Jump to content
BulForum.com

Съвет за телефон


djadomraz

Recommended Posts

Някой виждал ли е телефон който да може да търси подобно на Windows Mobile:

За да намеря г-н Иванов който примерно съм записал като Petar Ivanov да мога да натисна 48 и телефона да се сети че с тези 2те букви мога да напиша iv и да го намери в началото на 2рото име (както и в началото на първото), въпроса е да не трябва да цъкам на 4ката 3 пъти и после на 8цата още 3 докато напиша IV. Знам че symbian-ите търсят не само в началото на първото име но таз дребна подробност с натискането на буквата по 15 пъти ме дразни.

 

От друга страна телефона който търся искам да е с размерите на Nokia 6300. Може да е малко по-голям но не искам да разнасям със себе си някой китук каквито са повечето устройства с ОС.

 

Не искам нищо подобно на IPhone или Diamond Touch, даже предпочитам да е като 6300-та но да го може това. И ако се зарежда и синхронизира с компютъра през обикновено USB а не през неясно какви измислени mini-micro-mega специални кабели още по-добре.

 

Някой да е виждал подобен телефон?

Link to comment
Share on other sites

Някой виждал ли е телефон който да може да търси подобно на Windows Mobile:

За да намеря г-н Иванов който примерно съм записал като Petar Ivanov да мога да натисна 48 и телефона да се сети че с тези 2те букви мога да напиша iv и да го намери в началото на 2рото име (както и в началото на първото), въпроса е да не трябва да цъкам на 4ката 3 пъти и после на 8цата още 3 докато напиша IV. Знам че symbian-ите търсят не само в началото на първото име но таз дребна подробност с натискането на буквата по 15 пъти ме дразни.

 

От друга страна телефона който търся искам да е с размерите на Nokia 6300. Може да е малко по-голям но не искам да разнасям със себе си някой китук каквито са повечето устройства с ОС.

 

Не искам нищо подобно на IPhone или Diamond Touch, даже предпочитам да е като 6300-та но да го може това. И ако се зарежда и синхронизира с компютъра през обикновено USB а не през неясно какви измислени mini-micro-mega специални кабели още по-добре.

 

Някой да е виждал подобен телефон?

 

Виж дали няма такова приложение за Symbian. Ако няма, що не вземеш да си напишеш едно :)

Link to comment
Share on other sites

Не и с размерите на 6300,иначе това което търсиш има много такива телефони но ,ще са големички за теб!!

 

Аз знам за поне един QTEC но е доста старичък: http://www.gsmarena.com/qtek_8310-1253.php

 

Аз се надявах всъщност някой да го е виждал подобно на някой телефон Samsung или LG или примерно на Vertu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tоку що погледнах Nokia Е71 и има такъв вид търсене какъвто искаш. Със цифрите. Както си го нагласиш в същност. Или с цифрите или с буквите.

 

Tа какво викаш е предимството на Win Mobile сега?

Link to comment
Share on other sites

Tоку що погледнах Nokia Е71 и има такъв вид търсене какъвто искаш. Със цифрите. Както си го нагласиш в същност. Или с цифрите или с буквите.

 

Tа какво викаш е предимството на Win Mobile сега?

 

То това чудо е като blackberry... Ще го разгледам и ще споделя :) Аз бях решил да чакам HTC Touch HD да излезе но тази нокия беше приятно малка ... ще я видя.

Link to comment
Share on other sites

То това чудо е като blackberry... Ще го разгледам и ще споделя :) Аз бях решил да чакам HTC Touch HD да излезе но тази нокия беше приятно малка ... ще я видя.

това ХТЦ си го има на пазара вече. В СФ съм го зяпал в Плесио-то. Сигурно ще го има и по други места.

Link to comment
Share on other sites

това ХТЦ си го има на пазара вече. В СФ съм го зяпал в Плесио-то. Сигурно ще го има и по други места.

 

Да не бъркаш HD с Diamond-a? :)

 

Хм ужким от десетина дена го има назапад а те успяли и да го докарат.... верно искат 1400лв обаче..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Да не бъркаш HD с Diamond-a? :)

 

Хм ужким от десетина дена го има назапад а те успяли и да го докарат.... верно искат 1400лв обаче..

Е нали беше казал, че не искаш нещо толкова голямо? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е нали беше казал, че не искаш нещо толкова голямо? :lol:

 

Според gsmarena размерите на Diamond-a са: 102 x 51 x 11.5 mm

а тези на HD-то са: 115 x 62.8 x 12 mm

 

Nokia 6300 e: 106.4 x 43.6 x 11.7 mm

Blackberry Pearl: 107 x 50 x 14 mm (който го възприемам мушнат в джоба си точно като 6300-та или почти същото).

 

Горе-долу взето 1cm на височина и 2 на ширина. Но са относително еднакво дебели/плоски. Имам един T-Mobile MDA (май отговаря на QTEC 9100 тъй като в gsmarena не го намирам това MDA а по-новото) и това като го сложа в джоба почват да ми се изсулват панталоните, тежи и убива... изобщо не е за мен :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...