Jump to content
BulForum.com

Нови евротабели за родните коли...


Stenli

Recommended Posts

Ето линк към статия. На станишката явно са му потрябвали пак парички и са решили да ни въведат нови номера на колите. На печелившите честито, ще е така докато ни управляват малоумници и клоуни :angry: :angry1

 

Ще си позволя да цитирам и едно мнение на Antares, което е много подходящо за случая!

 

По тая тема ще разкажа един виц:Комисия решила да измери търпимостта на българина. Събрали българи от най-различни прослойки в един панелен блок. Първо им спряли топлата вода. Никаква реакция. После спредли тока - никаква реакция. Спрели и студената вода - никаква реакция. Умишлено задръстили канализацията - също никаква реакция. Накрая се видели в чудо, събрали всички жители на блока:

- Утре ще ви бесим.

При което, най-накрая един от хората плахо вдигнал ръка и попитал:

- А въжета да си носим ли, или вие ще ни осигурите?

Link to comment
Share on other sites

Ми като дърти бабички не карат коли и не работят,за тях Станишев е господ.Докато го избират още(и лошото е,че вече не само бабички го избират),се ще сме в г*за.Аз мисля книжка да карам след време,то курса стана от 250лв, 650 лв.

Link to comment
Share on other sites

дааа даа

като ходих ( преди година ) да си вада книжката колко коли имаше за регистрация, а сега сички наново - УСПЕХ :angry1

 

 

опа:)

Link to comment
Share on other sites

Както в опелския форум каза един юзър Да спрем да им се подчиняваме и никой да не ходи да си сменя номерата ...... ...... същият или друг каза че в Германия карали с номера от незнам си на кой времето ....

аман от такива изгъзици .....

Пък нали станишката кат запоследно тряяя се накяри .......

Link to comment
Share on other sites

Няма подмяна на старите номера... новите номера ще се поставят на новорегистрирани автомобили след изчерпване на старите номера. Автомобилите със сеганите номера си остават с тях до живот - не сменят номера дори да излизат навън. Ебем ти и журналистите - не информират, а гледат да ошашяват народа с бомбастични материали, без значение верни ли са или полуверни... Не вярвайте на драскачите. Ако ви кажат добро утро - огледайте се къде е слънцето, преди да отговорите...

 

сайта на МВР:

http://press.mvr.bg/News/news081013_03.htm

 

Няма да има промяна в цената на услугата, а поставянето на новите табели не е задължително – то ще става поетапно след изчерпване на количествата на старите номера.

 

djadomrazq, как да видиш разлика като малоумните журналя са сложили снимка на кола с досегашните номера? кокори се до утре. ако разчиташ на тях да те информират все ококорен ще си вървиш. Новите номера са просто със звездите на ЕС отстрани в синьото поле. Това е. За това и не се налага смяна на досегашните номера.

 

А това дето искате замяна на РВ с PD е тъпо, защото българските регистрационни табели са на крилица, не на латиница. И така трябва да останат. Ако сменим PB с PD и С със S значи да официализираме употребата на латинската азбука в България. Е аз не искам. Ние "внесохме" кирилицата като официална азбука в ЕС, не сме се отказали от нея толкова векове - сега за едни регистрационни табели ли да я продадем? Не.

 

Мислете, не четете вестници.

 

:ghost

Link to comment
Share on other sites

А това дето искате замяна на РВ с PD е тъпо, защото българските регистрационни табели са на крилица, не на латиница. И така трябва да останат. Ако сменим PB с PD и С със S значи да официализираме употребата на латинската азбука в България. Е аз не искам. Ние "внесохме" кирилицата като официална азбука в ЕС, не сме се отказали от нея толкова векове - сега за едни регистрационни табели ли да я продадем?

Tези номера са международни щом сме в ЕС. За това трябва да са написани на международен език. В Гърция номерата не им са с гръцката азбука. В другите държави от ЕС също. За това трябва да са с латински букви, щото PB не означава нищо нито на български нито на английски. Може би означава Плобдиб или Рловдив? Ако искат да са на български поне да си ги пишат ПД СФ и т.н. но това средно между две азбуки е много смешно и няма никаква логика

Link to comment
Share on other sites

Браво на abortivus, а иначе за кирилицата в номерата. Хората са го измислили, ползват се само букви, които ги има и в кирилицата и в латиницата, за да можем с тях да ходим и навън, а не да се чуди някой западняк как да запише номерата ни, ако се налага за нещо, за това има градове, който не им съвпадат напълно буквите, не виждам защо да не са на кирилицата нали е официален език на ЕС.

Link to comment
Share on other sites

Tези номера са международни щом сме в ЕС. За това трябва да са написани на международен език. В Гърция номерата не им са с гръцката азбука. В другите държави от ЕС също. За това трябва да са с латински букви, щото PB не означава нищо нито на български нито на английски. Може би означава Плобдиб или Рловдив? Ако искат да са на български поне да си ги пишат ПД СФ и т.н. но това средно между две азбуки е много смешно и няма никаква логика

 

Абсолютно! То аз не знам и аз вече как да го изговарям това! Едни викат Пъ Бъ , други Ръ Въ , абе тъпотия!

