа от него и колата полудява :)

Та иначе колкото по-голямо е октановото толкова по-бързо се възпламенява дори и аз съм се уверявал , че малко или много си се вдигат оборотите на двигателя като мина от 95 на 98 - приемрно

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...