Аз съм ЗА новите коли да се регистрират с латински букви , а не с тая каша.... дето ОВ e Ловеч , ли какво беше... :D

Link to comment
Share on other sites

Ебати тъпите журналист, по-лошото е, че и сериозни медии го говореха това нещо, айде да кажеш някво и-нет издание да си пише квото иска, ама....

Link to comment
Share on other sites

Толкова ли не можете да разберете, че в момента номерата ни са комбинация от букви които ги има и в латиницата и кирилицата?

 

Затова има странни изписвания като PB.

Link to comment
Share on other sites

Tези номера са международни щом сме в ЕС. За това трябва да са написани на международен език. В Гърция номерата не им са с гръцката азбука. В другите държави от ЕС също. За това трябва да са с латински букви, щото PB не означава нищо нито на български нито на английски. Може би означава Плобдиб или Рловдив? Ако искат да са на български поне да си ги пишат ПД СФ и т.н. но това средно между две азбуки е много смешно и няма никаква логика

 

Логиката е ясна и видна от пет километра. Използват се кирилски букви които имат еквивалент на изписването в латинската азбука. Няма такова нещо като "международен език", всъщност Есперанто се бори за такъв - на есперанто ли предлагаш да си изписваме табелите?

 

Точно защото "тези номера са международни" и точно защото сме в ЕС - кирилицата е една от официалните азбуки на ЕС.

 

"В другите държави от ЕС също" - това пак го прочети и се замисли малко... какво в другите държави от ЕС!? Държавите в ЕС изписват табелите на съответната азбука която използват в съответната страна. Единствено изключение е Гърция - и то защото нейната азбука е коренно различна от всички останали и буквите й имат изписване, което няма еквивалент нито в кирилицата, нито в латиницата - ако имаха еквивалентно изписване щяха и те да си изписват табелите с азбуката си.

 

:ghost

Link to comment
Share on other sites

Ами работата е там че точно компютрите са виновни в случая. И то виновни защото митничарите на запад не могат по никакъв начин да напишат табелата на кирилица (отделно енкодинги, едно друго). Тъпо и малоумно но тва е, те и без тва едвам намират буквите по таз голяма клавиатура та остана и с кирилицата да се борят. И тъй като тъпотията е безгранична по-лесно е нашите табели да са с такива букви. Виж Гърците хептен са го вапцали с тяхната уникална азбука...

 

А за журналистите, моите извинения към изключенията от правилото но повечето са ебаси идиотите. Имам приятели работещи във вестници, имам и някои близки срещи от 3ти вид с тях и повечето неща които пишат са свободни съчинения на разбрали недоразбрали махмурлии. Пак се извинявам ако някой се засегне, но мнението ми за журналистите като цяло е повече от негативно.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно! То аз не знам и аз вече как да го изговарям това! Едни викат Пъ Бъ , други Ръ Въ , абе тъпотия!

Аз съм ЗА новите коли да се регистрират с латински букви , а не с тая каша.... дето ОВ e Ловеч , ли какво беше... :D

Да...полвината коли с българо/латински букви,а другата полвина да са на латински :blink: .Тфа с номерата е поредната малоумщина в наща страна...как е номерата да са написани на две азбуки :wacko:

Link to comment
Share on other sites

PB - Plovdiv Bulgaria :unsure: ???

Ако ни наложат да си сменяме номерата ще карам така, докъто не ме глобят 5-6 пъти и не ми вземат книжката и тогава спирам да карам и заминавам в някоя бяла държава.

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой модератор да тегли една майна на журналистите и да заключи това недоразумение :sick

 

И Стенли да те питам! Ти нарочно ли се правиш на шут да всяваш интриги във форума или ти е толкоз акъла? :P

Link to comment
Share on other sites

И Стенли да те питам! Ти нарочно ли се правиш на шут да всяваш интриги във форума или ти е толкоз акъла? :P

Толкоз ми е акъла :) Междудругото, имам предложение да се срещнем някъде на живо да се позаяждаш с мен, че така във форума не ми е интересно. И в тоя ред да те питам, ти по-принцип ли си неграмотен, или само във форума го правиш?

Link to comment
Share on other sites

Виждам че бозата в тая тема вече стана брутално резлива и преди някой да се е наакал я затварям. Ще помоля някои хора да не забравят, че Правилата са тук, за да се спазват. Страстите разпалвайте на лични съобщения и се разбирайте помежду си.

 

абортивус ясно ви обясни каква е ситуацията, тази "публикация" не е сериозна и нищо не означава, ново задължително пререгистриране НЯМА да има.

 

Останете със здраве

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...